DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161892 poruka u 7339 tema- 7067 članova - Poslednji član: Amboise

Јануар 18, 2022, 01:30:02
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Sačmena municija ''RC''  (Pročitano 122643 puta)
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #75 poslato: Мај 28, 2010, 10:15:59 »

Šta bi mi preporučili od RC za prepelicu u kalibu 16.
Pozz
Sačuvana

Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije!
Djekic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Volim da lovim,moram da radim!

« Odgovor #76 poslato: Јун 16, 2010, 08:07:54 »

E vo koleg davno postavi pitanje na koje niko ne odgovara,i mene zanima od RC u kal 12 sta za prepelice ?
Sačuvana
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #77 poslato: Јун 16, 2010, 08:10:06 »

Ja kupio Rc za prepelice u cal 16
 hi
Sačuvana

Djekic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #78 poslato: Јун 16, 2010, 08:25:16 »

koji si RC uzimao i koju sacmu  ?
Sta je od RC bez casice (za blisko gadjanje) ?
Sačuvana
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #79 poslato: Јун 20, 2010, 08:04:56 »

Izvini druže sad sam tek video  pitanje
Sačuvana

steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #80 poslato: Јун 20, 2010, 08:06:27 »

ova je sa čašicom, videćemo kakva je
Sačuvana

mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #81 poslato: Јун 21, 2010, 10:53:30 »

Procitao sam negde da je uloga casice da zastiti zid cevi od sacme i da nema uticaj na posip ali se ne bih slozio sa tim,zato STEEL pustis malo prepelicu da odmakne i nema greske,em ces lakse pogoditi divljac,em je neces ostetiti.Inace,petron je odlican!Dobar pogled!
Sačuvana
CortoMaltese
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #82 poslato: Септембар 28, 2010, 06:14:21 »

Kolege, imam par pitanja!
Da li je neko koristio RC Dispersant i kakva su iskustva?Ovaj patron je 33g, ima ga u shoot size 7-9...Probao bih ga za fazana i zeca!
Takodje , posto je danas krenuo sajam, molio bih kolege koje su posetile ili  ce narednih dana posetiti LORIST, da prenesu kakve su cene municije, naravno RC, pa onda ostalih!!!
Ako sve bude kako treba eto i mene u subotu da pazarim municiju (prve patrone u svojoj lovackoj karijeri), nadam se da ce biti jeftinija malo!!!Zagrejao sam se za RC dispers, RC ORO, i Mirage standard i basic...i jos ponesto ali, nije bitno!to je sto se tice fazana i zeca...
Sačuvana
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu u 2012 godini

« Odgovor #83 poslato: Септембар 28, 2010, 06:24:59 »

Kolege, imam par pitanja!
Da li je neko koristio RC Dispersant i kakva su iskustva?Ovaj patron je 33g, ima ga u shoot size 7-9...Probao bih ga za fazana i zeca!
Takodje , posto je danas krenuo sajam, molio bih kolege koje su posetile ili  ce narednih dana posetiti LORIST, da prenesu kakve su cene municije, naravno RC, pa onda ostalih!!!
Ako sve bude kako treba eto i mene u subotu da pazarim municiju (prve patrone u svojoj lovackoj karijeri), nadam se da ce biti jeftinija malo!!!Zagrejao sam se za RC dispers, RC ORO, i Mirage standard i basic...i jos ponesto ali, nije bitno!to je sto se tice fazana i zeca...

Zavisi kako lovis?!

Vec nekoliko godina koristim dispersante No. 7 u lovu zeca i fazana, lovim pretragom sa psima i daljine pucanja su male, najcesce iz marke... za jarebicu ga ne preporucujem jer ima dosta ranjavanja u jatu!

RC serie ORO je super metak, koristim ga kao drugi i to RC4 No. 5 od 35 gr. zuta patrona bez casice, za pocetak sezone i toplo vreme perfektna kombinacija!

Takodje ti preporucujem RC 32No. 3 i 5, sve nabrojano su lagani i brzi patroni, sa disperzante mi je tesko da promasim fazana a padali su i zecevi, ali nije za vece daljine!  hi
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
CortoMaltese
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #84 poslato: Септембар 28, 2010, 06:39:27 »

@ Nikola Vojinovic

Hvala!
To je taj lov u sustini...koristio bih dispers. za "blizinu", ali bih zeleo da imam nesto i "jace"
RC ORO je drugi izbor samo sto sam mislio na krupniji, ne zuta nego crna patrona...sta mislis o tome..on je 3,5mm i 35g...da li je to puno za fazana i zeca...ja bih to koristio za losije vreme, mraz... U pocetku moze ovaj tvoj, ili kako sam ja mislio neki Mirage stand. ili basic uz RC dispers? Nadam se da ne gresim?
Sačuvana
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu u 2012 godini

« Odgovor #85 poslato: Септембар 28, 2010, 06:52:00 »

Kako god odlucis, biraj jednog proizvodjaca!!! Pucaj sve od grlice do zeca sa njim, videces kako napredujes... 3,5 koristim kad je mraz i kada lovim na cistom, tj. daljine pucanja su vece. RC nudi cak i previse izbora sa gramazama od 32 do 36 grama, moja preporuka je takodje probaj sa sto laksim patronima i to iz vise razloga, jeftiniji su, manji je trzaj i lakse smiris pusku za drugi hitac, ali sam vidjao da na zeca koriste 76 magnum od 40 i vise grama...  hi
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #86 poslato: Септембар 28, 2010, 08:09:29 »

Moram malo da se ubacim jer volim i Mirage i RC.Saglasan sam sa Nikolom da je najbolje koristiti municiju istog proizvodjaca.Pre sam za Mirage,kombinacija 32 g i 34 g,a krupnocu sacme odaberi sam.Ako se odlucis za RC,onda ti preporucujem White Paper umesto Dispersante,to je kartonska caura,filcani cep,smekerica patron.Punjen je sa 34 grama,iskombinujes njega sa Serie Oro 35 g.Ako si za manja punjenja i malo jeftiniju varijantu,onda RC 32 Cacia i RC 2 34 grama.Sve je to dobra municija ali ne treba ni mnogo kombinovati,menjati,mesati itd.
Sačuvana
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #87 poslato: Септембар 28, 2010, 08:14:26 »

Po meni, ako ti je ovo prva sezona lova... uglavnom ces pucati na dalje...koristi municiju sa sto vise sacme i malo krupniju sacmu....recimo 3,5mm
Sačuvana

CortoMaltese
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #88 poslato: Септембар 29, 2010, 02:41:52 »

Koji prodavci u Srbiji imaju najbolju ponudu RC municije i kako se krecu cene ranije spomenutih patrona ( ser. ORO, RC32, dispers...i naravno patrona krupne sacme i vel.gramaze)?
Sačuvana
Djekic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #89 poslato: Септембар 29, 2010, 02:51:27 »

Takodje , posto je danas krenuo sajam, molio bih kolege koje su posetile ili  ce narednih dana posetiti LORIST, da prenesu kakve su cene municije, naravno RC, pa onda ostalih!!!

Ja sam bio ali nesto preterano nisam zapamtio jedino mi je ostalo u secanju ovo

RC series oro 35g 40 din kod jednih na popustu 36 nisam siguran koja je firma ali videcete i sami samo to imaju i velikim slovima pise popust
Rc 32 32gr 32 din
Ako neko zna dalje nekaa javi
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: