DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161901 poruka u 7341 tema- 7069 članova - Poslednji član: Divlji Patak

Јануар 24, 2022, 11:00:02
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Prvi Partizan Uzice  (Pročitano 54681 puta)
Djura Radivojevic
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

DJURA LOVAC

« Odgovor #60 poslato: Јул 18, 2014, 10:35:35 »

Za 7x64 ppu ce zavrsiti posao dobro,naravno uz dobar pogodak.Ako je los pogodak dzaba ti i najskuplji metak.
Imam karabin u tom kalibru i ne koristim nista drugo osim ppu i mogu vam reci da sam prezadovoljan i sa soft pointom i sa gromom.
Sačuvana
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #61 poslato: Јул 18, 2014, 11:47:18 »

Drugari,ako može malo više kolegijalnosti a malo manje nekih uskočica koje nam ovde nisu potrebne.Neke stvari(nesuglasice) se mogu razmijeniti i na pp.Razlog moga izlaganja je taj što je od starne drugih članova ovde prijavit jedan post.Da se ne vraćamo nazad,još jednom zamoljavam ljude koji su tome skloni (uskočicama) da se pokušaju suzdržati radi  svih nas.  hi
Sačuvana

GPK
Gost
« Odgovor #62 poslato: Јун 22, 2015, 09:36:46 »

Na Fotografiji su dava Karabinska Metka  razlicitog zrna ali to nije povod ovog posta
Levo je Norma Vulkan Desno PPU SoftPoint po kvalitrtu izrade ja ne vidim razlike

Dali je ovakvog kvaliteta izrade PPU i na domacem Trzistu?
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #63 poslato: Јун 22, 2015, 09:42:19 »

...vizuelno su malte ne isti ali ipak ima razlike mozda to u lovacke svrhe nema nekih vidljivih razlika ali sto se tice streljastva nebo i zemlja mnogo je kvalitetnija NORMA nego PPU.Nebi norma bila toliko skuplja ja licno preferiram RWS od shvaba i planiram LAPUA da pazarim za 9.3x62
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
sremac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #64 poslato: Јун 22, 2015, 10:14:56 »

Sto se tice ppu jedino caura moze da dobije prelaznu ocenu.zrno,barut e to je prica za sebe
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #65 poslato: Јун 22, 2015, 10:30:07 »

Moje iskustvo sa PPU.30-06 od 9.7gr,  je i više nego dobro. Kazu mi na tamnavi da imaju fenomenalne rezultate sa tim metkom.
sa druge strane PPU je 2,3 puta jeftiniji od norme.
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #66 poslato: Јун 22, 2015, 10:39:15 »

Pozdrav kolege, hteo bih da iznesem svoje mišljenje po pitanju proizvođača municije. Mislim da je PPU zadovoljavajućeg kvaliteta za neke naše uslove. Upoređivao sam tablice date na njihovom sajtu sa stranim proizvođačima, i čini mi se da su kod nas slabija punjenja, odnosno "mekša" municija. Moja zamerka bi bila to (ne znam koliko je to česta pojava uopšteno kod PPU-a, alu mi je zapalo za oko), i što nema u ponudi neke drugačije vrste municije za isti kalibar, nego je uglavnom zastupljen SP i Grom. Gore na slici se vizuelno ne vide razlike (osim u zrnu), ali mislim da bi praksa najbolje pokazala. O RWS municiji imam veoma pozitivno mišljenje i čuo sam dosta dobrih komentara o njoj. Prvo, ima u ponudi mnogo vrsta koje odgovaraju svakom lovcu/strelcu, veoma je ujednačena, i uopšte rečeno kvalitetna municija. Sa RWS-om sam imao iskusta za .22lr, i njom sam oduševljen.    smile Ne prlja puno cev, serije se ne razlikuju po osobinama, radi bez zastoja. Jednostavno zadovoljava sve zahteve, ali to ima svoju cenu. hi
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
GPK
Gost
« Odgovor #67 poslato: Јун 23, 2015, 10:09:33 »

Ja zaista neznam zasto se vi zalite na PPU Odlicna Municija Prosle sezone sve sto sam odstrelio odstrelio sam bas sa PPU Osim jednog srndaca njega sam odstrelio Normom Oryx.

Godinam ma sam lovio samo Normom Oryx i dan danas se kunem u taj metak i to zrno.
Zadim sam nekih par zadnjih godina lovio i RWS-om Uni Clasik i Kegelspitz i u tog proizvodjaca i u ta zrna se kunem.

2013 godine sam lovio sa PPU GROM i to zrno mi se nije svidelo i nikom ga ja preporucio nebih.
Prosle cele sezone sam lovio sa PPU SoftPoint i mogu vam reci da sam prezadovoljan nemam izgubljene divljaci, ani Promasene.

PPU koliko je dobar ili Los pitanje je sad ali ja sa sigurnoscu vam trvrdim da nije 4x losiji od Norme ili 3x od RWS niti da su oni 4 ili 3 Puta bolji od PPU.
Sačuvana
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #68 poslato: Јун 24, 2015, 12:30:39 »

Upravo tako.
Mnogo više vredi nego što košta!
Sačuvana
sremac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #69 poslato: Јун 24, 2015, 04:35:11 »

Sigurno je norma i ppu istog kvaliteta suicide_fool za municiju ne treba zaliti pare u to sam siguran,a tako isto i sto se optike tice
Sačuvana
vuk sa motajice
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

tim koji pobjedjuje se nikada ne mijenja

« Odgovor #70 poslato: Јун 24, 2015, 04:51:05 »

Sigurno da im razlike izmedju PPU i Norme ili RWS ali je bome velika razlika i u cijeni  :Smiley . Ja licno sam koristio PPU, Winchester, Bellot ali sam se opet vratio na PPU i zadnjih 5 godina samo koristim Grom PPU 11 gr u 30-06 i mogu reci da sam zadovoljan i sa preciznosti i učinkom na divljači a jedina mana je što puno prlja cev ali da se to sve očistiti. Licno bih volio naci i koristiti Federal municiju ali ga kod mene nema a drugar se kune u njega isto u 30-06. Ali nigdje u blizoj mojoj okolini ga nema.  sorry
Sačuvana

Budi do kraja ono sto jesi
sremac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #71 poslato: Јун 24, 2015, 05:02:55 »

a sta kazete za hornadi.koliko izadje 60kom ppu a koliko 60kom hornadija.i koliko svako od nas ispuca metaka na divljac u toku godine.tu razliku vecina nas potrosi na cigarete u toku samo jednog meseca.a onda nam skup ovaj metak,pa nam skup onaj drugi i tako u redom.ova prica moze ovako u nedogled,svako ima svoje misljenje i ja ga postujem hi
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #72 poslato: Јун 24, 2015, 05:05:40 »

Uglavnom imam dobra iskustva sa ppu.Izuzetak je jedna serija za moj poluautomat u kalibru 8x57 is kod koje je kosuljica zrna od 12,7 grama bila pretanka pa su bukvalno eksplodirala  o pancir mladog vepra od 130 kg.Jedva zivo sam ga sustigao i dotuko sa dva u celo da se nemuci.
Ta serija je imala nabore vidljive okom na zrnu .To sam samo tada sreo i nikada vise.Prosle sezone sam pucao PPU soft point, Belota hpc, Belota   Siera game king, Geco Tailmantal    odstrelivsi ukupno desetak jedinki crne divljaci.Najmanje se  posle pogodka raspadao bas PPU.Jedino sto se posle PPU oruzje duze cisti jer  barut mnogo vise prlja cev od ostalih navedenih.

Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #73 poslato: Јун 24, 2015, 06:01:38 »

Imao sam problema sa PPU,jer mi je Woodmaster kidao dance caure,doduse to je bilo pre 20-tak godina,tako da mi je ostala bojazan koristiti ga o poluautomatu.
Sačuvana

MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #74 poslato: Јун 24, 2015, 07:12:48 »

a sta kazete za hornadi.koliko izadje 60kom ppu a koliko 60kom hornadija.i koliko svako od nas ispuca metaka na divljac u toku godine.tu razliku vecina nas potrosi na cigarete u toku samo jednog meseca.a onda nam skup ovaj metak,pa nam skup onaj drugi i tako u redom.ova prica moze ovako u nedogled,svako ima svoje misljenje i ja ga postujem hi

original hornadi je TOP municija i vredi svaku paru ja sam dobio par komada za .270win SST zrno 130gr. odlican je......samo sto ga je tesko naci kod nas.

Sremac upravu si 100% i ja imam takav stav,pa nepucam ja 2000komada godisnje pa da mi bude skupo kad imam da dajem za cigare imam i za kvalitetnu municiju.
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: