DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161892 poruka u 7339 tema- 7067 članova - Poslednji član: Amboise

Јануар 18, 2022, 02:36:43
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 24   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: VOJNA I POLICIJSKA UNIFORMA U LOVU!!!  (Pročitano 130640 puta)
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #90 poslato: Новембар 12, 2012, 05:58:11 »

Stil pravo iz stale u lov, pokazuje kolika nam je kultura pa i u lovu.

Pre nekog vremena sam gledao kako obezbedjenje u Palati pravde u Bg ne moze da objasni coveku da nemoze u pocepanoj trenerci i fila papucama na sudjenje.
Ista stvar je i u lovu, uzas.

Kad god nesto poredimo, pokusavamo da uporedimo sa zemljama koje su mnogo razvijenije od nas, govorimo to nema nigde u Evropi, nigde u Svetu, nigde u Svetu nema stranaka koje u papucama idu u sud, isto tako nigde u svetu ne idu u neki organizovani lov u cizmama iz stale, pocepanim, prljavim radnickim kombinezonima, pijani.
Sa neispravnim, nebezbednim oruzjem.
Sačuvana
Tadija
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #91 poslato: Новембар 12, 2012, 06:36:11 »

Predajem se..
Sačuvana
Tadija
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #92 poslato: Новембар 12, 2012, 07:08:24 »

Mislim da je uzaludan bilo kakav pokušaj edukacije pojedinaca. I što je najgore ti isti pokušavaju iz petnih žila da nas ubede da su oni u pravu.  Pa svaka hajka kod nas liči na mobilizaciju. U svakom svom segmentu. Maskirne uniforme, rakija, neobrijani,vojno oružje..... Da ne opisujem dalje jer mi je već muka.  I TO JE ISPRAVNO?
Sačuvana
Krle78
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #93 poslato: Новембар 12, 2012, 08:43:30 »

I ja sam jedan od mnogih lovaca koji su se smejali na ovu TEMU SVE DOK NISAM PREZIVEO STRASNU SCENU U JEDNOM LOVU!A TO JE IZGLEDALO OVAKO. Nabavio sam maskirnu americku uniformu i sav bitan otisao u lov na fazana i zeca.U toku lova zec mi istrcava na par metara s leve strane i ja pogledam prema zecu kad,lovac prvi s leva PUCA!JA DIREKTNO GLEDAM U CEV PUSKE POSLE PUCNJA OSETIO SAM SAMO UDAR PO RAMENU,I SESIR MI PAO S GLAVE.AL STO JE JOS VECA STVAR OVAJ PUCA JOS JEDAN METAK POSLE PAR SEKUNDI....POSLE LOVA JA NA SNIMANJE PA NA HIRURGIJU.STA DA KAZEM TO JE U NESRECI SRECA STO JE U PITANJU SITNA SACMA!!!                                                                                    OD TOG LOVA, BEZ NARANDZASTOG PRSLUKA I TRAKE VISE NE IDEM U LOV! KOLIKO JE TAJ COVEK KRIV TOLIKO I SEBE SMATRAM KRIVIM JER NISAM BIO PROPISNO OBUCEN. NADAM SE DA CE OVA PRICA BAR MALO UTICATI NA SVEST LOVACA A LOV UCINITI BEZBEDNIJIM ZA SVE UCESNIKE.     buba buba buba TAKO DA JE MOJE MISLJENJE O MASKIRNIM UNIFORMAMA BILO KOJE VOJSKE I POLICIJE  :angry2:I  angry2     hi        :hi:DOBAR POGLED!                                                                                     

Ali prijatelju, da li si nekad pomislio da li bi se to desilo da si na sebi imao reflektujuci prsluk(onaj Kineski-100din.)?Moje skromno misljenje je da se NE BI DESILO, bez obzira na to kakvu si uniformu nosio.
Glasam za REFLEKTUJUCI PRSLUK!!!
Dobar pogled!!!
Sačuvana
MIL-DOT
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #94 poslato: Новембар 12, 2012, 09:53:25 »

Mislim da je uzaludan bilo kakav pokušaj edukacije pojedinaca. I što je najgore ti isti pokušavaju iz petnih žila da nas ubede da su oni u pravu.  Pa svaka hajka kod nas liči na mobilizaciju. U svakom svom segmentu. Maskirne uniforme, rakija, neobrijani,vojno oružje..... Da ne opisujem dalje jer mi je već muka.  I TO JE ISPRAVNO?

Meni doduse nije muka kad nam dodje gost sa tip top novom beretinom ;lovackom uniformom; i nagraviranim merkelom bez ijedne radne ogrebotine nego mi je ne puno malo smesno ali sta ces i takvi su lovci ili barem misle da su kao svi ostali.
Edukacija dolazi vremenom te se izgradjuje kroz tu nasu lepu srpsku raznolikost a ne kroz zabrane gde nam je drustvo zalutalo odkad dodje ova demokratija.
Svaka nebulozna zabrana kojih imamo narovno dovoljno dovodi do kontra produktivnog ponasanja.
SVAKA AKCIJA PROIZVODI REAKCIJU!
I odakle vam ideja da povezujete rakiju i temu ;VOJNA I POLICIJSKA UNIFORMA U LOVU!!!
Ili kad ketnerovca vidimo treba da znamo da covek sigurno nepije alkoholna pica za vreme lova.
Opusteno braco moja i mozda mislim drugcije od nekih ali im svakako nisam neprijatelj.
Lov je dozivljaj divljine i samim time i slobode i nedaj boze da je osecaj kao kad ides na sudjenje neko pobogu.
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #95 poslato: Новембар 13, 2012, 07:46:10 »

Значи и обавезан маникир пре лова;)
То како је у тим ''развијеним'' земљама култура нећу уопште да коментаришем, имао сам прилике да видим;)
Али једно ме баш занима. Зашто ми као Хришћани или Муслимани треба да се захваљујемо паганској богињи? (не знам да ли то и муслимани раде па ово условно нек буде)?
Мени као вернику је не прихватљиво да то урадим, јер то значи да ја и слични не треба да идемо у лов?
Рефлектујући прслук је обавезан за све учеснике у лову без обзира шта носили на себи и треба га имати. Жао ми је што не могу за пса да нађем нешто слично.

hi
Sačuvana

Нема живота пре кафе
Mike Hammer
Senior
Van mreže Van mreže

Trust me. I know what I'm doing

« Odgovor #96 poslato: Новембар 14, 2012, 09:00:40 »

U savremenim drzavama upotreba zvanicnih uniformi vojske i policije je zabranjena van
za to predvidjenih aktivnosti.
Takodje je nemoguce posedovanje oruzja u bilo kom kalibru koji koriste drzavne sluzbe.
Kao na pr. 30-06 308 9mm para i.t.d.
Tu onda nema dileme da li ce ih lovci nositi.

Kod nas je uvek problem u primeni zakona ili u lose definisanom zakonu.
Sačuvana
Nelle
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #97 poslato: Новембар 14, 2012, 10:22:42 »

Aco, zahvaljivanje nema veze s verovanjem. Lov, kao i mnoge druge slobodne aktivnosti ili profesije, imaju svoju istoriju. Nisam je proučavao ali znam da seže dalje od Hrišćanstva i Islama. Da, i Muslimani i Hrišćani su se bavili lovom, samo što ovi običaji nisu izmenjeni, pa ih mi poštujemo koliko znamo i umemo. Hoću reći, poštujem i ovu (lovačku) zajednicu i njena pravila i običaje. Lovac je lovac bilo gde u svetu. Ne htedoh te ovim podučavati ili slično, samo da čuješ moje viđenje. Manje je radikalno.
Mikehammer, da li je u Nemačkoj zabranjen 9mm? Naše zakonodavstvo vodi poreklo iz Austrijskog građanskog zakonika, koji opet potiče iz Nemačke. No, nije to najvažnije. Ako ličimo na Amere, stavljaćemo u cev sve do čega se dokopamo. U Evropi se to radi ređe (u stvari se ne radi u lovu). Pretpostavljam da je cilj izuzimanja iz upotrebe vojne municije tom zabranom kalibara. Nije vojna municija loša za vežbu. Kad je ograničenje 60 kom. godišnje, nije na odmet ipaliti i koji hitac više. Čisto bezbednosti rukovanja radi i poznavanja onog što držimo u rukama. Ne u lovu, već u metu, naravno. To ne možemo sa oružjem kalibra koji nije vojni. Kako bismo došli do municije? -Nije navođenje na neki kalibar, samo obrazloženje.
Kolege Br, Swift i još njih nekoliko na forumu bi bili kompetentniji da pričaju o tome šta se sve u vojsci u svetu upotrebljavalo. Ili još bolje, da preporuče literaturu zainteresovanima, sigurno se ima mnogo toga pročitati na tu temu...
Ne verujem da ćemo ikada uticati na zakonodavca. Zakoni se, naročito kod nas, donose iz interesa. Jedino ako baš niko nema interes u određenoj oblasti, na to možemo uticati. Oružje i municija je biznis. Unosan. Pod kontrolom države. Džabe nam stavovi, ideje, obrazloženja. Kritikovaćemo, kakvi god da su propisi, ali ne verujem da ćemo ih promeniti.
I, nemojmo zaboraviti, pre vatrenog oružja lovilo se lukom i strelom! Tim oružjem se i ratovalo i ubijalo! Na vrlo svirep način. To je, po današnjim svatanjima, oružje onih koji drže do lovne etike u civilizovanom svetu.
Mišljenja sam da slobodu ne treba ograničavati, već podići svest naroda šta je dobro, a šta loše. Time će se iskoristiti prednost slobode.
Svako gledište ima svoje obrazloženje. Država se drži nekog. Na nama je da poštujemo ono što nam država kaže i da se trudimo da učinimo sebi lepo provedeno vreme u lovu ne ugrožavajući druge.
Dobar pogled!
Sačuvana
Mike Hammer
Senior
Van mreže Van mreže

Trust me. I know what I'm doing

« Odgovor #98 poslato: Новембар 14, 2012, 11:38:45 »

Odosmo u off ali ajde,
Sve se vrti oko novca. Nazalost siroke mase ga imaju malo ili ga nemaju.
Ajmo cinjenice
1. 60 komada municije je vise nego dovoljno
- kada bi racunali cenu trofeja koliko lovaca moze jedan ili vise da odstreli???
- na strelistima mozete pucati do mile volje i ne trositi svojih 60.
problem -naravno cena. PPU je svuda jeftiniji nego u nas i pitanje broja strelista
t.j. konkurencije koja bi uredila trziste usluga.
Tako da u ovom domenu ogranicenje na 60 nije bitno vec nemastina da se na strelistu
gde i treba trenira, proba i.t.d.

Ja imam problem jer 375H&H ni jedno streliste nema pa sam ogranicen.
A vecinu kalibara uglavnom imaju.

Ja nisam hteo da koristim vojnu municiju (otac mi je bio oficir)
Necu da pucam na bilo sta (kako mi kazu kao dragom gostu) samo na ono sto je u dozvoli
Vracao sam pusku u auto i isao sa rukama u dzepovima kad nije procedura postovana.
Divljac obradjujem i poklanjam, ne nosim kuci. Ne punim zamrzivac.

Mislim da je neku moju cukunbabu j...o neki svaba.
Sačuvana
Nelle
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #99 poslato: Новембар 14, 2012, 12:23:17 »

Da, kolega, u pravu ste. Odosmo u off. Ovde govorimo o prosečnom, 375H&H je sve samo ne prosečan. I opisano ponašanje je, takođe, za svku pohvalu. Što se primera tiče (onog švapskog), sve pohvale!  hi
Elem, lekarima propisi nalažu beli mantil, sveštenim licima - crni (slikovito...). Ako nam zakon naloži da nosimo isključivo zeleno, moraćemo ga poštovati. Do tad, ostaje nam da priželjkujemo tezgu nekog dovoljno uticajnog koji ima šare koje će baš odgovarati iz etičkih i bezbednosnih razloga nama lovcima, a to će uočiti zakonodavac.  rtfm ili  read
Nemaština nas otera tu gde smo sad sa municijom, oružjem, odećom, obućom, vozilima... Često i ponašanjem, izgleda. Ako bismo menjali ono za šta imamo sredstava, i ono za šta sredstva nedostaju ne bi bila muka!
I, nemojmo zaboraviti, odelo ne čini čoveka! I mi lovci, trebali bismo, na prvom mestu, biti ljudi! I prema lovu i prema divljači i prema kolegama. Ova pitanja se tada, verovatno, ne bi postavljala.
Sačuvana
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #100 poslato: Новембар 14, 2012, 05:39:50 »

Odijelo ne čini čovjeka.
Tačno je to ako čovjeka poznajem. On je ono što jeste, po drugim osobinama i kvalitetima. Ali, ako ga ne poznajem, već slučajno sretnem, možda baš u lovištu, onda je taj čovjek ono što vidim, a najviše toga je pokriveno odijelom.
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #101 poslato: Новембар 14, 2012, 06:06:13 »

па ове ''униформе'' што се користе више то реално ни нису пошто су избачене из опреме полиције и ткз војске. тако да су оне више маскирна одећа;) слична оној коју користе и модерни аустријанци, немци, бугари......
Неле шта мислиш шта би се десило у тој европи док је била Хришћанска да се неко захвалио паганској богињи? Мислим да би се лако нашла сува дрва за потпалу;) Толико о историји;)
То је све масло оне дебеле свиње геринга.
Sačuvana

Нема живота пре кафе
Nelle
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #102 poslato: Новембар 14, 2012, 06:52:42 »

Onaj ko hoće da ispadne čovek, naći će načina iako nema sredstava.
U ponedeljak sam sa ocem izvlačio čamac. Bilo je tu još par ljudi da pomognu. Vlasnik traktora, čovek blizu 70 god. bio je tu sa sinom. Ljudi prilično lošeg materijalnog stanja. Pozvan je bio od strane mog prijatelja, njegovog komšije. Nakon uspešno obavljenog posla, otišli smo u kafanu-čardu na ručak. On je svratio kući pre kafane da namiri stoku. Došao je u kafanu obučen isto kao i na reku, jedino je nov šešir uzeo. Nije odeća bila prljava, ali je poprilično stara. Sutradan je pričao mom prijatelju kako odavno nije tako uživao u kafani. (čovek nema za kafanu) Našao je način kako da iskaže poštovanje, meni je njegov nov šešir bio sasvim dovoljan, a štrčao je od ostatka njegove garderobe - kao što rekoh, bila je stara.
Ljudi češće ne obraćaju pažnju na svoje mogućnosti nego što ih stvarno nemaju. Svi bi znali šta kupiti sa stotinama hiljada evra, ali te pare nisu ono što ih čini ljudima, već sposobnim u poslu i posle sposobnim u trošenju para - ovo ne podrazumeva da su ljudi ni najmanje.
Mislim da ne treba rasterati ljude koji nemaju sredstava. Onaj ko je čovek i vidi da odmaže zajednici, sam će se povući iz aktivnosti, udruženja. Ali treba one koji nemaju ljudskosti. To su različiti ljudi, nekad isto, a nekad različito obučeni!
Sačuvana
Tadija
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #103 poslato: Новембар 14, 2012, 06:52:42 »

Šta sa Geringom?
Sačuvana
kmkole86
Gost
« Odgovor #104 poslato: Новембар 14, 2012, 08:51:02 »

da se razumemo na pocetku, nisam za mnogo veliko saranje po lovu, i ne volim policijsku uniformu jer je plava i ne vidim joj ulogu u lovu ali sve zeleno i jos neke boje mi se veoma dobro uklapaju u lov. mnogo se sada posvecuje paznje svemu sem lovu, i sve je vise zalutalih sminkera i manekena po lovu. ja prvi nosim vojnu kosulju, vetrovku i vojnu bluzu, naravno bez amblema, i to bi kao trebalo da me cini nesavestim lovcem, ili manjim lovcem od nekoga ko ima za markirano lovacko odelo. iako imam sredstava necu da me sisaju ko ovcu, jer obicne zelene pantalone "lovacke" kao i ostala "lovacka" garderoba je kod nas bezobrazno skupa u odnosu na kvalitet koji pruza. j..em ja npr lovacke pantalone sto sije karajlic preko kojih te kopriva prli. zasto je "lovacka" garderoba kod nas skuplja od obicne, zato sto je zelena, ne kapiram  blink ja razumem da bacis velike pare na nesto kvalitetno i paradno, ali za odelo koje mi dodje kao "radno" u lovu, koje necu da zalim, sa kojim padam, cepam na trnje i slicno, ne pada mi na pemet a i nisam toliko bogat iskreno da vam kazem. slicno kao i sa oruzijem. puknu ljudi grdne pare na njega i onda ga strah da udje u trnjak da ga ne izgrebe. e boli ga. pa tako  po lovu nosim stvari koje pre svega ne zalim i koje mogu da se uklope u "lovacki stil", ali nisu lovacke, a zelene su, zamisli ti to  biggrin i mrzim strogo propisani stil oblacenja  bad jer ako tako nastavimo terace nas da nosimo i stucne i kratke sorceve po lovu. kod mene love ljudi kurjaci, lovci starog kova, koji u smislu lova se isticu i prepoznaju po svojim uspesima, a na garderobu kod nas retko ko obraca paznju.

a ako hocete da cepidlacite, recite mi koja je razlika izmedju vojne sare i neke slicne lovacke sare? i po cemu je npr realtree camo bezbednija od obicne u smislu prepoznavanja. i kako je camo puska isto lovacka kao i obicna. i da li je bez i braon isto tako lovacka kao i zelena, i da li smo mi lovci npr za slovence jer oni nose pusku na levom ramenu da bi se razlikovali od vojske koja je nosi na desnom. i zasto npr normalno u engleskoj da covek koji drzi do tradicije obuce somotne pantalone kariranu kosulju i neku vindjaknu, stavi kapu na glavu i ide u lov, a kod nas je to neeticki.

ako vam se gadi sve vojno, pobacajte prepravljene vojne karabine i prestanite da koristite vojne kalibre i kupite karabine u nekim lovackim kalibrima. molite boga svaki dan da vise nema karabina za 150eura, nego dajete po dve tri hiljade evra za lovacke karabine.

obucite cojane pantalone, kozuce vunene carape i opanke, jer su neopren, goretex i vecina tih novotarija prevashodno razvijene za vojnu upotrebu pa posle nasli mesto u outdoor i lovu.

i kako to npr da je u svedskoj dozovljeno da se puca srna lovackom puskom, sacma 3mm nasa 10ka, a kod nas je to nesavestno i neeticki. jel to znaci da smo mi veci lovci od svedjana, a npr turci i grci veci od nas jer ako se ne varam kod njih je zabranjen karabin u lovu.

sve su to sitna pravila, kako kome odgovara, i ako zelite da terate mak na konac eto vam teme za razmisljanje. mnogo se forsira komercijalizacija lova, samo sto kod nas lov nije skup hobi kao tamo preko vec deo folklora i od skoro se namecu mnoge stvari koje se forsiraju na zapadu, a na balkanu mi bas nesto i ne piju vodu. svako ima nesto specificno sto je vezano za neko podrucje, i dzabe razmisljas i naprezes mozak, nego se lepo posveti lovu, budi dobar lovac neka tvoji uspesi u lovu govore mesto tebe i bole te brige sta ce ko da ti kaze.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 24   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: