DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161901 poruka u 7341 tema- 7069 članova - Poslednji član: Divlji Patak

Јануар 24, 2022, 11:08:35
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Prvi Partizan Uzice  (Pročitano 54683 puta)
GPK
Gost
« Odgovor #75 poslato: Јун 24, 2015, 08:14:19 »

Ne pocenjujte PPU moguce je da za pucanje u metu na vecim daljinama.
Ali za lov mu ja zameki našao nisam.
Gosinama sam slusao svakojake price o PPU i izbegavao ga u širokom luka ali uverio sam se da su to price iz stomaka jedina moja zamerka je inicijalna kapiala koja je jako ljuta i pravi prsten na zatvaracu oko usarne igle al zato se oruzije cisti nakon upotrebe.
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #76 poslato: Јун 24, 2015, 08:36:52 »

1.Norma Vulkan 2.PPU SoftPoint 3.Sellier&Bellot Tmatel 4.RWS Kegelspitz
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #77 poslato: Јун 24, 2015, 09:12:01 »

Imao sam problema sa PPU,jer mi je Woodmaster kidao dance caure,doduse to je bilo pre 20-tak godina,tako da mi je ostala bojazan koristiti ga o poluautomatu.
Skoro sam na strelistu upucavao   Wudmaster u kalibru 3006 koristeci metak PPU.Caura ostala u lezistu kao zavarena.Wudmaster trazi malo tvrdju cauru ako je leziste  u zatecenom fabrickom stanju.Namerno je ostavljen konus -prednji[ blize zrnu]  grub, nepoliran i  onda  nije ni cudo zasto zarobi cauru ako je  malo meksa od Federala ili Remingtona.
Dali vam je izvlakac kidao venac caure ili je pucalo dance kolega?
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #78 poslato: Јун 24, 2015, 09:18:08 »

Svaka cast svakome ali znam da ppu u moje karabine neulazi mnogo lose iskustvo
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
sremac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #79 poslato: Јун 24, 2015, 09:38:53 »

ne znam sto mi izbrisase poruku.hornadi je skoro stigao u kapriolo i koga zanima neka se raspita.i naveo sam da ih ne reklamiram.moje misljenje o ppu je kao i o zastavinim karabinima.nekada ih use.. pa naprave pravu stvar kada hoce.mozda gresim ali mislim da ppu ne prodaje istu municiju nama i lovcima na zapadu
Sačuvana
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #80 poslato: Јун 25, 2015, 07:49:45 »

Sigurno je norma i ppu istog kvaliteta suicide_fool za municiju ne treba zaliti pare u to sam siguran,a tako isto i sto se optike tice

Naravno da nisu istog kvaliteta, ne verujem da to iko može da tvrdi.

Ali ja mogu da tvrdim da PPU nije 3x lošiji od Norme a ni 5x od RWS.

Isto tako mogu da kažem da sam ja prezadovoljan, jer sam po ceni malo većoj od pola kutije RWS-a kupio 3 kutije PPU kojim ja ovako neiskusan sa onim lošim zastavinim karabinom, pravim grupu ispod 3 cm na 100m.

Svakako, ovo je samo moje mišljenje, a kao što znamo, mišljenje je kao i dOOpe, i svi ga imadu...  lol hi
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #81 poslato: Јун 25, 2015, 08:54:36 »

Za druge neznam ali ja cu i dalje koristiti PPU bez obzira sto barut vise garavi cev.Uz pravilan izbor polozaja regulatora gasova poluautomat radi bez greske.Preciznost u odnosu na druge proizvodjace ne zaostaje a cesto je i bolja.
Nedavno sam kolegi upucavao tek kupljen potpuno nov Blaser R8  u kalibru 3006i iz njega pucao i Remington i PPU.Grupa PPU  je bila daleko bolja sto me je iznenadilo.
Bez obzira na sitne zamerke  mislim da PPU vredi svaku paru ako ne i vise.
Sačuvana
Barbarosa
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #82 poslato: Јун 25, 2015, 09:28:19 »

Hornady vredi svaku paru,i ako uzmemo cenu metka za srednje kalibre koji se kreće oko 220 din/kom. u odnosu na PPU koji je oko 130 din/kom. to je još i prihvatljivo za kvalitet i ujednačenost koja se dobija.
Opet nisam siguran da RWS sa cenom od oko 5 Eur/kom. je zaista toliko bolji od Hornady ili npr Federala.
Kad već pomenuh Federal, uskoro bi trebalo da se pojavi kod nas na tržištu, nadam se samo da će cenom biti u rangu Hornady-a pa eto nama veselja i novog upucavanja.  lol
Sačuvana
sremac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #83 poslato: Јун 25, 2015, 11:11:35 »

kolega prihvatam opkladu za ppu za grupe ispod 3cm na 100m.ti biraj mesto i vreme drinks
Sačuvana
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #84 poslato: Јун 25, 2015, 11:17:27 »

Nemam ja, koelga, vremena za te opklade tipa "čiji je veći", a ni nameru da se dokazujem Wink

Ja sam ti rekao istinu, e sad da li ćeš Ti verovati meni ili ne, to je Tvoja stvar.  good
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #85 poslato: Јун 25, 2015, 05:24:49 »

Hornady vredi svaku paru,i ako uzmemo cenu metka za srednje kalibre koji se kreće oko 220 din/kom. u odnosu na PPU koji je oko 130 din/kom. to je još i prihvatljivo za kvalitet i ujednačenost koja se dobija.
Opet nisam siguran da RWS sa cenom od oko 5 Eur/kom. je zaista toliko bolji od Hornady ili npr Federala.
Kad već pomenuh Federal, uskoro bi trebalo da se pojavi kod nas na tržištu, nadam se samo da će cenom biti u rangu Hornady-a pa eto nama veselja i novog upucavanja.  lol

Sto se metka Hornadi tice bar sto se preciznosti na strelistu tice nije pokazao vecu preciznost u odnosu na PPU .Pucano je iz karabina Blaser R8 u kalibru 300 win.magnum.
Kada o municiji pricamo odusevio me je RWS.Posle upucavanja zastavinog karabina u kalibru 3006  municijom iz jedne kutije.Posle hladjenja cevi vlasnik karabina je pucao dva metka  od kojih je drugi uzet iz druge kutije iz sasvim druge serije kupljene nekoliko godina ranije.Na moje iznenadjenje  drugi metak je sasvim malo prosirio rupu od prvog.
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #86 poslato: Јун 25, 2015, 06:26:01 »

Krivo mi je sto nisam slikao prosli put na strelištu pucano je sa PPU .30-06 od 9.7 grama, i to serijom iz 1987 grupa je bila odlična.
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #87 poslato: Јун 25, 2015, 08:15:58 »

Kalibar 7x64,zrno PPU od 11,2 gr,ovo je bila samo proba pred lov,daljina oko 70 m.
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #88 poslato: Јун 25, 2015, 08:21:59 »

Mada je za mene broj jedan ipak Norma Oryx i Vulkan.
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #89 poslato: Јун 25, 2015, 08:52:41 »

kolega prihvatam opkladu za ppu za grupe ispod 3cm na 100m.ti biraj mesto i vreme drinks

Jako hrabro, dragi kolega, jako hrabro!  clapping

Ako neki drugi krenu da privatau okladu mesto Milosha, mogao bi bankrotirati, bojim se...  scratch_ones_head

Podrazumeva se da i pooshka bude domatja, lovna!  rtfm

drinks
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: