DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161879 poruka u 7332 tema- 7065 članova - Poslednji član: OtacMakarije

Децембар 03, 2021, 02:00:35
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: EAW Montaze  (Pročitano 41333 puta)
GPK
Gost
« Odgovor #75 poslato: Новембар 05, 2016, 07:35:13 »

Ludi sve vise karabina danasnjice se izradjuju sa svojim brzo montirajucim montazama.
Poput Blasera ima svoju Originalnu Montazu.
Poput Sauera  ima svoju Originalnu Montazu.
Merkel KR1    ima svoju Originalnu Montazu. 
Krieghoff semprio ima svoju Originalnu Montazu a ima i sa EAW Schwenk montazom

Nije mi ovo bila namera ali evo ispostavi se i da na Benelli Argo a on je karabin ne stariji od 12-15god neko neobavesten postavio tu prevazidjenu EAW Montazu i to sa onom verziom prednjeg duzeg vrata da bi se optika povukla max unazad.

Nismo se razumeli ja nisam podcenjivao druge montaze nizeg cenovnog ranga hteo sam reci i stojim iza tog kad EAW montazu kupite za Odredjeni Karabi za tacni model kod EAW montaze nema naknadnog turpijanja smirglanja frezenkovane rupa i pasovanja sve lega na svoje mesto mozete samo svojevoljno odluciti dali ce te koristiti i neki dvokomponentni lepak ili idete montazu na suvo dobijete i originalne srafove Koje nemorate naknatno kratiti ili smanjivati F obim glava jer ne upaze u lezista na nisacima to sam htedo reci.

Pojedinci mi nagrdise kozu svojim recniko.
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #76 poslato: Новембар 05, 2016, 07:55:57 »

Normalno je da svaka firma nudi svoj proizvod i prilagodjava ga raznim tipovima oruzja.A moram priznati da jos nisam naisao na montazu bilo kog proizvodjaca tu spada i  EAW a da nije potrebno naknadno fino stelovanje  i prilagodjavanje oruzju  a narocito  optici.Eaw jeste dobro resenje    ali  dali je bas   najkvalitetnije  i da je dovoljno samo vijcima stegnuti za oruzje?Ne bih bas rekao da je tako. drinks
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #77 poslato: Новембар 05, 2016, 09:03:02 »

Proizvođači su pametni, zašto samo zaraditi na oruzju kad moze i na montaži i drugim raznim delovima za nadogradnje.
Ni navedeno oružje ni optike nećete videti ni u vojnoj, ni u policijskoj upotrebi, ni na streljačkim takmicenjima, ni kod profesionalnog lovca, vodiča. ...
Zašto,  pa zato što imaju mnooogo više iskustva od prosečnog kupca na koga dobra reklama deluje ko lepak za muve.
Mislite o tome.
Pozz...
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #78 poslato: Новембар 05, 2016, 09:12:26 »

Ovo je lovacki forum ovde prvenstveno pricamo o lovu i lovsckoj opremi ne o Policiskom vojnom malo se dotakne streljastvo alo opet je vecina nas lovaca.

Vidi sad su mi neki drugari bili u Kasakstanu i vidi lovili su sva troica sa Blaser R8 i sa Originalnim Blaser montazama pucase po 2 Marala 1 vuka i 1 Sibirskog Srndaca.

Vuk je ostreljen na 400m
Srndac na 550m
A jedan od 6 Marala je pucan na oko 660m
I to sve sa tim Blaser montazama.
Sačuvana
Max011
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

To sam ja samo me zeza komp...

« Odgovor #79 poslato: Новембар 05, 2016, 09:43:02 »

Dodao bih nesto u prilog ne skidajuce optike a to su degenerativni procesi oka. Sigurno se pojavljuju od 35 na dalje. Optika sa dioptrijskom regulacijom ostrine u + ili minusu ima prednost nad sitnim mehaničkim nišanima gde pored akomodacije oka na blizinu treba prilagoditi fokus na metu.Mnogo posla za očni aparat. Ja ovo iz ličnog ugla...
Sačuvana

Teško je prvih 100 godina...
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #80 poslato: Новембар 05, 2016, 11:09:32 »

Ovo je lovacki forum ovde prvenstveno pricamo o lovu i lovsckoj opremi ne o Policiskom vojnom malo se dotakne streljastvo alo opet je vecina nas lovaca.

Vidi sad su mi neki drugari bili u Kasakstanu i vidi lovili su sva troica sa Blaser R8 i sa Originalnim Blaser montazama pucase po 2 Marala 1 vuka i 1 Sibirskog Srndaca.

Vuk je ostreljen na 400m
Srndac na 550m

Te montaze nemaju nista zajednickog sa EAW montazom i ti mislis da su ti pogodci bili uspesni zbog montaze.

Sad cu i ja da napisem jedno glupo poredjenje.
Neki moji drugari su imali pogodke na 800 m. sa zastavinom m76 montaza zrak i naravno optika zrak. I sta sad?
Zakljucak i jedni i drugi nisu imali EAW shwenk montazu.
Ne znam samo sto vlasnici EAW cesto borave na strelistu na obicno posle lova,odnosno promasaja.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

swift

« Odgovor #81 poslato: Новембар 05, 2016, 11:27:44 »

Vuk je ostreljen na 400m
Srndac na 550m

Sad mi nisi jasan, pa jel originalna Blaserova montaža Švenk...? superstition
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #82 poslato: Новембар 06, 2016, 09:48:14 »

U pravu ste svaki proizvodjac gleda da sto vise zaradi...A svaki novitet uz agresivnu reklamu debelo nam naplati.Malo je poznavalaca koji  mogu prepoznati prednosti ali i mane  skupih novotarija.Konstruktor EAW montaze je  dao mogucnost da se montaza prilagodi   optici i oruzju .     Zato i toliko delova od kojih svaki ima svoj zadatak. Kao sto rekoh ranije   rukovanje je sa njome lako ako je namontirana kako treba.A malo je onih koje sam kod kolega video a da su  namontirane  na odgovarajuci nacin...
Zato i toliko problema i kako jedan od kolega primeti  promasaja i ponovnog odlazenja na strelistu nakon neuspelog lova...
I  Blaserova originalna montaza  trazi fino stelovanje   kao i doterivanje  narocito donjeg lezista za tubus optike.
Sto se tice M76   nije bezbedno pucati u lovu na tim ekstremnim daljinama od kako rekoste 800 m.Optika 4x24 M76 sa svojim priblizenjem od 4 puta  je preslaba da bi na toj daljini a narocito i iza te daljine omogucila odlican pregled situacije  i onemogucavanje  nesrecnog slucaja ranjavanja i sl.
Isto tako i zagarantovan   pogodak na 800 metara sa PSP M76    u divljac koja se krece kroz rastinje ili travu ....Jako jako jako tesko ostvariti.

Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #83 poslato: Новембар 06, 2016, 10:54:37 »

Nisam ni napisao da je pogodak na 800m. bio u lovu. Sa m91 u kal.7,62x54 pogodci do 600m. su uobicajeni i meni se licno vise dopala jer ima dusu cev i hromiranja iznutra. Inace pucanje u divljac u pokretu kroz rastinje i na 100m. nije eticki,siguran i cesto rezultira promasajem i ranjavanjem.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #84 poslato: Новембар 06, 2016, 10:56:30 »

izvin'te jel radi ovo?
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #85 poslato: Новембар 06, 2016, 10:56:50 »

e super, bas vam hvala
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #86 poslato: Новембар 06, 2016, 10:57:39 »

hteo sam da vas pitam uvezi skidajuce montaze za moj slucaj
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #87 poslato: Новембар 06, 2016, 11:03:55 »

opet ne radi
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
laufer223
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #88 poslato: Новембар 06, 2016, 11:08:05 »

Čitam komentare, redom sve lovci od formata, iskusni majstori i umalo me uvjeriše da je EAW  schwenkmontaža smeće, a to smeća na mom Steyru malo jačeg kalibra drži besprekorno gotovo 40 godina. Bezbroj puta optika skidana i vraćana. Dopodne pogon stavljaj širokokutnu, poslijepodne doček menjaj, stavljaj uskokutnu, navečer zvezde skidaj, stavljaj nočnu i gle čuda nema pomaka u slici pogodaka, a smeće, al to smeće košta cca. 500 europljana pa plus gornji delovi exstra za svaku optiku. Pa onda u nevjerici otvorim Frankoniu, dobro Blaser je Blaser on je patentirao svoju sedlastu montažu i svi blaseri ju imaju, kad ono Antonio Zoli AZ 1900 Bavaria Spezial gore meopta i schwenk,ajd mislim nit je puška, nit je optika, nit montaža, kad na drugoj stranici Steyr,Kahles i schwenk, ajd dobro nije Steyr što je bio,kad na sledećoj stranici nekakvi Forest favorit karabin koji bi po izgledu mogao biti Zastava sa Hogue kundakom i gore  Meopta i schwenk? Hladni tuš došao je na stranici Heyma. Model Keiler Swarovski  montiran na Scwenk. Uveren da Frankonia prodaje maglu otvorim Alljagd. Fin katalog, fine puške, ima neki plastični karabin SAauer s 202 Classic XT, a gore Smith Bender i Swenk sa prstenovima.? Dve stranice dalje nekakvi Anschutz mod. 1780 D FL gore Zeiss sa šinjom i Schwenk. Obzirom da mi nikako nije jasno zašto švabo na finu pušku tipa Anschuz meće smeće od schwenk montaže, sad već vidno iznerviran trgovačkim manipulacijama bacim kataloge i otvorim jedan od brojeva njemačkoj Jagera. Najstarije lovačke novine u europi, izlazi neprekidno više od 100 godina.Svake godine 10,000,000 njemačkih lovaca bira najbolji metak, najbolji karabin, najbolji nož, najbolju sačmaricu, najbolju optiku itd., a pobjednik dobiva nagradu Goldener Keiller, (Kipić zlatnog vepra). Eto kad me nije šlog strefio, unazad nekoliko godine glupi švabe koji su Blasera R-93 10 godina uzastopno proglašavali puškom godine, sad proglasiše EAW scwenk montažu, montažom godine. Ovo je previše, moram trgnut rakijicu.
Sačuvana
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #89 poslato: Новембар 06, 2016, 11:19:42 »

alternatori ovde vise ne moze da se okaci file!!!
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: