DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161891 poruka u 7338 tema- 7067 članova - Poslednji član: Amboise

Јануар 17, 2022, 05:10:39
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 24   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: VOJNA I POLICIJSKA UNIFORMA U LOVU!!!  (Pročitano 130507 puta)
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #150 poslato: Децембар 03, 2012, 03:20:03 »

Ovdje se ode daleko od teme,koja je opsirna i popularna svugdje.
Kada u nekoj iznenadnoj situaciji dodje prilika da se ide u lov,kako ja kazem za nas koji zivimo u lovistu je to normalna pojava uopste ne gledam u cemu sam i u cemu cu da ulovim tu lisicu ili sakala koji se pojavio ili bas mi je svejedno hocu li otici 100 m od kuce i cekat prelet pataka na Savi u lovackom ili radnom odjelu.Mozda sam se bas tada potrefio u trenerci ili radnim hlacama,i nemam ni vremena ni potrebe da se presvlacim.Sve sto uzmem je puska i municija.
Ako je ovdje rijec a mislim da jest o uniformama iz rata onda moram reci da kada idem u goste u lov ili u lov za koji se spremam 7 dana ili cijeli mjesec nema sanse da se tu pojavim u necemu sto ne lici na lovacko odjelo ili nedaj boze u crnim gumenim cizmama.
Nikad nisam kupio lovacke hlace skuplje od 20-ak evra,jakna je 50-ak,zelene Tigar cizme 25 eura,lov. ruksak 20 itd. itd.Pa zasto uopste mora biti nesto brandirano da bi to bilo lovacko.
Poznajem ljude i on i zena imaju njemacku,austrijsku penziju,poznajem neke sa dobrim poslovima,stabilne i nimalo siromasne koji idu u lov svakakvi ali na lovce ne lice.Plavo automehanicarsko odjelo i vojna jakna i ode na hajku na vuka medju 1000 ljudi.Pa imal to smisla.Nema ljudi smisla brukat se daj bar prikolko da drzimo do sebe i na kraju krajeva kad nas obicni ljudi vide da ih ne podsjecamo na ove koje gore spominjete,ratnike,ratne zlocince itd.
Tu na forumu je bila slika cijela grupa 15 ljudi svi u vojnim uniformama i pred njima srndac,pa jel to ima smisla?Samo nam steti i sluzi raznoraznim lesinarima da nas napadaju i bogami nekad i imaju razlog i argumente.
Zasto se mi moramo na bilo koga ugledati?Pa u nasim lov. prirucnicima 100 godina stoji opisana i etika i kodeks ponasanja lovaca pa i njegov izgled.
Nema smisla lovacko odjelo povezivati sa Blaserima od 5000 eura.Pa ja lovim sa puskom koja vrijedi 50 eura a u lovackom sam odjelu.I tacno je da odjelo ne cini covjeka,ali itekako govori o njemu i o njegovoj posvecenosti onome cime se bavi.
Pa ruzno je vidjet i automehanicara da radi u trenerci,molera da farba u hlacama na peglu,vojnika u patikama itd.Neka odjeca je namjenski napravljena za neke stvari..
Izdrzljivost vojne odjece je dobra,dobro grije itd.Samo danas se i dosta drukcije lovi nego prije 15-20 god.Bar kod nas.Vise se i ne guli toliko i ide u pogone onako napamet nego se prate tragovi i pustaju psi na njih,pa ti polako za njima ili ides kuda ti je lakse.Mogu i lovacke hlace biti poprilicno dugo cak i one najjeftinije.
To je neko moje misljenje,svi mi mozemo reci:A bas me briga sta drugi misle,ja cu po svome.Mislim da ipak trebamo biti sretni sto mozemo svi loviti i dok je tako dobro je.
I nema smisla spominjat aboridzine i kao ja cu kao oni bos i go,a ovamo u rukama puska i optika pa udri na 300 m.Uzmi koplje pa polako  buba
Sačuvana
Brada
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #151 poslato: Децембар 03, 2012, 04:37:12 »

Povezivati Blaser od 5000E i odjecu je mozda pretjerano.Ali jos je gore lov porediti sa hajkom od 1000 ljudi i to na vuka.Ta hajka je manifestacija sa naoruzanim clanovima,a ne lov.Naravno treba biti fino obucen ,namirisan da ne kazem izbrijan(pljuc) da bi se impresionirale konobarice i pjevaljke poslije.
 Onaj prvi dio topica gdje se pominju patke na Savi,sakali i lisice je  vec pravi lov gdje svaki pametan covjek gleda da obuce sto je toplo,izdrzljivo a i jeftino.
Jos gore je propisivati kodekse oblacenja da bi se lov prikazao 'politicki korektnim i prihvatljivim ' onima koji su protiv njega.Njima ne smeta odjeca,njima smeta lov.Politika ustupaka ne donosi dobro nikome,pa ni lovcima.
Lov ima najvise protivnika bas u zemljama dje se lovci secu u sesiricama sa perjem,i dje se prica o toj tzv 'lovnoj etici'.Ok mozda je i ovo karikiranje ali zamisli da u USA i Kanadi nekoga osudjujes sto nosi crne  cizme ili vijetnamku.Ne znam odakle stize ideja poistovjecivanja Germanske tradicije i oblacenja sa srpskim lovcem .Recimo moj rodni kraj (Hercegovina) je od 1906-1918 bio u sastavu Austrougarske monarhije,pa su lokalni lovci i tada lovili u istim odijelima u kojima su cuvali ovce.

Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #152 poslato: Децембар 03, 2012, 05:25:56 »

Pazi,naveo sam kao primjer bas vuka jer po meni je to velicanstvena zivotinja i sami trofej i ulov vuka je san i zelja za mnoge.Bilo kakav lov na njega za mene zasluzuje sve naj naj..A sad da idu mnogi da jedu i piju,idu,ali idu i u lov da love svinje,srndaca,fazana gdje se isto tako prave feste i uvijek ima tih tzv lovaca.
Uvijek je ljepse vidjet lovca lovacki obucenog-bar meni.
Pa toliko je ljudi koji su lovci po 50 god. pa se lovacki nose i imaju sesire stare po 40 godina.Znaci cak i tada nisu svi bili pastiri koji su lovili.
Pa kad ides na lov. sastanak,skupstinu lijepo je se obuci u lovacko odjelo,bar sesir da imas na glavi.Cak i na sahranu kolegi lovcu je red ici u lov odjelu(mislim na pravo odjelo).
Spomenuo si USA.Pa jel ima vecih da se tako izrazim budala od amera.Sasvim je dostupno svima da vide kako oni love.Svinje cak i iz helikoptera naganjaju do iznemoglosti.Jel se trebamo na njih ugledat?
Iz iste smo drzave rodom pa sam poprilicno upoznat kako se i cime lovi u Hercegovini.Uredjujem jedan hercegovacki lov. forum i mnogo je onih koji se pojave na ovakvom druzenju pa pisu kako im se PP pokazao najbolji na srndaca,posavci ih najbolje gone a postavljaju slike kao sa ratista da se javljaju.Nemaju uopste osnovnih znanja o lovu.Znaju samo za sacmaricu i duplu nulu.Love stim od fazana do d.s.

Smatram da su takvi totalno needukovani,opasni po sebe i okolinu i da je nasa obaveza da ih nasavjetujemo.Nemaju oni pojma sta je streka a za rijec ODSTRIJELIO nikad nisu ni culi.
Naravno,ne generaliziram,ali nagledao sam se svega i svacega.Taj covjek koji ce nekome otici u goste sa amblemom na ramenu,nekom preradom u rukama il 00 u cijevima nikako ne moze biti ogledalo srpskog il bosanskog lovca.
Sve je danas napredovalo pa se svi mi trudimo da koliko toliko pratimo trendove.Sto mi moramo lovit ko nasi pradjedovi?Ljudi su izmislili neke stvari da sebi olaksaju i da i zivotinju ne pate nego je usmrte cim prije i brze.Ako su ljudi nekad lovili kopljima hajmo onda i mi tom logikom ostavit puske pa lovit ko i oni.
Nije lov samo na ho-ruk satjeraj zivotinju i upucaj,natovari na prikolicu i baci meso u duboki.
A na kraju krajeva i kada se nesto ulovi zar ima ista ljepse kad dodje stariji kolega pa ti zatakne grancicu na sesir.Na sesir za koji neki ovdje tvrde da je pres...vanje.Lovacka krstenja se pamte cijeli zivot,a kum se postuje i cijeni ko rodjeni brat.Bar ja tako.
Ovo je neko moje razmisljanje kojeg se drzim otkad sam uz oca poceo hodat  po lovu sa 10 godina.Volim lov i sve lovce i ljude,bez obzira kakvi su lovci samo neka se kulturno i pazljivo odnose prema oruzju i drugima.Ne mozemo svi biti isti i isto razmisljati,ali itekako mozemo birati skim cemo se druziti pa i loviti.I ovaj forum kao i drugi ima svrhu da reklamira lovca kao lovca,a ne ratnika i borca zalutalog u 90-ima.
Sačuvana
Brada
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #153 poslato: Децембар 03, 2012, 06:35:50 »

Kod mene je uskoro ponoc,ali da odgovorim na brzinu.
Ne znam o kom lov. drustvu pricas,ni o kojim lovcima .Ne mislim da ijedan kraj bivse SFRJ  odskace po nekoj svojoj TAKOZVANOJ lovackoj kulturi i znanju od drugog .Postoje samo pojedinci koji znaju vise od drugih i to je to.To od fazana do svinje sacmaricom je i te kako izvodivo,recimo u Kanadi se sacmarom moze loviti i medvjed.Znam na sta mislis,vjerovatno na zabranu lova na srne gonicima i sacmarom,bar tako je bilo do 92.
 Zakoni su pisani da se postuju ali i da se mijenjaju.Zbog cega to za srnu nije dobra sacmarica a za teze zivotinje  od nje jeste?
USA-nazivas budalama u vezi lova?
Ako ne pricamo o politici i njihovim akcijama po svijetu,u pogledu lova Amerikanci su u samom vrhu po JEDNAKOSTI i RAVNOPRAVNOSTI u lovu pa i po pogledu na sam lov uopste.
Nema gluposti poput obaveznih pratilaca u lovu,nema lovackih drustava,a zakon se i te kako postuje i zbog ostrine kazni ali i zbog toga sto je PRAVEDAN.Kupis dozvolu i imas sansu da odstrijelis kapitalca -cijena dozvole -bagatela.To je za pravi lov,ako hoces nasigurno,plati vodica itd,to vec nije pravi lov jer taj vodic za tebe odradi sve osim povlacenja obaraca.
Odakle ti to o helikopteru i svinjama,u Sjevernoj Americi nema divljih svinja kao autohtone vrste.Odgovorno tvrdim da je prosjecan Amerikanac lovacki 'tatamata' za prosjecnog 'Germana'.Budala ima svudje,ali Amerikanci nisu oboljeli od bolesti komercijalizacije,i lovackog manekenstva.
Zivim u Kanadi,ali citam casopise i na francuskom i na engleskom jeziku ,imam rodbinu i zemljake u USA i poznajem poprilicno zakone mada oni variraju od jedne do druge drzave-provincije.
Prosjecan Amerikanac i danas zeli lovacko uzbudjenje,zeli da sam nadje divljac,lov shvata na onaj iskonski nacin,i kvalitet lova mjeri proporcionalno tezini, uzbudjenju i nacinu dolaska do divljaci,a ne mjerenjem tezine trofeja ,poziranjem u lovackim sobama koje me podsjecaju na Cele kulu i druge tipove kosturnica.Ne kazem,i ja volim da odstrijelim(ili pravilnije tj iskrenije-ubijem) jelena sa vecim rogovima,medjeda vece glave i kandzi itd,ali prije svega zelim da sam za njegov odstrel zasluzan JA,pa JA ,pa opet JA .....,a ne neko drugi pa taman da se zove i taj famozni strucni pratilac,lovnik,lovocuvar itd
O kakvoj evoluciji lova ti govoris?
Mijenjaju se oruzja-mada ni to ne mora da znaci,ja lovim i lukom i strijelom ,lovim i puskama na crni barut sa punjenjem na usta cijevi.
Sustina lova je uvijek bila ista.Motivi su mozda razliciti,nekada je ,cak u USA i Kanadi sve donedavno,lov bio i nacin prezivljavanja i uspjesan lovac se od neuspjesnog razlikovao sto je ovaj uspjesni bio ziv i familija mu nije bila gladna.Ali ako zanemarimo motive i sredstva,sve ostalo je isto kao i prije 1000g.Lov je prije svega simbioza lovca i prirode,lov je potraga za divljaci,lov je unutrasnja vatra koju samo na kratko mozes ugasiti odstrelom iste,lov je potvrdjivanje mog unutrasnjeg JA,.....,...
Za gasenje te vatre mi nije neophodna nikakva posebna jakna niti pantalone,bar ne u estetskom smislu.
Amerikanac u sarenoj vijetnamki i farmerkama i te kako lici prosjecom lovcu sa Balkana po toj vatri.Mislim na onog prosjecnog lovca sa balkana prije ove bolesti germanizacije.
Kakve grancice,kakve kolege,kakvi paganski obicaji.
Dje je to bilo ranije na Balkanu,osim mozda Vojvodine.
Postujem one koji u lov idu zbog druzenja.Ja u lov idem zbog lova i samo zbog lova,mada lovim sa clanovima familije i zemljacima,ali i sam.Druzenje mi je popratna pojava.Druzim se poslije lova.
Sačuvana
Tadija
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #154 poslato: Децембар 03, 2012, 07:03:25 »

Izlišno je više napisati ijedno slovo na ovu temu. Neka nosi i oblači ko šta hoće a može i go sa kopljem da lovi. A posebno volim auslendere kad počnu da pametuju i veličaju ovu nasu nazovi državu i kulturu... Pa vratite se i uživajte!!!!
Sačuvana
Tadija
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #155 poslato: Децембар 03, 2012, 08:00:46 »

A i treba prepisati američiki i kanadski način lova. Pa na jelena u zlatu pucati sa PP. I platiti bagatelu.
Sačuvana
Max011
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

To sam ja samo me zeza komp...

« Odgovor #156 poslato: Децембар 03, 2012, 08:23:27 »

http://www.youtube.com/watch?v=ms2PGLrak9w

Kol*ko znam Mauzer dade ove uniforme za snimanje dok je bio u Petlu  hi  biggrin
Sačuvana

Teško je prvih 100 godina...
Cezar
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #157 poslato: Децембар 03, 2012, 08:29:39 »

a Manite sa americkih iskompleksiranih gluposti :buba, Da podelim sa kolegama neka moje vidjenje stvari....
Ja opravdavam kamuflazna odela,tipa suma sara.. ali samo u lovovima LUKOM, jer je potrebno stopiti se sa okolinom kako bi se mogao plasirati pogodak sa nekih 30 metara,ali u SRBSTANU
nije ovaj vid lova zakonski resen pa samim tim nema potrebe za ovakvim odelima, buba
Zelena boja je za lovacka odela, a uniforme treba da nose sluzbe koje su placene za to,a ne lovci koje kad vidim ispred kafane u tim odelima,podsecaju me na paravojne formacije...

Srdacan pozdrav i Dobar pogled...  
Sačuvana
Max011
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #158 poslato: Децембар 03, 2012, 08:35:32 »

http://www.youtube.com/watch?v=b1-zcyeU8Dg

http://www.youtube.com/watch?v=vfTMkz9We60

http://www.youtube.com/watch?v=3fjbfDMn37Y

buba
Sačuvana

Nelle
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #159 poslato: Децембар 03, 2012, 10:10:59 »

hi  lol lol lol Svaka čast!!!

https://www.youtube.com/results?search_query=nema%C4%8Dka+medicina+je+
Sačuvana
Ћира
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

[IMG]http://i63.tinypic.com/xe3afb.jpg[/IMG]

« Odgovor #160 poslato: Децембар 03, 2012, 11:27:46 »

ја сам моје осећање парфимисао са колоњску воду
http://www.youtube.com/watch?v=NxGFIHzyNLw
Sačuvana

Ја нисам човек ја сам вук.Ја не причам ја завијам.Не завијам што ме је страх,не завијам што сам бесан.Завијам да би ме чуо чопор мој, да би ме чули вукови да би ме чула вучица и да би ме чули вучићи.Да се окупи чопор мој.А кад се окупи чопор мој, бојте те се пси!!! Цар Душан Силни
Brada
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #161 poslato: Децембар 03, 2012, 02:54:07 »

Izlišno je više napisati ijedno slovo na ovu temu. Neka nosi i oblači ko šta hoće a može i go sa kopljem da lovi. A posebno volim auslendere kad počnu da pametuju i veličaju ovu nasu nazovi državu i kulturu... Pa vratite se i uživajte!!!!
1-Sta je to auslender?
2-Naravno ja sam da oblaci sta ko hoce tu se slazemo
3-Povratak i uzivanje-o tom potom-moze da se uziva i u Kanadi.Usput u drzavi Srbiji mi ne smeta kultura -naprotiv.Vise mi smetaju oni  (poput Cede,Sonje Biserko,itd) koji trce da optuze svoje,a usput su potpuno imuni na sudbinu svojih sunarodnika iz Krajine ,BiH i Kosova .Ni ja u Kanadu iz Mostara nisam dosao kao turista,pogotovu ne lovni.
Sačuvana
Brada
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #162 poslato: Децембар 03, 2012, 03:03:52 »

A i treba prepisati američiki i kanadski način lova. Pa na jelena u zlatu pucati sa PP. I platiti bagatelu.
Sta ne bi prepisali kanadski sistem lov-sta mu fali i po cemu je Srbiji bliza Njemacka u pogledu lova.
Usput oprosti mojoj sjevernoamericko-tradicionalnoj neobavijestenosti ali vidim da jelenima dajete medalju i to zlatnu.Ako mogu da znam u kojoj disciplini -sportu se takmicio,i zbog cega ga ubijate ako je sampion sa medaljom.Ako je nesto zgrijesio i u medjuvremenupa je osudjen na smrt,mozda ta sacmarica(stavio bih Breneke umjesto PP) i nije losa stvar do 50-tak m,lakse bi ga nasli,tj ne bi mnogo otisao.
Sačuvana
Max011
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #163 poslato: Децембар 03, 2012, 03:04:11 »

Auslender je termin iz nemačkog jezika... na engleskom bi to bio foreigner a na domaćem stranac. Inače u desničarskim krugovima često se koristi parola Auslender aus ! Ili Stranac,napolje!! Odnosno u širem smislu Mrš odavde !!! ...što ovo sve napisah pojma nemam  hi
Sačuvana

Tadija
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #164 poslato: Децембар 03, 2012, 03:11:41 »

Koliko puta su me nazvali auslenderom ni broja ne znam.  Što se tiče tih persona koje kolega nabroja ne vidim moju vezu sa njima.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 24   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: