DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161880 poruka u 7333 tema- 7065 članova - Poslednji član: OtacMakarije

Децембар 06, 2021, 02:46:12
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 3 [4] 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Skracenje cevi  (Pročitano 33707 puta)
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #45 poslato: Децембар 30, 2010, 10:25:13 »

Što se tiče balansa, puška mi sada sa cijevima od 76 cm ima težište na zanjem dijelu potkundaka, na 2-3 cm od baskule. A puška je teškao oko 3,5 kg. Skaćivanjem cijevi za, recimo 15 cm, težina bi se smanjila za možda 100-200 grama, a težište bi se pomjerilo na baskulu. Kakav je balans ako je težište na baskuli?
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #46 poslato: Децембар 30, 2010, 07:05:27 »

Swele, kraca nisanska linija je jedina stvar koju nisam pomenuo.. Ona ima uticaja, ali opet ne preterano. Sve je stvar licnih afiniteta.

Djordje, kada skratis cevi puska ce biti brza u poketanju, ali ce ti biti tez da pratsi cilj. Tih 150 grama se itekak oseti. Mozes da prbas. Ako pretpostavljas da je prednji deo cvi koji skracujes 150 grama, dodaj 300 grama na kundak, posto je rastojanje duplo krace, i probaj kako ti se svidja. Ja znam sta meni lezi, ali to je individualna stvar.

Balans kod engleza je ne dzabe, gotovo uvek na osovini oko koje se prelamaju cevi.
Sačuvana
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #47 poslato: Децембар 30, 2010, 08:52:19 »

Ovi momenti - brža, pokretnija i lakša, su upravo to što me i navelo na razmišlajnje o skraćivanju cijevi. Već sam pomenuo da bi mi te kraće cijevi služile za lov prepelice, šljuke ili divlje svinje u šumi (mada svinju lovim najčešće sa karabinom), a za te lovove upravo spomenute osobine i jesu. A na skraćivanje ću se odlučiti ukoliko uspijem nabaviti još jedan par cijevi pune dužine koje bi mi koristile za pucanje na nešto većim daljinama. Trgovac, kod kog sam inače i kupio pušku, mi je obećao da će ih nabaviti preko glavnog uvoznika za BiH. Hvala vam na informacijam i savjetima!
Sačuvana
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #48 poslato: Децембар 30, 2010, 09:11:53 »

Imao sam dve puške iž 26 e

Ovu kratku sa cevima od 60 cm i dva cilindra sam zadržao, a onu "dugačku" prodao...

Sačuvana

SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #49 poslato: Децембар 30, 2010, 09:24:16 »

Eej, LeSa, bash me interesuje, esi probao posip iz nje na malo vetjim daljinama, 30-40m, tj. do koliko imash efikasan posip za zeca?

Fala i pozz!  drinks
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #50 poslato: Јануар 09, 2011, 08:36:39 »

Eej, LeSa, bash me interesuje, esi probao posip iz nje na malo vetjim daljinama, 30-40m, tj. do koliko imash efikasan posip za zeca?

Fala i pozz!  drinks

Šeki, da ne zaboravim, puška je na generalci kod majstor Toze, kada bude gotova obećavam jedan test sa sve slikama! Pozdrav  hi
Sačuvana

SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #51 poslato: Јануар 09, 2011, 08:50:25 »

clapping   give_rose

Jedva chekam!

Ja, slepac, nikako da istestiram moju mp153, a razmisljam da drzim poboljshani cilindar tokom cele sezone...

drinks
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #52 poslato: Јануар 09, 2011, 09:03:33 »

Nećeš pogrešiti... Wink
Sačuvana

vlada.lovac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #53 poslato: Јануар 24, 2011, 09:33:12 »

Kolega je vlasnik preradjenog M48 (preduzeće 44), kako je konačno odlučio da za njega uradi novi kundak, predložio sam mu da malo više poradi na njegovoj estetici, skine ispupčenje sa zadnjeg dela sanduka zatvarača, izbuši rupice na njemu, obradi ručicu zatvarača  i omogući postavljanje nosača za optiku. Malo smo dotakli temu spoljašnje obrade cevi, tj. od stepenastog izgleda uradi cev nalik na lovačku, što bi uslovilo i kraćenje cevi za nekih 6-7cm, pa me interesuje mišljenje svih vas koji malo bolje poznajete tu materiju, dali je izvodljiv takav zahvat na cevi i neće li tako obradjena cev biti malo više otanjena nego što treba i treba li to uopšte raditi, možda takva stepenasta izrada cevi ima svoje prednosti što se tiče oscilacije, ili ne  blush2
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #54 poslato: Јануар 24, 2011, 10:35:35 »

nema potrebe da se krati cev na m48 kada se obradjuje spolja
Sačuvana
vlada.lovac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #55 poslato: Јануар 24, 2011, 10:50:54 »

Hm...moguće da i ne treba, verujem da je tako ako je neko već radio, mada je meni izgledalo da mora
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #56 poslato: Јануар 24, 2011, 11:36:47 »

ja jesam na preko 20-ak komada
Sačuvana
Natureman
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #57 poslato: Октобар 06, 2013, 11:53:21 »

Шта мислите о скраћењу цеви на бокерици иж 27е..био сам на сајму и меркао једну пушкицу франчи..али се продаде,умало ме срчка не стрефи,а планирао да поднесем захтев само због ње..имала је доста кратке цеви(цилиндар),права шљукарска пушка..онако кратка лежи ми као будали шамар..е сад како би то било да одрадим на овој мојој...и која би дужина била идеална..?
Sačuvana
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #58 poslato: Октобар 07, 2013, 08:18:32 »

Na oko 50 cantimetara dužine sav barut sagori i da potreban potisak sačmi ili kugli tako da su razlike između ove i pune dužine cijevi u ovom pogledu zanemarljive. Ali, skraćivanjem cijevi skraćuje se i nišanska linija, što otežava preciznije nišanjenje. Ja kad bih skraćivao, bilo bi to na 66 cm, a vodim se mišlju da pokušam nabaviti takve cijevi.
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #59 poslato: Октобар 08, 2013, 10:04:46 »

имала је доста кратке цеви(цилиндар),права шљукарска пушка..онако кратка лежи ми као будали шамар..е сад како би то било да одрадим на овој мојој...и која би дужина била идеална..?
Ukoliko nemas nista protiv oruzja iz Turske oni imaju jedan model sa 2 para sacmenih cijevi,jedne su krace predvidjene za lov sljuke i slicno,povoljna cijena a kvalitet zadovoljavajuci.Kad sam uzimao svoju nudjena mi je prvo ta sa 2 para cijevi,medjutim posto slabo ganjam sljuke uzeo sam drugi model.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: