DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161880 poruka u 7333 tema- 7065 članova - Poslednji član: OtacMakarije

Децембар 08, 2021, 05:11:22
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Sačmena municija ''RC''  (Pročitano 120346 puta)
mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #90 poslato: Септембар 29, 2010, 02:55:04 »

Najbolja ponuda je u Hunteru ili u prodavnici u Kovilovu,uvoznik je i vlasnik tih prodavnica,ali imas Oro i u Snajperu,Capriolu...RC 32 je 40 din.,a Oro 52 i to u Snajperu,maloprodaja,ne sajam.
Ako se odlucis za vecu gramazu,onda iskombinuj,ako nadjes Oro Fibre zuti i crni,za fazana ne vise od 3.1 mm,a za zeca ne vise 3,5 mm.Oba su punjena sa po 35 grama sacme,ne treba ti vise da ti je sir k'o kajmak!Moje iskustvo govori da pocetnici mnogo brze pucaju,a taj fibre,em ima dosta sacme,em filcani cep i pravi siri snop pa je verovatnoca pogotka veca.
Slusaj mene,radi kako 'oces! friends
Sačuvana
csabipro
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #91 poslato: Октобар 04, 2010, 07:03:36 »

Pre neki dan sam,na sajmu u NS kupio municiju RC JK6 12/70 sa 36gr punjenja.
Interesuje me, dali mogu tu municiju bezbedno da koristim iz MP 153 12/76 s obzirom da na metku piše 1050 bar ?(kasnije sam primetio)
Ima li nekoga, ko je koristio pomenutu kombinaciju i kakva su iskustva ?
Unapred hvala!
Sačuvana
Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #92 poslato: Октобар 04, 2010, 08:23:01 »

a sto ne bi moglo, ako imas magnum leziste u pusci?
Sačuvana

vlada.lovac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #93 poslato: Октобар 04, 2010, 09:36:50 »

Daj ih meni ako ne smeš da ih koristiš, ja ću da rizikujem  Wink
Sačuvana
Vlada Tabor
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #94 poslato: Октобар 04, 2010, 10:29:15 »

A sta cemo sto sto i na tim puskama stoji MAX 90Mpa
Sačuvana

MISIM, STA RECI!!!!!
mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #95 poslato: Октобар 04, 2010, 11:27:01 »

Csabipro,mozes bezbedno da je koristis,ja sam koristio za lisice,odlican metak,povecanog efikasnog dometa u odnosu na standardnu municiju.Sto se tice oznake max 1050 bar,mislim da je i ovde na forumu bilo tih rasprava,to ne znaci da se razvija pritisak od 1050 bari,vec je to upozorenje da se radi o municiji pojacanog barutnog punjenja.Magnum patroni razvijaju jos vece pritiske,a MP-153 je magnum puska,tako da se RC JK6 moze koristiti bez problema.
Sačuvana
csabipro
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #96 poslato: Октобар 04, 2010, 01:29:25 »

Hvala ti mnogo !!
U dubini duše sam se nadao, da ću na moje pitanje, dobiti odgovor kao što je tvoj.

Dobar Pogled !
Sačuvana
CortoMaltese
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #97 poslato: Октобар 04, 2010, 01:30:51 »

RC series oro 35g 40 din kod jednih na popustu 36 nisam siguran koja je firma ali videcete i sami samo to imaju i velikim slovima pise popust
Rc 32 32gr 32 din
Ako neko zna dalje nekaa javi
...posetio sam sajam u subotu, prvi put u zivotu i moram da priznam da sam očekivao više, ali to je moj problem...
RC ORO i ORO Fibre 1200 din. kutija sa popustom od 10%, sto znaci 48 din./kom...Uzeo sam po kutiju, zato sto bih uzeo i da je skuplja, ali mislim da to nije normaalna cena za sajam(10% popust i da ne spominjem).Moram jos jedan detalj da spomenem, a to je neljubazno i nestrucno osoblje koje radi na standovima,simpaticne devojke koje sigurno nisu tamo zbog poznavanja balistike i kojima je izgleda dosadilo da stoje tamo i da svako prvo odmeri njih pa onda municiju, pa skoro i da ne primete da je neko za standom dok se ne skupi 10 coveka, a onda nemogu sve da postignu!.
Tako je samo par firmi imalo ljude, od kojih si mogao da cujes nesto korisno vezano za municiju!Ponuda je u subotu bila ispod mog ocekivanja!
Sačuvana
Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #98 poslato: Октобар 04, 2010, 03:02:10 »

Corto, dobro zboris, sve sama gola dupeta, saveta ni na puskomet. Mislim da se tako kod nas poboljsava posecenost sajmova i ostalih manifestacija! Bzvz

Jedan od razloga zbog kog nisam ni otisao na sajam, jer sve je u principu isto, a narocito cene, ima izuzetaka ali jako retko!
Sačuvana

mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #99 poslato: Октобар 04, 2010, 03:10:13 »

Ako je istina ovo sto je djekic napisao,to je bilo povoljno u odnosu na cene u maloprodaji i za vikend na sajmu.Mada,to je bilo prvog dana sajma,kada je bio radni dan i vrlo mala poseta po izvestajima forumasa.Znaci,ko je dosao za vikend nije mogao nesto posebno da ustedi.Bezobrazluk,sta drugo reci!
Sačuvana
CortoMaltese
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #100 poslato: Октобар 04, 2010, 04:10:00 »

@mladjan lovac

...svako ko predje 200-250km tesko da moze mnogo da ustedi.Licno sam krenuo na sajam ne zbog ustede, vec da vidim jednu takvu manifestaciju, a ponajvise sam ocekivao veliku i raznovrsnu ponudu municije, pa svega ostalog!!!!Prva mi je godina lova, puno stvari treba za pocetak!Sve sto sam kupio bilo je jeftinije nego obicno,ne puno, ali jeftinije, to je cinjenica!
Nerviralo me je to sto svi prodaju jedno isto, od standa do standa!Ako su se cene razlikovale iz dana u dan od 28.09 do 03.10. a izgleda da jesu, onda je to stvarno sramota...
Najjadnije je izgledao stand "Mile Dragic"...ljudi isprodavali izgleda sve ranijih dana, vise 2-3 lovacka i isto toliko ribolov. prsluka (prsluci su me zanimali), cene snizene jer nema drugih velicina osim izlozenih, prodavci nezainteresovani za bilo kakva pitanja, valjda dobro prosli prethodnih dana...sve u svemu tuga!!! Welcome to Serbia!!!!
Posebne pohvale za poslednji stand u hali, ORIZO!!
Sačuvana
csabipro
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #101 poslato: Октобар 04, 2010, 08:14:04 »

E moj kolega !
mnogo mi je žao,ali nisi u pravu što se tiče štanda 'Mile Dragić'!
Pošto sam ja stigao na sajam 28.09 u 9 sati i 30 minuta,pa sam čekao svečano otvaranje,koje je trajalo nekih pola sata a odmah zatim i ušao ,što znači da sam bio među prvih pedeset posetilaca...
Naravno , prvenstveno sam išao da bi pazario sebi prsluk ,koji tražim zadnjih mesec dana.
Kada sam došao do njihovog štanda, umalo se nisam šlogirao, što znači da je bilo jednako sa nulom.Svega 3 ili 4 prsluka, najjeftinija varijanta 3100 din,a velikim slovima napisano 'AKCIJA' em što te niko ne j..e 2% !(viša balkanska trgovačka)
Ako na njihovom sajtu tj. internet prodavnici, naskuplji lovački  prsluk staje otprilike 2500 din,onda sam ja verovatno malouman i ne mogu da shvatim, gde je tu bilokakva akcija ili sajamski popust?
Sve u svemu apsolutna bruka za gospodu iz Zrenjanina,imali su najlošiji štand na sajmu koji je više ličio na seoski vašar.

Sačuvana
CortoMaltese
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #102 poslato: Октобар 04, 2010, 09:38:00 »

E moj kolega !
mnogo mi je žao,ali nisi u pravu što se tiče štanda 'Mile Dragić'!
Pošto sam ja stigao na sajam 28.09 u 9 sati i 30 minuta,pa sam čekao svečano otvaranje,koje je trajalo nekih pola sata a odmah zatim i ušao ,što znači da sam bio među prvih pedeset posetilaca...
Naravno , prvenstveno sam išao da bi pazario sebi prsluk ,koji tražim zadnjih mesec dana.
Kada sam došao do njihovog štanda, umalo se nisam šlogirao, što znači da je bilo jednako sa nulom.Svega 3 ili 4 prsluka, najjeftinija varijanta 3100 din,a velikim slovima napisano 'AKCIJA' em što te niko ne j..e 2% !(viša balkanska trgovačka)
Ako na njihovom sajtu tj. internet prodavnici, naskuplji lovački  prsluk staje otprilike 2500 din,onda sam ja verovatno malouman i ne mogu da shvatim, gde je tu bilokakva akcija ili sajamski popust?
Sve u svemu apsolutna bruka za gospodu iz Zrenjanina,imali su najlošiji štand na sajmu koji je više ličio na seoski vašar.

Sad malo idem sa teme, ali necu vise...Pre nedelju dana sam narucio prsluk u MD online prodavnici,a onda su me zvali da mi kazu da to nije ta cene i da li ostajem pri kupovini i ako je cena skoro 3 puta veca...samo sam im se zahvalio, bili su ljubazni...i to je to! Cene na sajtu nisu menjane dugo,dugo...i nisu realne...nemas prsluk ispod 4000 (bio je na sajmu i za 2000)...toliko o MD-u!!!
Sačuvana
Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #103 poslato: Октобар 04, 2010, 09:42:34 »

Srbistan, sto bi Seki rekao!
Sačuvana

CortoMaltese
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #104 poslato: Октобар 06, 2010, 05:17:42 »

Moze jedan predlog ako se slazete i ako pravila foruma dozvoljavaju:
pretres ponude i cena RC municije u radnjama u Srbiji, zatim ko su zvanicni uvoznici i slicno...ko moze neka pogleda u radnji i mestu gde kupuje municiju koja je ponuda i cene, pa lepo okaci ovde...pa kad neko koga to zanima krene recimo u Kragujevac, Krusevac, Bg, Nis ima predstavu gde i sta moze naci i po kojoj ceni! Mozda i za drugu municiju u drugim temama!Verujem da nema puno radnji sa bogatom ponudom, tako da to nije neki problem, a moze biti od koristi. Par puta sam neku informaciju pokusavao da dobijem telefonom, ali niko od prodavaca nije zainteresovan da objasnjava i odgovara na pitanja telefonom!
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: