DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161880 poruka u 7333 tema- 7065 članova - Poslednji član: OtacMakarije

Децембар 08, 2021, 05:30:57
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 22   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: IŽ MP-155  (Pročitano 119037 puta)
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #45 poslato: Новембар 08, 2012, 08:20:58 »

Nemam poluautomat, i nisam ljubitelj istih, ali imao sam priliku da probam nekoliko njih (Beretu, Huglu, Browning, Fabarm i naravno MP 153). Ova "jača" imena nisu na mene ostavila ništa jači utisak od MP 153. Ko želi da mu je oružje uglađenije, može da preduzme neke zahvate na njemu, sam ili uz pomoć puškara u zavisnosti šta radi. Jeste da nam ovo oružje ne treba za odbijanje napada, pa odatle i konstatacija je da test od 50.000 metaka nepotreban. I auto ne kupujemo da ga razbijemo, ali opet proizvođači rade kreš-testove da bi dokazali predost svojih auta nad drugim. Što se tiče MP 155 ja bih sačekao da se isti dokaže na terenu. Mislim da se MP 153 dokazao. A spala boja sa resivera, pa spala je i sa drugih "jačih" imena. U razgovoru sa kolegom marlinom, kad je bila riječ o MP 153 i MP 155, uporedio sam to sa dokazanim Blaserom R93 i novitetom R8. Mnogo buke oko ne baš mnogo bitnih stvari, koje bih ja čak i izbjegavao. U svakom slučaju, da sada kupujem poluautomat, bio bi to MP 153.
Sačuvana
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #46 poslato: Новембар 08, 2012, 08:32:30 »

Smo da nebude zabune oko moje izjave o testu mp 153 za ispucani 50.000 parona.Kada sam to pomenuo htjeo sam da na neki način argumentovano dokažem da su ljudi napravili pušku za male pare a izdržala je toliko habanje,možda ove višerangirane poluautomatske puške izdržale i više a možda nebih.I da se nelažemo,kada kupujemo bilo sve u životu pa i naoružanje,gledamo da kupimo što kvalitetnije a sa druge strane što jeftinije.....nekoće me razumjeti šta sam htjeo da kažem a neko se nasmijati   buba !
Sačuvana

Tadija
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #47 poslato: Новембар 08, 2012, 08:48:57 »

Ne sumljam da je ruska puška izdržljiva. Mada smatram da ljubitelji poluautomata treba da razmotre nabavku SAJGE. E to je pravi poluautomat. Sa sistemom pozajmice i mehanizmom AK-47. I odvojivim okvirima. Idealna puška za lov fazana i prepelica.
Sačuvana
GoldenDacha
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #48 poslato: Новембар 08, 2012, 10:25:25 »

Drugari,da ne skrecemo vise sa teme,samo sam rekao da sam vlasnik vise pusaka,imam Marocchi,Beneli,berettu,itd Lovim u zemnji i inostranstvu..opet kazem beneli poluautomat i mp153 ili 155.u radu nema nikakve razlike,samo sto je beneli nasminkan,a dati za pusku 180k ili 150k a imas pusku za 50k koja zavrsava isti ali bas isti posao.

e evo sad jedno pitanje,ja sam kupio mp155 i dobio 3 coka,dali tako treba,posto sam negde citao da idu 5 izmenjiva coka ?
Sačuvana
donet
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #49 poslato: Новембар 08, 2012, 10:47:14 »

...a da,i po čemu je svaka ,,dvocevka,, spiteful bolja od PA u lovu?

Posedujem i dvocevku i PA. Dvocevka (bilo polozara ili bokerica) je neuporedivo bolja za poljski lov gde vam je obicno potrebno 2 granulacije municije koje planirate da ispalite na 2 razlicite daljine. Prvi metak recimo  bez casica iz 1/4 coka, a drugi iz 3/4 coka i malo krupnija sacma za vece daljine. E to kod pluatomata nema. Nemate mogucnost izbora koji patron da opalite, nemate 2 coka za 2 daljine. PA sam uzeo jedino i samo za lov divljih svinja pogonom, gde pucam 3 brenera iz jednog istog coka.

Sto se tice mp155, verovatno je izdrzljiva puska...Ali sam hteo da kazem od pompeznog najavljivanje ovog poluatomata i njegovih karakteristika, na kraju je dobijena isto mp153 puska, samo malo laksa i sa par nebitnih ukrasa. Nista posebno i revolucionarno nije napravljeno. U rusko oruzije nisam sumnjao do pre par godina, kvalitet je bio ekstra... Ali ovo novo sto se sad prodaje, ne uliva poverenje. Evo bas sad kad sam ja gledao mp155 bio je covek da preuzme izh27. Izvadio je prodavac iz kutije tu pred nama da je sklopi,kad ono sipak, nece da se sklopi. Cevi nikako da upadnu u glavu puske. Kad upadose nekako, nece puska da se zaklopi kako treba, vukose gurase, gledase 20min i nekako je zatvorise i to prelamanjem preko kolena. Normalno "leptir" zatvarac je ostoao pod uglom od 45 stepeni u odnosu na cevi. Prodavac ubedi coveka, da ce sve to da se razradi vremenom...
Sačuvana
donet
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #50 poslato: Новембар 08, 2012, 10:56:20 »

e evo sad jedno pitanje,ja sam kupio mp155 i dobio 3 coka,dali tako treba,posto sam negde citao da idu 5 izmenjiva coka ?

To je kod nasih prodavaca velika misterija. Ja kad sam kupovao PA, gledao sam na internetu sajt proizvodjaca na kome pisu tehnicke karakteristike puske, kao i "dodatna oprema" koja ide uz nju. Pise da se isporucuje sa 5 coka i regulatorma visne kundaka. To su plastike ili gume koje se postavljaju izmedju kundaka i sanduka puske. Medjutim ja sam dobio samo 3 coka i nista vise. Proizvodjac navodi na uz pusku ide i fluorescentna truglo musica ja sam dobio obicnu. Kad sam ovo reko prodavcu, on je reko da nema pojma o tome. E sad da li je to zato sta nasi uvoze neku 2 klasu oruzija, ili oduzmu 2 coka pa ti ih prodaju kasnije...Neznam...

A zanimljivo je to da imam drugare koji su kupili izh27 sa promenljivim cokovima u razlicitim radnjama, jedan je dobio 5 coka iz nju. A drugi je dobio u drugoj radnji 3 coka...A rec je o potpuno istoj pusci...

Dacho koje cokove si dobio uz pusku?
Sačuvana
GoldenDacha
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #51 poslato: Новембар 08, 2012, 10:59:51 »

donet ne slazem se s tobo; ovo za poljski lov Smiley imao sam priliku u nedelju da mi se iz jedne trave podignu 3 fazana 2 sam odstrelio,a treci je otiso,opet ima prednos poluautomat..i ako mi je bokerica u srcu.. iz27 4ever Smiley
Sačuvana
donet
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #52 poslato: Новембар 08, 2012, 11:07:04 »

Pa dacho i 2 je dosta, ne preteruj. Treba nesto i da ostane za iducu godinu. Koje si cokove dobio uz pusku mp155?
Sačuvana
Nelle
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #53 poslato: Новембар 08, 2012, 11:22:46 »

E, Dacho, postoji ona tehnika držanja prelamače dvokuglare sa još dva metka među prstima u ruci kojom držiš potkundak zarad bržeg prepunjavanja! lol lol lol Koriste je, čini mi se, u afričkom lovu. Jes' da je puška sa olučenim cevima i metak je dimenzijama sličan sačmenom  clapping , al' da se primeniti i na zveri fazanske. Čisto bezbednosti radi  lol lol lol
Sačuvana
GoldenDacha
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #54 poslato: Новембар 08, 2012, 11:53:20 »

Pa dacho i 2 je dosta, ne preteruj. Treba nesto i da ostane za iducu godinu. Koje si cokove dobio uz pusku mp155?
Verujes li da ne znam..dobio sam sa jednom sa dve i tri crtice. to je valjda cok i polu cok a ovaj treci mislim da je 3/4.. Naviko sam na puske bez cokova pa i ne znam koji su cokovi Smiley
Sačuvana
GoldenDacha
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #55 poslato: Новембар 08, 2012, 11:56:28 »

E, Dacho, postoji ona tehnika držanja prelamače dvokuglare sa još dva metka među prstima u ruci kojom držiš potkundak zarad bržeg prepunjavanja! lol lol lol Koriste je, čini mi se, u afričkom lovu. Jes' da je puška sa olučenim cevima i metak je dimenzijama sličan sačmenom  clapping , al' da se primeniti i na zveri fazanske. Čisto bezbednosti radi  lol lol lol
Hahaha,mogo bi da pokusam Smiley
Sačuvana
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #56 poslato: Новембар 08, 2012, 12:15:05 »

Ne sumljam da je ruska puška izdržljiva. Mada smatram da ljubitelji poluautomata treba da razmotre nabavku SAJGE. E to je pravi poluautomat. Sa sistemom pozajmice
Svaki PA za lovca koji ga kupi po svome izboru za njega je dobar,jer je sam sebi birao,vjerujem da i ti imaš neki PA i da loviš sa njim,tako i mi koji imamo ovog rusa starije verzije raspitujemo se oko novije verzije 155 radi eventualne zamjene u dogledno vrijeme,i obadve verzije 153 i 155 rade na sistemu pozajmice bar.gasova ako si na to mislio.Sve u svemu izbor PA je velik pa ko šta voli neka izvoli i piše o istom PA na odgovarajućoj temi....Dobar pogled.
Sačuvana

MIL-DOT
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #57 poslato: Новембар 08, 2012, 06:34:33 »

Kolega marlin cenim tvoje mišljenje . I sam koristim dve ruske puške. IŽ-26e i IŽ-27e-ic. Služe me dugo i zadovoljan sam sa njima. Ali ne razumem bre te cifre 50 000 patrona za neka dva-tri dana. Pa čemu to? Jel treba sa njom da odbijam napad talibana ili da odstrelim zeca,patku ,fazana,prepelicu? Te jeftine poluautomataske puške uparene sa vojnim maskirnim odelima su dosta upropastile imidž pravih lovaca. Svaka hajka izgleda kao da je zborno mesto za mobilizaciju. A  san svakog lovca početnika je poluautomat sa sintetičkim kundakom u kalibru 12/89! Valjda je to jedino dovoljno moćno da sruši strašnog fazana ili prepelicu.  Kada vidim i čujem da lovac puca 3 ili 4 puta na fazna dodje mi da napustim lov.

Pa ni vama snaga nije slabija strana posto neverujem da u srbiji ima vise od sacice jacih karabina nego sto je vas 8x68 u cijem je projektu ucestvovao jedan stvarno pravi lovac:
http://1.2.3.9/bmi/lutz-moeller-jagd.de/Bilder/Hermann-Goering.jpg
Sačuvana
Tadija
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #58 poslato: Новембар 08, 2012, 06:56:09 »

Dragi kolega ja nemam karabin u kalibru 8x68  već u kalibru 9,3x64.
Sačuvana
MIL-DOT
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #59 poslato: Новембар 08, 2012, 07:05:25 »

Izvinjavam se te u tom slucaju ja licno u srbiji nepoznajem nikog sa jacim kalibrom.

Tema je :IŽ MP-155
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 22   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: