DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161880 poruka u 7333 tema- 7065 članova - Poslednji član: OtacMakarije

Децембар 03, 2021, 11:51:45
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Toz 34 model ?  (Pročitano 2900 puta)
Lazar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Новембар 02, 2018, 03:23:56 »

Pozdrav kolege zna li neko koji je model ovo puske toz 34 ima ejektore ali nema kao ostali tozovi onu polugicu za rasklapanje hvala puska je fabricki kupljena sa ovom glavom nista naknadno radjeno?

Sačuvana

Puska gadja,kundak pogadja
ris
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Новембар 02, 2018, 05:01:12 »

https://www.tulatoz.ru/produktsiya/grazhdanskaya-produktsiya/ruzhe-okhotniche-dvustvolnoe-toz-34-suvenirnoe/    možda e ova, suvenir
Sačuvana

ηθική
Lazar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Новембар 02, 2018, 05:20:32 »

Nzm voleo bih da mi neko kaze sve sto znam je da na cevima pise da je gornja cok donja pola da ima ejektore da na kocnici ima dugmence koje se stiska da bi se odkocila i zakocila i da nema onu polugicu za rasklapanje i da je fabricki uzeta ovakva kakva je sa gravurom na glavi svaki info je dobrodosao
Sačuvana

buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Новембар 02, 2018, 10:11:57 »

Puška je verovatno luksuzna verzija starog tipa TOZ 34. Nema polugu sa strane već se rasklapa pritiskom na oba obarača istovremeno. Takodje kočnica ima osigurač u obliku manjeg dugmeta sa gornje strane poluge kočnice. Ne vidim na slici ali ove stare verzije često su imale kundak sličan "Monte Karlu" ali bez obrazine. Ukoliko na pušci ništa naknadno nije radjeno, kao što rekoh u pitanju je luksuzna verzija, hromirane glave, ručne gravure, drveta više klase, u to vreme obično radjene za poklone (političarima, uvoznicima, poslovnim partnerima...) Ili pak namenski za veće sajmove na kojima je proizvodjač ili izvoznik izlagao.
Pozz...
Sačuvana
Lazar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Новембар 02, 2018, 10:29:06 »

Hvala buhag puska ima montekarlo kundak ali sa obrazinom od bivseg vlasnika puske sam dobio informaciju da je tu pusku dobio na poklon od ruskog ambasadora pre ne znam ni ja koliko godina sa puskom nije lovljeno i sve je fabricki bukvalno je nova...hteo sam buhag da te pitam to oko rasklapanja ako znas da mi kazes da li prvo napnem pusku pa stisnem obarace i nastavim sa cevima na dole ili stisnem pa polugu na desno i otvaram i kako vracam da li se stiskaju obaraci ili samo u kanale i zatvorim?
Sačuvana

goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #5 poslato: Новембар 02, 2018, 10:59:43 »

Klasicna TOZ-ovka,"novije"proizvodnje,kundak obican tj nemacki,ne padati na price o konzulima.
Sačuvana

Lazar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Новембар 02, 2018, 11:22:42 »

Moguce je sve sada ne znam sta znaci novije proizvodje sve toz kod mene u udruzenju sto sam video imaju polugicu za rasklapanje ova nema i nijedna nema ovakav kundak i nijednu nisam video sa tim dugmetom na kocnici i sa ovakvom gravurom glave tako da ne bih bas rekao da je obican osnovni model jer ove ostale su sve iste neka sa belom neka sa crnom glavom ali nijedna nema gravuru ovaku ali kako god nije skupo placena videcemo kako ce loviti. Pozdrav
Sačuvana

Lazar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Новембар 02, 2018, 11:27:10 »

evo i kundaka
Sačuvana

majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Новембар 03, 2018, 09:36:33 »

TOZ 34E LUX, da li ima jos neku slovnu oznaku al to ke to.
Kao sto su i navele kolege u prethodnim ulisima odlicna puska kao i sve druge TOZ34, ova je samo liksuzna varijanta rasklapanje si berovatno vec provalio i to je uz pomoc  prednje obarace.
Srecna kupovina i puno lepih lovovoa ti zelim.
Ako nije tajna koliko te izasla
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Новембар 03, 2018, 12:14:28 »

Lazare puška je sigurno stariji tip jer su poluga sa strane za rasklapanje i kočnica bez osigurača uvedeni tek 80-tih godina. Ukoliko je u originalnom stanju a po slikama bih rekao da jeste mada tek kad bih video pušku mogo bi da kažem sigurno, puška je ručno doradjena u njihovom pogonu u kome se proizvode i njihove MC puške, tako što je u sirovom stanju preuzeta a zatim ručno doradjena ,uradjen kundak, gravura i spoljni finiš. Postojao je ranije i MC model koji je veoma sličan ovoj tvojoj pušci odnosno koji je u osnovi TOZ 34. Jednu sam davno video i da na njoj nije bilo oznake MC i model zakleo bi se da je u pitanju doradjeni TOZ 34.
Pozz...
Sačuvana
Lazar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Новембар 03, 2018, 12:31:14 »

Nije tajna Majer ja ne krijem to jer iskreno ovu pusko mnogo dugo merkam i pokusavao sam da dodjem do nje iz komsiluka tu jer znam da nije lovila ali uvek bezuspesno i eto juce komsija kaze ajde da pijemo kafu da pravimo posao za toza reko moze koliko kaze on stavio sam je na oglase dosta me njih zvalo ja i dalje ne znam cenu ali kazem ne moze ja je kupujem koliko kaze 300 ja naravno kazem ne valja okruglo daj za  290 on se nasmeje i kaze tvoja je.
Sačuvana

Lazar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Новембар 03, 2018, 01:09:58 »

Moram jos navesti da sam pokusao da budem bezobrazan za 250 ali kada sam video da to moze da izmakne daj to u prave ruke jer rekao sam ovde nekom od kolega u pm ja imam 24 godine te puske se secam od perioda kada sam imao oko 9-10godina i uvek mi je bila prelepa...sutra ide na fazana javljam utiske
Sačuvana

majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Новембар 03, 2018, 02:47:04 »

Svaka cast sjajna kupovina i da te dugo sluzi hi
Sačuvana
Lazar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Новембар 03, 2018, 04:10:11 »

Hvala kolega hi
Sačuvana

nikolaVa
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Новембар 03, 2018, 09:32:07 »

Stariji tip Toz 34 imam istu samo sa manjom gravurom i moja je 1974 godiste i cevi su na ovim starijim modelima 72 cm.Ja sam na mojoj uradio belu glavu i prepravio kocnicu kao na novijim toz 34 ono dugme me opasno nerviralo i malo sam prepravio podkundak jer je kod njih bukvalno kockast.
Sačuvana
Stranice: [1] 2   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: