DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161891 poruka u 7338 tema- 7067 članova - Poslednji član: Amboise

Јануар 17, 2022, 06:37:30
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Sačmena municija ''RC''  (Pročitano 122622 puta)
Djekic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Volim da lovim,moram da radim!

« Odgovor #60 poslato: Мај 19, 2010, 10:25:51 »

Evo nekih od RC metaka koje sam ja koristio,u ovaj RC SEMI MAGNUM sto bi rekli mogu da se zakunem da je metak boli glava!

Jesi li gadjao na daljinu sa ovim RC32 ?
Jel on sa casisom (koncretatorom) ili bez nje ? nema nigde na kutiji ni na njima da pise !
Sačuvana
mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #61 poslato: Мај 19, 2010, 03:12:45 »

Mozda se pitanje nije odnosilo na mene ali odgovoricu posto ima iskustvo sa tom municijom.Patron je sa koncentratorom,to mozes lako proveriti otvaranjem patrona.Ali,nije za daljinu s obzirom da je punjenje 32 grama koje spada medju najlaksa kod kalibra 12.Verovatno ima lovaca koji su odstreljivali divljac sa ovim patronom i na vecim udaljenostima ali on jednostavno nije namenjen za te stvari.
Sačuvana
Djekic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #62 poslato: Мај 19, 2010, 04:46:34 »

Iskren da budem do sada nisam otvarao patrone pa nebih ni sada da po stare dane petljam sa tim.
Ako ima neko otvorenog da posalje slike bio bih zahvalan.
Do koje daljine je ova 32 efikasna na svrake ?
Sačuvana
mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #63 poslato: Мај 19, 2010, 05:05:34 »

Za svraku bih preporucio 5 ili 6 italijanska oznaka i sigurno bi bila efikasna i do 40 metara.Krupnija sacma bi je zaobisla ili slucajno pogodila.A,otvaranje je nista lakse i bezazlenije,samo se ostrim nozem opkroji plastika pri vrhu patrona,prospe sacma i izvadi cep.Ja imam otvoren patron ali ne mogu da prebacim sliku na racunar.To otvaranje mi je pomoglo da shvatim kolika je razlika u kvalitetu komponenti patrona izmedju razlicitih proizvodjaca,pre svega sacme i baruta.
Sačuvana
Dule-jagd
Senior
Van mreže Van mreže

dusan.mitic@hotmail.com
« Odgovor #64 poslato: Мај 19, 2010, 07:07:34 »

Pozdrav drugari,evo ovako da krenemo nekim redom! Metak RC32 koji je na slici je sa koncetratorom i sa sacmom br.11 tj. za prepelice sam ga koristio! Metak nije los,jedini problem je sto u tom letnjem periodu zna da bude previse jak tj. mnogo udara u rame i nema potrebe za tako jakom patronom za prepelicu! Taj metak sa krupniojom sacmom sam koristio ali nesto vrlo malo tako da ne mogu reci tj. opisati taj metak kako treba!Sto se tice daljih pogodaka tj. metak za malo dalje koji ja koristim je RC Semi magnum i to od br.5 pa sve do br.0!Ukoliko niste za te malo jace metkice,onda vam sasvim solidno zavrsavaju posao i patrone RC4 i B&P Big game! Sto se tice moje kolekcije metaka njoj ne verujem da ce isteci rok trajanja, yahoo yahoo yahoo,jer kod mene kada dodje sezona je kao na bojnom polju,neki sa foruma znaju jako dobro kako izgleda dobar izlazak na guske ili patke tj. kakav je osecaj kada je najbolje a vi nemate vise metaka a jos danas je subota kasno popodne(radnje zatvorene) a sutra nedelja a za sutra najavili sneg i jos bolje vreme za lov download download download tako da kod mene metaka nikada dosta!U kutijama gde pise NE na njima,tu se nalaze patrone iz moje kolekcije,od raznih marki po 1 ili maximalno 2 patrona,te patrone zdravlje boze cekaju jedno stakleno ormance gde ce biti poredjane!
To bi bilo ukratko mada bi o patronama mogao kao Isa o divljim svinjama ali bi brzo dosadilo jer mnogo lovaca ne vidi razliku u patronama i najbitnije je samo da PUKNE! hi hi hi
Sačuvana

HOCUDU DA GA UBU...
Djekic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #65 poslato: Мај 19, 2010, 10:13:13 »

... jer mnogo lovaca ne vidi razliku u patronama i najbitnije je samo da PUKNE! hi hi hi
Sa ovim s u potpunosti slazem,tako ja pitam ove moje "stare" lovce sta je dobro a oni kazu "svaki je dobar"
Ja sam nakupovao ove 32 ali ... trzaj poprilican daljina ...slaba.

Od ovoliko tvog izbora sta bi mi preporucio da probam ?
Da bude "mekan" brz,efikasan ?
Pozdrav !
Sačuvana
NeLe001
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #66 poslato: Мај 19, 2010, 10:53:05 »

RC Serie Oro  hi
Sačuvana

BUCKO
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NISAM ZGODAN AL SAM NEZGODAN

« Odgovor #67 poslato: Мај 20, 2010, 07:31:12 »

http://www.baschieri-pellagri.com/index.php?option=com_content&view=article&id=18&Itemid=103&lang=it

Nije RC ali eto da kazem i ija koju.
Italijansko trziste je vrlo za***ano jer se lovi od vrapca pa do komarca a fabrike jure da sve to isprate sto bolje mogu, a italijanskom lovcu nije stalo samo da pukne(ko mnogima ovde) vec da ima skladan metak za taj dan lova.
Znaci proizodjaci moraju da zadovolje tako trziste i prave municiju za svaki tip lova, ako je to prepelica a zna se da na dan mogu da se ispucaju iha metaka oni naprave metak skladan takvom lovu i preporucuju tako punjenje kao sto je i ovaj B&P metak preporucen za prepelicu, olovo 9-10.
Pre nekolkiko godina sam razgovarao sa ljudima iz B&P u vezi municuje uvezene u Srbiju koja ima drugaciju krupnocu olova od onog prikazanog na njihovom sajtu.
Ljudi su mi odgovorili da su preporucivali da ta krupnoca olova nije prikladna tom punjenju ali su im odgovorili da oni traze tako jer Srpsko trziste puca krupnijom sacmom.

Sačuvana

NISAM ZGODAN AL SAM NEZGODAN
Dule-jagd
Senior
Van mreže Van mreže

dusan.mitic@hotmail.com
« Odgovor #68 poslato: Мај 20, 2010, 10:59:31 »

Djekicu probaj kupi metak od B&P MB Winter,nije nesto preterano skuplji od drugih,oko 53din mislim da je u Rikosetu!Inace on se pravi sa sacmom u maximalnoj velicini tj. do 3,5mm,nema krupnije,sem ako ovi nasi nisu opet nesto trazili da se skarabudzi!Ja uzimam te sa sacmom br.4 i 5,metak je za mene savrsenstvo,nema veliki trzaj niti prasak a ima brzinu i jako je dalekometan!Na njemu se moze videti i plasticna korpica koja je dosta dosta ojacan tj. jaca je od drugih za duplo ako ne i jace!
Evo ga na sajtu!
http://www.baschieri-pellagri.com/index.php?option=com_content&view=article&id=51&Itemid=117&lang=it
Sačuvana

HOCUDU DA GA UBU...
NeLe001
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #69 poslato: Мај 20, 2010, 01:45:08 »

Djekicu probaj kupi metak od B&P MB Winter,nije nesto preterano skuplji od drugih...oko 53din
Баш и није пуно скупљи. Од RC Serie Oro око 10 динара по метку. У хвалитет не улазим.
Sačuvana

Kukurek
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #70 poslato: Мај 20, 2010, 01:59:17 »

RC Serie Oro zakon brate mili,kad ga stavim u pusku ko da sam pgodio vec.Samopouzdanje u njega imam 100 posto.
Sačuvana

kome nazdravim tome z...ziveli.
mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #71 poslato: Мај 20, 2010, 04:17:20 »

RC Serie Oro svakako najbolji RC-ov metak!Ali,za dalja gadjanja postoji dosta jeftiniji,a mozda i prikladniji metak,standardne laboracije-Nobel Sport Vectan 35 grama ili cak Formulla 206 33 grama,veoma zahvalna municija specificnog koncentratora koji nema nijednu rupicu sa strane pa verovatno zato dalje nosi i stvara uzi snop.
Sačuvana
neleo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #72 poslato: Мај 20, 2010, 04:30:32 »

Slazem se sto se tice serije oro trenutno najbolji. Nobel sport ne volim jer mi se par puta zaglavljivao u poluautomatu (neki trap), moji drugari u grupi koriste formulu i prezadovoljni su ja za malo dalje koristim rc-jk6  hi
Sačuvana
mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #73 poslato: Мај 20, 2010, 04:45:38 »

RC JK6,odlican ali s obzirom da je 1050 bari,poceo sam da ga izbegavam iako lovim sa MP-153 koji lako podnosi te pritiske.A,Nobel Sport je standardnih pritisaka i opet ima uzi snop i od JK6,a i daleko je jeftiniji.U svakom slucaju ne treba menjati dobitnu kombunaciju,koja uliva samopouzdanje i efikasan odstrel jer ne volim ranjavanja i mucenja divljaci!
Sačuvana
damnjan.cvetkovic
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #74 poslato: Мај 24, 2010, 09:53:07 »

Dosta sam pucao sa RC-om 24g 7 1/2i sve pohvale cak sam i na daljinama od 40 m obarao lepe primerke fazana

Pravilo je da se prvo predstavite!
Poslednja opomena.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: