DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161880 poruka u 7333 tema- 7065 članova - Poslednji član: OtacMakarije

Децембар 06, 2021, 04:30:53
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: CZ brno Combo ili Sabatti forest  (Pročitano 10871 puta)
Brzi_Gr
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« poslato: Фебруар 20, 2016, 03:20:55 »

interesuje me kupovina kombinovana puska,sta je bolja kupovina od ove dve puske  read
Sačuvana
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #1 poslato: Фебруар 20, 2016, 06:19:55 »

Hajmo kolega da procitamo ovaj link..

http://www.lorist.co.rs/forum/index.php?topic=6525.0
Sačuvana

sinisha
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Фебруар 21, 2016, 06:10:55 »

ja sam za Sabatti  Wink
Sačuvana
Stefan092
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Stefan092
« Odgovor #3 poslato: Фебруар 21, 2016, 11:34:31 »

Sabatti  good
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #4 poslato: Фебруар 22, 2016, 03:09:15 »

Definitifno CZ Brno Combo. Tek kad Combo budete uzeli u ruke razumecete zasto tvrdim da je ovo bolja kombinovana puska od Sabati puske.
Sačuvana
laufer223
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Фебруар 22, 2016, 06:58:19 »

Uvek Brno. Sabatti je ušminkano smeća mamac za lakoverne kupce, a kad platiš povratka nema. U više navrata imao sam slučaj da gornja i donja cev nisu usklađene. Sve je podređeno karabinskoj cevi, a glatka je stavljena tako da je i u pravilu tuče nekoliko metara pre mete u zemlju. Express Sabatti su opet priča za sebe, sve bajno dok ne odeš na strelište, a onda suze na oči. Rasip 18 cm malo velik za cenu od 2500-3000 eura.
Sačuvana
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #6 poslato: Фебруар 22, 2016, 07:48:44 »

Imam iskustva sa dve Express Sabatti. Katastrofa.
Naizgled prijatan i lep dizajn,a u praksi skoro neupotrebljivo.
Bile su srednjih kalibara i sreca,jer inace ode i celo i arkada. Bilder ih ne moze savladati,a uskladjenost pogodaka iz jedne i druge cevi porazavajuce.
Svakako bih tu marku izbegao.

DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #7 poslato: Фебруар 22, 2016, 10:36:31 »

...pozdrav za Krilasa,aktivan i dalje hi slazem se da je Ceska Zbrojovka bolja ipak to je duga tradicija sa ekspres i kombinacijama ako su zadrzali kvalitet iz doba super brna nebih mnogo razmisljao....

Sabatti mnogo lepa puska ista prica kao i kad neko voli da peva... drinks
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Фебруар 22, 2016, 11:12:47 »

Ima otvorena tema o Brno Combo, pa bi bilo dobro prelistati je jer ima možda nešto da se nauči. Gledao sma Brno Combo u radnji više puta, cena je oko 1500€, ali je jednom rečju fantazija. Radi se u 4 karabinska kalibra i sačmenom 12/76 (na cevi od 60cm ima čok 3/4). Da pođemo od čekiranja kundaka, završne obrade, bruniranja, nišanja, cevi kod kojih se ne javlja temperaturna dilatacija, kundak urađen da fantastično leži desnorukim strelcima... sve je jednom rečju odlično. Oduševio me je, ali nisam imao prilike da ga testiram u praksi. Ali čujem samo reči hvale o njemu, a i koleza Sheki je na početku rekao da su ga kolege sa hrvatskog foruma isto nahvalile, naročito u poređenju sa Sabatti kombinirkama. drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Фебруар 22, 2016, 11:30:41 »

Ima otvorena tema o Brno Combo, pa bi bilo dobro prelistati je jer ima možda nešto da se nauči. Gledao sma Brno Combo u radnji više puta, cena je oko 1500€, ali je jednom rečju fantazija. Radi se u 4 karabinska kalibra i sačmenom 12/76 (na cevi od 60cm ima čok 3/4). Da pođemo od čekiranja kundaka, završne obrade, bruniranja, nišanja, cevi kod kojih se ne javlja temperaturna dilatacija, kundak urađen da fantastično leži desnorukim strelcima... sve je jednom rečju odlično. Oduševio me je, ali nisam imao prilike da ga testiram u praksi. Ali čujem samo reči hvale o njemu, a i koleza Sheki je na početku rekao da su ga kolege sa hrvatskog foruma isto nahvalile, naročito u poređenju sa Sabatti kombinirkama. drinks

Pisalo i na 4 tarabe neshto, pa bi svashta...  bad

Srbistan, sokole, Srbistan! Koliko znam, samo 30-60 su uvezli...  wacko
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Фебруар 22, 2016, 11:51:12 »

E to je drugo, ali kažem o karabinu uopšte... Srbistan je uvek posebna priča. Samo mi ne ide u glavu da su od onih drugih lepih kalibara od kojih dva imaju obod, uvezli baš kalibar .30-06 koneg ionako ima puno, a naročito zato što je prelamača u pitanju.
drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #11 poslato: Фебруар 23, 2016, 09:21:12 »

Jedni "pricamo"o express,a drugi o kombinirki.Kroz iskustvo,bih izbegao prelamacu koja nije u r kalibru.Cemu na kombinirki chok 3/4?Valjda pre uzeti poluautomat nego express.A sta fali kroz decenije dokazanoj kozlici,nego juriti neke shminkeraje?
Sačuvana

GPK
Gost
« Odgovor #12 poslato: Фебруар 23, 2016, 11:13:04 »

Pisalo i na 4 tarabe neshto, pa bi svashta...  bad

Srbistan, sokole, Srbistan! Koliko znam, samo 30-60 su uvezli...  wacko
Zasto da ljudi uvoze bilo šta drugo kad je u Srbistanu .30-06 Najbolji kalibar i sad Srbistanci da preko Pogace jedu Hleb.
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Фебруар 23, 2016, 11:23:54 »

Jedni "pricamo"o express,a drugi o kombinirki.Kroz iskustvo,bih izbegao prelamacu koja nije u r kalibru.Cemu na kombinirki chok 3/4?Valjda pre uzeti poluautomat nego express.A sta fali kroz decenije dokazanoj kozlici,nego juriti neke shminkeraje?

Gorane, za R ti je jasno da se apsolutno slažem, čim napisah o uvozničkom ludilu zvanom 30-60. Edan dobar prijatelj se primio na nj i oće da qpi, ja ga odgovaram zbog nedostatka R...

Ali, za PA je već disqtabilno!  pioneer  Npr., u Afjiq, zemju tigjova, javova, jobova(prva Audicija, prim. Sh.) je najčešće PA zabranjen, jer se može desiti da zaglavi, a često ni prvi metak ne opali, jer npr. strelac nije dobro zabravio zatvarač, što se na prelamačama ne može desiti... I onda afrička šejtan-živuljka izede nesrećnika automatičara...  scare

Kozlica je apsolutno OK, ako bi se našla po razumnu cenu i u još razumnijem stanju!  clapping
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Фебруар 23, 2016, 11:31:15 »

Pa to je na uvozniku oruzija da ima u ponudi vise kalibara,naravno da se za prelamace uvek opredeljujem za obod,i neznam kako razmisljaju ti uvoznici sto jedan kalibar forsiraju a znamo da ima i drugih,narocito sa R oznakom za prelamace,to mi nikako nije jasno uopste  threaten
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
Stranice: [1] 2 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: