DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161891 poruka u 7338 tema- 7067 članova - Poslednji član: Amboise

Јануар 17, 2022, 05:41:06
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 24   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: VOJNA I POLICIJSKA UNIFORMA U LOVU!!!  (Pročitano 130524 puta)
Max011
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

To sam ja samo me zeza komp...

« Odgovor #165 poslato: Децембар 03, 2012, 03:16:07 »

E odma* da kažem da ovo što napisah nije upereno ni protiv koga već samo ukazuje na vrlo čestu (zlo)upotrebu pomenutog termina . Da posle ne bude Maks rekao ovo ili ono  hi  biggrin
Sačuvana

Teško je prvih 100 godina...
Brada
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #166 poslato: Децембар 03, 2012, 03:25:28 »

Gledati Nemce ili bilo koji narod kroz zločine u ratu nije baš najrealnije.... Uostalom pripadnici kog naroda su načinili najveći ratni zločin posle drugog svetskog rata u Evropi? Aboridžini?
Te osobe koje sam nabrojao(Ceda,Sonja Biserko i slicna bagra ,sljam i otpad) cesto ponavljaju kao papagaji ovaj tvoj citat.Jedino ne pominju Aboridzine.
A jel gosn Maximilijane,jel ovdje na forumu,pa i u Srbiji taj termin auslender vazi samo za Srbe strance-poput mene,ili i za sve druge nacije.
Ih majku im svapsku,a ja sam nekada Svabicama govorio nesto kao 'Ich liebe dich' kada bi nas slikale kako skacemo u Neretvu u nekadasnjem Mostaru.
Sačuvana
Brada
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #167 poslato: Децембар 03, 2012, 03:27:42 »

Stavi tvoj topic poslije mog i to je to.
Sačuvana
Max011
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

To sam ja samo me zeza komp...

« Odgovor #168 poslato: Децембар 03, 2012, 03:40:26 »

http://www.youtube.com/watch?v=XlxAynTJPxw  haha

...a ja sam nekada Svabicama govorio nesto kao 'Ich liebe dich' ...

obrati pažnju na tekst...nije zbog skokova sigurno ljubav cvetala  biggrin
Sačuvana

Teško je prvih 100 godina...
Brada
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #169 poslato: Децембар 03, 2012, 03:49:51 »

Dobro osim skokova bilo je tu i pjesme  slavuja,zubor Neretve,sunce i odsjaj na kamenu urodjena hercegovacka sklonost romantici i poeziji(sjetite se Ducica i Santica) itd
Odoh na posao,dugacak ovaj tekst pa cu ga preslusat veceras
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #170 poslato: Децембар 03, 2012, 04:25:16 »

Znam na sta mislis,vjerovatno na zabranu lova na srne gonicima i sacmarom,bar tako je bilo do 92.

Zakoni su pisani da se postuju ali i da se mijenjaju.Zbog cega to za srnu nije dobra sacmarica a za teze zivotinje  od nje jeste?
USA-nazivas budalama u vezi lova?
Ako ne pricamo o politici i njihovim akcijama po svijetu,u pogledu lova Amerikanci su u samom vrhu po JEDNAKOSTI i RAVNOPRAVNOSTI u lovu pa i po pogledu na sam lov uopste.
Nema gluposti poput obaveznih pratilaca u lovu,nema lovackih drustava,a zakon se i te kako postuje i zbog ostrine kazni ali i zbog toga sto je PRAVEDAN.Kupis dozvolu i imas sansu da odstrijelis kapitalca -cijena dozvole -bagatela.To je za pravi lov,ako hoces nasigurno,plati vodica itd,to vec nije pravi lov jer taj vodic za tebe odradi sve osim povlacenja obaraca.
Odakle ti to o helikopteru i svinjama,u Sjevernoj Americi nema divljih svinja kao autohtone vrste.Odgovorno tvrdim da je prosjecan Amerikanac lovacki 'tatamata' za prosjecnog 'Germana'.Budala ima svudje,ali Amerikanci nisu oboljeli od bolesti komercijalizacije,i lovackog manekenstva.
Zivim u Kanadi,ali citam casopise i na francuskom i na engleskom jeziku ,imam rodbinu i zemljake u USA i poznajem poprilicno zakone mada oni variraju od jedne do druge drzave-provincije.
Prosjecan Amerikanac i danas zeli lovacko uzbudjenje,zeli da sam nadje divljac,lov shvata na onaj iskonski nacin,i kvalitet lova mjeri proporcionalno tezini, uzbudjenju i nacinu dolaska do divljaci,a ne mjerenjem tezine trofeja ,poziranjem u lovackim sobama koje me podsjecaju na Cele kulu i druge tipove kosturnica.Ne kazem,i ja volim da odstrijelim(ili pravilnije tj iskrenije-ubijem) jelena sa vecim rogovima,medjeda vece glave i kandzi itd,ali prije svega zelim da sam za njegov odstrel zasluzan JA,pa JA ,pa opet JA .....,a ne neko drugi pa taman da se zove i taj famozni strucni pratilac,lovnik,lovocuvar itd
O kakvoj evoluciji lova ti govoris?
Mijenjaju se oruzja-mada ni to ne mora da znaci,ja lovim i lukom i strijelom ,lovim i puskama na crni barut sa punjenjem na usta cijevi.
Sustina lova je uvijek bila ista.Motivi su mozda razliciti,nekada je ,cak u USA i Kanadi sve donedavno,lov bio i nacin prezivljavanja i uspjesan lovac se od neuspjesnog razlikovao sto je ovaj uspjesni bio ziv i familija mu nije bila gladna.Ali ako zanemarimo motive i sredstva,sve ostalo je isto kao i prije 1000g.Lov je prije svega simbioza lovca i prirode,lov je potraga za divljaci,lov je unutrasnja vatra koju samo na kratko mozes ugasiti odstrelom iste,lov je potvrdjivanje mog unutrasnjeg JA,.....,...
Za gasenje te vatre mi nije neophodna nikakva posebna jakna niti pantalone,bar ne u estetskom smislu.
Amerikanac u sarenoj vijetnamki i farmerkama i te kako lici prosjecom lovcu sa Balkana po toj vatri.Mislim na onog prosjecnog lovca sa balkana prije ove bolesti germanizacije.
Kakve grancice,kakve kolege,kakvi paganski obicaji.
Dje je to bilo ranije na Balkanu,osim mozda Vojvodine.
Postujem one koji u lov idu zbog druzenja.Ja u lov idem zbog lova i samo zbog lova,mada lovim sa clanovima familije i zemljacima,ali i sam.Druzenje mi je popratna pojava.Druzim se poslije lova.
Evo malo lova iz USA.Samo nemojmo sad pa to su stetocine ovo ono  stop http://www.youtube.com/watch?v=LGC1tjHCSVE

Znam na sta mislis,vjerovatno na zabranu lova na srne gonicima i sacmarom,bar tako je bilo do 92.
-Vidim kolega da nisi ni upucen sta se desava u zadnji 20 godina kod nas.

O kakvoj evoluciji lova govorim??
Kako brada objasnjava tih 10-ak raznoraznih cijevi u soskama sa vrhinskim optickim nisanima napunjenje 13-gramskim zrnima?E o toj evoluciji govorim.

Prosjecan Amerikanac i danas zeli lovacko uzbudjenje,zeli da sam nadje divljac,lov shvata na onaj iskonski nacin,i kvalitet lova mjeri proporcionalno tezini, uzbudjenju i nacinu dolaska do divljaci

Dal ti znas sta je hercegovacki ili Motajicki vepar,prepredeni sakal ili stari i iskusni srndac?Meni nije nikako lako nadmudrit se snjima,doduse ja ni ne lovim srndace devetacima i psima.

Lov je prije svega simbioza lovca i prirode,lov je potraga za divljaci,lov je unutrasnja vatra koju samo na kratko mozes ugasiti odstrelom iste,lov je potvrdjivanje mog unutrasnjeg JA,..
Ovo ti je donekle tacno,osim da ovo potvrdjivanje svog ja za mene nema smisla.Jer ne lovim da se dokazujem nikome pa ni sebi.

Kakve grancice,kakve kolege,kakvi paganski obicaji. - no comment..

Maskirnu ili ti camo odjecu posjedujem,otvoren sam za svaki stil koji je lovacki.Nebitno cija je to tradicija,ali mi ovdje govorimo o vojnim i policijskim uniformama.
I na kraju,osim u lovu na patku i gusku,camo odjeca nema nikakvog smisla u lovu.Ako poznajemo sta i kako divljac vidi.
Vraticu se na prvu stranu teme i zakljuciti svoju diskusiju.Vecina uglednih lovaca pa i urednici ovog foruma osudise stil 90-e pa im se pridruzujem,uz nadu u bolje sutra,u svakom smislu  beach
http://www.lorist.co.rs/forum/index.php/topic,345.0.html

Sačuvana
Tadija
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #171 poslato: Децембар 03, 2012, 05:43:57 »

Poštujem divljač i poštujem zakone koji je štite. O lovu u USA  i Canadi ne znam mnogo pa neću ni komentarisati. Ovde nekom srećom njihovi zakoni lova NE VAŽE! 
Sačuvana
dr.mita
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Mislimmmm, nisam ginekolog ali mogu pogledati!

« Odgovor #172 poslato: Децембар 03, 2012, 08:21:06 »

Poštujem divljač i poštujem zakone koji je štite. O lovu u USA  i Canadi ne znam mnogo pa neću ni komentarisati. Ovde nekom srećom njihovi zakoni lova NE VAŽE! 
Onda ne reci SREĆOM. Prvo ih upoznaj, proživi, pa sudi.  drinks
Sačuvana

ISTERUJEM ZLO,
UTERUJEM DOBRO!
NAJBOLJI NA FORUMU U 2013.PO OCENI ČLANOVA
Brada
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #173 poslato: Децембар 03, 2012, 08:23:52 »

Evo malo lova iz USA.Samo nemojmo sad pa to su stetocine ovo ono  stop http://www.youtube.com/watch?v=LGC1tjHCSVE

-Vidim kolega da nisi ni upucen sta se desava u zadnji 20 godina kod nas.

O kakvoj evoluciji lova govorim??
Kako brada objasnjava tih 10-ak raznoraznih cijevi u soskama sa vrhinskim optickim nisanima napunjenje 13-gramskim zrnima?E o toj evoluciji govorim.

Prosjecan Amerikanac i danas zeli lovacko uzbudjenje,zeli da sam nadje divljac,lov shvata na onaj iskonski nacin,i kvalitet lova mjeri proporcionalno tezini, uzbudjenju i nacinu dolaska do divljaci

Dal ti znas sta je hercegovacki ili Motajicki vepar,prepredeni sakal ili stari i iskusni srndac?Meni nije nikako lako nadmudrit se snjima,doduse ja ni ne lovim srndace devetacima i psima.

Lov je prije svega simbioza lovca i prirode,lov je potraga za divljaci,lov je unutrasnja vatra koju samo na kratko mozes ugasiti odstrelom iste,lov je potvrdjivanje mog unutrasnjeg JA,..
Ovo ti je donekle tacno,osim da ovo potvrdjivanje svog ja za mene nema smisla.Jer ne lovim da se dokazujem nikome pa ni sebi.

Kakve grancice,kakve kolege,kakvi paganski obicaji. - no comment..

Maskirnu ili ti camo odjecu posjedujem,otvoren sam za svaki stil koji je lovacki.Nebitno cija je to tradicija,ali mi ovdje govorimo o vojnim i policijskim uniformama.
I na kraju,osim u lovu na patku i gusku,camo odjeca nema nikakvog smisla u lovu.Ako poznajemo sta i kako divljac vidi.
Vraticu se na prvu stranu teme i zakljuciti svoju diskusiju.Vecina uglednih lovaca pa i urednici ovog foruma osudise stil 90-e pa im se pridruzujem,uz nadu u bolje sutra,u svakom smislu  beach
http://www.lorist.co.rs/forum/index.php/topic,345.0.html

I te kako znam sta se desava u Hercegovini.Ukratko-isto kao i ranije,nema strucnih pratilaca itd.Govorim za Nevesinje gdje sam napravio kucu i gdje redovno idem(rodjen sam u Mostaru).
Ihvatio si se ovog videa-pa to je privatna imovina i UNISTAVANJE(znaci ne lov) podivljalih divljih svinja koje im nanose stetu.Uzivao sam u muzici(AC/DC) ostalo je bez ikakve veze sa lovom.

O cemu ti pricas ?
I ja imam desetak pusaka,ali me to ne cini vecim lovcem od mog rodjaka u Hercegovini koji lovi sa ruskom polozarom cal 16 i prepravljenim 8x57     sa cijevi od M53.

-Odlicno znam sta je vepar u Hercegovini,ne vjerujem da je kod tebe bolje .    Da li Svabo debelog novcanika zna sta je taj vepar,i da li ce prosjecan lovac bez para znati sta je lov u Srbiji ako se nastavi sa komercijalizacijom i komplikacijama .

Ovo za dokazivanje nisi shvatio kako treba.Imam dovoljno sredstava da svake godine garantovano odstrelim solidnog losa i jelena,ali me to ne ispunjava kao kada sam podjem na drzavnu zemlju bez vodica.Zar je lov slikanje pored trofeja bez lovacke istorije?
Uzgred-divljac i te kako razlikuje boje,narocito jelenska,pogotovu narandzastu.                                                                                                                
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #174 poslato: Децембар 03, 2012, 11:17:36 »

Ljudi, ja sam spominjao da se meni licno svidja germanski stil u lovu takodje smatram da je lako naci vezu sa tim stilom u lovu.
Sa druge strane ne znaci da ne treba da prihvatimo mozda neki drugi stil odevanja u lovu ili sami da izgradimo neki novi.
Ne znaci isto tako da jedino taj neki klasicni stil pravi lovacki stil odevanja.

Isto tako mislim da nikako lovacki stil nije nosenje policijskih i vojnih uniformi, kao ni odevnih predmeta raznoraznih struka.

Brada je donekle u pravu ali mi nazalost ne zivimo u Kanadi nego zivimo tu gde zivimo, njih nije mozda potrebno odelom da dovodis u red, nazalost kod nas je takva situacija je da je uniforma/odelo u lovu samo pokazatelj jednog opsteg javasluka.
Kada dozvolis da lovci u lov dolaze sa cizmama iz stale, jaknama od vojne, a pantalonama od policijske uniforme, bez markera. Sledeci korak je dozvolicemo polovini lovaca da dodju pripiti, ili da se ponapijaju u toku lova, naredni koraci je da prave druge gluposti da u toku lova na zeca pucaju srnu ili nesto drugo....

Kako Brada kaze da su jos u vreme kada su austrijanci vladali Bosnom, njegovi isli u lov isto onako kako su bili za ovcama, mozda je u pravu, mozda to ima veze sa tim sto je austrija imala svega nekih 7/8 godina prilike da vlada u tim krajevima.
Treba pogledati kako su izgledali, lovci u onim delovima koji su bili sastavni deo te drzave neko duze vreme.

Lov kao savaka druga delatnost treba da ima neka pravila, ta pravila moraju da se postuju za ne postovanje njih treba da postoje odgovarajuce kazne, mozda za nekoliko godina kada uvedemo opsti red, nece biti potrebno da u opste govorimo da li se u lov ide u istoj obuci u kojoj si bio u stali, da li u lov ides u istoj uniformi u kojoj si ratovao ili u kojoj radi u radionici.

Neko ce verovatno reci da to nema veze sa redom, vec sa nedostatkom novca, mislim da je dto slab izgovor, lov(sportski lov)nije nacin pezivljavanja, on je hobi i kao takav podazumeva angazovanje dodatnih sredstava, kada neko moze da plati clanarinu, treba da razmisli i o nekim osnovnim troskovima. prikladnu odecu za lov covek moze da kupi za jako malo para.
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #175 poslato: Децембар 04, 2012, 06:00:28 »

Ihvatio si se ovog videa-pa to je privatna imovina i UNISTAVANJE(znaci ne lov)podivljalih divljih svinja koje im nanose stetu.
Koja je to vrsta podivljale divlje svinje?
Izvini ali ja te vise nista ne razumijem.
I kod mene cijelo vrijeme zecevi i srndaci prave stetu na sljivama u sljiviku pa ih opet necu da "unistim" nego postavim mrezice oko vocki a uzivam i puno mi srce kad vidim zekonju il srnu sa lanadi u svome.
I sam zivim u zemlji gdje se kunici LEGALNO love iz terenca dok jedan vozi sa upaljenim farovima na krovu 2-3 pucaju.Ali o tome necu ni da pisem jer mislim da to nema veze sa lovom koji nasi lovci upraznjavaju.
Opet kazem nisam da se kvari tema nego sam i stalno govorim da ja licno sam poprilicno fleksibilan po pitanju odjevanja.Podrzavam i volio bih imati(a i imam)i camo odjelo,kapu,rukavice,ruksak koje sam kupio u USA.Takodjer bi se rado vidio i u nekom odjelu iz Australije,ma nebitno samo neka je to napravljeno za lova i neka je lovacko.Lijepo je svasta imati.
Odrastoh u planini i na rijeci,u lovistu i na selu.Imao sam i imam mogucnost da lovim kad hocu i sa cime hocu.Ipak se ne poistovjecujem sa lovcima sa slika sa pocetka teme.A vidim i mnogi drugi.Ne smijemo dozvolit da nas pojedinci trpaju u isti kos snjima.Oni nisu nase ogledalo i oni nas ne pretstavljaju.Sve ih je manje i manje.
Podvlacim da mislim na one tzv sa prve linije,a ne uopsteno na maskirnu odjecu.
Ne mogu i necu da podrzim ono sto se totalno kosi sa zakonom i sa mojim pogledom sta je LOV i ko je LOVAC.
Cak i u 90-ima kad se nije imalo sta jesti otac nije htjeo ici u krivolov a tesko mu je palo kad su se klosari digli i docepali papovki pa tukli po redu tu divljac koju je on cuvao i pazio.I sad su pokupovali ispite i tu se nama prodaju i pod krinkom lovca mesare i soliraju jer sto je vise ljudi manji je tal,valja djelit plijen.
E pa dosta je vise bilo kvazi lovaca jer lov je odavno sport i hobi a ne nacin prezivljavanja i ubijanja zbog mesa.Lovac je covjek gospodin sa 1 il milijun eura u dzepu.U lov se ide da se covjek odmori i odmakne od svega,sazivi sa prirodom i drustvom A IPAK NE IZGLEDA kao neki ljuti borac ili neko sa tandjarom koji upravo ode presudit komsiji zbog metar zemlje..
Lovni dan se jedva ceka da se sastanes sa prijateljima,da se prepricaju iste price i opet,kad god onaj koji prica svaki put ga svi pozorno slusaju iako je 100 x pricao to isto.Kad ides planinom sa kolegom da svako malo zastajkujes i gledajuci se u oci razgovaras.
Zapalis vatru i stavis na isti panj dorucak pa svi skupa uzimaju ko sta hoce.A onda onako pun energije i elana sa svojim psom uz sebe u gustis u pogon.Ides svjestan da bi mogao dobit i metak,a ipak pun povjerenja u svoje kolege i u ispravnost i preciznost svoga i njihovog lovackog oruzja.A kad odstrijelis,sav si ushicen i srecan pa opet od uzbudjenja ne spavas kao sto nisi ni prethodnu noc jer si samo razmisljao jel sve spremno i cekao kad ce svanut.Izvirivao kad ce kolege na jutarnju kafu.Na kraju sve ovjekovjecis dobrom fotografijom za buduce generacije,djecu,unucad,praunucad.Nek i oni vide kako smo se druzili,postovali i opustali,i to u ova teska vremena kad smo svi pod 100% bezbroj pritisaka i problema.
Zalosno je vidjet da je neko prisutan i na ovakvom forumu(kojeg ja smatram mjestom da se ljudi upoznaju,druze,pomazu,edukuju itd),a da je toliko samouvjeren da mi svi nemamo pojma a da su oni preko bare savrsenstvo.Ne,nisu nasi zakoni savrseni,ne moze ih se niko totalno pridrzavati,ali nemojmo im dopustiti da nam kroje kapu i poturaju nam bezvlasce i kvazi slobodu kao primjer onih koji su trenutno okupirali cijeli svijet,ogradili indijance a crnce bi i dalje na lanac,kad bi ikako moglo.
Nesmijemo dozvolit da nam pojedinci dovode u pitanje etiku,kodeks lovaca,kolegijalnost,zakonitost,druzenje..
Pa sta nedostaje i tim ogradjenim lovistima i lovcima koji tu love?Mnoga su veca nego neogradjena.Cesto se vise vodi racuna o etici nego van ograde.Zivotinje se hrane,poje,lijece..Koliko poznajem lovaca sto nikad nisu odnijeli kg soli divljaci a dovezli su kuci stotine kg mesa iz sume.
To je ko voli nek izvoli.A svima nama prilika da usicarimo nesto od toga.Neko vise neko manje,vecinom vise onaj ko i ulozi i radi oko toga.A cak i mi koji nemamo veze stim imamo korist jer drzavi ide procenat pdv-a.I oni tu prodaju divljac samo sto on za razliku od onog seljaka plate drzavi porez,dok se seljaci bune cim se spomenu neke evidencije i papirologija.Od pdv-a se isplacuju penzije,grade putevi itd itd.Mnoge porodice prezivaljavaju od gatera i ino lovaca.Niko nas ne tjera da tu lovimo,ali ko nam daje za pravo i da druge koji to hoce osudjujemo.Ljudi za svoje pare rade kako i sta hoce.Ako nekoga usreci da u svoj prici samo povuku obarac pa odlicno.Znaci da su ipak skromniji od nas koji gulimo sistru zar ne..
Da se neko ne naljuti,jer ne osudjujem nikoga ciljano,ni tebe brada koji naprimjer direktno popljuva aktuelnu organizaciju hajke na sakala na aktivnoj temi na forumu.A ljudi tako kulturni i iskreno domacinski je organizuju,da se lovci druze i love,spase ponesto od plemenite divljaci.Neki lov i hajku smatraju kao prezderavanje i guzenje pjevaljki i konobarica-sreca nismo svi isti.
Sačuvana
Brada
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #176 poslato: Децембар 04, 2012, 07:22:33 »

Predhodni post sam pisao mobilnim telefonom sa posla.Obicno pregledam ono sto sam napisao,ali nisam imao vremena.Ako imas imalo volje da procitas moje postove do sada zakljucices da znam sta je divlja svinja,a ne da ushiceno padas  u trans i demagogiju.Isto tako ako imalo poznajes geografiju znas valjda da je Istocna Hercegovina,Zap Crna Gora- jedna od najboljih za lov ,i najdivljijih oblasti u bivsoj SFRJ gdje se i danas moze sresti sve od divlje svinje,vuka,medvjeda,divokoze itd.Naravno ne zbog nase razvijene lovacke svijesti,vec zbog toga sto su ti krajevi rijetko naseljeni,i nepristupacni.Ne treba mi tvoja demagogija u vezi lova na Balkanu,jer sam ja dole lovio,lovim i ako Bog da lovicu.Zadnjih godina sam isao svake godine u Hercegovinu,imam brojno bratstvo,imam i dje,i sa cim loviti.Ali sta ti znas o lovu u Kanadi ?
Da li si bio u USA?
Mislis li da se na osnovu jednog privatnog snimka,sa privatnog imanja moze zakljuciti ovo sto si napisao?
Protivite se pominjanju Geringa,i konc logora-bajagi Nijemce ne mozemo gledati kroz djela u 2  SV ratu,a ovamo pominjes robove,indijance,prava crnaca itd.
Koja dvolicnost,koje izvrtanje.
Ja ne popujem nikome,ali radim u Kanadi za Nijemca vlasnika firme.U Kanadi su Nijemci veoma brojna grupa,srecem ih svakodnevno.U Njemackoj mi je pola familije.Nema porodice u Hercegovini iz koje neko nije zivio u Njemackoj bar 5 godina.Svaka im cast na tehnologiji i disciplini,ali u tako gusto naseljenoj zemlji nema pravog lova.Njihova tradicija nema veze sa nama,pa ni njihov nacin odijevanja.Pricam naravno o njihovim trubama,grancicama,lovackim krstenjima st Hubertu itd
Nemam nista protiv njihove odjece ALI IMAM PROTIV NAMETANJA ISTE.Nemam nista protiv da ti odajes postu ,ali ne nameci svoje obicaje ,odjecu itd drugima.
Amerika je upravo po tome zanimljiva,zivi i pusti druge da zive.Lov je dostupan i onima koji primaju socijalnu pomoc.Da li je tako u Evropi?
Ameriku poznajem dobro,ovdje mi je rodbina jos od 45 godine,pola u USA pola u Kanadi.Da li ti poznajes lov i zivot ovdje.
Ja sebi dopustam za pravo da komentarisem i uporedjujem lov i zivot u Evropi i Americi,zato sto sam zivio i lovio na oba kontinenta,da li je tako sa tobom.
Poslom sam isao dosta medju Indijance u Kanadi,proveo sam dosta vremena medju ova 3 plemena u regionu Quebec-a i Ontaria,(Cree,Algonkini i Mohawk)na istom terenu dje ja lovim postavljaju zamke, pricam tecno Francuski,sluzim se engleskim jezikom,znaci mogu da vidim i tradiciju i istoriju lova ovdje,i da to uporedim sa Evropom.
Ni najmanje mi ne smeta ni tvoje oblacenje ,ni bilo sta sto rade drugi.
ALI NA BALKANU STVARI NE IDU KAKO TREBA.
Jednostavno,dole se ide u krajnost,kada se nesto ne voli jednostavno se zabrani.
-Zabrana pojedinacnog lova-BRUKA-znaci da odes da cekas lisicu moras da obavljas citavu proceduru
-zabrana obuke terijera sa kontaktom
-Obaveza strucnog pratioca koga mozda ne poznajes
-Obaveza otkupa mesa divljaci koju si odstrijelio
-Obaveza placanja,vaganja trofeja......

Vjerovatno ce doci do zabrane maskirne odjece,pa zabrana nosenja brade,pa obaveza nosenja kravate,pa unedogled

Ostavite ljude da se oblace kako znaju,mogu i hoce.Ako ti smeta,nemoj se druziti sa njim.

Lovacki sistem i organizacija u bivsem SFRJ je bio nesavrsen,ali mnogo bolji nego u Zapadnoj Evropi.Nemam nista protiv da i dalje vazi,ali da se ne sakati.Ne moze se od svega uzimati ponesto,i to obicno najgore.
Privatizacija lovista,a nepostovanje privatne imovine recimo njive po kojoj gazi ko hoce i kada hoce.Moze li tako u Njemackoj?
Ne brini se ti za mene,tamo odakle su moji(na potezu Nevesinje,Gacko Niksic) imaju i nepisani zakoni koji su nadzivjeli sve drzave do sada ,i postuje ih svak od djeteta,do babe od 100 godina.
U tim brdima smo opstali cuvajuci jedni druge,cak i kada ti brat -rodjak nije u pravu.
Cuvali smo bratsvenike(pripadnike sire familije) i onda kada se za rijec gubila glava,ili u boljem slucaju na Goli Otok.
Ali sta sa urbanim lovcem ,jos ako nema para.

Uporedjujuci sve ovo,sigurno je da je lovacki sistem u Kanadi pravi lovacki socijalizam,jednakost,i ravnopravnost.
Da ga namecem tebi-ni slucajno.
Ali-okani se nametanja necega sto nije moje,grancice,lovacko krstenje i slicne gluposti.
Ja sam krsten davno,nema vise potrebe.
Ako i dalje nastavis,ti ili bilo ko,velicanje Germana,itd,dozvolicete mi da i ja napisem koju pohvalnu o Kanadskom lovu.

Sačuvana
gizmo
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #177 poslato: Децембар 04, 2012, 07:23:39 »

Ljudi ,drugovi,gospodo LOVCI odelo ne čini čoveka već Dela . Dali je neko odelo lovačko ili ne bar ja nemogu da odredim jer u mojoj lovačkoj dugoj lovačkoj dinastiji nijedan se nije isto oblačio .Ruku na srce i ja sam noio vojnu uniformu ( posledice 90-tih)ali više ne .Mnogi jedva plaćaju članarine još kad bi im nametnuli i obavezno odevanje a lova sve manje , ostali bi samo bogatiji da love .Ako je to cilj onda uredu , ali iz mog iskustva bašti ljudi kiji jedva sastavljaju kraj sa srajem su najaktivniji u lovištu kada treba da se radi a u Kettner-ovim ili Blase-ovim odelima nema nikog . Da se razumemo ja volim zelena odela za lov pa makar i kineska čak nisam ljubitelj kamo odeće ali moramo razumeti i druge . Što se tiče spornog videa nisam nikad boravio na Američkom kontinentu ali da postoje podivljale svinje postoje , zbog veličine prostora životinje se odvoje a vlasnik ne primeti odmah i tako se stvori kolonija koja posle nanosi velike štete na useve i prirodu i imaju potrebu da ih unište , to je bar ono što sam ja saznao .Samo opušteno lov je način života .Lovački pozdrav .
Sačuvana

Što misliš ne govori,što govoriš ne piši , što pišeš ne potpisuj, kad potpišeš ZA**** SI SE  buba
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #178 poslato: Децембар 04, 2012, 07:49:43 »

Брада свака ти је ко у Његоша  hi

Гизмо не ради се овде само о томе да ли неко има паре да купи одећу или нема. Сада тренутно могу да купим какву желим али нећу! Хоћу да ловим у ономе у чему се мени допада а не да ми неко ограничава слободу и намеће ми нека туђа правила и обичаје.
Нисам још ловио у Америци али се спремам и то темељно  Wink
Sačuvana

Нема живота пре кафе
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #179 poslato: Децембар 04, 2012, 08:27:58 »

Pa ti si brada u transu odavno,od 92. kazes da nemas pojma da li se srndac lovi sacmaricom i pp-om.A uredno "lovis" sa rodjacima u hercegovini.Mogu zamislit cime i kako.
Hoces tacne podatke koliko je divokoze bilo prije rata a koliko je ima(nema) sada u tvom rodnom kraju?Tome je dovelo nista drugo nego bezakonje koje podrzavas.
Mene uopste ne pogadja to sto ti pises,tako da mozes da nameces taj svoj can-usa stil koliko hoces.Ovo sto ti pisem pise u svakom lovackom prirucniku.Ako si uopste polagao ispit.I tvoj problem je ako se tu ne pronalazis.
Sta ja znam o lovu u Canadi?
Jesi siguran da nista ne znam?
Da li sam bio u USA?
Cemu takva privatna pitanja,zasto ja moram otici u USA uopste?Sve sto ima tamo imam i u nasoj Bosni,Srbiji,Hrv.A amera sam sit za vratom nam sjede 25 godina.
Zasto imam osjecaj da si izgubljen u vremenu i prostoru?Da u stvari ti ne prihvatas tudje misljenje a evo upisi stoje pa mozemo vidjeti ko je tu tolerantan i ko kako nastupa.
Ako ces razumjet,ja uopste ne gledam sta su njemci radili prije 70 godina,uzimam iz svacega ono sto meni pase i odgovara.Ne valjaju ti a ipak ti se tamo pola familije obogatilo.Eto to je tvoja dvolicnost a ne moj stav da necu da idem u USA jer me ta zemlja ne zanima kao zemlja.Njihova povoljna oprema itekako da.
Da li baratas ciframa koja je Njemacka po redu po bogatstvu divljaci?Ili npr Francuska.Da li si ikad vidio njihova lovista i njihove kapacitete.Ja jesam i tvrdim da ti nemas nikakvu predstavu o tome.
Niko nama ne namece niciji stil.Eto izmisli ti neki svoj stil,ali da je lovacki.I ja te prvi slijedim i podrzavam.Ne vidim nigdje tvoje slike iz lova,nije valjda da te stid tvog stila,da postavis na LOVACKI forum.
Npr u Bosni imas firmu KOTEKS,koja se bavi preradom i proizvodnjom stvari od koze.Oni imaju svoje prod lov opreme i jako povoljno prodaju sasvim neke nove stilove lovacke odjece.Potraznja je velika i prodaja im ide odlicno.Sto govori da mi ne moramo nikoga kopirati.
Kazes lov je tamo dostupan i onima koji imaju socijalnu pomoc??
Pa kod nas love ljudi koji nemaju ni marke prihoda  laugh A socijala u americi ohoho..U Irskoj zive bolje oni na socijali nego mi koji radimo.Imaju 1200 evrica kesa,free kucu,doktore,gradiski prijevoz,olaksice na struju,plin...Moj brada ja sam prosao toga mnogo vise nego ti mislis,da mi mozes pricat neke besmislice...
Pa ti sebi dajes previse za pravo,u vezi tog uporedjivanja,jer sam si rekao da ne znas ni tako bitnu stvar u vezi lova srndaca  kod nas a kako ces znati onda kolika je minimalna gramaza zrna za lov ds,jelena itd???
Znaci nemozes poredit Evropu pa cak ni BiH jer nisi upucen ni za ovdje,a ni meni ne smeta kako se ti nosis,ponasas,pises..jer svako o sebi gradi sliku pa drugi procjenu kakav si...
Zabrana pojedinacnog lova-BRUKA-znaci da odes da cekas lisicu moras da obavljas citavu proceduru
-zabrana obuke terijera sa kontaktom
-Obaveza strucnog pratioca koga mozda ne poznajes
-Obaveza otkupa mesa divljaci koju si odstrijelio
-Obaveza placanja,vaganja trofeja......

Kakvi su ti ovo zakljucci i parametri  haha
Ako govorimo o BiH,a bilo bi pozeljno jer obojica smo bosanci(hercegovci),ovo nista ne stoji.
Terijere mislim u Srbiji ne smijes obucavati na taj nacin,a ko je to zabranio?Oni koje je narod izabrao znaci narod to opet mora pokusat promjenit.
Strucni pratioc je kod nas neobavezan,osim u kom. lovistu naravno.
Meso cak ni u kom. lov. ne moras uzeti nego ti daju izbor ako hoces samo trofej il sta vec.Ako je drukcije jednostavno ne ides tu lovit.
Trofej se placa na vise nacina.Ako lovis kao ja onda nista posebno to te sljeduje ali moras biti clan itd itd.
U kom. lov naravno da ces ga platit,ali ako ti se to ne svidja zasto lovis tu.

Lovacki sistem i organizacija u bivsem SFRJ je bio nesavrsen,ali mnogo bolji nego u Zapadnoj Evropi.Nemam nista protiv da i dalje vazi,ali da se ne sakati.Ne moze se od svega uzimati ponesto,i to obicno najgore.

Evo,mijenjas misljenje polako,i to mi je iskreno drago.
Doskora si pricao da ni slikanje nema mjesta u lovu,a bas sa velikim uzitkom pregledam oceve crno bijele jos iz 80-ih i pokusavam te shvatit al ne ide.Uzitak sa kojim otac prica o svakome svome trofeju nama sinovima,njegova sreca u ocima i detalji koji ga povezuju sa tim trofejom su neopisiva.A tebi je to glupost i beznacajno.Nemas sta puno vise reci nakon takvih izjava...
Nemoj previse biti samouvjeren i hvalit se ja pricam te i te jezike,bio sam tu i tu itd itd.Jer nikad ne znas gdje je tvoj sagovornik bio,sta je vidio i cime raspolaze,jer ovo sto ti spominjes je cisti prosjek,a ima nas i iznad toga...
I stvarno,pokusao sam napisati ono sto su vec ostali napisali na ovoj temi,iznijeo sam i ja svoje misljenje na koje imam pravo kao i ostali,a ti brada o lovu u Kanadi mozes otvorit temu pa nam pisati i ako je moguce uslikaj nekad nesto da i vidimo...Ja sam zavrsio i odoh poslat sms rodjaku bas u tu Kanadu on je u lovu da vidim imal ista..Pozzz
Sačuvana
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 24   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: