DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161891 poruka u 7338 tema- 7067 članova - Poslednji član: Amboise

Јануар 17, 2022, 04:55:37
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 19 20 [21] 22 23 24   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: VOJNA I POLICIJSKA UNIFORMA U LOVU!!!  (Pročitano 130503 puta)
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #300 poslato: Фебруар 21, 2016, 04:12:04 »

Mpeca sve to stoji i upravu si ja nikad ni nisam rekao da ljudi koji nemaju novca netreba da love ja sam rekao da meni licno smeta ako je neko u vojnoj uniformi ja sa istima i lovima i nemam nekih problema.Doticni 357 se uhvatio neke teorije koja nema veze sa mozgom.Bilo je i kod nas da ako lovac nema iz grupe izdelimo se i platimo ako se desi da nema municjie od nas 5 po 10 patrona i netreba mu do kraja sezone....Clanarina i placanje odstrela vecim delom izdrzava udruzenje.Naveo sam primer da  moze za 7-8000 dinara da se kupi pristojna lovacka garderoba jakna,pantalone,prsluk,cizme nekupuje se to svaki dan ili mesec to se kupi jednom u godinu dve i miran si.Na to sam mislio konkretno,a ne da "sirotinja" netreba da lovi i nisu svi koji nose vojne uniforme sirotinja to isto treba da se ima na umu nego.
Hvala bogu pa ima sad ovih drustveno socijalnih mreza gde postavljaju gomile slika pored dzipova sa ulovima kako jashu divljac sa cigarom u ustima i u vojnoj uniformi.
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #301 poslato: Фебруар 21, 2016, 04:30:33 »

Ja stojim apsolutno.iza toganda nisu jednaki ovcar i car, ni u lovu ni bilo gde drugde.

Nece krivoloviti ukoliko lovista budu u privatnom zakupu, jel ce i zakupcima biti vrlo u interesu da sprece taj krivolov.
Nacine koje ce koristiti za tako nesto mozete samo da zamislite.

Inace 357... ja za razliku od tebe u opšte ne svodim na pitanje novca kao sto si ti poceo sa pricom o sirotinji koja lovi u cemu stigne, pa i vojnoj. Bio sam nedavno u lovu sa likom koji ima u mehanizaciji par stotina hiljada €, a lovio je u pocepanoj trenerci i patikama, koje je opravdanje za to?

Ono sto je za mene ne prihvatljivo da se lov posmatra kao nacin prezivljavanja.
Idi radi nesto pa preziivljavaj i nekalkulisi sa lovom, sa krivolovom.
Ni sam ne znam u kolko sam bio lovova gde ni jedna njiva nije obradjena, a mestani kukakju kako nemajh para, pa kako da ih imaju kad nista ne rade.

Umesto.toga mnogo je lakse puknuti neko svinjce, srndaca, u najmanju ruku zeca nego raditi.

Ono sto si u pravu ili bi mogao da se slozim sa tobom mpeca je da i car i ovcar moraju da se pridrzavaju istih pravila, standarda, u lovu moraju jedan i drugi da budu pristojno obuceni sad kolko ce ko dati para je ne bitno.
Moraju da vode racuna o drugim ucesnicima lova.
Moraju da vode racuna o prirodi, o divljaci u podjednakoj meri.
Sačuvana
357magnum
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #302 poslato: Фебруар 21, 2016, 04:40:54 »

Kolega mikahunjter slazem sa da nisu svi koji nose vojne uniforma sirotinja, ali sigurno je da nisu svi ni losi lovci, kao sto nisu svi koji love u braon i zelenim odelima dobri lovci.

Mene samo nerviraju zabrane i podele koje nemaju smisla. Ne lovi odelo, kao sto ni oruzje ne ubija (kako prikazuju NVO i policija), nago ljudi.

A kolega majer, sta reci.

Kod nas su lovacka durstva i dalje udruzenja gradjana tako da fala bogu koliko pripadaju vama carevima, toliko pripadaju i nama ovcarima. Dok se to ne promeni yahoo
Sačuvana

не признајем да ико воли лов више од мене.
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #303 poslato: Фебруар 21, 2016, 05:01:18 »

357 ja nigde nikoga nisam podelio,logicno je ako neko nema para nemora na silu da ide u lov i posle da kuka kako nema,a sa pozivom da ide u lov zbog mesa sto je po meni apsurdno.Naveo sam primer za koliko novca moze da se kupi garderoba da lovac izgleda kao lovac,a ne vojnik.Nigde nikoga nisam klasirao pa je bre sa takvima u lov i idem ali meni smeta kad vidim pritom da to drzim za sebe i neobjasnjavam lovim kako lovim i uzivam.Dali neko ima ili nema novac nije moja stvar ja imam za sebe i nezavirujem u tudj novcanik.Dokle god je tako mirna mi glava.
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
kris
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #304 poslato: Фебруар 21, 2016, 05:14:35 »

Kako ide ona stara " odelo ne cini coveka, ali mnogo govori o njemu" .   hi
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #305 poslato: Фебруар 21, 2016, 06:17:00 »

MikaHunter  hi
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #306 poslato: Фебруар 21, 2016, 07:32:34 »

Lov je mnogo vise od igre drage kolege.Tako je bilo od iskona pa do sada.U lovu nosim ono sto mi odgovara   za lov pogonom i docekom  po Staroplaninskim vrletima   ljiljacima  trnjacimai gabracima .Nosim sve sto je proverenog dokazanog kvaliteta prema vremenskim prilikama.
Svi do jednoga u grupi kojoj pripadam i ja fala Bogu imamo sta da jedemo i niko od nas neide u lov  zato sto je gladan. Ima tu   i stocara majstora  , primarijusa , oficira a i sluzbenika  raznih sorti.Svi imaju ista prava i duznosti i samovolje nema jer vise nebi bili  sa nama.Svi imaju pravo glasa ali se slusa vodja grupe to jest domacin.Ali nelovimo divljac radi zuba i rogova   hira radi  .Kad se divljaci uzme zivot  onda je i red da se sve njeno i iskoristi na pravi nacin i ulov podeli na jednake delove svim lovcima koji su toga dana bili na tom terenu.Inace po meni bi lov izgubio svaki smisao. Pretvorio bi se u ubijanje zivotinja radi zuba i rogova.  Iskljucivo radi trofeja. I hira radi.Sto po meni nema nikakve veze sa lovom.  drinks hi
Sačuvana
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #307 poslato: Фебруар 23, 2016, 05:39:36 »

Gospodine Majer izgleda da niste gospodin,sirotinja i ako krivolovi to je za vlastite potrebe jer nemaju LEĐA.Gospodin iz Konaka nebi pao da se nije osilio i prestao da daje deo.Isto je u svim lovačkim društvima,mali diktatori haraju lovstvom to i sami znate.Uniforma je i nato i Srpska s tim što mi je ova druga draža pozdrav
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
sasaakatic
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #308 poslato: Фебруар 23, 2016, 07:24:28 »

Zivim u okolini Vranja gde se nalazi tekstilni kombinat Yumko koji proizvodi vojne i ostale uniforme.U fabrickoj prodavnici su mogle da se nadju razne uniforme po povoljnim cenama,ali i obicne zelene pantalone,prsluci i jakne po jos pristupacnijim cenama.Ipak neuporedivo vise su se prodavale maskirne uniforme.Znaci nisu u pitanju bile pare vec nekakva moda narocito posle onih nesrecnih ratnih desavanja.Bar ja tako mislim.
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #309 poslato: Фебруар 23, 2016, 08:07:57 »

...tako je Sale Yumko je imao maslinasto zelenu garderobu,mislim da jos uvek cuvam neki komplet od pokojnog dede.Nego sto ti kazes modni trendovi.....
Sačuvana

Nelle
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #310 poslato: Фебруар 23, 2016, 08:18:10 »

Ovako na mnogim temama... Lakše započeti raspravu nego pročitati upise od ranije. Vidite li kuda ovo društvo ide? Šta ste se zakačili za tu nesretnu uniformu? Da, jeste: ne treba da bude uniforma - skinite joj oznake i zakačaljke i onda je maskirno odelo. Isto (samo socijala) kao i "REAL TREE CAMO" i sl. Ne mora da košta 8.000,00. Ne mora ni dinara, ako ga dobijete na poklon, nađete kod komšije u šupi, a u dobrom je stanju. Ako se oni koji s vama love i Vi dobro osećate, to je sve što je bitno. Sad ćemo početi da osuđujemo sve i svašta kao da je naš problem?! Svako lovi s ljudima koji mu prijaju. Ne snebivajte se k'o strine dok gledaju na sokak. Sutra će nam biti moda goli stomaci zato što je i to na zapadu ok. Manite se kojekakvih kultura i uzora i postavite standard čovečnosti. Među lovcima to se ne postiže na prvi pogled (pa odeća nije od presudnog značaja), već kroz lov!

Pa kakve su polemike vođene oko obuće i istaknuti lovci zaključiše da je za blato gumenjak neprevaziđen. A ružan. I dede kojekakve ga nose. Radi i po svinjcu (taj smrdi i ne nose ga u lov - to je drugi par).

Koliko lovaca ste tako dobro procenili na prvi pogled, po garderobi? Baš su pravi prijatelji i lovci, tako se pokazalo? Čekaju da ih neko odvede na njihov deo proseke i da im nateraju krdo prasića.

Pogledajte domaćine u organizovanim lovovima na svinje. Imaju li 10.000,00 garderobe na sebi? Prosek odeće star najčešće 15 godina. Svega i svačega na njima. Loši su ljudi, a po' života ostavili lovačkom društvu u kom su članovi. Ne plaćaju radne akcije, odrađuju ih. U istom odelu!

Moda? A ako neko ide češće na čekanje nego u grupne lovove? I leti i zimi? Ako od belog čaršava pravi odelo za sneg ili kupi molersko za jednokratnu upotrebu i nosi ga celu sezonu? Išarano "na maskirno" markerom? I taj je pomodar? Nedostojan da lovi? Ili bi sve što ima i može dao da smanji broj predatora? Da bi gospoda u hilmanima i sl. mogla da jure srndaće i prasiće? 'Ajte moloim vas.

Treba našem lovstvu i markirano odelo (za reprezentativne fotografije i da plati i taj odstrel u medalji), al' bez ovih što krpe odelo i rade ne bismo imali ni ovo malo što nam je do sad ostalo. Uginule bi nam medalje da ne iznesu soli i 'kuruzA. U istom tom odelu.
Sačuvana
kempi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #311 poslato: Фебруар 23, 2016, 08:36:42 »

Tako je Nelle svaka cast na upisu!
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #312 poslato: Фебруар 23, 2016, 08:44:59 »

Lep komentar.  hi

Kao što već negde rekoh, poštujem ono što je u glavi tog lovca, a ne na telu, u rukama, na povoDcu, itd. Kada sam odstrelio svoju prvu svinju, u svojoj planini, lovac koji me je postavio na mesto gde je vepar izašao uz reči ''Nidžo, 100% ti izlazi tu, i tu, iza tog drveta...'' nosio je na leđima ranac kojeg je napravio od onog plastičnog džaka za pšenicu i par kanapčića za vezivanje maline. Taj detalj mi je ostao urezan u sećanju, ali taj čovek nije bio alav, pohlepan, mesar, itd. bio je presrećan što je najmlađi član grupe imao uspeha i što su dobili još jednog umešnog mladog momka koji će sa njima gaziti planinu. Svoj deo mesa, pošto je i moj otac bio ekipe, pa bi kući odneli duplo više od ostalih, ja sam dao njemu, uz objašnjenje da sam mu neizmerno zahvalan na poverenju i svemu ostalom. Taj osmeh kada je spakovao ono malo mesa u onaj džakčić neću nikad da zaboravim. Taj isti čovek je odvajao od usta da plati članarinu, samo iz tog razloga da pred nama ostalima koji imamo da platimo, ne prolazi pognute glave. Ni otac ni ja i dan danas ne obraćamo pažnju kako ćemo u lovište. Ne nosimo maskirno, samo jer nije po našem ukusu, ni zbog kakvog kodeksa ili pravila. Naše pravilo je da se što prijatnije osećamo i da što ekonomičnije prođemo, jer koliko on i ja imamo izlazaka godišnje što sa puškom, što sa psom, što i bez jednog i bez drugog, hilman (neko ga je pomenuo) kao i ostala skupa markirana odeća, trajala bi nam onoliko koliko i ova od kineza i sa vojnih otpada.  Da nismo probali, pa 'ajd, ali ovako ne može niko da me ubedi u neki NADkvalitet i slično. hi
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
zhrvoje
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #313 poslato: Фебруар 23, 2016, 09:21:18 »

Na većini foruma u regiji me skroz fasciniraju tvrdnje da sto je lovac losije obucen i ima rđaviju pusku onda je bolji i uspjesniji lovac, a ako kojim slucajem imas kvalitetniju pusku i odjecu onda si kicos i nemas blage veze o lovu.
Ja sam poceo loviti skoro pa u dronjcima a danas (nakon 20 godina) lovim u poprilicno skupoj odjeci.
Jesam li ja radi toga postao losiji lovac?
I da, oni koji tvrde da nema razlike u kvaliteti i da ce jeftinija odjeca trajati jednako dugo kao ona kvalitetnija grdno se varaju...
Sačuvana

nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #314 poslato: Фебруар 23, 2016, 09:31:33 »

Svako zna svoje načine lovova i zna koliko je dugačak, imam para da priuštim odeću o kojoj pričaš, ali ne želim jer mi ne traje, razlika u kvalitetu i te kako postoji, ali pošto dobro znam ćudi svoje planine, pantalone mi svakako na kraju sezone budu pocepane, dok jaknu ne nosim nikad nikakvu, iz nekih drugih razloga o kojim sam na forumu već pisao. Zar nije logičnije da tri puta tokm sezone krpim kineske pantalone nego neke markirane, a svakako će da budu poderane. Ne razumem da me neko ubeđuje u nešto što sam probao... Priče o dobrim lovcima sa rđavim puškama i krpljenim pantalonama postoje iz jednog veoma bitnog razloga, a taj razlog se provlači često po tim forumima i drugim društvenim mrežama. Koji je to razlog, znaju svi...
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
Stranice: 1 ... 19 20 [21] 22 23 24   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: