DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161880 poruka u 7333 tema- 7065 članova - Poslednji član: OtacMakarije

Децембар 06, 2021, 04:01:21
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Dvokuglara, ARTEMIDA  (Pročitano 23559 puta)
Tadija
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Март 01, 2013, 07:02:32 »

Dvokuglara horizontalnih cevi je jednostavno lovačka klasika. A ONO u kalibru 30-06 ili 308 win....
Sačuvana
K.J.L
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Март 02, 2013, 09:16:54 »

dali neko prodaje artemidu buba
Sačuvana
goranče
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Март 06, 2013, 07:29:59 »

Ovo za mene nije puška:
http://www.youtube.com/watch?v=LCfitEK9U-Q

Meta je na 25 m
Sačuvana
Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

произвођач вабилица

WWW E-mail
« Odgovor #18 poslato: Март 06, 2013, 09:36:35 »

Ovo za mene nije puška:
http://www.youtube.com/watch?v=LCfitEK9U-Q

Meta je na 25 m

Nemoj da te doca chuje. Sve sto nosi 45 70 je PUSHKA
90% crne divljachi u zemlji Srbiji je odstreljeno sachmaricama. E sad, kad znamo na kojoj razdaljini je sacmarica pogubna po divljach postavljam ti onda pitanje A SHTA TO PA FALI OVOJ GORE POMENUTOJ ?
Shta vishe, rekao bih da je ista i precizna u odnosu na druge ruse
Sačuvana

Код мене можете у свако доба поручити вабилицу за:
ЛИСИЦУ,ПАТКУ,СРНДАЋА,ГУСКУ.....
goranče
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Март 07, 2013, 07:34:18 »

Ne znam da li si dobro pročitao ali meta je na 25 metara.

Pa da ispališ PP iz sačmare na toj daljini neće biti veća grupa. Onaj ko je ovakvom preciznošću zadovoljan, ne treba da kupuje olučenu cev. Kao što već rekoh, ovakve grupe će praviti i sačmara sa dobrim jedinačnim projektilom iz glatke cevi.  Barem nema ograničenja za nabavku municije.
Sačuvana
matakata
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Март 09, 2013, 11:11:11 »

Ne znam da li si dobro pročitao ali meta je na 25 metara.

Pa da ispališ PP iz sačmare na toj daljini neće biti veća grupa. Onaj ko je ovakvom preciznošću zadovoljan, ne treba da kupuje olučenu cev. Kao što već rekoh, ovakve grupe će praviti i sačmara sa dobrim jedinačnim projektilom iz glatke cevi.  Barem nema ograničenja za nabavku municije.
A da ne pričamo o kugli koja je rotweil brneke oko 250 din. Za razliku u ceni puške koliko municije možeš da kupiš.
Sačuvana
kuganakovo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Јануар 10, 2014, 09:21:39 »

kontaktirao sam juce dve prodavnice u vezi puske i cene.cinimi se da nisu jeftine 83.000 din i 93.000 .proslo je dosta vremena a  nema novih iskustav a prodavci kazu da se kupuje te bi bilo dobro podeliti iskustva sa terena
Sačuvana
kuganakovo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Новембар 22, 2015, 09:24:08 »

zaboravismo na nju.vredil je kupovati
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #23 poslato: Новембар 22, 2015, 09:28:20 »

Moje misljenje ne jer ti je potrebno jos dosta ulaganja da od nje napravis to sto bi trebalo da opravda taj naziv.
Sačuvana
laufer223
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Новембар 23, 2015, 10:55:30 »

Uvek se je expresica smatrala statusnim simbolom, prestižnom puškom, kraljicom visokog lova. Ona koja vredi treba da se plati. Za expresicu vrede drugi kriteriji ocjenjivanja grupe nego za karabin. Još je 1940 njemački RWS utvrdio kritertije za vrednovanje grupe kod expres pušaka. Rasip do 7,5 cm na 100 m smatra se odličnim,do 10,5 cm vrlo dobrim, do 15 cm dobrim i preko 15 cm ne zadovoljava. E sad što se tiče artemide važi ona narodna koliko para toliko muzike. Artemida je gruba puška na čije oštre metalne ivice možete rasječi ruku, kundak nema elegancije, okidanje je pretvrdo (da se uredit, ali kod pravog majstora u protivnom pucaju obe cevi zajedno) Kad se odvoji podkundak od cevi postoji vijak za upucavanje. Dakle jedna cev je fiksna, a druga se doteruje prema njoj. Košta puno potrošene municije, uštima se dobro, drži neko vreme i onda se vrati nazad, pa ponovno uštimavaj.I još nešto vrlo bitno. Svaka puška prelamača pa tako i expresica MORA biti u kalibru R rubne patrone u protivnom može doći do problema. Kod artemide jedan "zub" na izvlakaču drži žl*** bezrubne čahure da ova ne propadne. Obzirom da je to kod rusa grubo izvedeno realna je mogučnost, a svedočio sam tome da zub preskoči i onda nastaju problema sa izvlačenjem prazne čahure. U kupljenu artemidu treba još dosta uložit, zbrojit sveukupne troškove i pitat se koliko se to isplati. To je radna puška koje u konačnici nije šteta, no kad se zbroje svi uloženi troškovi dolazi se do cifre za koju se može kupiti renomirana expresica. Pri tom mislim na njemačke i francuske proizvođače plus vrhunski Super Brno. Što se tiče Sabatija to je šminka za lakoverne kupce. Izgleda prelepo, vrhunska brunaža cevi, dugačka bela glava sa industrijskim zlatnim gravurama, pozlačeni okidač koji elegancijom skriva koliko je tvrd.birano drvo, jaki ejektori, a onda na streljani razočarenje. Desna cev prvi hitac desetka na 7 sati, drugi hitac iz iste cevi cm od prvog fantastično, ali otrežnjenje dolazi kad opalite iz leve cevi. 18 cm gore desno. Ej 18 cm sa municijom Geco 16,5 grama TM, a puška plačena 3000 E rabljena. Ambalaža je prodala pušku. Jedno su plačene reklame i testovi na internetu drugo je kad ste vi s tom puškom na strelištu. Uglavnom artemidu možemo usporediti sa ladom nivom. Gruba i ne baš najpouzdanija, no loveći sa expresicom vi nositu najlovačkiju od svih lovačkih pušaka i nije vam važno koliko ste svinja odstrelili. Najvažnije od svega je da s takvom puškom koja je san svakog lovca, osećate se kao engleski džentlemen naklonjen kolonijelnim lovovima i da privlačite pažnju i zavist ostalih sudionika lova.
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Новембар 23, 2015, 06:50:13 »

ja bih pre kupio dvokuglaru nego bilo koji poluaut. karabin
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Новембар 23, 2015, 07:51:56 »

ja bih pre kupio dvokuglaru nego bilo koji poluaut. karabin

A jel moze da se zna razlog zbog cega?
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Новембар 23, 2015, 07:55:23 »

stvar ukusa samo. ne volem PAP karabine, i maskirno odelo u lovu . lovim kiplaufom i mauserom
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Новембар 23, 2015, 08:01:03 »

stvar ukusa samo. ne volem PAP karabine, i maskirno odelo u lovu . lovim kiplaufom i mauserom

OK  hi

Mislim ipak da u ovakvoj ekspanziji svinja da vise dolazi do izrazaja PA iz vise razloga,al naravno u prave tj normalne ruke,nikako u ruke pocetnika.U svakom slucaju sve se i svodi na stvar ukusa sto je ok  drinks
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
GPK
Gost
« Odgovor #29 poslato: Новембар 23, 2015, 08:15:38 »

Uporediti Dvokuglaru i Poluautomat je krajnje nekorekto i totalo ne piznavanje oruzija i razumevanje.

Posedujem obe konstrukcije pusaka i znsm sza je sta za razluku od onih koji su obe puske samo imali prilike videgi na TV-u.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: