DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161891 poruka u 7338 tema- 7067 članova - Poslednji član: Amboise

Јануар 17, 2022, 06:40:52
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 24   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: VOJNA I POLICIJSKA UNIFORMA U LOVU!!!  (Pročitano 130544 puta)
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #210 poslato: Новембар 17, 2015, 02:30:03 »

Auuu ti lovac par mjeseci i vec stranputica  laugh
Sta ces obuci kad odes npr u goste kod nekoga u lov?Bar meni u tome sto si opisao bi izgledao kao sprdnja od lovca.(kakav si covjek po odjeci ne sudim).
Da ti odmah kazem i ja odem oko kuce i lovim i u trenerci i u patikama jer zivim u lovistu,al kad treba onda se poteze za odgovarajucom odjecom i laz je da je ona skupa nikad nije bila jeftinija.  drinks
Sačuvana
nikolavuks
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #211 poslato: Новембар 17, 2015, 09:50:32 »

Ne lovim ni u vojnoj ni u policijskoj uniformi, izneo sam svoje stavove... za mene je sprdnja od lovca onaj koji se ne ponasa kao lovac, a nebitno je sta ce da nosi, najbolji lovci koje poznajem love bas u vojnoj, te sam na samom pocetku naucio da kao sto odelo ne cini coveka tako ne cini ni lovca, najbolje mi je kad vidim nalickane manekene sa preskupom opremom koji ne umeju da se ponasaju sa oruzjem niti da pogode bilo sta... e to je za mene sprdnja ... zato sam aktivirao ovu temu posle nekog vremena sa namerom da ode u drugom pravcu, da se govori o kvalitetu i iskustvima sa vojnim i policijskim uniformama, jer ma sta ljudi mislili i ovde pricali njih ce u lovu biti i nemoguce je to iskoreniti iako se mnogima ne svidja, za mene je potpuno besmisleno donositi pravne norme koje ce to zabraniti, ali hajde da damo neku ideju kako ih prilagoditi da izgledaju vise kao lovacke.
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #212 poslato: Новембар 17, 2015, 10:11:21 »

U lovu je zabranjeno nošenje vojne, policijske ..... to je propisano Etičkim kodeksom lovaca Srbije, samo malo ko se pridrzava toga. hi
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #213 poslato: Новембар 17, 2015, 10:16:42 »

ETIČKIM kodexom, ali ne i nekim obavezujućim propisEm, tako da mi te "češke"  sarcastic vojne jakne, pogotovu postavljene, zimske, ostaju omiljene, do daljnjeg(dok ne uvedu nekim propiosom zabranu, a vidja se po klipovima da to nije zabranjeno ni po zapadnoj EU)!   yahoo
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #214 poslato: Новембар 17, 2015, 10:59:21 »

Војне и полицијске униформе су то само када на себи имају ознаке прописане од надлежног министарства, без тога су само маскирна одећа!
Стиче се утисак да се намерно намерно потенцира да су то војне и полициске униформе од некадашњих наших оружаних снага и тиме се ствара утисак да не би сметале да су од неке друге војске или полиције.
Кодекс није обавезујућ и у очима закона не значи ништа! Са нашом ловном традицијом нема апсолутно никакве везе.
Маскирна одећа је све популарнија и у западној европи и тај тренд ће само расти како се појављују нове шаре и модели.
Sačuvana

Нема живота пре кафе
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #215 poslato: Новембар 17, 2015, 01:19:56 »

A mislite da je plava policijska uniforma lepa za videti u lovu? Ona maskirna plava...
Meni je to gore od farmerki i kožne jakne, koje neko spomenu gore!

Lično, kada čekam lisice zimi i ja nosim maskirnu vetrovku JNA, ali je nikad ne bih obukao u lov npr. fazana (ne jer bi bilo vrućina Smiley )

hi
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #216 poslato: Новембар 17, 2015, 01:53:34 »

Лепа? Не идем да будем манекен него да ловим и да ми буде удобно и у мојим годинама веома битно да ми буде топло. А та плаво маскирна са улошком је веома топла Wink
Sačuvana

Нема живота пре кафе
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #217 poslato: Новембар 17, 2015, 02:20:34 »

Da - nije "lepa"!
Niko nije rekao da se treba manekenisati, samo mislim da ne treba izgledati kao dezerter!

Ako iko misli da je ok tako ići u lov, ja nemam šta više da napišem na tu temu...
 hi

Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #218 poslato: Новембар 17, 2015, 02:27:19 »

Апсолутно је ок тако ићи у лов и уопште ми не смета!
Дезертер не изгледа тако.
Sačuvana

Нема живота пре кафе
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #219 poslato: Новембар 17, 2015, 02:56:31 »

Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #220 poslato: Новембар 17, 2015, 06:39:48 »

Ajde da navucem jos malo mržnje na sebe.
Ja bi uveo novcanu kaznu od 100.000din svakom onom ko se u lovu zatekne sa bilo kojom vojnom ili policiskom uniformom u lovu a ako bi uniforma imala još obelezje grb neke drzave i ili jedinice kaznu bi duplirao na 200.000din.
Evo ja imam skoro 40 godina i ne pamtim za ovol7ko godina da su 2min na ivoj zemlji bila bez ratnih sukoba.

Pogledaj prijatelju gde se ratuje odi tamo obuci vojnu ili policisku uniformu dtegni jaja i ratuj.

Lov je strast a ne Ubijanje i besomucno pucanje.
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #221 poslato: Новембар 17, 2015, 06:43:40 »

^ A ovakve lone mogu i ti ih svima preporoochoojesh? Josh ako su firmirane, josh bolje, el da?  scare

http://images.kurir.rs/slika-900x608/ciscenje-uredenje-novi-beograd-rakovica-jkp-gradska-cistoca-beograd-1352116519-226653.jpg

A te kazne uvodi tamo gde lovish i zaradjujesh, a Srbistan i srbistanske propise ostavi nama sirotinji, molitju fino!  hi
Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #222 poslato: Новембар 17, 2015, 07:14:36 »

^ A ovakve lone mogu i ti ih svima preporoochoojesh? Josh ako su firmirane, josh bolje, el da?  scare

http://images.kurir.rs/slika-900x608/ciscenje-uredenje-novi-beograd-rakovica-jkp-gradska-cistoca-beograd-1352116519-226653.jpg

A te kazne uvodi tamo gde lovish i zaradjujesh, a Srbistan i srbistanske propise ostavi nama sirotinji, molitju fino!  hi
Hahahahah lol
Naslov teme je vojna i policijska uniforma, ali se to ne odnosi strogo na ove uniforme koje se koriste u službi sa značkama i drugim obeležjima, nego na odeću koja je jednostavno namenjena vojsci i ima neku maskirnu šaru. Ne vidim šta je loše u tome što neko to nosi u lov, jer možda nekome baš to odgovara, a dobro lovačko odelo košta više desetina hiljda dinara, koje neko možda ne može da priušti. Naravno, sve ovo važi u granicama normale. drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #223 poslato: Новембар 17, 2015, 07:20:41 »

Eto, sirotinja ushushkana u elemente vojne gaNdarobe lovi shakalove i tamo di ih zvanichno NEMA:

JAKNA vuglu chuva, a PATROLNE SLUZBENE chizme(el i one ne valjau i nisu etichne???) - nozice nezne!  pioneer

beach
Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #224 poslato: Новембар 17, 2015, 07:24:01 »

Heheh, a kapu si zaboravio? Wink Bitno da je toplo "kada padne prvi sneg"! drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Stranice: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 24   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: