DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161880 poruka u 7333 tema- 7065 članova - Poslednji član: OtacMakarije

Децембар 06, 2021, 04:23:50
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kel-Tec Shotgun (KSG)  (Pročitano 2802 puta)
booiron
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

lični tekst:

« poslato: Март 19, 2011, 01:22:51 »

svi me pitali , što si bre kupio baš jednocevku ... i svima sam dao isti odgovor - još nisu napravili ono što želim. e ovo je baš to što sam oduvek želeo. još sam pod utiskom, molim mišljenje. hvala unapred i unazad alavh... 
Sačuvana
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #1 poslato: Март 19, 2011, 07:44:47 »

Extra za prepelice..  spiteful
Sačuvana

Kale1204
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Март 19, 2011, 09:30:07 »

http://www.youtube.com/watch?v=4HYKhJRyB4M
Ma ekstra za sve  wacko not_i
Napunis na pocetku lovne sezone i pucas do kraja iste a ako municije zafali dobro bi posluzila kao kakva batina  suicide_fool
Ne dojmi me uopste,to je alat za policiju a ne za lov
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Март 19, 2011, 09:41:23 »

Ajmo malo realnog razmisljanja o tom Kel Tecu. Onoga sto nije pod utiskom reklame proizvodjaca.

Kel Tec ima sledece karakteristike.
Bulpup konstrukciju, sa mehanizmom koji se nalazi ispod glave strelca.
Dva magacina, svaki sa po 7 patrona. Izbor izmedju dva magacina se obavlja polugom, koja se nalazi ispred otvora za ubacivanje i izbacivanje caura.
Caure izbacuje na donju stranu.
Cevasti magacini su smestni ipod cevi i mehanizma.
Repetiranje se obavlja preko cetvrtastog potkundaka, ciji je zadnji polozaj uz samu pistljsku drsku. Kada se pomeri unazad, ptkundak se nalazi iznad pistoljske drsjke.

Po kaakteristikama koje ima Kel Tec se jasno svrstava u kategoriju borbenih sacmara. Vrlo je jasno sta jedna takva sacmara moze da zadovolji.

Problem je u tome sto ni jedan zahtev koji se postavlja pred savremenu borbenu sacmaru Kel Tec ne zadovoljava, osim velikog kapaciteta magacina.

Prvo i osnovno je sto je t u stvari puska sa 7+7 patrona. Posle potrosenih 7, potrebno je prebaciti selektor macina u drugi polozaj, pa ponovo napuniti pusku. Ona ne prebacuje selektor automatski. Selektor je u takvom polozaju, da zahteva jako puno vremena za prebacivanje, posto je podvucen iza pistoljske drske.

Punjenje Kel Teca nije uopste prosto, i zahteva okretanje puske naopacke. Potrebno je prilikom punjenja, gurnuti patron u stranu i napred. Ovakav nacin punjenja sprecava dopunjavanje puske prilikom gadjanja, sto je jedan od osnovnih zahteva.

Zbog nacina punjenja, dopunjavanje puske, dok je ona uperena prema meti je nemoguc.

Trece. Zamena patrona u cevi, nekim drugim je gotovo nemoguca. leziste patrone je jako duboko u mehanizmu, a jedini otvor je sa donje strane. Za zamenu patrona u cevi, puska mora da se okrene naopacke. POstupak uopste nije prost, posto potkundak mora da se pokrene unazad, podvuce ruka ispod puske da vrati

Ako je potrebno da se brzo promeni patrona u cevi, to je gotovo nemouce. Pri tome, puska ne moze da ostane uperena ka meti.

Zahvaljujuci Bul Pup konstrukciji, potpkundak je jako blizu pistoljskoj drsci. Repetiranje je uzasavajuce sporo.

Prakticno, Kel Tec je oruzje koje je ograniceno na kapacitet od 7 patrona. Posle 7, mora da se rucno prebaci na drugi magacin. Kada se isprazni, zahteva sporo punjenje, koje je pojedinacno, i dodatno usporeno.

Brzo biranje izmedju razlicitih vrsta patrona je takodje nemoguce. Vec i samo prebacivanje izmedju dva magacina je sporije nego rucna zamena jedne patrone, a takav nacin punjenja kod koga se patrone jedne vrste nalaze u jedno, a  druge u drugom magacinu, Kel Tec sa kapaciteta od 14 patrona, prakticno svodi na pusku kapaciteta 7, sa sporijom zamenom patrone nego kod klasicnih konstrukcija.

Da ne pominjemo da je rucno repetiranje za ovu namenu prevazidjeno..

Jpos jedna prednost Kel Teca, a to je 14 patrona u magacinu, prakticno ne postoji. Beneli, ili Mp 153, u IPSC varijanti, ce u magacin primiti 11-12 patrona. To je samo 2 -3 patrone manje od Kel Teca, a pri tomwe je ove puske jako lako dopunjavati, sto je kod Kel Teca nemoguce..

Dakle, ovo je jedno marketinsko s... i zavrsice na tom mestu na trzistu. POsle nekoliko godina tokom kojih ce biti korisceno od manjih PD preko bare, jednostavno nestace sa trzista, osim kafanskih eksperata..

A sto se lova tice, ovo za to debelo nije..
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #4 poslato: Март 19, 2011, 09:45:40 »

Svakakvih konfiguracija ima po lovistima.
E samo nan jos ova fali pa da kompletiramo lovacku sliku ..

Ako se ne varam ova tema je o lovackom oruzju...
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
booiron
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

lični tekst:

« Odgovor #5 poslato: Март 19, 2011, 10:50:20 »

pa to sam i mislio , da razbijem monotoniju u lovištu . e ljudi ja pucam samo na svinje kuglama i prangijam patke na prelet 8 , što se tiče sačmarice , ovo ostalo me ne interesuje sem štetočina ali njih prašim karabinom pošto me mrzi da se po hajkama zavlačim tamo gde ni kerovi neće , lepo zauzmen neko penzionersko mesto i čekam , mislim ne penziju nego štetočine , a može i penzija. vidite meni bi odgovarala . šta da radim kad volim kratko oružje , ako ima nešto slično i lakše slobodno recite , neću da se ljutim. pozz...
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #6 poslato: Март 19, 2011, 04:21:02 »

pa to sam i mislio , da razbijem monotoniju u lovištu . e ljudi ja pucam samo na svinje kuglama i prangijam patke na prelet 8 , što se tiče sačmarice , ovo ostalo me ne interesuje sem štetočina ali njih prašim karabinom pošto me mrzi da se po hajkama zavlačim tamo gde ni kerovi neće , lepo zauzmen neko penzionersko mesto i čekam , mislim ne penziju nego štetočine , a može i penzija. vidite meni bi odgovarala . šta da radim kad volim kratko oružje , ako ima nešto slično i lakše slobodno recite , neću da se ljutim. pozz...

da, da..

ali sto se tice higijene foruma samo si promasio temu, ovo je za Svastaru a ne za forum 'lovacko oruzje'...jer ovaj 'visepuc' sigurno ne spada u lovacku pusku.
Ako hoces da nastavis sa ovim Kel-Tec-om, otvori novu temu tamo gde pripada.
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: