DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161891 poruka u 7338 tema- 7067 članova - Poslednji član: Amboise

Јануар 17, 2022, 05:40:19
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 24   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: VOJNA I POLICIJSKA UNIFORMA U LOVU!!!  (Pročitano 130523 puta)
357magnum
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #105 poslato: Новембар 14, 2012, 10:34:19 »

Е свака ти дала и свака ти је на месту.
Sačuvana

не признајем да ико воли лов више од мене.
MIL-DOT
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #106 poslato: Новембар 14, 2012, 11:09:06 »

Šta sa Geringom?  lol lol lol lol lol lol lol lol lol hi
Sačuvana
MIL-DOT
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #107 poslato: Новембар 14, 2012, 11:16:32 »

Ja na lisicu samo ovako:
http://www.snipercountry.com/photogallery/Puci_Cecchino_02.jpg

Zbog ovakvih:
http://www.impactlab.net/wp-content/uploads/2009/12/Sniper-Fox-770.jpg
Sačuvana
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #108 poslato: Новембар 14, 2012, 11:51:05 »

spiteful
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Nelle
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #109 poslato: Новембар 15, 2012, 08:08:48 »

E, jedno je sigurno. Čika-Ry kako god se obukao, pokaže nam liju. Tol'ko smo naučili!  lol Ako lije nema, onda sumnjam da je montaža!  lol  Hvala Ry!
Sačuvana
MIL-DOT
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #110 poslato: Новембар 15, 2012, 06:36:16 »

spiteful

Mr RY a gde je na slici ;strucni pratilaca, Huh?? Mora da te je on slikao. lol

Sačuvana
Nelle
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #111 poslato: Новембар 15, 2012, 08:11:29 »

Stručni pratilac se prerušio u kamen!  lol  lol  lol
Sačuvana
kmkole86
Gost
« Odgovor #112 poslato: Новембар 15, 2012, 09:06:24 »

i sluzi kao oslonac za pusku i ne preza da pozove podrsku iz vaduha, ipak krvolocne zivotinje su to, kad te pogleda sa onim buljavim ocima, odmah te nesto presece u predelu stomaka  lol
Sačuvana
MIL-DOT
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #113 poslato: Новембар 15, 2012, 10:33:19 »

Stručni pratilac se prerušio u kamen!  lol  lol  lol

A ako ga nemas pa eto diiivneeee prilike za medjunarodnu saradnju i ekspanziju nasih nadaleko poznatih srucnjaka iz LSS da ti posalju jednog strucnog pratioca sa direktnom krvnom vezom sa onim hubertusom a us to ce ti i pokazati obred ceteresnice za lisicu.
Jedina kvaka u prici je: Neznam dali ce pratilac stici da u roku 24 sata vrati dozvolu  this
Sačuvana
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #114 poslato: Новембар 16, 2012, 09:06:01 »

stucnog pratioca sam razmenio za dva nasa...jos mu nisu poslali zamenu
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #115 poslato: Новембар 16, 2012, 09:42:15 »

biggrin biggrin
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
dr.mita
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Mislimmmm, nisam ginekolog ali mogu pogledati!

« Odgovor #116 poslato: Новембар 16, 2012, 11:51:47 »

Čika-Ry kako god se obukao, pokaže nam liju. 
Bolje nego da nam pokazuje patku
Sačuvana

ISTERUJEM ZLO,
UTERUJEM DOBRO!
NAJBOLJI NA FORUMU U 2013.PO OCENI ČLANOVA
Troja
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #117 poslato: Новембар 19, 2012, 03:37:54 »

da se razumemo na pocetku, nisam za mnogo veliko saranje po lovu, i ne volim policijsku uniformu jer je plava i ne vidim joj ulogu u lovu ali sve zeleno i jos neke boje mi se veoma dobro uklapaju u lov. mnogo se sada posvecuje paznje svemu sem lovu, i sve je vise zalutalih sminkera i manekena po lovu. ja prvi nosim vojnu kosulju, vetrovku i vojnu bluzu, naravno bez amblema, i to bi kao trebalo da me cini nesavestim lovcem, ili manjim lovcem od nekoga ko ima za markirano lovacko odelo. iako imam sredstava necu da me sisaju ko ovcu, jer obicne zelene pantalone "lovacke" kao i ostala "lovacka" garderoba je kod nas bezobrazno skupa u odnosu na kvalitet koji pruza. j..em ja npr lovacke pantalone sto sije karajlic preko kojih te kopriva prli. zasto je "lovacka" garderoba kod nas skuplja od obicne, zato sto je zelena, ne kapiram   ja razumem da bacis velike pare na nesto kvalitetno i paradno, ali za odelo koje mi dodje kao "radno" u lovu, koje necu da zalim, sa kojim padam, cepam na trnje i slicno, ne pada mi na pemet a i nisam toliko bogat iskreno da vam kazem. slicno kao i sa oruzijem. puknu ljudi grdne pare na njega i onda ga strah da udje u trnjak da ga ne izgrebe. e boli ga. pa tako  po lovu nosim stvari koje pre svega ne zalim i koje mogu da se uklope u "lovacki stil", ali nisu lovacke, a zelene su, zamisli ti to   i mrzim strogo propisani stil oblacenja   jer ako tako nastavimo terace nas da nosimo i stucne i kratke sorceve po lovu. kod mene love ljudi kurjaci, lovci starog kova, koji u smislu lova se isticu i prepoznaju po svojim uspesima, a na garderobu kod nas retko ko obraca paznju.

a ako hocete da cepidlacite, recite mi koja je razlika izmedju vojne sare i neke slicne lovacke sare? i po cemu je npr realtree camo bezbednija od obicne u smislu prepoznavanja. i kako je camo puska isto lovacka kao i obicna. i da li je bez i braon isto tako lovacka kao i zelena, i da li smo mi lovci npr za slovence jer oni nose pusku na levom ramenu da bi se razlikovali od vojske koja je nosi na desnom. i zasto npr normalno u engleskoj da covek koji drzi do tradicije obuce somotne pantalone kariranu kosulju i neku vindjaknu, stavi kapu na glavu i ide u lov, a kod nas je to neeticki.

ako vam se gadi sve vojno, pobacajte prepravljene vojne karabine i prestanite da koristite vojne kalibre i kupite karabine u nekim lovackim kalibrima. molite boga svaki dan da vise nema karabina za 150eura, nego dajete po dve tri hiljade evra za lovacke karabine.

obucite cojane pantalone, kozuce vunene carape i opanke, jer su neopren, goretex i vecina tih novotarija prevashodno razvijene za vojnu upotrebu pa posle nasli mesto u outdoor i lovu.

i kako to npr da je u svedskoj dozovljeno da se puca srna lovackom puskom, sacma 3mm nasa 10ka, a kod nas je to nesavestno i neeticki. jel to znaci da smo mi veci lovci od svedjana, a npr turci i grci veci od nas jer ako se ne varam kod njih je zabranjen karabin u lovu.

sve su to sitna pravila, kako kome odgovara, i ako zelite da terate mak na konac eto vam teme za razmisljanje. mnogo se forsira komercijalizacija lova, samo sto kod nas lov nije skup hobi kao tamo preko vec deo folklora i od skoro se namecu mnoge stvari koje se forsiraju na zapadu, a na balkanu mi bas nesto i ne piju vodu. svako ima nesto specificno sto je vezano za neko podrucje, i dzabe razmisljas i naprezes mozak, nego se lepo posveti lovu, budi dobar lovac neka tvoji uspesi u lovu govore mesto tebe i bole te brige sta ce ko da ti kaze.
Tako je kolega slazem se u potpunosti s tobom..... hi
Sačuvana
Tadija
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #118 poslato: Новембар 19, 2012, 04:12:36 »

Dobri ti Švedjani.... Sačma od 3 m m za srnu.  A  sa čime love leštarke?  Nije ovde reč o tome kakva je šara efikasnija ili o tome kakav je materijal bolji. Ali  zaista ne izgleda lepo kad vidim lovca u m-93 uniformi sa koje nije skinut ni grb. 
Sačuvana
kmkole86
Gost
« Odgovor #119 poslato: Новембар 21, 2012, 12:00:20 »

i ja mrzim kad se kolega posle lova pojavi a cizme ko nove. taj obavezno dobije prekor od cele grupe da nije gazio kako treba i da je sve isao putem. ne volim ni sminkere u lovu, koji misle da ako imaju "lovacku" garderobu i skupu pusku da su lovci, i onda mi oni nesto tu prosipaju pamet sto ja nosim 93ku. a kad lupi zima, a ja obucem tu istu 93ku pa izadjem da cekam na -10, a oni me gledaju i nazivaju ludakom uz opsku da nisu mozak izgubili pa da idu po ovoj hladnoci na cekanje. ja ne mogu nikome pamet da solim kako treba da radi, ali mogu da biram svoje drustvo, pa tako nemam problema ni sa nesavestim lovcima ni koje kakvim losim stvarima, jer ne idem sa bilo kim u lov, vec sa proverenim ljudima, bez obzira na njihovu garderobu. i stojim iza toga da si lovac po onome sto nosis u sebi, po tome kako shvatas lov i kako se ponasas, a ostalo je sve manje bitno. ja sam ambleme skinuo na mojoj 93ci, i nikad je ne bih menjao, cak sam i ubacio krzno u kapuljacu za zimu. sljuzi me vec godinama, ne zalim je, a platio sam je 500 kinti novu  biggrin i da je sutra unistim, ic nece da me bude zao, kupicu drugu  lol
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 24   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: