DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161880 poruka u 7333 tema- 7065 članova - Poslednji član: OtacMakarije

Децембар 03, 2021, 11:55:57
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 22   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: IŽ MP-155  (Pročitano 118671 puta)
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #75 poslato: Новембар 14, 2012, 10:47:53 »

Nikada ne bih nosio poluautomat u lov, tako da stvarno ne treba da je nosim. Medjutim kada za dan ispalis 150-200 patrona, itekako znaci tezina. Nikada nisam imao zastoj sa MP 153, tako da ne vidim sta je tu bolje. A ni kundak ni potkundak nisu nista tanji od sinteticke MP153. Samo odaju utisak jako loseg drveta, potpuno poroznog.
Sačuvana
GoldenDacha
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #76 poslato: Новембар 14, 2012, 11:01:57 »

Izgleda da si video na slici mp155 Smiley
Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #77 poslato: Новембар 15, 2012, 02:23:24 »

Daj koju sliku MP 155 iz više uglova, ovo što se nađe na netu nije sa detaljima.
Sačuvana
GoldenDacha
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #78 poslato: Новембар 15, 2012, 02:32:12 »

Hocu u toku dana-veceras...sad sam na poslu !  suicide_fool
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #79 poslato: Новембар 15, 2012, 07:20:11 »

Izgleda da si video na slici mp155 Smiley

Gledao sam je desetak minuta, u prodavnici. Vise nego dovoljno.
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #80 poslato: Новембар 15, 2012, 10:03:33 »

Lepo sam napisao da ni jedna stvar kojoj sam na njoj video nije bolja od MP 153 u bilo kom pogledu. Oruzja sam se dovoljno natestirao u zivotu da bih mogao relativno brzo da dam procenu kako nesto radi, bez mnogo ulazenja u detalje. Od konstruktivnih resnja koja sam video na ovoj psci u 10 minuta, ni jedno nije bilo na nivou prethodnih. Pocevsi od zadrzaca patrona, preko delova mehanizma. Svako oruzje je skup svih resenja koja su u njega ugradjena. Ako su pojedina resenja losa, dobar gasni mehanizam nece promeniti sustinu niti popraviti kvalitet.
Sačuvana
GoldenDacha
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #81 poslato: Новембар 15, 2012, 10:40:37 »

Ja nisam uzeo pusku zbog toga da mislim da je polja od 153 100 %...Kazem mene je kod puske privukla njena masa,njen potkundak (tanji od mp153 sintetika) kocnica koja lepo izgleda i duplo veca od 153 i trouglasta,ima udubljenje za laser-optiku,ima vislju sinu (lepse izgleda s njom)
ima veliki amortizer na kraju kundaka,sto se meni mnogo svidja.evo sad za par min cu postaviti par slika Smiley
Sačuvana
GoldenDacha
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #82 poslato: Новембар 15, 2012, 11:02:10 »

Evo slike neke Smiley

Sačuvana
BirdHunterTheStrasni
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #83 poslato: Новембар 15, 2012, 11:10:12 »

Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #84 poslato: Новембар 15, 2012, 11:11:16 »

glava puske je ista kao na 153 samo ima modni detalj
Sačuvana
GoldenDacha
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #85 poslato: Новембар 15, 2012, 11:19:52 »

jeste skoro ista glava puske,nisu oni mnogo promenili u odnosu na 153..ali su dovoljno promenili..meni je masa puske najbitnija Smiley
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #86 poslato: Новембар 15, 2012, 11:26:03 »

nemogu lepo da vidim drvo na slici da li je to breza
Sačuvana
mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #87 poslato: Новембар 16, 2012, 01:30:23 »

Nemam iskustva sa ovom puškom ali imam sa 153. Za 153 mogu da kažem da je pouzdana ako se na početku prati preporuka o municiji koju treba koristiti a kasnije koliko toliko redovno održava. Raduje što je 155 znatno lakša ali ostaje problem gabarita tj. dužine puške i udaljenosti podkundaka. Možda je to i poželjno za malo krakatije lovce, da se tako izrazim jer su klasične puške uglavnom nezgodne za njih. Ali za ljude prosečne građe, PA kao vrsta oružja nije najbolje rešenje. Lično, imam problem u hladnijim uslovima jer mi kundak postaje predugačak,tj. podkundak se dodatno udaljava pa jedva baratam puškom i to sam donekle rešio tako što sam kupio potkov kundaka za dvocevke i tako skratio kundak. Ovaj gumeni amortizer na 155-ici verovatno je tu da nadomesti manju masu puške kod trzaja, možda i estetski ali šta uraditi ako postane predug kada se natruntamo zimi. Da li postoji mogućnost regulisanja dužine ili su lovci osuđeni samo na tu dužinu?
Što se tiče kvaliteta, vreme će pokazati, MP-153 je urađen da bude izdržljiv ali je izlišno govoriti o kvalitetu. O izdržljivosti da ali o kvalitetu nikako kada ne postoji metalni deo, osim možda glave na koji ne možeš da se posečeš. Masa 153 je nepotrebno velika, jedino opravdanje je cena i ne bi valjalo da je masa 155-ice smanjena na uštrb kvaliteta, doduše i cena je malo viša pa ćemo videti, vreme će pokazati da li je Rus sposoban da napravi nešto dobro jer ovo što u poslednje vreme pravi nije dobro a sad više nije ni jeftino.
Sačuvana
GoldenDacha
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #88 poslato: Новембар 16, 2012, 09:46:10 »

Nemam iskustva sa ovom puškom ali imam sa 153. Za 153 mogu da kažem da je pouzdana ako se na početku prati preporuka o municiji koju treba koristiti a kasnije koliko toliko redovno održava. Raduje što je 155 znatno lakša ali ostaje problem gabarita tj. dužine puške i udaljenosti podkundaka. Možda je to i poželjno za malo krakatije lovce, da se tako izrazim jer su klasične puške uglavnom nezgodne za njih. Ali za ljude prosečne građe, PA kao vrsta oružja nije najbolje rešenje. Lično, imam problem u hladnijim uslovima jer mi kundak postaje predugačak,tj. podkundak se dodatno udaljava pa jedva baratam puškom i to sam donekle rešio tako što sam kupio potkov kundaka za dvocevke i tako skratio kundak. Ovaj gumeni amortizer na 155-ici verovatno je tu da nadomesti manju masu puške kod trzaja, možda i estetski ali šta uraditi ako postane predug kada se natruntamo zimi. Da li postoji mogućnost regulisanja dužine ili su lovci osuđeni samo na tu dužinu?
Što se tiče kvaliteta, vreme će pokazati, MP-153 je urađen da bude izdržljiv ali je izlišno govoriti o kvalitetu. O izdržljivosti da ali o kvalitetu nikako kada ne postoji metalni deo, osim možda glave na koji ne možeš da se posečeš. Masa 153 je nepotrebno velika, jedino opravdanje je cena i ne bi valjalo da je masa 155-ice smanjena na uštrb kvaliteta, doduše i cena je malo viša pa ćemo videti, vreme će pokazati da li je Rus sposoban da napravi nešto dobro jer ovo što u poslednje vreme pravi nije dobro a sad više nije ni jeftino.
Jeste kundak duzi nego sto je na bokericama,ili polozarama i to znatno duzi,ali meni odgovara jer imam 2 metara i duge ruke  blink e sad kod nje ima amortizer koji je 6cm,moze se skinuti i stavis od 1,2,3,4 cm ili kako ti vec odgovara  drinks
Sačuvana
Tadija
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #89 poslato: Новембар 16, 2012, 09:53:10 »

E može li mi neko napisati zašto mora da se prvih koliko već metka ispuca sa najtežim punjenjima? Da se sabije opruga?  Da se puška razradi? 
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 22   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: