DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161891 poruka u 7338 tema- 7067 članova - Poslednji član: Amboise

Јануар 17, 2022, 05:24:29
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Sačmena municija ''RC''  (Pročitano 122621 puta)
mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #45 poslato: Мај 13, 2010, 04:17:49 »

Lovio sam sa tim metkom prosle sezone,oznaka 3,sacma 3.3mm.Dobar metak,sacma i barut su malo losijeg kvaliteta nego kod Serie Oro ali je odnos cena/kvalitet zadovoljavajuci.Sve sto sam lepo nanisanio,odstreljeno je.
Sačuvana
Dule-jagd
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

dusan.mitic@hotmail.com
« Odgovor #46 poslato: Мај 13, 2010, 06:03:41 »

Ja sam ga do sada najvise ispucao sa sacmom br.11 za prepelice! Ranijih sezona sam imao po jednu dve kutije br.5 za patke i fazana!Metak je odlican,ima lepu brzinu! Jedina zamerka koju bi mu dao je da je prejak za prepelice tj. mnogo jako trza i u letnjem lovu kada nosis samo jednu maicu ume jako lepe podlive da napravi na ramenu!Ove godine cu ga pucati(ostao jos skoro jedan karton) sa poluautomatom i mislim da ce biti to ono pravo!
Sačuvana

HOCUDU DA GA UBU...
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu u 2012 godini

« Odgovor #47 poslato: Мај 13, 2010, 06:10:53 »

Lovio sam sa tim metkom prosle sezone,oznaka 3,sacma 3.3mm.Dobar metak,sacma i barut su malo losijeg kvaliteta nego kod Serie Oro ali je odnos cena/kvalitet zadovoljavajuci.Sve sto sam lepo nanisanio,odstreljeno je.
Da da, samo lovci sa istancanim ukusom mogu da primete tu razliku, kao i divljac, koja mi je uvek stavljala primedbu kada pucam ovim metkom a ne zlatnom serijom...  spiteful
Ma daj molim te, ako prepakujem metak i sacmu, primetices razliku!!! Al' juce!!!  Wink
Malo je slabiji za mraz i vece daljine, ali sam zato sa sacmom br.5 obarao grivnase na extremnim daljinama preko 50 m.  hi

Dule, probao ga za prepelicu i konstatovao isto!!! Zato sam i odustao, a i nasao sam nesto lakse, jos bolje i jeftinije za oko 5 din po metku  Wink
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #48 poslato: Мај 13, 2010, 07:36:35 »

Da da, samo lovci sa istancanim ukusom mogu da primete tu razliku, kao i divljac, koja mi je uvek stavljala primedbu kada pucam ovim metkom a ne zlatnom serijom...  spiteful
Ma daj molim te, ako prepakujem metak i sacmu, primetices razliku!!! Al' juce!!!  Wink
Malo je slabiji za mraz i vece daljine, ali sam zato sa sacmom br.5 obarao grivnase na extremnim daljinama preko 50 m.  hi

Dule, probao ga za prepelicu i konstatovao isto!!! Zato sam i odustao, a i nasao sam nesto lakse, jos bolje i jeftinije za oko 5 din po metku  Wink
[/quo
Mozda bih i primetio s obzirom da otvorim svaku novu municiju koju pocinjem da koristim,takom sam i primetio razliku izmedju RC 32 i RC Serie Oro.Nikola,ne mozes da osporis da cev nakon ispaljenog RC 32 nije drasticno prljavija nego ovog drugog.U svakom slucaju dobar metak ali ima i boljih za taj novac i istu gramazu.A,za prepelicu definitivno nije jer 32 grama je previse za tu malu koku.
Sačuvana
vlada.lovac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #49 poslato: Мај 13, 2010, 10:08:04 »

Od RC-a imam iskustvo samo sa JK6 br.5 (2,9mm) sa 36g olova, max 1050bar, koristim ga za goluba grivnaša i divlje patke, dosta brz metak i odličan za velike daljine, ali mislim da je i prilično skup, ne znam koja mu je cena kod nas, još uvek koristim neke stare zalihe donete iz Italije
Sačuvana
Djekic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Volim da lovim,moram da radim!

« Odgovor #50 poslato: Мај 18, 2010, 03:36:57 »

jel ovaj sa casicom (koncentratora) ili bez ?

Sačuvana
Kukurek
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #51 poslato: Мај 18, 2010, 03:53:35 »

RC je strasno dobar metak i to niko nemoze da porekne.Prosle godine sam lovio fazana RC serija oro i nenadmasan je.A moj burazer je tim mettkom odstrelio grivnasa na 90 koraka verovali ili ne good
Sačuvana

kome nazdravim tome z...ziveli.
mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #52 poslato: Мај 18, 2010, 04:40:15 »

Sto se tice kvalitativne komponente,da je tako nazovem,RC Serie Oro je po mom misljenju mozda i najbolji patron na nasem trzistu,ako ne i na svetu,ugodan trzaj,ravnomeran posip,velika brzina i skoro cista cev nakon opaljenja.Ali,kada ukljucimo cenu u razmatranje,onda gubi primat i tu bih na prvo mesto stavio Clever Mirage High Speed 32 grama(700 din. kutija preko Lovackog udruzenja).
Sačuvana
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #53 poslato: Мај 18, 2010, 04:59:34 »

Može malo pojašnjenje vezano za RC.Koje serije sve ima i koja je razlika medju njima hi
Sačuvana

Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije!
Djekic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Volim da lovim,moram da radim!

« Odgovor #54 poslato: Мај 18, 2010, 05:15:10 »

Evo spiska njihovih proizvoda

http://www.rc-cartridges.com/

sada kliknite na The product,game catrigets ...
i listaj te dalje sami.
Sačuvana
Dule-jagd
Senior
Van mreže Van mreže

dusan.mitic@hotmail.com
« Odgovor #55 poslato: Мај 18, 2010, 09:47:53 »

Evo nekih od RC metaka koje sam ja koristio,u ovaj RC SEMI MAGNUM sto bi rekli mogu da se zakunem da je metak boli glava!

Onda RC JK6 koji je vec neko pomenuo!

A ovo je metak koji koristim za lisice i koji je nesto slicno kao B&P Big Game!

I MOJA MALA ZALIHA KOJOJ MOZE KOMOTNO DA SE DODA JOS NEKIH 200kom!

Pozdrav!
Sačuvana

HOCUDU DA GA UBU...
tabacki
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #56 poslato: Мај 18, 2010, 09:57:53 »

AAAAAUUUUU Dule pa ovde neznas sta je lepse od lepseg(na zadnjoj slici)...Svaka cast na izboru   
 drinks    good
Sačuvana
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #57 poslato: Мај 18, 2010, 10:13:20 »

Za ovo ti treba deset dana da ispucaš i to da pucaš bez prestanka.
Svaka čast good
Sačuvana

Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije!
Đora
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #58 poslato: Мај 18, 2010, 10:31:17 »

Bogami dobra zaliha!
A ovo je metak koji koristim za lisice i koji je nesto slicno kao B&P Big Game!

Sto se tice ovog metka ja sam sa njim protekle sezone bio prezadovoljan za lov lisice. Imao sam odstrele (u vatri) i na daljini od 50 koraka.
Sačuvana

Sve sto ispred mene bezi, posle pucnja lezi!
Kukurek
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #59 poslato: Мај 19, 2010, 08:12:01 »

Dule-jagd ovo jos kod nikoga nisam video,svaka cast.Nemoj da im prodje rok biggrin
Sačuvana

kome nazdravim tome z...ziveli.
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: