DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161891 poruka u 7338 tema- 7067 članova - Poslednji član: Amboise

Јануар 17, 2022, 04:29:01
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 24   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: VOJNA I POLICIJSKA UNIFORMA U LOVU!!!  (Pročitano 130388 puta)
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #135 poslato: Децембар 01, 2012, 06:57:41 »

Naj naj naj..... Samo nije mi jasno zašto idem na bauštelu u CH?
hi

E bas to.
Sve mi znamo.
Ovi ostali grese, samo sto jos nisu shvatili kolko grese.
Sačuvana
Tadija
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #136 poslato: Децембар 01, 2012, 07:19:41 »

Otvaram centar za edukaciju švajcarskih lovaca za kanton Aargau. Da im se kaže i pokaže šta je lovačka kultura. Kako se divljač tuče kundakom a pas čizmom. Poseban program za krivolov i malverzacije.
Sačuvana
Ћира
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

[IMG]http://i63.tinypic.com/xe3afb.jpg[/IMG]

« Odgovor #137 poslato: Децембар 01, 2012, 09:00:46 »

Јер је Германска култура прављење концентрационих логора,стрељања по целој Србији за време 2 светског рата.Да не набрајам новије датуме.Носили би сви они заједно са поносом војне униформе да су победили у бившим ратовима него би шта би.Све што иде из те напредне Јевропе сваки дан ми је све више гадније.Носите људи шта имате и будите ловци у души.Ову земљу су бранили и сачували материјално сиромашни а духом богати српски сељаци а не нека тамо "господа" плаве крви. pioneer
Sačuvana

Ја нисам човек ја сам вук.Ја не причам ја завијам.Не завијам што ме је страх,не завијам што сам бесан.Завијам да би ме чуо чопор мој, да би ме чули вукови да би ме чула вучица и да би ме чули вучићи.Да се окупи чопор мој.А кад се окупи чопор мој, бојте те се пси!!! Цар Душан Силни
Tadija
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #138 poslato: Децембар 01, 2012, 10:06:15 »

To je rešenje!! Duhovno bogata sirotinja!
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #139 poslato: Децембар 02, 2012, 11:14:21 »

Otvaram centar za edukaciju švajcarskih lovaca za kanton Aargau. Da im se kaže i pokaže šta je lovačka kultura. Kako se divljač tuče kundakom a pas čizmom. Poseban program za krivolov i malverzacije.

Ovo sa kundakom, video sam pre nekoliko dana i nije losa tehnika sve je u kuku kazu.

Svoditi germansku kulturu na logore na zlocince, mislim da je ne ozbiljno, taj narod je svojom neozbiljnoscu, uspeo da izgradi od ruseina svoju zemlju u najmocniju zemlju Evrope, a i u jednog od lidera Sveta.
Posmatrati u opste jedan narod kroz prizmu nekih zlocina, je da ne koristim neke teze izreze, neozbiljno.

Sam Pasic je govorio ''Ucicu soju decu da mrze Engleze, a da se dive i uce od Nemaca''
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #140 poslato: Децембар 02, 2012, 03:01:42 »

Пашић није могао да претпостави какве ће стравичне злочине да почине ти немци којима се толико дивио.
Sačuvana

Нема живота пре кафе
Tadija
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #141 poslato: Децембар 02, 2012, 03:17:52 »

Gledati Nemce ili bilo koji narod kroz zločine u ratu nije baš najrealnije.... Uostalom pripadnici kog naroda su načinili najveći ratni zločin posle drugog svetskog rata u Evropi? Aboridžini?
Sačuvana
gizmo
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #142 poslato: Децембар 02, 2012, 05:02:28 »

Gledati Nemce ili bilo koji narod kroz zločine u ratu nije baš najrealnije.... Uostalom pripadnici kog naroda su načinili najveći ratni zločin posle drugog svetskog rata u Evropi? Aboridžini?
Šta bi ovo trebalao da znači ?
Sačuvana

Što misliš ne govori,što govoriš ne piši , što pišeš ne potpisuj, kad potpišeš ZA**** SI SE  buba
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #143 poslato: Децембар 02, 2012, 05:54:41 »

Пашић није могао да претпостави какве ће стравичне злочине да почине ти немци којима се толико дивио.
Sigurno posto nije imao uvida u zlocine prvog svetskog rata.
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #144 poslato: Децембар 02, 2012, 06:13:55 »

Ког народа?
Sačuvana

Нема живота пре кафе
graničar
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #145 poslato: Децембар 02, 2012, 06:30:14 »

u poslednje vreme sve sam više mišljenja da je policijska uniforma idealna za lova..
čini mi se da je rok trajanja vojnoj uniformi već poprilično istekao(rekoše neki" pedeset godina ste vozili najbolja kola i ...najbolje devojke"),pa iz toga i nameće se da su sada plavi u modi..
da,i ja sam za plavu whistle,a može i bez nje  blush2..jer kada se kroz gustiš probiješ do pregledne šume gdje pogled se prostire stotinjak metara i desno, i od desno,uniformu (lovačku)i čizme u ruksak,pa onako go ili samo sa fluorescentnim detaljem na sebi biggrin,čisto da se nađe,da od lovca ne postaneš lovina sarcastic,puškicu na gotovs,pa piršaj i prikradaj do mile volje, hoćeš korak,dva, od drveta do drveta,stranom pa uz potok...i baš te briga za Germane,Latine i Srbe i sve druge koji postoje na ovome dunjaluku i odvedoše temu u off!
Sačuvana
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #146 poslato: Децембар 02, 2012, 09:12:31 »

Američkog!!!
Sačuvana
Tadija
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #147 poslato: Децембар 02, 2012, 09:52:25 »

Da. Američkog......
Sačuvana
Brada
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #148 poslato: Децембар 03, 2012, 01:36:18 »

Pozdrav iz Kanade.Uniforme u lovu da ili ne Huh?
Naravno da ako su kvalitetne i izdrzljive.Ovdje u Kanadi,posebno sjevernije gdje ja zivim se nosi sve i svasta.Niti se kome javljas,niti ti ko treba(mislim na te tzv strucne pratioce i vodice koje vam namecu ti Geringovi nasljednici.Svabe postujem kao radnu naciju,postujem njihove proizvode ,tehnologiju itd,ali u vezi lova nemaju mnogo da kazu.
PRAVI lov ,tamo odavno ne postoji.
Ne bih kopirao MIL-DOT a ,ni RY,ali nema se mnogo sta ni dodati njihovom misljenju.Moje lovacke komsije Algonquen(Algonkini-Zalosna Sova:)))-lovim nedaleko od njihovog rezervata, su za njih lovacki supermeni,a i ovi Kanadski Francuzi koje srecem .Prosjecni srpski seljak recimo iz mog kraja (Hercegovina) je i danas dio prirode.Ako je lovac ,u istoj odjeci u kojoj sijece drva,obicno i ide u lov.Sta fali njegovoj lovackoj kulturi?
Velicate lovacke kulture zemalja koje su istri***ile sve vece predatore vec vise od 100 godina.Velicate tzv kulturu zemalja gdje nikad obican covjek (tanjeg novcanika)nije mogao loviti osim kao hajkac bez puske.
Evo ja necu pominjati ni Ausvic ni Kragujevac(Sumarice) ali zar se moze porediti lov feudalca na visokoj ceki koji ceka sa zelenim sesiricem ,skupim drilingom itd divljac koju nagone psi i lovci koje ne poznaje sa uzbudjenjem npr jednog seljaka iz Bajine Baste koji osluskuje lavez gonica kog je odgojio i trazi poziciju za hitac u gustisu.
Sačuvana
Brada
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #149 poslato: Децембар 03, 2012, 02:34:58 »

Ovo vidjeh sa malim zakasnjenjem.
Najbolje je pitati o tome Srbe  iz Skelana,po mogucnosti one koji su slavili Bozic 1993 u tom mjestu.Oni ce ti odgovoriti na to pitanje.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 24   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: