DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161865 poruka u 7330 tema- 7053 članova - Poslednji član: Nikita

Септембар 24, 2021, 03:15:24
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Prvi Partizan Uzice  (Pročitano 50091 puta)
skljo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #120 poslato: Децембар 22, 2016, 08:52:31 »

Hvala kolege na savjetima i preporukama
Sačuvana
Huntercro
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #121 poslato: Децембар 23, 2016, 12:51:01 »

tako je krauc, najžilaviji su oni do 50 kg, zato što su mekani, pa se u nekim slučajevima zrno pravilno i ne otvori, nego ga samo prosvira (imao sam nekoliko puta taj slučaj sa gromom), dok kod velikih primjeraka gdje je koža tvrđa, padaju ko dude, prime doslovce svu energiju 
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #122 poslato: Јануар 09, 2017, 04:57:55 »

Jel neko zna nesto o novom zrnu tj.unapredjenom Gromu,koje nosi oznaku Z-Grom,i jel ima negde da se kupi,jer sam cuo dosta pohvale o ovoj novoj konstrukciji zrna  hi
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #123 poslato: Јануар 12, 2017, 09:30:33 »

Mislim da ga nema kod nas, valjda ga prave samo za izvoz.   blink scare
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #124 poslato: Јануар 12, 2017, 10:06:24 »

Jel neko zna nesto o novom zrnu tj.unapredjenom Gromu,koje nosi oznaku Z-Grom,i jel ima negde da se kupi,jer sam cuo dosta pohvale o ovoj novoj konstrukciji zrna  hi

Z-Grom nije nikakva nova niti bitno unapređena konstrukcija već samo manja modifikacija već postojećeg zrna Grom.
Modifiakcija je da je olovo u zrnu zamenjeno bezolovnom legurom, naj verovatnije nekom "mekom" legurom sa sadržajem cinka.
Kako je ova legura manje specifične težine od olova radi boljeg balansa zrnu je olakšan zadnji deo sa tri žleba koja još imaju ulogu da smanje kontaktu površinu sa cevi i olakšaju "izduzivanje" monolitnog dela zrna prilikom utiskivanja u žlebove a samim tim smanje-ujednace pritiske i smanje prljanje cevi ostacima košuljice.
Tako je u teoriji a u praksi ne verujem da će biti jasno uočljivih, merljivih razlika izmedju ovog i starijeg tipa ni po preciznosti ni po učinku na cilju što se po identičnim balistički podacima i naslućuje.
Ovaj "novi" tip zrna je pre svega namenjen za upotrebu gde je zabranjena "olovna" municija a i da bi se pokrilo i tržište nove mode "ekoloske" bezolovni municije.
Pozz...
Sačuvana
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #125 poslato: Јануар 12, 2017, 10:54:26 »

Dobro obrazloženo,mada kao da vam pomalo nedostaje on pozdrav
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #126 poslato: Јануар 13, 2017, 12:02:13 »

Dobro obrazloženo,mada kao da vam pomalo nedostaje on pozdrav

Pravo da kažem ni malo mi ne nedostaje.
Lično mi u PPU municiji nedostaju olovna "bonded" zrna tipa Norma Orix, Federal Fusion, Hornady Interbond...
Ili neka olovna, kontrolisanije deformaciju tipa Nosler Pratition, RWS DK, Hornady Interlock...
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #127 poslato: Јануар 13, 2017, 12:57:34 »

U svakom slucaju hvala ma objasnjenju  hi

Ipak ja bih voleo to zrno da probam,jer sam cuo jako dobrih reci o njemu,a taj covek je jedan poznat lovac na visoku divljac,tako da steta sto ga kod nas nema,pa dok njega nema moram da se mucim sa Normom  taunt
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #128 poslato: Јануар 13, 2017, 01:28:19 »

Grom je već dugo na tržištu u paleti kalibara 7mm, .30, 8mm a od skorije i u .375, tako da osim kalibra .30 u kom se za sad proizvodi Z-Grom ne očekujem proširenje van gore navedenih a ni to u skorije vreme.
Postoji mogućnost da se eventualno oba ponude u dogledno vreme i u paleti cal. 6,5mm obzirom na brz rast popularnosti ove palete kalibara ali da li? i kada? teško je prognozirati.
Pozz...
Sačuvana
Huntercro
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #129 poslato: Јануар 14, 2017, 08:25:58 »

nikako nisam mogao upucati pušku na grom tvornički u kalibru 857 T-rex, nešto se bolje pokazalo u handload municiji, ovako mi se činio ok kao zrno
Sačuvana
skljo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #130 poslato: Фебруар 03, 2017, 06:15:55 »

Možel ko da mi rekne gdje piše broj serije na ppu karabinskoj municiji
Sačuvana
ris
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #131 poslato: Фебруар 03, 2017, 06:43:29 »

nigde! kad se otvori kutija, na onom delu koji se otvara, kao poklopac, ima neki pecati, verovatno dva pecatica..... ima na ovoj temi 223 100m jasno se vidi!
Sačuvana

ηθική
ris
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #132 poslato: Фебруар 03, 2017, 06:44:19 »

http://www.lorist.co.rs/forum/index.php?topic=7987.15;topicseen
Sačuvana

ηθική
winnetou
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #133 poslato: Фебруар 16, 2017, 05:00:36 »

Pravo da kažem ni malo mi ne nedostaje.
Lično mi u PPU municiji nedostaju olovna "bonded" zrna tipa Norma Orix, Federal Fusion, Hornady Interbond...
Ili neka olovna, kontrolisanije deformaciju tipa Nosler Pratition, RWS DK, Hornady Interlock...

Namerno si izostavio ili si samo zaboravio  unsure ... PPU SPTM ?!? stari dobri, naročito u 8x57js  spiteful
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #134 poslato: Фебруар 16, 2017, 05:59:34 »

Namerno si izostavio ili si samo zaboravio  unsure ... PPU SPTM ?!? stari dobri, naročito u 8x57js  spiteful

Ha,ha... pa gde njega da izostavim, eno ga na upisu od juče na vrhu 11. strane teme "S&B karabinski metak"
Samo sam zaboravio PPU oznaku pa sam naveo "RWS TMR i njegove kopije".
Koristio sam ga za daljine i do 200m u 8x57IS, sa pravom početnom brzinom od 780m/s ovo zrno od 12,7g mi je sve što sam pucao a to je oko 100 komada razne divljaci ostavilo na mestu nastrela sa pogodcima po rebrima iza plećke.
Divljač sam počeo da tražim posle pogodka tek kad sam se malo "emancipovao" i prešao na "modernije" kalibre i konstrukcije zrna.
A sad samo mogu da plačem za njim ili da kesiram 4 evrica za RWS koji nije ništa bio bolji od PPU.
Hebo ja onog stručnjaka iz PPU koji ga izbaci iz proizvodnje i zameni ovim špicastim "modernijim".
Pozz...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: