DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161880 poruka u 7333 tema- 7065 članova - Poslednji član: OtacMakarije

Децембар 06, 2021, 04:28:45
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: CZ brno Combo ili Sabatti forest  (Pročitano 10870 puta)
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #15 poslato: Фебруар 23, 2016, 12:18:19 »

7.62x54r :hi:7x65r hi hi
Da li je taj sto je pravio kombinirku testirao 3/4 choke sa krupnom granulacijom sacme nono
SHE :drinks:Sve ovde odstrelismo/da ne kazem pob.smo/jos po afrikama da lovimo,i ako nam ode prase velika steta doci ce drugo,niko tudje nije ulovio.
Sačuvana

vuk sa motajice
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

tim koji pobjedjuje se nikada ne mijenja

« Odgovor #16 poslato: Фебруар 23, 2016, 12:20:35 »

Ma jeste bolji R na prelamacama ali radi i 30-06 sasvim ok kod mog kuma na ruskoj kombinaciji već 5 godina tako da nije to tolika mana a vjerujem da ima još korisnika koji koriste u prelamacama kalibre bez R pa rade bez zastoja. Nije to bas toliki problem više bih ja gledao kvalitet određenog proizvođača i mehanizma i preciznosti nego ovaj R.
Sačuvana

Budi do kraja ono sto jesi
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Фебруар 23, 2016, 12:31:46 »

Goranv, sve se slažemo, negro, kažem, ima dvoqglara opravdanje za qpovinu, pa qj šta voli!  drinks

Vučino, ne b dao 1500EUR za prelamaču u kalibru bez oboda, da me .ebeš! A oni nek prodaju ostalim kolegama, kojima to ne smeta. Meni i onima koji me pitaju za mišljenje -  nono !   hi
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Фебруар 23, 2016, 12:58:00 »

Samo prvi put kad "preskoci"e onda nije problem preskace stalno a onda si spreman za preskakanje.Vadis nozem pa ne moze dalje od izvlakaca,ne mozes da sklopis ni da rasklopis a kuci mozes da nosis.
Sačuvana

vuk sa motajice
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Фебруар 23, 2016, 01:46:25 »

Samo prvi put kad "preskoci"e onda nije problem preskace stalno a onda si spreman za preskakanje.Vadis nozem pa ne moze dalje od izvlakaca,ne mozes da sklopis ni da rasklopis a kuci mozes da nosis.
Jel to iz iskustva ili rekla kazala. Ako je iz iskustva onda ok ali pricao sma sa dosta ljudi koji koriste kombinacije bez R kalibra i nisu imali probleme vlasnici ali opet stojim iza toga ako se ikako moze kupiti sa R je bolje resenje ali kako vidim uvoznici se netrude uopste pa tako su lovci koji vole kombinovane puske a zele novo da kupe sta ima nazalost.
Sačuvana

StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Фебруар 23, 2016, 02:51:32 »

To što je Goran rekao može da se desi, ali ne mora. Svakako je sigurnije kod kalibra sa obodom, ali ih za Combo nema kod nas. Čitao sam u kalibru o Brnu Combu, i pisalo je da su rađeni mnogobrojni testovi i da nije bilo problema... pa ne znam, da li vredi oslanjati sa na češki kvalitet ili ipak izabrati prelamaču u kalibru sa obodom.
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
GPK
Gost
« Odgovor #21 poslato: Фебруар 23, 2016, 05:58:29 »

Danas je ave midni trend i potraznja na trzustu diktira i tradiciju i kulturu samo pare i ko te pita sta je sta i tbog cega.
Kako nekom objasniti da je 6,5x57R 7x57R 7x65R 8x57R 9,3x74R Tradicija i Kultura u Driling u Kobinaciji u Dvokuglarama kad je nekon njegov  komsija sa osam razreda škole i procitanim samo Bukvarom rekao da je .30-06 sve i sva.
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #22 poslato: Фебруар 23, 2016, 07:45:08 »

...to ti je ona fora odes kod prodavca i pitas za drugi kalibar i pocne lagana prica o neprekosnovenom 30-06 u kombinovanoj pusci i kako je to top kvalitet i kad ga pitas dali je pucao iz te puske ,,pa nisam ali imam jednog kupca koji se nezali dugo je ima,, pa dobro,a jer glavi ,,pa neverujem ipak je to kvalitet,a i ako zaglavi donesi resicemo,,
OK a jer imate u drugim kalibrima npr. 8x57jrs,9.3x74r... ,,ma koji ce ti to qurac to su slabo trazeni kalibri,a i pre ce da se desi da pukne obod na R kalibru nego da zaglavi 30-06 koji nema obod,, ....itd pre jedno par godina sam ima takav razgovor u jednoj eminentnoj radnji u BG-u samo je sazeta prica i na kraju napusim ga i pitam dali licim na budalu i otvoreno pitam zbog cega prodajes nesto,a nemas dve blage veze.Nikad im nisam vise usao u radnju.Trgovacke fore i bezuspesni pokusaji.

kao sto rece Zeljko Sheki u tri zivota nebih dao pare za prelamacu koja nije u kalibru koji je sa R.Mozda nece da zaglavi odma,mozda ce da traje par godina,a sta kad zaglavi u sred lova.Cupanje noza,redno psovanje po prodavcevoj familiji ...itd lagani slom zivaca.
Treba obratiti paznju na te stvari,nekazem da je to lose i da nije napravljeno da sljaka ali shejtan nikad nespava.
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Фебруар 23, 2016, 08:39:01 »

Jel to iz iskustva ili rekla kazala. Ako je iz iskustva onda ok ali pricao sma sa dosta ljudi koji koriste kombinacije bez R kalibra i nisu imali probleme vlasnici ali opet stojim iza toga ako se ikako moze kupiti sa R je bolje resenje ali kako vidim uvoznici se netrude uopste pa tako su lovci koji vole kombinovane puske a zele novo da kupe sta ima nazalost.
Vuce :drinks:Mator sam za rekla kazala.
jedan jedini put na 94,na -15,na 250 km od kuce,nece ni jedan problem da se desi u sobi pred kucom,u radionici.
Woodmaster mi je nekoliko puta otkidao dance caure na 30 06.
Sačuvana

vuk sa motajice
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Фебруар 23, 2016, 09:04:12 »

Da obicno tako se Gorane i desi kada najvise treba puska a otkaze. A za Woodmaster sam cuo od jos korisnika da im je kidao dance caure neki problem su imali. Zato ja koristim obrtno cepni karabin i nemam tih problema  hi
Sačuvana

goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Фебруар 23, 2016, 10:05:20 »

Da obicno tako se Gorane i desi kada najvise treba puska a otkaze. A za Woodmaster sam cuo od jos korisnika da im je kidao dance caure neki problem su imali. Zato ja koristim obrtno cepni karabin i nemam tih problema  hi
Otkidao mi dance na PPU,a drugar imao isti u cal 280rem.nikad mu se nije desilo(valjda sto ppu nije proizvodio mun. za taj cal.) drinks
Sačuvana

svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Фебруар 24, 2016, 11:30:05 »

A tekst u zadnjem kalibru "sabati-puska koja ne promasuje".
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
laufer223
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Фебруар 25, 2016, 10:06:30 »

Kupite, probajte pa se javite sa iskustvima. Osobno sam isprobao više komada šta kombinacija šta expresica. Sabatti ne hvala.
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Фебруар 25, 2016, 10:25:19 »

^ Kolega Svetos je citirao valjda naslov ili deo texta, koji se DEBELO plaća iza qlisa, da bi se praktično ZA SVAQ pušq pisalo u superlativima, u tom našem jadnom časopisu Qliber...    drinks
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Фебруар 25, 2016, 11:11:03 »

SHE drinks
Ne pise novinar zato sto mu se neka puska svidela pa ne moze da skrije osecanja give_heart,vec pise zato sto mu je neko dao za nase prilike 50e da je hvali,zto sto je taj neko uvezao neku kolicinu povecu za nase prilike cca.6 komada u nekom kalibru koji tamo niko nece,a prepise i prevede neki clanak,koji je tamo neki novinar mnogo bolje placen od naseg nahvalio neko oruzje koje ni tamo niko nece da kupi jer je je lovstvo u krizi.E zato ja nikad ne bih kupio prelamacu u cal. 30-O SIX  jer je obicno vnogo.
Poceo sam kao GOOD WILL HUNTING.
https://www.youtube.com/watch?v=UrOZllbNarw
Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: