DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161891 poruka u 7338 tema- 7067 članova - Poslednji član: Amboise

Јануар 17, 2022, 04:41:37
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 24   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: VOJNA I POLICIJSKA UNIFORMA U LOVU!!!  (Pročitano 130392 puta)
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #225 poslato: Новембар 17, 2015, 07:24:53 »

Pomenuh PATROLNE, pa me uvati emocija, moram podeliti s vama, nej da neki zameri:

https://www.youtube.com/watch?v=KzygT7HVglc#t=67s

dance dance dance dance

drinks
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
cile
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #226 poslato: Новембар 17, 2015, 07:59:05 »

Lično nemam ništa protiv nošenja delova vojničke uniforme tokom lova.

Ranije sam oblačio maskirnu, sada češće nosim SMB m-77, mada se ovoj prvoj i sad rado vraćam, zavisno od situacije.

Neki poznati lovci se danas šepure u jankerima a pre 20 godina su nosili tzv. vijetnamke ili uniformu VJ.

Pogledajte fotografije iz perioda između svetskih ratova, kako su se oblačili tadašnji lovci.

Kvalitet materijala: američka m-65 kupljena pre 30 god i sad je u jako dobrom stanju, domaća SMB isto tako, jedino maskirni prsluk m-84 je malo izgubio na finoći materijala, a nisam ih štedeo kako u lovu tako i tokom poljoprivrednih poslova.

Sačuvana
357magnum
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #227 poslato: Новембар 17, 2015, 08:23:03 »

Стварно неки смарате са поповањем и увођењем којекаквих правила и забрана. Лов је љубав, страст, хоби или како год га ко доживљава. Мени не смета ко у чему и са чим лови. У шта је неко обучен свеједно ми, да ли лови полуатоматом ил енглеском положаром, док је безбедан за себе и друге, свеједно ми. Многи кажу да нема правог ловца без кера, а сви су сигурно доживели да дође у лов неки такав са кером који диже дивљач на 100 метара и поквари сваку шансу за пуцање...

Мани те се ћорава посла, уживајте у лову и пустите друге да уживају.
Sačuvana

не признајем да ико воли лов више од мене.
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #228 poslato: Новембар 17, 2015, 10:54:11 »

Protiv sam vojnih i policijskih uniformi u lovu.
Mislim da je to na stetu i vojske i policije.

Priča o strasti, ljubavi ili cemu vec da opravdavaju da ides iscepan, neuredan u vojnoj uniformi mi ne piju vodu.

Ako ti je lov ljubav, strast sigurno ces naci neka sredstva kojim ces priustiti neku pristojnu jaknu i pantalone, čizme. Sam sam pre odvajao pare za neko deo garderobe za lov nego svakodnevne odece i nikada nisam zalio.

Danas za nekoliko hiljada dinara možes da nadjes i čizme i pantalone i jaknu.

Nedavno sam bio u lovu sa čovekom je nosio zvaničnu jaknu policije. Nakon lova odlazi naravno da odradi smenu u MUPu. Mislim da je to krajne neukusno, a verujem da je i propisima MUPa isto i zabranjeno.

Sačuvana
nikolavuks
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #229 poslato: Новембар 18, 2015, 09:07:53 »

mislim da to sa odlaskom iz šume na posao govori više o ličnosti... budalaština je raditi takvo nešto, takav čovek ne poštuje ni službu ni lov... slažem se da treba skinuti oznake vojske i policije sa uniformi u lovu, jer kao što neko reče gore uniforma bez oznaka je samo maskirna odeća i sa time se potpuno slažem, a takva odeća je napravljena za uslove koji često vladaju i u lovu pa je svakako korisna... tacno je da odeca za lov nije mnogo skupa, ali nekome je možda i preskupa, pa je stara vojna sa vojnog otpada nekada jedino rešenje, zato mslim da su sve priče o nenošenju vojne ili policijske uniforme koje nemaju oznake, besmislene. to da li se nekome svidja ili ne je stvar ukusa, vaznije je biti dobro obučen nego biti lep u lovu. Svakako drago mi je što su neke kolege ispisale pohvale za određene tipove uniformi i da je tema oživela u pravom smeru.
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #230 poslato: Новембар 18, 2015, 10:16:05 »

Ne slažem se sa vama da je lovačko odelo skupo.

Ovde se vise radi o ne postovanju i o onome baš me zabole da ne kazem sta ga zabole.

Znate nikad odelo nije cinilo coveka ali je odelo debelo govorilo o karakteru doticnog.

Zamislite da vam neko na svadbu dodje u japankama berbudama i majcom sa palmicama. Taj nije bio vredan vaseg poziva. Zamislite da vas lekar pregleda u plavom mantilu. To sto vam deca danas idu u skolu kao da su uličari i to sto vam zabranjuju ulaz u Sud Policiju Ostinu u Papucqma majcama na brtele i u sportskim sorcevima nije to necije izivljavanje nad vama to je osnovni deo nije tesko biti fin.

E kada se iz lovackih redova izbace lovci iome je iole pristojno lovacko odelo skupo e tada ce se i nase lovstvo unaprediti nestace nemiri nesuglasice primitivizam lovokradja smanji ce se broj neslecnih slucajeva u lovu.

Odelo ne cini coveka ali debelo govori o karakteru doticne osobe ako ne postuje sebe kako ce postovati mene ili nas.

Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #231 poslato: Новембар 18, 2015, 12:38:13 »

Ajd da izbacim jednu sliku kako mi moj drug Cile rece ,to je bilo valjda jos 95 god.proslog veka.

Eto Cileta prvog sa desne strane,u tom vremenu dok smo jos jako mladi bili i dosta neiskusni kod nas se i nosila maskirna odeca i to bas dosta,i sta sad to znaci,pa nista bas,tada je to bilo normalno i prihvatljivo i mi smo se tako i oblacili,bar vecina.Ali naravno da smo kako su godine prolazile i mi se menjali i to na bolje,kako u odevanju tako i edukaciji o samom lovu i pristupu.

Sad licno mislim da svako moze da nabavi primerenu onome sto ide uz lov i ostalo.al isto tako nemam bas nista protiv i ako neko obuce maskirno,iz ko zna kog razloga.
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #232 poslato: Новембар 18, 2015, 05:55:48 »

Ja nisam ljubitelj ni ovih sara koje nam dodjose preko bare al opet imam i toga dobio sam od prijatelja i tu odjecu nosim jer ima svoju svrhu u mnogim situacijama u lovu dobro dodje takva kamuflaza pa zasto ne...
Jbga Krilati ja se stobom donekle slazem ali ti ides previse u krajnost i nisi svjestan situacije na terenu.I uvijek sam sebe demantujes.Ovdje lovis sa ovim ljudima koji ni ne lice na lovce i bas te briga kako su obuceni i kako su ovi zecevi pobacani ko vrece sa pjeskom.

Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #233 poslato: Новембар 18, 2015, 06:13:12 »

Kobi,  clapping !

Garant Krilati ima maskirne lone tu na sliq, ali se veshto sakrio iza suknje, tj. iza kolege!  sarcastic

Pozdrav za Kobija uz prigodnu fotq  http://x.vukajlija.com/var/products/posters/201401/659344/kobi-reko.jpg  & adekvatan evergreen: https://www.youtube.com/watch?v=1PJr2ZyclOE

drinks
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #234 poslato: Новембар 18, 2015, 06:54:15 »

Seki bitno da se nesto desava   hi drinks

https://www.youtube.com/watch?v=_Gbtm-93oqE
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #235 poslato: Новембар 18, 2015, 08:47:54 »

Ja nisam ljubitelj ni ovih sara koje nam dodjose preko bare al opet imam i toga dobio sam od prijatelja i tu odjecu nosim jer ima svoju svrhu u mnogim situacijama u lovu dobro dodje takva kamuflaza pa zasto ne...
Jbga Krilati ja se stobom donekle slazem ali ti ides previse u krajnost i nisi svjestan situacije na terenu.I uvijek sam sebe demantujes.Ovdje lovis sa ovim ljudima koji ni ne lice na lovce i bas te briga kako su obuceni i kako su ovi zecevi pobacani ko vrece sa pjeskom.

Vidis kobi takve fotografije koju si ti sad postavio da bui nesto meni rekao upravo govoris o vama i o vasem postovanju prema strasti i ljubavi,mada sam ja ubedjen da ste vi vise od 50% zalutali u lovacke vode zalosno je i tuzno sto ste vi Lovci jer da niste lovci verovatno da nebi znali kud ce te sa sobom tih 7 dana i sta ste tih 7 dana pa dj barem u tu nedelju da imate nesto sto ste.

Ovakva fotografija i fotografije ovoj slicne mene muce jer ja za razliku od vecine vas sve svoje fotografije cuvam u Foto albumu sa uredno upisanim dano mestom lovistem i ucesnicuma u lovu pa cak i koju vrstu i kalibar lovackog oruzija je koristio svaki pojedinac.

U vise navrata me je bilo sramota da slusam komentare Lovaca iz nekih drugih drzava.
jedan od mogobrojnih komentara je Goran gde ti na ovim fotografijama vidis lovce ovo je neka naoruzana banda koja je odstrelila neku zivotinju da bi imala rucak ili veceru a i ovaj je komentar malo malo pa opet ovo nisu lovci vec neka vojna grupa koja je ubila nesto da bi se nahranila.

A za sekija evo i dokaza da nisam imao maskirne Hlace fotografija iz istog dana sto dokazuje prsluk i sesir

Pitam se kome i sta dokazujem kad vecina vas od bukve ne vidi citavu sumu.
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #236 poslato: Новембар 18, 2015, 10:09:45 »

To je tvoja druzina sa kojom ti lovis i nemas se sta sada izvlaciti.
Sto se mene tice ja lovim sa raznim ljudima i vidjao sam svega i svacega,i od oruzja i odjece i ponasanja itd..A primjetio sam da bas u ovakvim okolnostima kao na tvojoj slici je najbolje druzenje i najbolje se jelo,pilo i pjevalo.To ti je moje zapazanje iako ne podrzavam ovaj borovo-jeans-war stajling  laugh
Po meni treba biti neka umjerenost u svemu,ako smo lovci hajmo tako izgledati.Ne moramo ama bas uvijek al bar u ovim skupnim lovovima i situcijama koje idu u javnost da izgledamo prikolko da pripadamo nekoj grupi ljudi koji se bave nekim sportom.Pogledaj ove zeceve,ovo je bio vrhunski lov,jel problem poslagati ih u neki red pa da to izgleda da se tu radi o nekome postovanju prema prirodi i divljaci.
Ja da sam neka civija u udruzenju organizovao bih da se napravi neki spisak lovaca koji su zainteresovani za kupovinu lovacke odjece,pa bih sa tom brojkom otisao u firmu gdje se proizvodi ista i ponudio da se to odradi po posebnim cijenama.Dobro nama a dobro i njima(kolicina).Jel se to moze napraviti i sigurno da bi mnogi bili zainteresovani da za jaknu plate 40e nego 80 isl??
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #237 poslato: Новембар 18, 2015, 10:23:33 »

Necu se ubedivati sa osobama koji izvucu iz konteksta jedan detalj i onda se prave pametnu.

Sačuvana
357magnum
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #238 poslato: Новембар 19, 2015, 11:27:00 »

За све вас што кажете да ловачка одећа није скупа сматрам да сте изгубили додир са реалним животом.

Код мене у друштву, које је поприлично бројно, има више од пола пензионера и незапослених. А пола од њих нема леба да једе. Ал нису они криви што воле лов, а поцепали су оно што су купили пре 25-30 година па сад носе оно што им неко поклони или што купе на бувљаку за 300 динара.

А они што кажу да може да се купи ловачка одећа за "пар" хиљада нек јаве где то, купићу и себи њему, ако тих "пар" хиљада није више од три и ако је квалитет бар као код старе војне униформе.
Sačuvana

не признајем да ико воли лов више од мене.
GPK
Gost
« Odgovor #239 poslato: Новембар 19, 2015, 12:19:51 »

Ajmo da porazgovaramo iole pristojno i kulturno.

To da se nema para to koliko tacno toliko i nije.

Ja bih rekao da su se ljudi u poslednjih 25god. Opustimi i opravdanje im je za sve NEMA SE. Nije to bas tako pristojno lovacko odelo koje jednom nasem prosecnom lovcu moze potrajati od 5 - 10 sezona kosta koliko i jednogodisnja clanarina podeli to na 5 godi a 2.500din a verujem da jakna kosulja i prsluk džeper mogu potrajati cak i 10 sezona.

Koliko prosecan lovac kod nas ima izmazaka u lov onoliko koliko traje glavna sezona lova to jest Fazan Zec.

Drugari nemojmo pricati u prazno i vaditi se na Budžet potrosi se vise po kafanama ispred prodavnice kada se redaju ture piva ali neka neka se ljudi druze nek uzivaju sa Đodom u pivu ali nek  smanje koju pa nek sakupe 1.x pantalone 2.x kosulju 3.x dzemper 4.x prsluk 5.x jaknu Čizme svako kući ima garant.

Moze se nije lovacka garderoba 100 dukata ali aljkavost je ušla u moj narod.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 24   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: