DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161891 poruka u 7338 tema- 7067 članova - Poslednji član: Amboise

Јануар 17, 2022, 06:15:16
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 24   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: VOJNA I POLICIJSKA UNIFORMA U LOVU!!!  (Pročitano 130539 puta)
Huntercro
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #255 poslato: Новембар 22, 2015, 07:49:23 »

neko mi pobrisao post,

čemu to ne razumijem, pa zasto ne ostavite da se vidi ko što piše

jel to neko ovđeka zaštićen ko lički međeđ pa se njegova sranja ne brišu

činjenica je da nas ovdje ima svakakvih, pa i blago retardiranih

inače zamoljavam svekoliko pučanstvo da  i ne šalje PM jer nismo baš tako dobri nego neka javno odgovori ako se osjeća prozvanim

naravno da sam danas otvorio forum i dočeka me nakon duzeg vremena jedan PM

ali da bi znali o čemu se radi, napravit ću copy paste

**************************************************************************************************

ne tako davno bio si samo u opancima,
( OPANCE SAM VIDEO SAMO U FOLKLORNIM IZODjENjIMA I NA UNUTRASNJI RETROVIZOR NEKOG KOME TO NESTO ZNACI.INACE RODjENSAM U JAJI IMUCNOJ PORODICI ZA TVOJU INFORMACIJU) pa ti je bilo sve dobro kao i vojni snajper,(NIKADA NISAM IMAO VOJNI SNAJPER IMAO SAM M77 A ON NIKADA NIJE BIO U VOJNIM UPOTREBAMA I NA NJEMU STOJI L.K. SMETAO ME JE PA SAM GA ZATO I PRODAO. pa si pljuvao po ostalim puškama ( NIKADA NISAM PLJUVAO PO NICEMU ISNOSIO SAM REALNE MANE I VRLINE BEZ SLJOKICA I GLICERA)
onda si se na motoru vozio u kroksama,(CROKS NIKADA NISAM KUPIO ) pa si pljuvao po čizmama za Motor NI U CIZMAMA NISAM VOZIO MOTOR)
pa si vidio da je neko obuvo meindl čizme za zimu,(KUPIO SAM IH JER IMAM POLOMLJENI SKOCNI ZGLOB NA LEVOJ NOZI POSLEDICA SAOBRACAJKE MOTORCIKLOM) pa si ih ti obuko ali si malo promašio godišnje doba jer te krokodil od zmije "ugrizo" za nogu, pa si ih nosio na +40 (DA JE TEBE IKAD UJELA ZMIJA NOSIO BIH I TI A MENE NE ZANIMA STA CES TI RECI BITO MI JE DA ME NE NOSE U BOLNICU I DA NE PRIMAM SERUM)

PA DOKLE više tih tvojih sranja i umobolnih pisanja i postova,(JA SE NE LJUTIM NA VAS KAD OSPORAVATE ONO STO JA RADIM ZASTO SE VI VREDJATE;A HOCU I SA TOBOM I SA BILO KOJIM SA OVOG FORUMA DA ODEMO DA UTVRDIMO IQ ) o svemu što postoji na ovom svijetu, pa i o ovoj ***enoj vojno policijskoj uniformi (TA UNIFORMA JE ZA MOJA SHVATANJA SUND RUGLO I DOKAZ KOLIKO JE TAJ KOJI JE UPOTREBLJAVA U MIRODOBNIM USLOVIMA UMNO BOLESTAN)

i da imaš imao mozga jedna poslovica bi ti bila dosta ali tek kada bi shvatio njezino značenje,( TE POSLOVICE SU IZMISLILI SLABI BOLESNI I ZAVIDNI JER IM JE TO BIO JEDINI NACIN DA PREBOLE SVOJE SOPSTVENE NEUSPEHE) ali nazalost to ne mozes kupit pa onda od toga ništa

(KAD BI TI ZNAO  STA SE SVE NOVCEM MOZE KUPITI NEBI TAKO PRICAO ALI UPAMTI NOVAC NE ZNACI NISTA AKO NEZNAS PRAVILNO DA GA KORISTIS.

A kad bi me licno upoznao svatio bi da sve ovo sto si mi do sad napisao si napravio ogromnu gresku.

Ja vam ovde teram inat jer vas zali kao ste s***ali sve sto ste imali i sad ste robovi i jeftina radna snagu duznici sa strahom i rizikom da sutra ne osvanete sa porodicama na ulici.
Jer ste svi u Kreditima u dugovima radite za onoliko koliko jedana prosecna porodica potrosi u super marketu za 15 dana.

U fmiliji zivi samo jedna osoba svi ostali prezivljavaju.

Kada me budes upoznao licno shvati ces o kom formatu coveka se radi ovako mislis da sam poremecen bestan glup primitivan i sta god vec ali toje tvoj povrsinski stav.

Uzdravlje i zelim ti svu srecu ovog sveta

Sačuvana
Max011
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

To sam ja samo me zeza komp...

« Odgovor #256 poslato: Новембар 23, 2015, 10:09:13 »

Традиционална војна обућа прослављене Српске војске опанак

Мислим да је у питању други позив. Први позив имао је цокулу и обојке.
Sačuvana

Teško je prvih 100 godina...
winnetou
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #257 poslato: Новембар 25, 2015, 11:59:56 »

Ma jok  stop nono
nije ni trećeg poziva.
 ... dezertirao ...  Wink
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #258 poslato: Новембар 25, 2015, 04:27:15 »

Na ovim fotkama, lovački su samo prsluk i kačket. Pantalone su duple, u braon nijansi kupljene kod kineza. Čizme su Tigar Pirot, osnovni model. Rukavice vojne, ćale doneo iz JNA. Verovali ili ne, u lovu ne nosim jaknu. Zašto? Zato što lovim u planini i hodam od 5 do 5 i uvek nosim dva ili tri pamučna duksa ako je baš hladno. Prilagođavam se vremenskim uslovima, vrlo lako, odložim samo jedan ili dva duksa u ranac i to je to. Inače dukseve kupujem na pijaci ili takođe kod kineza. Vunene čarape isplela baba i idu do ispod kolena, taman preko čizama i miran sam u lovu.Kada je čekanje u pitanju, ne biram šta ću da obučem, nije mi ni bitno jer se ne fotkam pa nema ni ko da me vidi, biram obične stvari koje imam, najtoplije i najšire, što slojevitije. Nisam finansijski potkovan kao neki ovde, svoj novac namenjen lovu trošim na neke druge stvari, kao što su ove 6 njuške koje hranim u boksovima. Ne volim vojne maskirne uniforme, jer me asociraju na rat i na gubitke mojih bližnjih koje sam izgubio u tim ratovima. Drugi razlog ne postoji. Živ sam primer da lovac može da se obuče jeftino, a da opet ne nosi maskirno. Mada bitno mi je ono što moje kolege imaju u glavi, a ne na sebi. Na drugoj strani više mrzim od maskirnih uniformi majice i šortseve za plažu u nekim jarkim bojama i ostale gluposti (koje sam i sam nosio na početku svoje karijere pa sam prestao uvidevši na šta to liči). Na kraju krajeva neka svako nosi ono u čemu se najbolje oseća, samo neka ne prosipa pamet i ubeđuje druge u laži.

Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
Leksa
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #259 poslato: Новембар 25, 2015, 09:31:07 »

Tako je nidzamotocrosss.Tacno je da ne treba da se bacaju pare na gluposti.
Kako u zimskim danima noge da ostanu neoznojene?
1.Najlon kesa na nogu
2.Vunena carapa
3.Mozda na kraju obicna carapa
4.Trebalo bi i cizma
Dobar pogled!!! hi
Sačuvana

Ocuvajmo nase gonice!!!
Trobojac, Balkanac.
franki
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #260 poslato: Новембар 25, 2015, 10:54:36 »

Lovio sam 90-tih u uniformi, jer je ona bila svakodnevnica,ali sad mi je nezamislivo.Imam nekoliko drugara koji love u uniformi i ne smeta mi jer su to pravi ljudi u losoj finansiskoj situaciji.Ne volim kad cujem od dobro stojecih lovaca komentar ,sto da bacaju pare jer ce i onako da iscepaju odecu.Mislim da je lovacka odeca sastavni deo lova kao i odstrel i sama savest lovca.
Sačuvana
Huntercro
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #261 poslato: Новембар 26, 2015, 10:19:42 »

Davno je izrečena ona "glupa" poslovica od još "glupljih" ljudi da odijelo ne čini čovjeka.
Isto tako ima nekoliko prijatelja koji love u dijelovima uniforme iz rata, vrhunski lovci, još veći ljudine. Niti ih osuđujem, nit im zamjeram, njihov izbor obleke za lov. Da nisam pristalica uniforme u lovu, nisam, ali poštujem njihov izbor.
Kao i što mislim da tom dijelu odjeće nije mjesto u lovu, ali je nešto iznad toga.
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #262 poslato: Новембар 26, 2015, 11:52:32 »

Nikada u svom lovnom veku nisam nikoga zagledao sta nosi od odece i bilo sta ko da obuce ne smeta mi-mozda je to stvar ukusa o kojem se ne diskutuje,mozda je stvar loseg materijalnog stanja i svaka diskusija bi bila omalovazavanje doticnog.
Sačuvana

AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #263 poslato: Новембар 26, 2015, 12:01:20 »

Nikada u svom lovnom veku nisam nikoga zagledao sta nosi od odece i bilo sta ko da obuce ne smeta mi-mozda je to stvar ukusa o kojem se ne diskutuje,mozda je stvar loseg materijalnog stanja i svaka diskusija bi bila omalovazavanje doticnog.
Sačuvana

Нема живота пре кафе
MIL-DOT
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #264 poslato: Новембар 26, 2015, 05:21:55 »

Od kad sam se se intelektualno integrisao na novo nastala gering moda lovackih uniformi te samim time mi se i retorika znatno popravila kao posledica gere navedenog te sa naprasno poceo da odstreljujem umesto da ubijam.
Posle odredjenog posmatranja ciljnog medija tj lovne divljaci nazalost nisam primetio odusevljenje zivih bica posle unistenja plucnih krila i ostavih letalnih i neletalnih delova tkiva. Uprkos novoj zelenoj gering opremi koja je obecavala cak u garantovala moralnu prihvatljivost ubijanja zivog stvora.

Samim time kao postivalac zakona fizike o nepobitnosti AKCIJE I REAKCIJE ipak se vracam maskirnoj opremi i sto efikasnijem ubijanju dozvoljene zivotinje. Posto nikako nemogu sebi da opravdam kako da budem LOVAC PACIFISTA.
Divljaci primecijem da je isto ali se ja moralno komotnije osecam.
DOBAR POGLED

GORANV- hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #265 poslato: Новембар 26, 2015, 05:55:14 »

U vreme raznih NV organizacija, raznih zelembaća i lelemuda, vegana, vegetarijanaca, lažnih moralista i koga ti sve ne... Moramo da pazimo kakav utisak ćemo da ostavimo laičkom delu stanovništva svoje države. Običan čovek koji pojma nema o lovu, će mnogo bolje razumeti lovca u zelenom ili bilo kakvom jednobojnom odelu, koji govori da je odstrelio i koji se fotografiše uz divljač koja je poslagana na nekom lišću uz koji cvet i sa grančicom u ustima, nego li nekoga u uniformi i sa oružjem koji imaju taj militaristički izgled, koji govori kako ubija i postavlja fotografije nabacanih životinja, koje jaše čupa za uši ili prstom pokazuje samlevenu plećku ili creva koja se vuku po zemlji. Možda vama to nekada nije bilo bitno i lovili ste svoj lov, ali sada je to jedna velika obaveza svakog lovca, da laicima što bolje prezentuje ovaj naš skroz neshvaćen hobi. Valjda i to ulazi u ono ''Unapređenje lovstva u Srbiji''. Ova stavka je daleko od primarnih stavki kada se radi o tom unapređenju, ali je svakako bitna. Mene iskreno briga da li neko ubija ili odstreljuje, nama lovcima na kraju to dođe na isto, ali ima kome je bitno.

Baveći se nekim drugim sportom od malih nogu, shvatio sam da će publika više da me gotivi i voli, ako poradim na svom izgledu i svojoj opremi. To je za moje dobro i tako ću uvek da radim. Manekene ne podnosim, kao ni lažne moraliste.
Sačuvana

goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #266 poslato: Новембар 26, 2015, 09:59:53 »

A smeta mi kada mi neko mase puskom pored glave i na upozorenje kaze da je ukocena.
Kada neko nosi otkocenu pusku jer je tako navikao.
Kada neko kundakom razdvaja kerove ili tera cevkom kerove od divljaci.
Kada neko nosi zardjalo oruzje i hvali se da ga cisti kada prodje lov.
Kada neko kasni na zborno mesto.
Valjalo bi jedna tema sta mi sve smeta od pocetnika sa petometkom, tunelske montaze pa do ...
Sačuvana

StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #267 poslato: Новембар 26, 2015, 11:45:17 »

Tako je Gorane, odlično rečeno! hi Nažalost, toga ima svuda (heheh jedino se za tunelsku montažu ne slažem blush2 ). Ja sam slušao priče takvog primera da je jedan "početnik" kod nas, pred doručak, kako bi ispraznio PA pušku petometku ispalio svih pet komada ispred sebe u zemlju, na zaprepašćenje svih ostalih. Ako se ima sredstava za lepo lovačko odelo- zašto da se ne kupi i ne priušti sebi, a ako ne zbog toga ili nekog drugor razloga, svašta može da se probere kao odgovarajuće odelo u kome se lovac prijatno oseća. Mislim da svako od nas kada ode u lov najmanje gleda šta je neko od kolega obukao ili poneo, već se svi koncentrišu na lov i druženje. A mislim da je mnogo bitnije i bolje dati novce na municiju, kerove, pušku i ostalu opremu, nego na skupocenije odelo. drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #268 poslato: Новембар 27, 2015, 01:15:44 »

Ono jeste, za svaki problem je najlakše okriviti mladog lovca sa poluautomatom u rukama. Mi smo niža klasa. Živele orozare i opanci...  hi
Sačuvana

goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #269 poslato: Новембар 27, 2015, 06:18:15 »

Sujeta,predrasude,stereotipi sluze za postizanje sopstvene vrednosti kroz iluziju.
Sačuvana

Stranice: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 24   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: