DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161891 poruka u 7338 tema- 7067 članova - Poslednji član: Amboise

Јануар 17, 2022, 05:31:06
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 24   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: VOJNA I POLICIJSKA UNIFORMA U LOVU!!!  (Pročitano 130517 puta)
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #285 poslato: Новембар 28, 2015, 08:16:58 »

Tako je Nidžo, u pravu si potpuno! hi
Hahahahahahahah Sheki lol sarcastic
drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #286 poslato: Новембар 29, 2015, 03:10:35 »

Citat
NE TEŽIM DA OPONAŠAN NIKOG SREĆAN SAM DOK BUDEM BIO SVOJ i dok mogu da se borim da me bujica šunda ne odnese za sobom.
lol suicide_fool
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Huntercro
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #287 poslato: Новембар 29, 2015, 07:56:45 »

jes vala puno govori o čovjeku
Sačuvana
nikolavuks
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #288 poslato: Новембар 30, 2015, 11:13:57 »

Ljudi koji je razumeju lov nisu lovci, ali zato daju sebi za pravo da kritikuju nesto sto ne razumeju niti zele da razumeju pre nego što upute svoje kritike i krenu da pljuju po lovu i lovcima. E takvim ljudima nije važno kako su lovci obučeni, i pljuvali bi i kritikovali i loše govorili o lovcima čak i da u lov idu u smokingu, da nose frak i leptir mašnu, verujte pljuvalibi. Njima takođe nije važno da li si odstreljenoj životinji u usta stavio cvetić, jabuku ili kašikaru. Ja se slažem da je zaista lepo videti lovca obučenog u namensku odeću za lov, sigurno lepše nego u trenerci ili vojnoj uniformi. Ali prenaglašavanje odeće kao bitnog faktora u lovu je besmisleno. Ja na poslu uvek nosim odelo cipele i košulju, kravatu stavljam ponekad, a privatno nosim trenerke dukseve, farmerke i patike. Siguran sam da bih svoj posao podjednako dobro radio u trenerci, ali nebi bilo pristojno jer sam na poslu a ne u šumi. E sad ajde da uvedemo kodeks oblačenja u šumi.
Sačuvana
Dusan900
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #289 poslato: Фебруар 20, 2016, 05:45:37 »

Svaka cast na komentaru...Lepo si objasnio......dok god se postuju pravila u lovu, i dok se postuje priroda i njena okolina, smatram da je skroz nebitno sta lovci nose....pozz
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #290 poslato: Фебруар 21, 2016, 12:15:16 »

...po meni je dosta bitan faktor oblacenja u lovu.Kako ponasanja tako i oblacenja kada se fino spoje te dve stvari grupa izgleda mnogo dobro.Nepise nigde da mora da se kupuje fjal,sweed team,harikla...itd ima sad po oglasima milion njih sto valjaju neke silne pantalone,kosulje,jakne,dukserice,prsluci sve lepo maslinasto zeleno,braonkasto...itd sve skupa za jednog lovca moze da kosta oko 7000-8000 mozda i jeftinije.

nikolavuks kodeks oblacenja postoji odavno

Član 20.
Lovac svoju pripadnost lovačkoj organizaciji, obeležava i nošenjem lovačke odeće, svečane u svečanim prilikama i terenske za lov.
Lovac u lovu nikada ne nosi uniforme, vojne, policijske, vatrogasne i dr. niti maskirna odela.
Lovac, u grupnom lovu, mora imati obeležavajuću traku na kapi, kapu, ili obeležje na ramenom delu lovačkog prsluka ili jakne, jarke, uočljive boje.
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
357magnum
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #291 poslato: Фебруар 21, 2016, 01:16:36 »

Mikahunter ako za tebe 7000-8000 hiljada nije mnogo, eto pokloni mi toliko, moze i manje.

Na zalost nekih ovde, lov u Srbiji vole i njime se bave i oni koji imaju penziju 20.000 mesecno. Takvi sebi ne mogu da priuste odecu i obucu za svaki dan, a kamoli da kupe posebnu odecu za lov.

Na kraju krajeva kad se nosi fluorescentni prsluk zasto je bitno sta je ispod.
Sačuvana

не признајем да ико воли лов више од мене.
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #292 poslato: Фебруар 21, 2016, 01:30:24 »

Iskreno ako volis nije mnogo 7000-8000, a ako ne moze da plati tako nesto jednom u nekoliko god. Ne mora ni da ide u lov.
Lov nije mesto za sirotinju.
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #293 poslato: Фебруар 21, 2016, 01:45:11 »

Sirotinja  medju lovcima i ide u lov radi ulova radi hrane  sto je i   cilj lova da ono sto   se ulovi  nije izgubilo zivot prvenstveno  radi zuba i rogova   to jest trofeja radi" prestiza" i hvalisanja. 
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #294 poslato: Фебруар 21, 2016, 02:11:03 »

Mikahunter ako za tebe 7000-8000 hiljada nije mnogo, eto pokloni mi toliko, moze i manje.

Na zalost nekih ovde, lov u Srbiji vole i njime se bave i oni koji imaju penziju 20.000 mesecno. Takvi sebi ne mogu da priuste odecu i obucu za svaki dan, a kamoli da kupe posebnu odecu za lov.

Na kraju krajeva kad se nosi fluorescentni prsluk zasto je bitno sta je ispod.

...to dali je za mene malo ili mnogo to je moja stvar radim kao kao konj svaki dan bez odmora,pauza,crvenih slova,bolovanja...itd,a isto tako zaradjujem da mogu da lovim i da se oblacim i da izdrzavam porodicu prvi put kada budem morao da biram prestacu da se bavim lovom jer mi to nije obaveza nego relaksacija.
Taj isti koji je sacekao penziju lovio je i na lovio se i sad kao jadan ima samo 20000 penziju sta ja imam sa tim ja dok dodjem do penzije mozda je vise nece ni biti.Nerazumem to sirotinja ide u lov zbog hrane,kako kad je sirotinja.Odakle pare onda za municiju,za gorivo,za clanarinu,za lov uposte za te pare moze u kasapnici da kupuje.Kad dodje sezona srndaca puna zborna mesta sirote raje,kad se lovi fazan eto opet sirotinje svaki vikend sa sve gostima.Te price o lovu i sirotinji vise nemaju smisla kao jadan nema para,a ide u lov...

Ne kazem ima mladih momaka koji vole lov idu sa lovcima nema kuce za sta da ih ujede njima i da ucini covek sto da ne ima volju i das mu motivaciju i ko zna mozda se potrudi jednog dana da isto tako nekome i on ucini.
Lov je skup hobi nekome manje nekome vise.
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
357magnum
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #295 poslato: Фебруар 21, 2016, 02:49:36 »

mikahunter, majer i njima slicni bi najvise voleli da u lov idu samo oni koji imaju pare, jer bi tad lovilo 10% sadasnjih lovaca i sve bi bilo samo njihovo. Hvala bogu pa u Srbiji jos nije doslo to vreme. Necu se buniti da tako bude kad bude bilo posla i kad budu ljudi posteno placeni za svoj posao.

Tavi su za mene sebicni i pohlepni. Takvi i sada mogu da love komercijalne lovove koliko hoce, ali ne oni bi sirotinji oduzeli pravo na lov samo zato sto je sirotinja.
Sačuvana

MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #296 poslato: Фебруар 21, 2016, 03:07:09 »

... lol lol lol lol lol lol lol lol
Sačuvana

majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #297 poslato: Фебруар 21, 2016, 03:08:27 »

Hvala na ovome da sam pohlepan. Verovatno sam to postao tako sto isto radim kao konj, prozivljavam razlicite stresove, slusam svakojake price itd.... nakon svega toga da bih malo uzivao prelazim po nekoliko stotina km, placam vise ni sam ne znam sta da bihalo uzivao, a pored mene stoji, neki strokavi iscepani, koji mi jos pametuje. Meni je mnogo lakse.

Dok lov bude izvor hrane sirotinje i dok budu preracunavali koliko su platili clanarinu a kolko subdobili mesa divljaci ce biti sve manje. Jedina dobra stvar manjka divljaci je sto ti paraziti prestaju da se bave lovom. Dogodine ce im oduzeti i oruzije odnosno primorati ih da ga prodaju u odredjenom roku i sa njima ce uskoro biti zavrseno.

Ako si sirotinja nemoj da krades nemoj da ides u lov nego radi, radi ono sto ti moguce da radis.

Pa onda ako nesto pretekne idi u lov.

Jos uvek nije nazalost postala Srbija mesto u kojoj se zna red u svakoj oblasti pa i lovu al brzo ce postati. Probaj da ides u krivolov kao sto su ovi krivolovili u konaku, u austriji,madjarskoj pa i hrvatskoj pa ces vodeti kolko ce imati obzira za sirotinju.

Sačuvana
357magnum
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #298 poslato: Фебруар 21, 2016, 03:22:10 »

Sta bi sledece zabranili?

Da lovi svako cija je puska jeftinija od 500 evra?
Sačuvana

mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #299 poslato: Фебруар 21, 2016, 03:57:33 »

Dragi kolega sve dok mestani domacini  po gudurama i planincinama odvajaju pare da plate clanarinu   i love dobro je, bice i divljaci po planinama.Kada nebudu mogli da plate clanarinu i oduzme im se oruzje nestace divljaci preci ce u krivolovce  a za to im netreba vatreno oruzje da bi imali uspeha.Da nije mestana da cuvaju kerove i pokazuju prelaze   i kao odlicni strelci i ulove  gradski lovci  cesto  nebi imali sa cime  ni da se pohvale kada odu kuci.U kriznim vremenima smo cesto uplacivali clanarinu mestanima iz grupe koji nisu mogli da sami  uplate.Pomazemo se medjusobno ko koliko  moze i nemerimo ko je koliko sta dao .Neinteresujeme ko je sta obukao vec sta nosi to odelo.U lovu su jednaki i ovcar i car. drinks hi
Sačuvana
Stranice: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 24   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: