DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161880 poruka u 7333 tema- 7065 članova - Poslednji član: OtacMakarije

Децембар 06, 2021, 02:51:24
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Razradjivanje MP 153  (Pročitano 10148 puta)
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #15 poslato: Март 07, 2010, 07:35:59 »

Slažem se sa Crnim Đ.Posjedujem  MP153 i dešavalo mi se isto kao vama,,manja gramaža pravi zastoj,tj,zatvarač uhvati čauru i ostane na pola držeći tu čauru za metalni dio prikleštitu za cijev,,,trap sam pucao i od 5 metaka pravi zastoj 2-3 puta,u neki slučajevima jednom stane,,tako da je moje "lično" mišljenje upravo u gramaži municije i  protoku barutnih gasova kao što je kolega već pomenuo.
                        scratch_ones_head scratch_ones_head
Sačuvana

BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Март 07, 2010, 07:59:26 »

Djordje, to je opet samo pritisak.. Wink
Sačuvana
pop75
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Март 26, 2010, 04:14:52 »

I ja takodje posedujem IZ-153 12/76 i imao sam naravno nedoumice oko razrade posto sam cuo vise razlicitih prica. Poceo sam pucanje sa RC50 magnum 50g olova i radila je bez problema,ali cena te municije je visoka pa sam zbog finansija presao na jeftiniju 12/70 sa ojacanim punjenjem 1050 bara 36 odnosno 38g olova baskjeri ili RC zavisno od ponude. Do sada nisam imao zastoje i prezadovoljan sam ucinkom na cilj i nemam nameru da mejam kombinaciju oruzije metak . beach beach beach           
Dobar pogled
Sačuvana
neleo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Март 28, 2010, 04:46:32 »

ja sam samo jednom imao problema nije htela da mi izbacuje neki nobel sport trap koji vise nikad nije kupljen . Dok su moji drugari taj problem sa izbacivanjem caura trapa i skeet-a resili tako sto imaju jos jednu oprugu za tu municiju (opruga ili ti feder je skracena za par navoja i izbacuje trap bez problema)
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Март 28, 2010, 07:48:09 »

ako im je trebala puska samo za trap OK, ali bih to resenje izbegao u sirokom luku.. MP 153 je puska koja je pravi odgovor za ono za sta je napravljena, a za Trap I skeet je nesto drugo.
Sačuvana
Stranice: 1 [2]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: