DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161880 poruka u 7333 tema- 7065 članova - Poslednji član: OtacMakarije

Децембар 06, 2021, 03:37:42
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Dvokuglara, ARTEMIDA  (Pročitano 23557 puta)
Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

произвођач вабилица

WWW E-mail
« poslato: Септембар 05, 2008, 09:09:52 »

U prilici sam da kupim ovu dvokuglaru u kalibru 30-06. Interesuje me vase misljenje.  Da li je vec neko ima i kakva su vam iskustva.
Sačuvana

Код мене можете у свако доба поручити вабилицу за:
ЛИСИЦУ,ПАТКУ,СРНДАЋА,ГУСКУ.....
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #1 poslato: Септембар 06, 2008, 12:48:53 »

U prilici sam da kupim ovu dvokuglaru u kalibru 30-06. Interesuje me vase misljenje.  Da li je vec neko ima i kakva su vam iskustva.

IZH baikal Artemida mp 221
se pojavila 2003 u prodaji u Evropi i Americi, paralelno.
Prizvodnja je bila narucena za 2 godine unapred.Podatak da je do 2007 godine izvezeno
17 500 kom po prosecnoj ceni od 380 usd, govori sam za sebe.Pa i sam izbor kalibara
u kojima se upocetku pravila govori dosta...308 win, .30-06, .45-70 govt.
Dali valj ta dvokugla i dali ima problem sa rasipanjem.Pa da ne valja ne bi se prodala u preko 20 000 hiljada primeraka.I koliko ce se jos prodavati...

Bazna konstrukcija ove puske je cuvena IZH 43 sa Pardijevom bravom.Okidanje je VESTLI-RICARDS u modifikovanom kucistu ANSON-DEElEY.Sta tu moze da ne valja.Okidanje je uradjeno na 2 kg +-300grama, pa kako se kome zadesi.Dobar puskar ovo sredjuje na 1.5 kg i tu je STOP.
Sigurnost pre svega a i namena  puske je pucanje do 100 met. Kocnica koci i obarace i zapinjace, sto je odlika skupih pusaka.

Od monobloka do usta cevi, cevi su odmaknute , bez pruteva i time se izbegava temperaturna diletacija.Na ustima cevi je segment spoja cevi i nosaca nisana.Poseduje proverrene brze nisane i izuzetno su dobro upucani.Pazi sad, nisani su upucani na tezinu zrna od 11.7 grama.
u cal.30-06.Ove ruske dvokuglare su po pravilu stelovane za teska zrna u svakom kalibru.

Rasipanje, leve i desne cevi...e to je poseban slucaj za sve dvokuglare.Svaka rasipa.Od dve probane, ispaljeno preko 50 metaka po pusci, iz hladnih cevi, sa razlikom od 4-5 sekundi, grupa pogodaka je na 100 met iznosila 8-11 cm a drugi metak uvek ide gora desno 5cm.
Najbolje joj pase Winchesterova municija tipa "core lockt". Sa "gromom" radi korektno.Sa S&B
nikako , preklapa levu i desnu cev.Sve je u odabiru municije koja joj pase.I to je to.
Nisam imao za .30-06 jos teze zrno da probam a mislim da bi to bio pun pogodak.
Recimo...Normu-oryx u 13 grama.Radila bi ko singerica.Stvar je u sporijoj pocetnoj brzini.

Ako sam pomogao....

Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

произвођач вабилица

WWW E-mail
« Odgovor #2 poslato: Септембар 30, 2008, 09:03:17 »

Nebih da otvaram još jednu temu o Dvokuglarama, zato ove dave prelepe Beretine dvokuglare stavljam ovde.
 Dvokuglara je izucetna puška za lon Divljih Svinja pogonom i dočekom.
Beretine dvokuglare stavljam ovde. Huh? Huh? Huh?
Sta je pesnik hteo da kaze nije mi jasno
Vrlo dobro su mi poznate ove sminkerice koje po kisi ne izlaze iz lovackih vitrina, tema koju sam zapoceo govori o jednoj radnoj dvokuglari koja ne bira vreme izlaska u lov
toliko o promasajima ili.... Undecided
Sačuvana

Код мене можете у свако доба поручити вабилицу за:
ЛИСИЦУ,ПАТКУ,СРНДАЋА,ГУСКУ.....
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #3 poslato: Септембар 30, 2008, 09:14:47 »

Bogi nisam hto da te uverdim,kao ni bilo koga ali ima već dve teme o dvokuglarama i mislim da je treća suvišna.Hteo sam da ljudi vide lepe i hvalitetne puške koje možda nemaju prilike da vide.A i nebi se slozio sa tobom da kišu neviđaju.Imao sam prilike da vidim razne skupocene puške po svakojakom vremenu.
E da za ove naše terene  nisu nisu,za naše terene su MOTIKA KRANP I SEKIRA pa da se ovaj parlog malo rasčisti jer uskoro nećemo moći ni TENKOM da prođemo
Potdrav Bogi i izvini što sam ti temu malo izmaltretirao, i ako hoćeš zamoli nekog od ovlašćenih da izbrise i Beretine dvokuglae i ovo moje izlaganje.
Pozdrav
Dobar Pogleda
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
MAUZ
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

sstegnjaic
« Odgovor #4 poslato: Септембар 30, 2008, 11:10:47 »

Lepo je BOgi stavio naslov Dvokuglara, pa je stavio"," (zarez ili zapetu), kao neku vrst podnaslova. E sad, kad bi ja hteo komparirati Beretinu dvokuglaru sa artemidom ili naprimer ovu ruskinju u 9,3x74r koja je meni zanimljiva takodje, mislim da je zbog preglednosti bolje da se to vrti u jednoj temi a ne da se otvara 1000 tema na konto dvokuglara, narocito kad se uzme u obzir broj zainteresovanih forumasa, a narocito vlasnika istih.

Ne bih se slozio sa Bogijem, a ni sa Goranom, da lepim i skupim puskama nije mesto u nasim lovistima. Dapace pokojni Sloba Pavlovic je neretko ulazio u crni trn i najveci krs upravo sa puskama iz Ferlaha, narocito sa dvokuglarom koju je nazivao moja Grofica. U kolektivne lovove je najcesce nosio Rusku orozaru i govorio, ***o ga Srdjo, nisam smeo poneti Groficu, mnogo je bre ljudi, da je neko ne mazne iz kola dok smo na rucku!
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Септембар 30, 2008, 11:18:30 »

Nazalost verujem da broj vlasnika nije velik ali sa druge strane jos zalije mi je sto jos dugo nece biti velik br. vlasnika ovih bereta ili slicnih. Ta prica o salonskim puskama i paradnim mislim da danas vise nema smisla posto danas je sve manje paradnih lovova tako da su sve puske apsolutno za lov to naravno ne znaci da su sve i za veslanje.
To bi bilo kao kad bi tvrdili ne treba voziti mercedesa ,ima puno rupa na ulicama onaj ko ima za mercedesa ima i za rupe odnosno  za ono sto se desi posle njih.Kao i taj mercedes zahtevaju odgovarajuce odrzavanje ,a u njihovu upotrebljivost ne treba  sumnjati
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #6 poslato: Април 09, 2009, 04:27:44 »

Malo zaboravljena tema,

dali je neko u medjuvremenu postao vlasnik ovakve puske
ili je stekao dodatno iskustvo.

Ja sam bio u prilici da dekonzerviram jednu u 30-06 koja je stajala kupljena godinu i nesto.
Sve se zapeklo, rudarski posao.

Na strelistu se pokazala dobro i pravila je grupu iz obe cevi na 70 met oko 7 cm.
Pucano mehanikom. Zrno Norma od 13 grama. Medjutim, mehanicki nisani nisu nastelovani dobro, puca dole levo citavih 20 cm.ponosni vlasnik je jos nije sredio, odneo kod puskara.

E ti Rusi, stancuju samo tako... Samo da se covek iznervira.
Ovih dana cu je probati sa optikom.Zanimljivo ce biti kako ce se pokazati sa 11.7 grama na jedno...cca 150 met. Ne ocekujem bog zna sta, samo me kopka.

Zagledao sam je, uz dosta sminke bi bila lepa puska, ali i ovako je korisna.Baciti par stotina eura,  bilo bi previse.
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
von Maksimilian
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Sve teče sve se menja...

« Odgovor #7 poslato: Април 10, 2009, 07:31:01 »

Mojoj 94 sam nadenuo nadimak GRDANA a ova je Grdanina sestra...  Wink
Sačuvana

Ako sve uradiš danas bićeš pod stresom ostavi nešto i za sutra...  Smiley лангзам абер зихер
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU U 2008 GODINI

« Odgovor #8 poslato: Април 13, 2009, 08:05:14 »

Mojoj 94 sam nadenuo nadimak GRDANA a ova je Grdanina sestra...  Wink
Jel od tetke? buba
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
gazda Nesho
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Добар поглед

« Odgovor #9 poslato: Април 13, 2009, 09:37:12 »

sarcastic
Sačuvana

Укопавај се шинко...
dejanlovac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Фебруар 28, 2013, 08:50:08 »

Zna li iko da li su mozda proizveli Artemidu i u nekom drugom kalibru ili su se zadrzali na ova dva,sad cu po odobrenje pa mi se mota ona ali 45-70 ili ako ima nesto drugo to bi jos bolje bilo,,,i ako neko zna sadasnju njenu cenu      HVALA
Sačuvana
dragan2229
Senior
Van mreže Van mreže

drdragan@verat.net
« Odgovor #11 poslato: Фебруар 28, 2013, 09:35:11 »

7,62x51 (.308Win)
.30-06 Springfield
.45-70 Government

http://imzcorp.com/en/company/99.html
Sačuvana

dejanlovac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Фебруар 28, 2013, 10:28:16 »

znao sam i za 308 al zaboravi da kazem,nego ima li je u jos nekom?
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Фебруар 28, 2013, 11:04:23 »

ova puska lepo izgleda kada se ubace sine izmedju cevi
Sačuvana
dejanlovac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Март 01, 2013, 02:16:05 »