DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161880 poruka u 7333 tema- 7065 članova - Poslednji član: OtacMakarije

Децембар 08, 2021, 04:57:42
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Sačmena municija ''RC''  (Pročitano 120341 puta)
Ivan Stojanović
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #30 poslato: Март 18, 2010, 07:46:25 »

Коначно је проверено и ово о чему смо овде причали и сви се тога прибојавали - да ли купујемо (и доста скупо плаћамо) оригиналну муницију реномираног италијанског произвођача или нам под том ознаком у руке долази нешто што је фалсификовано.

На мејл чију сам садржину објавио у једном од претходних постова јавила се г-ђа (или гђица) Alessandra Socci, менаџер извоза RC - a са којом сам разменио неколико мејлова да би на крају (како каже, након њеног повратка из Немачке са IWA 2010 Show) јуче коначно добио одговор да метак у чију оригиналност сумњамо ЈЕСТЕ оригинални производ RC - a, да се иначе не ради у гранулацији ''0'', али да је са оваквом сачмом рађен специјално по наруџбини нашег увозника, (навела је и име господина).

Био сам пријатно изненађен оним што сам чуо, тј. прочитао и информацију коју сам добио са задовољством овде хоћу да поделима са другарима који радо троше RC џебану. Ако неко сумња у веродостојност информације, могу му на ПП послати комплетну електронску преписку са менаџером RC -a на ову тему.

Увозници  hi .

Другари,

Добар поглед 
Sačuvana
Dule-jagd
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

dusan.mitic@hotmail.com
« Odgovor #31 poslato: Март 20, 2010, 10:09:50 »

Isto to smo znali ali ne spomenusmo ranije,nas drugar Bucko sa foruma je isto to jos pre koju godinu uradio i koliko sam ja zapamtio odgovor je bio isti,fabrika pravi sve po narudzbini kupaca,znaci nasa podneblja su takva da narod koristi uglavnom malo krupniju sacmu tako da se oni prilagodjavaju trzistu i proizvode neke serije sa krupnijom sacmom mada to nemaju u njihovom normalnom programu!
E sad sta bi tu bio moj zakljucak tj. zasto se desava da je neka municija bolja neka losija,opet ponavljam moj zakljucak je taj da su te njihove standardne serije koje izlaze ispitane na posip,brzinu i sve ostalo a ovo sto se naruci je samo sablonski napunjeno,toliko i toliko grama sacme,toliko grama baruta,korpica bilo koja i cepaj,a za brzinu,posip,kolicinu baruta nema veze,bitno da puca,kako nosi sacmu,kolika je brzina metka nema veze!
Toliko od mene,ako ima jos nekih misljenja dajte ih!
Sačuvana

HOCUDU DA GA UBU...
Kukurek
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #32 poslato: Март 20, 2010, 10:21:31 »

Mogu vam reci da je RC extra metak.Kupuj te ga u taze otvorenim radnjama posto jos nisu dosli do jeftinih falseva. drinks
Sačuvana

kome nazdravim tome z...ziveli.
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #33 poslato: Март 27, 2010, 03:37:06 »

Коначно је проверено и ово о чему смо овде причали и сви се тога прибојавали - да ли купујемо (и доста скупо плаћамо) оригиналну муницију реномираног италијанског произвођача или нам под том ознаком у руке долази нешто што је фалсификовано.

На мејл чију сам садржину објавио у једном од претходних постова јавила се г-ђа (или гђица) Alessandra Socci, менаџер извоза RC - a са којом сам разменио неколико мејлова да би на крају (како каже, након њеног повратка из Немачке са IWA 2010 Show) јуче коначно добио одговор да метак у чију оригиналност сумњамо ЈЕСТЕ оригинални производ RC - a, да се иначе не ради у гранулацији ''0'', али да је са оваквом сачмом рађен специјално по наруџбини нашег увозника, (навела је и име господина).

Био сам пријатно изненађен оним што сам чуо, тј. прочитао и информацију коју сам добио са задовољством овде хоћу да поделима са другарима који радо троше RC џебану. Ако неко сумња у веродостојност информације, могу му на ПП послати комплетну електронску преписку са менаџером RC -a на ову тему.

Увозници  hi .

Другари,

Добар поглед 
Ivane  hi
Sačuvana
pop75
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: Април 03, 2010, 12:05:01 »

Za razradjivanje IZ MP153 sam kupio RC50 12 magnum sa 50g olova i pritiskom 1370BAR u granulaciji 8 ili ti 3,5mm ali mi je prodavac uvalio i jednu 3,9mm talijanska oznaka 0. N
Sačuvana
pop75
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: Април 03, 2010, 12:22:02 »

Izvinite kolege poslao sam predhodni post pre zavrsetka. Kao sto rekoh tu 3,9mm sto mi je podvalio nisam jos uvek pucao i ne znam sta cu sa njom jer mi je i ona 3,5mm prejaka  bb bb :bb:za fazana i sa  njom i nisam imao neki ucinak,ali sam kupio bio i RC JK6 12/70 3,5mm 36g olova i 1050BAR sa Boforsovim barutom- A.B. NOBELKRUT BOFORS-SVEZIA- i bio prezadovoljan. Brz i dobar metak, i jos uvek ga imam u zalihama jer sam pre njega pucao zalihe B&P.Ja imam apsolutno poverenje u italijane tako da nemam nameru da ih menjam. good
Sačuvana
pop75
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: Април 03, 2010, 12:27:34 »

Izvinjavam se zbog ne jasnoce,da se razumemo kupio sam vise kutija municije RC50 magnum pa je jedna od njih bila vece granulacije(3,9mm). Tako,sad je moj predhodni post razumljiviji. blush2 blush2 blush2
Sačuvana
NeLe001
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: Април 06, 2010, 12:32:25 »

Колега, извини, али шта ће ти метак од 1050 БАРИ за фазана?

Мислим да нема потребе за тако нечим.
Sačuvana

neleo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #38 poslato: Април 09, 2010, 02:09:00 »

Potpuno se slazem za fazana ti ne treba tako nesto. Bolje ostavi to za druge stvari. Ja koristim JK6 ponekad za zeca i za patke
Sačuvana
pop75
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #39 poslato: Април 11, 2010, 11:19:38 »

I ja se potpuno slazem da je to ne primereno za petla ,ali tada sam pod uticajem prodavca da moram da razradjujem pusku(MP 153) sa magnum municijom kupio te patrone, za predstojeci lov na sitnu divljac pa posto sam hteo nesto kvalitetno uzeo sam to ali na greskama se uci, sada to ne bih koristio ni u ludilu-izuzetno skup patron,a ne pruza nista posebno vise u lovu na ovu divljac i ne moze da dodje do izrazaja u toj vrsti lova-.
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #40 poslato: Април 11, 2010, 02:38:24 »

Samo da slusamo prodavce, gde bi nam kraj bio..

Sačuvana
mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #41 poslato: Април 28, 2010, 11:54:13 »

RC4 Serie Oro 35 grama,po mom misljenju jedan od najboljih patrona na svetu!Brz metak,ravnomeran posip,ugodan trzaj,a cevi ciste kao da se nije ni pucalo.Samo,cena je otisla previsoko pa se preslo na manje gramaze,32 grama i jeftiniju municiju,a rezultati opet odlicni.Malo vece preticanje,razumne daljine pucanja i nema problema.
Sačuvana
Djekic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Volim da lovim,moram da radim!

« Odgovor #42 poslato: Мај 12, 2010, 06:42:14 »

Danas sam kupio na slepo malo ovih

Jel neko koristio,kakva su iskustva ?
Uzeo sam 10 8 6
Sačuvana
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu u 2012 godini

« Odgovor #43 poslato: Мај 13, 2010, 01:52:41 »

Super municija! Lagan i brz metak, koristio sam 5 i 3, zadovoljava  Wink
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
dejan032
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #44 poslato: Мај 13, 2010, 02:42:00 »

Drug se kune u taj metak,za fazana i zaca odlican.....
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: