DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161891 poruka u 7338 tema- 7067 članova - Poslednji član: Amboise

Јануар 17, 2022, 05:44:48
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 24   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: VOJNA I POLICIJSKA UNIFORMA U LOVU!!!  (Pročitano 130526 puta)
cile
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #240 poslato: Новембар 19, 2015, 02:37:32 »

Ajd da izbacim jednu sliku kako mi moj drug Cile rece ,to je bilo valjda jos 95 god.proslog veka.

Eto Cileta prvog sa desne strane,u tom vremenu dok smo jos jako mladi bili i dosta neiskusni kod nas se i nosila maskirna odeca i to bas dosta,i sta sad to znaci,pa nista bas,tada je to bilo normalno i prihvatljivo i mi smo se tako i oblacili,bar vecina.Ali naravno da smo kako su godine prolazile i mi se menjali i to na bolje,kako u odevanju tako i edukaciji o samom lovu i pristupu.

Sad licno mislim da svako moze da nabavi primerenu onome sto ide uz lov i ostalo.al isto tako nemam bas nista protiv i ako neko obuce maskirno,iz ko zna kog razloga.

Profi, moj dragi prijatelju (i učitelju, naravno), hvala što si postavio ovu fotku.

Na njoj su lovci obučeni u maskirne uniforme raznih vojski. Ali, sem mene svi su poznati i priznati lovni radnici, aktivni i u društveno-političkom životu lokalne zajednice. Doduše, i ja sam dokazani humanista i dobrotvor.  Tako da ne stoje paušalne ocene o karakteru nekih ljudi samo na osnovu odela.

Priseti se, uostalom ti si tom prilikom bio fotograf, u tom lovu divljih svinja u Kučajskim planinama bilo je još lovaca koji nisu bili obučeni poput nas pa su se dooobro smrzli i napustili svoja mesta na dočeku.

Ja bih ovo nazvao ranim radovima. Tako smo počinjali. Umem ja da obučem i janker, loden mantil i trošpicasti šeširić, ili Barbur jaknu, ali retke su prilike za tako nešto.

Juče, dok sam čekao sina posle škole, na parkingu ispred lokalnog strelišta zagledao sam automobile lovaca koji su bili na ručku posle komercijalnog lova u tvom lovištu. Na sedištima sve firmirana odeća zelene boje ali i Real tree šare. Samo kačketi kol'ko li koštaju ... Ima se, može se.
Sačuvana
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #241 poslato: Новембар 19, 2015, 06:35:39 »

Previše smo pod uticajem germanskog načina lova i oblačenja,ako smo protiv vojni uniformi neka važi za sve.Svi volimo da obučemo vijetnamku, što li dobi takav naziv a ovamo sa prezirom gledamo na naše uniforme.Ništa ružno nema na Profijevoj fotografiji .Ta ista ekipa danas verovatno izgleda gore u bilo kojoj odeći.Krilaš nam pokazuje kako treba da izgleda savremeni lovac pa ni to ne valja.Pozdrav
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
cile
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #242 poslato: Новембар 19, 2015, 09:58:44 »

Ta ista ekipa danas verovatno izgleda gore u bilo kojoj odeći.

A šta očekivati nakon 20 godina ?

Doduše, ja sam i dalje lep k'o lutka !

Kad obučem uniformu ...
Sačuvana
Huntercro
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #243 poslato: Новембар 19, 2015, 10:27:23 »

ima jedna stara:
ko priča o čemu: vojnik o skraćenju, kurva o poštenju
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #244 poslato: Новембар 19, 2015, 10:40:49 »

ima jedna stara:
ko priča o čemu: vojnik o skraćenju, kurva o poštenju
A budala o veselju
Sačuvana
nikolavuks
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #245 poslato: Новембар 20, 2015, 11:27:16 »

Ne slažem se sa vama da je lovačko odelo skupo.

Ovde se vise radi o ne postovanju i o onome baš me zabole da ne kazem sta ga zabole.

Znate nikad odelo nije cinilo coveka ali je odelo debelo govorilo o karakteru doticnog.

Zamislite da vam neko na svadbu dodje u japankama berbudama i majcom sa palmicama. Taj nije bio vredan vaseg poziva. Zamislite da vas lekar pregleda u plavom mantilu. To sto vam deca danas idu u skolu kao da su uličari i to sto vam zabranjuju ulaz u Sud Policiju Ostinu u Papucqma majcama na brtele i u sportskim sorcevima nije to necije izivljavanje nad vama to je osnovni deo nije tesko biti fin.

E kada se iz lovackih redova izbace lovci iome je iole pristojno lovacko odelo skupo e tada ce se i nase lovstvo unaprediti nestace nemiri nesuglasice primitivizam lovokradja smanji ce se broj neslecnih slucajeva u lovu.

Odelo ne cini coveka ali debelo govori o karakteru doticne osobe ako ne postuje sebe kako ce postovati mene ili nas.

_________________________________________________________________________________________

Porediti svadbu i lov, je licno za mene besmisleno, jer svadba se obicno odvija na mestu gde su svi cisti uredni lepo obuceni i u nekom lepom restoranu, dok se lov odvija u sumi gde je cesto sneg blato i sl. ... Nije mi jasno zasto neko ko nosi vojnu uniformu u lovu nema karakter lovca i sta to govori o njegovom karakteru. Takodje besmisleno je pricati da li je odelo za lov skupo ili jeftino, jer neki imaju novca, neki nemaju uopste, nesto sto je nekome jeftino drugome je preskupo. Jos besmislenije mi je izbacivanje lovaca kojima je skupo da kupe posebno namenjenu odecu za lov... Za mene je mnogo strasnija diskriminacija lovaca koji su materijalno nestabilniji, te smatram da bi lov kao zajednicka ljubav i hobi trebalo da spoji ljude iz svih društvenih slojeva, rasa, vera i različitih matrijalnih mogućnosti, da treba da ujedini a ne da razjedini ili nekog otpiše jer nema odelo... Drevni lovci, kakvi i danas postoje u africi u lov idu maltene goli, jure zivotinju po 50km da bi ulovili, bez moderne opreme, a oni su veci lovci od svih nas, jer im od toga nekada zavisi da li ce da prezive, pa mi je besmisleno da neko lepo obucen sebe moze predstaviti vecim lovcem od onih u Africi . Pa postavljam pitanje da li su golisavi afrikanci koji idu koli u lov zaista lovci? Šta pojam lovca predstavlja? Da li je to covek koji ide u prirodu da ulovi zivotinju da bi jeo ili je to sportista koji iz hobija i radi hrane, trofeja i odrzivosti ekosistema odstreljuje zivotinje? ja smatram da je to i jedno i drugo, a da je razlika samo u motivu....po logici kako je navedeno u citatu, ispada da bi golim afrikancima trebalo zabraniti lov, pa nek crknu od gladi jer nemaju odecu nikakvu...apsurdno

Shvatite da je lov u vojnim i policijskim uniformama realnost i da bi tema trebalo da govori o tome, ajde da ne vodimo poemiku jel treba ili ne treba to u lovu jer toga ce biti ma sta pricali, te ne gubimo vreme i ne trosimo reci bezveze, toga ima i bice ga, a oni kojima smeta vojna ili policijska uniforma u lovu neka daju neke ideje kako da se ista prilagodi da bude vise lovacka...
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #246 poslato: Новембар 20, 2015, 12:11:33 »

Ne treba se loviti u vojno policiskim maskirnim uniformama.

To je moj stav i necu ga se odreci.

A posto se homosapiens moze toterati u red samo direktnom naredbom i kaznom ako naredbu ne sprovede onda je novcana kazna naj lekotvornija a posle nje zabrana privremena nakon toga trajna.

Nema veceg i manjeg lovca i ko je odredio te parametre i na osnovu cega. Ne mogu se porediti Lovci u Africi ili Bušmani oni su jos na najnizem nivou neznaju ni za civilizaaciske napretke jos jure za majmunom da im otkrije izvor pijace vode, za razliku od nas koji sedimo za PC-om i zelimo civilizaciske napredke .
Poput GPS kompa auta sa klimom i tempomatom opticke nisane Daljinometre itako dalje a ne zelimo da se razlikujemo od pomahnitalih vojnika koji se zna sta sve rade za vreme ratnih zbivanja.

Vietnamski sindrom je prisutan na celoj planeti i od njega pati svaki 10 ucesnik u ratnim desavanjima.

Lov je Strast i Ljubav a ta strast i Ljubav zasluzuje barem to malo da izgled lovca bude lovacki a ne kao neki šimsirov žbun sa ave oznakama neke jedinice i Armije.

Necete me ubediti da su vinansije jedini i glavni uzrok izgleda jednog dela nasih lovaca sa ex Yu prostora i nikad necu biti vas istomisljenik da je vojno maskirna policiska uniforma ok za lovacko odevanje.

Toliko i necu vise pisati na ovu temu.
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #247 poslato: Новембар 20, 2015, 12:14:36 »

..................................................

Toliko i necu vise pisati na ovu temu.

clapping

Držaćemo te za retč, da izvineš!  hi

drinks
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #248 poslato: Новембар 20, 2015, 01:55:06 »

clapping

Držaćemo te za retč, da izvineš!  hi

drinks

Seki  good  hi
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #249 poslato: Новембар 20, 2015, 02:44:28 »

Da ja imam lovacko odelo niko ne bi mogao da mi zabrani da pisem.
Sačuvana

nikolavuks
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #250 poslato: Новембар 20, 2015, 05:52:39 »

a sto ne bismo one homo sapijansove koji nose vojnu uniformu sve osudili na smrt... ako nemaju za lovacko odelo... sta ce nam takvi...  ionako su takve uniforme namenjene da ljudi u njima i ginu... bolje sine i ne komentarisi i budi dosledan... culi smo dovoljno... svakako ne treba da menjas svoje stavove, svako ima pravo na svoj stav i treba da ga ima...

Ima bas da nabavim jednu... gde ima da se kupi jel zna neko? a kad je kupim ima cirilicom da ispisem na njoj "бровинг" 
Sačuvana
cile
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #251 poslato: Новембар 20, 2015, 07:27:09 »

kad je kupim ima cirilicom da ispisem na njoj "бровинг" 

Nikola, budite dosledni i napišite Mauzer vinčanskim pismom.

Šalu na stranu, imali ste dobru nameru sa idejom da se iznesu iskustva vezana za kvalitet uniformi. Ali, malo je nas koji smo članovi foruma a i dalje ponekad obučemo neki deo vojničke uniforme.
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #252 poslato: Новембар 20, 2015, 10:22:45 »

Nikola, budite dosledni i napišite Mauzer vinčanskim pismom.

Šalu na stranu, imali ste dobru nameru sa idejom da se iznesu iskustva vezana za kvalitet uniformi. Ali, malo je nas koji smo članovi foruma a i dalje ponekad obučemo neki deo vojničke uniforme.
Da li se kamasne racunaju?
Sačuvana

Ћира
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

[IMG]http://i63.tinypic.com/xe3afb.jpg[/IMG]

« Odgovor #253 poslato: Новембар 21, 2015, 10:44:38 »

Традиционална војна обућа прослављене Српске војске опанак

Sačuvana

Ја нисам човек ја сам вук.Ја не причам ја завијам.Не завијам што ме је страх,не завијам што сам бесан.Завијам да би ме чуо чопор мој, да би ме чули вукови да би ме чула вучица и да би ме чули вучићи.Да се окупи чопор мој.А кад се окупи чопор мој, бојте те се пси!!! Цар Душан Силни
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #254 poslato: Новембар 21, 2015, 10:48:09 »

^ Znachi, GPK je i u opancima bio u - VOJNOM???  scare
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
Stranice: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 24   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: