DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161891 poruka u 7338 tema- 7067 članova - Poslednji član: Amboise

Јануар 17, 2022, 06:17:14
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 24   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: VOJNA I POLICIJSKA UNIFORMA U LOVU!!!  (Pročitano 130540 puta)
Tadija
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #120 poslato: Новембар 21, 2012, 05:32:44 »

Kad smo već kod uniforme m-93 da li se ko seća zelene varijante M-93? Ta zelena varijanta je bila izuzetno lepa i od dobrog materijala.
Sačuvana
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #121 poslato: Новембар 30, 2012, 12:09:59 »

A u Kini.. http://www.blic.rs/Vesti/Svet/355544/Kineskoj-manekenki-devet-meseci-robije-zbog-poziranja-u-policijskoj-uniformi
Sačuvana

Mike Hammer
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Trust me. I know what I'm doing

« Odgovor #122 poslato: Новембар 30, 2012, 12:50:11 »

Tako se postuje drzava.
Koju mi ooodavno prakticno nemamo.
Sačuvana
Max011
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

To sam ja samo me zeza komp...

« Odgovor #123 poslato: Новембар 30, 2012, 01:05:44 »

JOOOOJ što je mene žao, lepotinja ubava ovo kinesče ... evo kod čika Maksa da odsluži kaznu u kućevni pritvor. Neće je bidne lako ima da razmisli kad sledeći put naljuti Državu. Sad će zarežem plajvaz i napišem molbu na Sud od bracku nam Kinu!!!  lol  Wink
Sačuvana

Teško je prvih 100 godina...
MIL-DOT
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #124 poslato: Новембар 30, 2012, 05:54:10 »

Bravo momci!
Posto zakoni proizilaze iz obicaja i tradicije onda  i resenje vaseg problema je ocigledno:
Neistomisljenike odmah pohapsiti ali prvo zabraniti sve sto je neustrojeno u novu germanisticku liniju ponasanja i misljenja.
Imacete malo problema sa infrastrukturom posto goli otok nije vise aktuelan mada
ce i koji oduzet lovacki dom(nekom militantnom lovackom drustvu) svakako posluziti.
 hi hi hi

Sačuvana
Tadija
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #125 poslato: Новембар 30, 2012, 09:50:59 »

kamo sreće da je kod nas zaživela germanistička kultura i ponašanje.
Sačuvana
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #126 poslato: Новембар 30, 2012, 10:58:40 »

Cekaj prvo da dodju njihove plate pa ce kultura doci sama od sebe.
Ovako seci usi krpi dupe
Sačuvana

Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije!
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #127 poslato: Децембар 01, 2012, 04:27:27 »

Citat
kamo sreće da je kod nas zaživela germanistička kultura i ponašanje.
u izvesnim segmentima te germaske kulture bi se uz malo poliranja lako pronasli i verovatno bi nam na globalnom planu bilo bolje
mada, u sustini ta "opevana" kultura je u kulturi isto sto i vojna muzika u muzici
o "Gering shpilhoznama" sam vec iznosio misljenje pa da se ne ponavljam

Ne shvatam zasto je olicenje lovca germanski lovac
Narod Sioux (Su) ima daleko duzu i kompleksniju tradiciju kada je lov u pitanju od Germana, o australskim Aboridzanima da ne govorim
Ne kazem da i pored shvatanja tradicije i sustine lova moderan lovac treba da lovi gologuz (mada uopste nije lose kada se naviknes) ali ne vidim zasto bi Gering bio uzor kada je image u pitanju.
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Tadija
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #128 poslato: Децембар 01, 2012, 08:44:14 »

Dobro sam upoznat sa germanističkim načinom života i rada. Provodim godišnje minimum 3 meseca u CH( Rothrist AG.)
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #129 poslato: Децембар 01, 2012, 03:21:48 »

Ry je pootpuno  pravu mnogi narodi imaju veliku lovacku kuturu.
Kako zivimo na podneblju koje je u velikoj meri bilo deo te jedne od germanskih carevina i kako je ''sportski lov'' u neke o tih krajeva donet preko ''germanskih'' plamica i bogatijeg sloja stanovnistva, takodje cela Vojvodina je u arhitektonskom smislu uradjena pod uticajem austrije mislim da imamo neko jace veze nego sa Siuxima ili Aboridzinima iako nemam nista protiv njih.
Kad je rec o stilu a la Herman Goering, mislim da je to individualna stvar, meni se licno svidja, neko mi rece da je u Nemackoj i dalje na snazi njegov zakon o lovu.
Inace jedna od titula koju je nosio je Reichsjägermeister.
Mislim da je bolje da prihvatimo dobre stvari koje neko vec ima umesto stila ''a la stala'', u prljavim, pocepanim uniformama raznih vojnih i policijskih sluzbi....
Sačuvana
Tadija
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #130 poslato: Децембар 01, 2012, 04:25:39 »

Kod gemanskih naroda postoji i jako se poštuje KULTURA lova i lovačkih običaja. Mnogobojni muzeji lovstva govore o bogatoj istoirji lovstva. Sam način lova i odnos prema ulovljenoj divljači je za divljenje. E sad mi... Čast izuzetcima na severu. Oni su sačuvali dobar deo kulture lova. Pišem o mom kraju. Ostreljenoj divljači se odaje počast tako što se vozi na haubi džipa od kafane do kafane.
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #131 poslato: Децембар 01, 2012, 05:46:42 »

а зашто је уопште потребно то лицемерно одавање почасти? нисам је случајно убио него намерно и шта сад је у реду ако јој одајем почаст по неком правилнику, лажном кодексу..не знам ни сам чиме?
закољеш свињу која ти храни породицу, јер и њој одајемо почаст?

сад кад имам већа кола има на крову да носим дивљач да је сви виде. као у ловцу на јелене:)
Sačuvana

Нема живота пре кафе
MIL-DOT
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #132 poslato: Децембар 01, 2012, 06:19:34 »

Ja zivim sa tim vasim germanima i lovim sa njima vec 20 godina.
To je cista kultura totalnog snobizma i licemerja sakrivena iza nekih truba i ceteresnica koje se opevaju ubijenim zivotinjama. Lov im sluzi samo za pokazivanje drustvenog statusa i ogroman deo lovaca je lovac samo zato da bi stekao poslovne kontakte i ispostovao nametnut nacin ponasanja.
Sve se na kraju svodi samo na to ko ima vise para.
U austriji je to drasticno izrazeno  vise nego u nemackoj.
Tacno je da je i dalje na snazi nacin ponasanja koje je herman gering promovisao.  Sam sebe je smatrao plemicem i samim tim nametnuo da se lov privilegija plave krvi.
Druzenje pre i posle lova (mada mi se gadi kad kazem druzenje) je parada skolskog poltronizma  i ciji gasovi lepse mirisu. Ima jedan mali deo koji se vise i ne bori  i nemoze da pobedi posto kod njim samo novac ima rec a i u at je 70% zemljista lovnog u privatnom vlasnistvu te se ta scena odigrava po njihovm pravilima iza kulisa.
U nemackoj dolazi do odredjenih promena te je i kao drzava neuporedivo veca i sklonija promenama te se stvara nova scena naklonjenija obicnom coveku i vec uveliko i tamo ima drucijih uniformi nego od hermanove i poluatomata koliko ti srce zeli gde strucnjaci za oruzje i lov uveliko savetuju da se ukine ogranicenja od 2+1 na lova svinje.
Ketner koji je do skoro bio stozer tog snobizma se kao i svaka trizno orijentisana firma napasovao te je sad prepuna kako poluatomata tako i raznilikih maskirnih uniformi.
Jedino gde imaju moj  respekt je kad je rec o bilo kakvim zabranama su vrlo odbojni.  

Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #133 poslato: Децембар 01, 2012, 06:38:59 »

Zato i mogu da nas prozivaju po novinama da smo varvari da vaimo zecevima oci.
Naravno neko ce reci pa nek na i prozivaju nek i delujemo kao razularena banda sta nas briga. Pitanje je sta dobijamo time, mislim da osim negativnog publiciteta ne dobijamo nista.
Sta gubimo osim popularnosti, koju odavno lov vise nema, plasim se da dobijamo samo sve vise neprijatelja i dajemo onima koji nas napadju sve vise aduta u borbi protiv lova.

Germani nemaju samo visoku kulturu kad je rec o odstrelu divljaci, oblacenju, oni postujuci svoja pravila, koja izmedju ostalog i obyuhvataju, i oblacenje i sve ostalo imaju prepuna lovista, oni ne moraju da zatvaraju sezonu posle prve nedelje kao sto su neki morali...

Sve je povezano, a mi imamo utoliko olaksan zadatak posto imamo od koga da naucimo.

Ovo sto ti kazes o snobizmu, prisutno je i ovde i verovatno u drugim delovima sveta, svi ce ovde reci kako idu u lov zbog druzenja, o kakvom druzenju pricamo kada imamo svuda clanove koji jurcaju da prvi odstrele nesto, a posle isi ti idu otimaju od drugih, svadjaju se ko je poslednji pucao, gledao sam lovce koji pucaju u mrtvu divljac nebi li mogli da kazu kako su oni poslednji pucali, oni odstrelili.
Ono sto hteli mi da prihvatimo ili ne lov u Evropi je bio rezervisan za jedan visli sloj ljudi i bice to je sigurno, nasa zemlja je jedna od retkh u kojoj jos uvek najveca sirotinja moze da se bavi lovom, zato i nije cudnosto ministar Ilic mr.Velimir  prica o tome kako ljudi idu u lov da bi se prehranili.
Sačuvana
Tadija
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #134 poslato: Децембар 01, 2012, 06:51:12 »

Evo prihvatam vaše mišljenje. Mi smo najkulturniji narod u Evropi. Najpametniji. Najlepši. Najobdareniji. Najlovačkiji. Mi treba da budemo uzor Evorpi a i svetu. Imamo najbolje diplomate. Naj naj naj..... Samo nije mi jasno zašto idem na bauštelu u CH?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 24   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: