DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161880 poruka u 7333 tema- 7065 članova - Poslednji član: OtacMakarije

Децембар 08, 2021, 05:39:24
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 22   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: IŽ MP-155  (Pročitano 119044 puta)
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #195 poslato: Октобар 29, 2014, 07:50:37 »

Pozdrav za Borisu i Mikahuntera-a drinks
Odosmo od teme,ali nije na odmet par reci.Krajnji domet karabinskog zrna i projektila ili sacme iz sacmarice je neuporediv,svaki grupni lov je uspesan ako se svi ucesnici VRATE za iz lova,a jos je bolji ako se nesto i odstreli.
Koliko radnji treba obaviti sa obrtnocepnim zatvaracem i vratiti nisansku liniju.
Sačuvana

sremac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #196 poslato: Октобар 29, 2014, 10:31:12 »

Tako i meni drugar kaze dok ti prepunis karabin ja iz moje papovke casom ispalim deset metaka.samo se ne secam da je nekada nesto odstrelio
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #197 poslato: Октобар 29, 2014, 11:56:28 »

Da izuzmemo BLASER R93 ili R8 sa kojima se dosta brzo prepunjava tj. dovoljno brzo za pogonski lov brzo pucanje,isto tako mozda malo sporije moze sa obrtnocepnim bez skidanja puske iz ramena da ne kazem iz oka.Da se nelazemo voleo bih da budem u takvom pogonu gde su sume retke,krda ogromna,a para ko blata i jos neki fini karabin pa udri do mile volje.
Kod nas su te situacije retke pa cak i u komercijalnim pogonima u zatvorenim lovistima,npr kod mene na Kosmaju jedan pucanj eventualno drugi ali to kad je zesca zima spao list i mozda udari u neki posecenu sumu.

Za ovu konstataciju ,,krajnji domet,, se apsolutno slazem ali opet hebes ti takvog lovca koji pre pucanja ne pregleda okolinu i gde moze da puca gde nemoze naravno uticaj adrenalina u tom momentu je neverovatan.Ja sam imao prilike da ranjenog vepra pustim na druge lovce jer nije bila cista situacija za pucanje mozda je moglo ali u tom momentu mi se cinilo kao nesigurno po druge lovce.

ali kao sto rece Goran uspesan pogon je kad se svi vrate zivi i zdravi,dali je bilo odstrela ili ne to je manje vise bitno.

Pozdrav izvinjavam se sto odo van teme necu vise.   DOBAR POGLED!!! hi hi
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #198 poslato: Октобар 29, 2014, 12:50:56 »

Ni jedno edukativno izlaganje ne moze da ode van teme pogotovu kad ga iznose znalci kao st si ti Miko,profi ili sremac hi
Sačuvana

crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #199 poslato: Октобар 29, 2014, 01:15:43 »

Ni jedno edukativno izlaganje ne moze da ode van teme pogotovu kad ga iznose znalci kao st si ti Miko,profi ili sremac hi

"Potpisujem!"  hi
Sačuvana
cile
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #200 poslato: Октобар 29, 2014, 09:46:08 »

Ako ne grešim Meraklija je jasno napisao da se dvoumi između IŽ 155 i 94 !

A onda moj prijatelj Profi u svom maniru po ko zna koji put krene sa iznošenjem svojih stavova sa kojima se ne slažem u potpunosti. Razumeo bih da je lovio sa nekom od navedenih pušaka pa da nam iznese prednosti i mane lova sa njima.

Iznova se ponavlja ista priča : neko pristupi forumu i postavi konkretno pitanje " ovo ili ono " i onda krenu odgovori u stilu " ma nemoj ništa od toga !".
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #201 poslato: Октобар 30, 2014, 03:09:50 »

Ja posjedujem Mp-155 i zbilja je puska unaprijedjena u odnosu na 153 e sad po nekima manje po nekima vise uglavnom ja sam zadovoljan po meni vrijedi tih para..
E sad sta je kod mene problem tj nije meni problem nego bratu i ocu jer i oni bi da malo love njome a kundak im je predugacak i kako sam je najvise i uzeo radi zimskog lova na patke i guske uz zimsku odjecu nema sanse da love njome..Ne lezi i gotovo,kundak im je predugacak.
Pitanje glasi dal se kundak moze nekako skratiti ili da li postoji kraci amortizer iliti ona guma na kraju kundaka???
ps. kundak je polimer ne drvo.
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #202 poslato: Октобар 30, 2014, 07:58:26 »

Postoje gume raznih "debljina"!  good

Koje su a to su, npr.:  http://www.odak-srem.rs/lovacki-program

hi
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #203 poslato: Октобар 30, 2014, 09:02:34 »

Hvala legendo.
Znam da postoje samo dal ima za 155 e to bi bilo dobro pa da ne moram razmisljati dal ce odgovarati i dal ce se moci postaviti jer ne uzima mi se na blef...
Ovdje ima raznih al de znaj..
http://www.brownells.com/search/index.htm?k=Ar+15+Recoil+Pad&ksubmit=y&f_a=25
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #204 poslato: Октобар 30, 2014, 09:30:11 »

Sve su goome VEĆE, i ondaK se na tocilu obrađuju, kada se prišrafe na qndak.  good
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #205 poslato: Октобар 30, 2014, 09:45:42 »

Raspon između vijaka je stanadran. Gume su veće pa se bruse na dimenziju kundaka. Tako, brat i otac ti mogu da skinu postojeći gumu i stave tanku. Cantimetar dužine kundaka je značajan kod ležanja i brzog ubacivanja u rame, a toliko se može dobiti izmjenom gume-amortizera.
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #206 poslato: Октобар 30, 2014, 03:11:40 »

1 cm bi bilo odlicno,meni nebi znacilo nista a njima bi dobro doslo..Moram to rijesiti prije nego krene ozbiljniji lov na patke.  hi
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #207 poslato: Новембар 08, 2014, 03:07:46 »

Danas sam skinuo dio o kojem smo gore pricali i detaljnije trazio po internetu dal bi se moglo nesto bar slicno naci pa da se doradi jer ocito da originala a da je kraci nema.
A evo kako izgleda trenutni amortizer i prihvat na kundaku koji je specifican..
Znaci ja bih da skratim kundak tako da nadjem i postavim kraci amortizer..
Jel ima neko neku ideju bio bih mu zahvalan jer cini mi se da ovdje dorada na nekim drugim modelima nije izvodljiva..Dal bi se moglo od ovoga originalnog nesto napravit da se on skrati ili da njega ne diram da ne ostanem i bez njega?  biggrin
ps. Postavit cu i slike uskoro nesto mi ne ide trenutno.

Sačuvana
mladen111
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #208 poslato: Март 01, 2015, 06:05:39 »

nisu ruzne..ova je izuzetno lepa puska..http://www.arsenalco.net/index.php?route=product/product&product_id=597   kako su se pokazale za ovo vreme?
Sačuvana
nikolaVa
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #209 poslato: Март 11, 2015, 07:11:16 »

Da li u nekoj prodavnici ima 155 a da je cev 66 cm?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 22   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: