DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161891 poruka u 7338 tema- 7067 članova - Poslednji član: Amboise

Јануар 17, 2022, 04:47:35
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 24   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: VOJNA I POLICIJSKA UNIFORMA U LOVU!!!  (Pročitano 130474 puta)
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #270 poslato: Новембар 27, 2015, 10:28:29 »

Preprošle godine sam izgubio svog dobrog druga zbog toga što je neko mislio da je sa 30 godina lovačkog staža popio svu pamet ovog sveta, pa je sa napunjenom prelamačom seo u džip. Najsvežiji nesrećni slučaj izazvao je viđeniji i stariji lovac koji je sa punom prelamačom seo u traktorsku prikolicu.

Stereotipe čitam često u tvojim upisima. Ne znam samo dokle će da vam smeta taj poluautomat u rukama početnika, a da zažmurite kada je u pitanju neki ''iskusan'' lovdžija sa ''lovačkijom'' puškom.

Uostalom to nije tema, ne znam ni zašto sam pokušao da dokažem nedokazivo.  suicide_fool
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #271 poslato: Новембар 27, 2015, 12:16:40 »

Због неколико појединаца и погрешне представе о њима полуаутомати изађоше на лош глас. Само се поставља питање, где су бити ти етични, искуснији.... кад је требало објаснити како се лови и употребљава оружје у лову?  punish Можда ти млади нису имали на кога да се угледају?
Уопште ми не смета лови ли неко са полуаутоматом, једноцевком, бокерицом..... само да не угрожава мене и остале у лову.
Увек сам за то да ловац обуче какву хоће одећу. Што се мене тиче може и цео да буде у боји маркера. Ништа ми то не смета. Волим и сам да обучем маскрно него ми сада мало и углавном носим комбинезон blush2
Оно постављање дивачи на овај или онај бок. Стављање задњег залогаја у уста..... и то остало лицемерство које уопште није у складу са нашом традицијом ме уопште не занима и у томе не учествујем! Оно помињање паганске богиње нећу ни да коментаришем.
Такав сам, коме смета не мора да лови са мном.  hi
Sačuvana

Нема живота пре кафе
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #272 poslato: Новембар 27, 2015, 01:11:21 »

Tako je Aco! smile
Nikola, mislim da si pogrešno shvatio ovo što je rečeno za petomatku. Naveo sam primer koji se desio kod nas, a nesreće se na žalost dešavaju baz obzira na tip oružja. Stvar je u tome da neko na to gleda iz drugog ugla i da na drugi način koristi PA oružje. hi Protiv poluautomata nemam ništa protiv, baš suprotno, njihov sam ljubitelj i nema potrebe da dokazuješ ono o čemu je dosta puta pisano. drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #273 poslato: Новембар 27, 2015, 01:35:21 »

Stefane, upis se odnosio na mog druga Gorana. Možda nisam aktivan, ali nisam ni nov na forumu, znam dobro o čemu se pisalo i koliko se pisalo. Isto tako znam da se s vremena na vreme, ovde ili onde na nekom ćošku kroz kontekst provuče ''Početnik'' i ''Petometka''. Neko to radi nesvesno, a neko svesno. Gorana smatram za dobrog poznavaoca lova i lovačkog oružja, pa sam zato odreagovao tako na njegov upis. Godine i kočnica u glavi ne idu jedno uz drugo. Koliko sam puta naišao na prekoravanje zbog toga što sam za prvu pušku odabrao poluautomat, kao da sam poneo mitraljez u lov. U redovnoj sezoni skoro nikad ne stavljam više od dva metka u njega pa ne vidim zašto bi se stvari tek tako generalizovale. Svedoci smo da u lovovima najviše serendaju i glume ludilo upravo oni sa podosta lovačkog staža koji su negde na nekoj raskrsnici u njhovoj lovačkoj karijeri izabrali pogrešan put. Aca je pogodio u tačku, kakav učitelj takav i učenik. Kakvi su nam stariji u lovu, takvi ćemo i mi da budemo, jer ne poznajem nijednog lovca koji je lovom počeo da se bavi a da je pre toga znao sve o lovu i lovačkom oružju. Svako je od nas bio početnik i svako je od nekoga učio i ugledao se na njega.
Sačuvana

MIL-DOT
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #274 poslato: Новембар 27, 2015, 07:27:27 »

Sujeta,predrasude,stereotipi sluze za postizanje sopstvene vrednosti kroz iluziju.

Brate kako je ovo dooobrooo.
Imam li dozvolu da budem plagijatotor- i opet  hi
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #275 poslato: Новембар 28, 2015, 02:08:19 »

MIL-DOT drinks
Nidzo,mislih da preskocim,ali ajd jednu za laku noc.
Ne znam zasto se pecas na pojedine stvari kada Ti to nisi.Imas lepe kerove,dosta izlazaka,lepo oruzje,i imas mladost nesto najlepse na svetu,sa cime se nista ne meri.
Zato Nidzo uzivaj u mladosti porodici,ljubavi i svemu lepom sto zivot nosi,a lov i petometka,kada zavrsis sve druge obaveze,jer ne treba trositi mladost na sitnice. drinks
Sačuvana

nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #276 poslato: Новембар 28, 2015, 12:48:54 »

Gorane, razumemo se mi kao i uvek dobro, ali Nidža ne bi bio Nidža da ne odreaguje na nešto što se po njegovom mišljenju kosi sa nekom zdravom logikom. Znam da si mislio na pojedine slučajeve, ali kao što rekoh u prošlom upisu, ne treba generalizovati stvari na osnovu pojedinih slučajeva. Kod mene su najveći problem stari lovci, ''iskusni'' koji su vek proveli u šumi, a koji ništa nisu naučili. Imam nekoliko takvih koji nam uvek zagorčaju lov svojim ispadima, kako u samom lovu, tako i posle lova pod dejstvom alkohola. Znaš onu narodnu, da ovna možeš da vežeš za rogove i da ga vodiš svuda po svetu, on će i dalje da bude ovan kad se vrati. Takvima nema prepravke jer su umislili da su uhvatili Boga za... Njemu ne smeš ništa da kažeš, da prigovoriš, da drugarski savetuješ, ostaje ti samo da se skloniš od njega... Ti se skloniš oni se nacepe na najboljim prelazima i sve očekuju šta će naši kerovi da podignu i doteraju. Niti paze gde pucaju, neki stari kerovi nam u sebi nose po 1kg sačme. Onda se na kraju hvale svuda kako su oni majstori, odstrelili toliko i toliko divljači. A ko će meni da zahvali za po tri para čizama koje pocepam svake sezone sa mojim psima, više su kilometara pod mojim nogama njego njima za toliko godina lova. Na kraju ne umeju ni hvala da kažu... E takvi su mnogo veći problem od petometke i početnika. A retko ko se usudi da se protivi tome, jer su takvi obično debelo potkovani sa dugačkom kravatom.  sorry
Sačuvana

vuk sa motajice
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

tim koji pobjedjuje se nikada ne mijenja

« Odgovor #277 poslato: Новембар 28, 2015, 01:30:30 »

Samo ću reći onu staru dobru poslovicu Odijelo ne čini čovjeka pa i za lovce vrijedi. Može neko da ima najbolja i najskuplja lovačka odijela a da je loš lovac mislim loš prema kolegama, bahat, prepametan, sve zna o lovu a nezna razlikovati tragove svinje i srne, nevalja mu ničiji lovački ker a sam nikada nije imao kera i itd. . Nikada nisam gledao ko šta oblači u lovu bitno da se lijepo družimo, lovimo i svi kući živi i zdravi iz lova vratimo. Zato kolege ajmo mi malo više u lov a manje kraj računara, laptopa i androida  hi
Sačuvana

Budi do kraja ono sto jesi
fleki
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #278 poslato: Новембар 28, 2015, 02:09:15 »

Skoro sam bio na predavanju za stručne pratioce(pošto od ove godine kod nas u udruženju ne važe stari stručni pratioci već samo novi-sa licencom koje je koštalo 1000 din po lovcu)koje je održala firma Jelen doo i g-din predavač je savetovao bez vojnih i policiskih uniformi u lovu kao i obavezan istovetan marker, kako se odredi da li kapa, prsluk, nebitno ali jednobrazno.

Iskreno, 90% sekcije i lovi tako, lovačka odela, zelena, braon, kako ko, marker je odavno uveden. Možda je malo bilo neobično u početku ali sada mi je sasvim prihvatljivo i podržavam. Mnogo puta mi se desilo da primetim marker negde u daljini, van domašaja neolučenih cevi ali ga primetim dok čoveka bez markera ne bih opazio sigurno. Znači bezbednost je podignuta na viši nivo.

Inače od vojnih stvari u lov nosim smb košulju. Nije skupo ni plaćena, 400 din na pijaci u Bubanj potoku.
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #279 poslato: Новембар 28, 2015, 03:40:28 »

Zato kolege ajmo mi malo više u lov a manje kraj računara, laptopa i androida  hi

Podsetio si me da pomenem još nešto. A to su elektronski uređaji. Možda nekome to neće da se svidi, ali se mnogo više gadim raznoraznih GPS-ova, nekakvih antetna na psećim ogrlicama, neke teletakte, bipere, raznih ''optika na baterije'', radio stanica, kojekakvih aplikacija na telefonima, itd. itd. Skoro sam bio prisutan kada su momci u mom kraju lovili svinju, tako što bi seli u džip, pustili u teren goniče sa ogrlicama od kilo i po, uključili lap-top i pratili kuda to psi idu i gone. A onda pali džipa pa na prelaze.  blink  Ja lovim lov bez baterija, jer mi je način lova i teren takav da ne smem da se oslonim na elektroniku. Svoju planinu znam kao svoju kuću, ali nosim telefon i radio stanicu jer MORAM zbog kolega koji ne poznaju njenu ćud, pa često nemaju pojma gde se nalaze ili kako da stignu do tog i tog mesta, dok telefonskog signala nema. Kad idem sa odabranom ekipom, ne nosim ni to. Tako da potpuno delim mišljenje sa tobom.  hi
To je nešto mnogo gore od maskirne uniforme. Sada se kreće i sa nekim termovizijskim kamerama, noćnim optikama, itd. A ja sam čak batalio i lampu da nosim dok čekam predatore po punom mesecu... Možda sam i ja retardiran, ko će ga znati...
Sačuvana

AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #280 poslato: Новембар 28, 2015, 04:22:25 »

Био сам убеђен да су те огрлице само да се нађе пас ако се изгуби. Не би ми тако нешто ни пало на памет Sad
Sačuvana

Нема живота пре кафе
vuk sa motajice
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

tim koji pobjedjuje se nikada ne mijenja

« Odgovor #281 poslato: Новембар 28, 2015, 04:34:03 »

Moj nidzamotocrosss apsolutno se slazem sa tobom u vezi antena i praćenja pasa i lociranja kuda kerovi gone pa sjedaj u džipove i tuci svinje do poslednje jedinke. To me mnogo više nervira nego kada vidim starog Čiču sa zastavinom izlizanom položarom u crnim Tigrovkama i plavoj jakni  buba . Što bi rekao moj pokojni punac inače dugogodišnji odgajivač lovačkih kerova i lovac sa 40 godina staža, kod mene nikada nećeš vidjeti na psu antenu sa GPS ogrlicom i optiku na karabinu. To sam dobro upamtio i  hi. Ali vrijeme ide i način lova se mijenja iz godine u godinu ali opet kažem takav način lova sa džipovima, gps ogrlicama i ostalim pomagalima me baš ne privlači i radije ću loviti sa starim čičom koji na ramenu nosi Zastavinu izlizanu položaru u crnim Tigrovkama i plavoj jakni nego sa ovim u ulickanim odijelima renomiranih marki sa džipovima, gps ogrlicama, laptopima i itd. Ovo je samo moje mišljenje  buba
Sačuvana

Budi do kraja ono sto jesi
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #282 poslato: Новембар 28, 2015, 04:44:04 »

hi  hi  hi  hi  hi
Sačuvana

GPK
Gost
« Odgovor #283 poslato: Новембар 28, 2015, 06:34:04 »

Samo ću reći onu staru dobru poslovicu Odijelo ne čini čovjeka pa i za lovce vrijedi.
Rekao sam da necu vise pisati na ovu temu,ali ovo je jače od mene.

Odelo ne čini čoveka ali puno govori čoveku!

O karakteru o njegovom odnosu i postovanju prema svojim direktnim kolegama i o samom činu u kom je prosutan.
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #284 poslato: Новембар 28, 2015, 07:24:50 »

scare

GPK, karakteru!  punish    sarcastic

Ako odelo govori o karakteru, ti si sada GO, veruem, jer nisi mogao da izdrzish???  sarcastic

drinks
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
Stranice: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 24   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: