DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161880 poruka u 7333 tema- 7065 članova - Poslednji član: OtacMakarije

Децембар 03, 2021, 12:01:08
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristKrupna divljač (Urednik: swift)ČUDO U BANATU, MOŽDA NOVI SVETSKI PRVAK SRNDAĆA
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 14   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: ČUDO U BANATU, MOŽDA NOVI SVETSKI PRVAK SRNDAĆA  (Pročitano 79160 puta)
shaga
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Wild Boar

WWW E-mail
« Odgovor #15 poslato: Јул 16, 2009, 09:08:46 »

E stvarno........nemam iskustva sa tim pa ko pita ne skita...........sta ako covjek nema da ga plati
Malo cudno da sebe citiram al da vidite opet pitanje.........zna li ko.
Ovo vise kazna nego sreca.......... spiteful
Sačuvana

A u ruke Mandusica Vuka bice svaka puska ubojita
http://www.youtube.com/watch?v=Qpi-3qM6rj4
bane30
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ako kanis pobijediti nesmes izgubiti!

« Odgovor #16 poslato: Јул 16, 2009, 09:22:08 »

Kazna nego sta!
Sačuvana
oscar
Gost
« Odgovor #17 poslato: Јул 16, 2009, 09:25:06 »

Evo dragi Forumaši, prvi ste u prilici pogledati fotografiju možda novog svetskog prvaka u trofejima srndaća. Sutra sledi još fotografija. kao i tačne mere i ukupan broj poena. Uživajte.

Sačuvana
dr.mita
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Mislimmmm, nisam ginekolog ali mogu pogledati!

« Odgovor #18 poslato: Јул 16, 2009, 09:31:03 »

Ma lazes bre??? Kuku ti je meni da ga upucam, nedaj boze... Zasta bre? Da okacim jaknu na njih? Misli opet izvinjavam se al ja sam operisan od trofeja.... Al to je bre, ma bolje da cutim!!!
Vidi se da je plod selekcije, sto bi Kiza rek'o...radilo se...!
Cestitke
Sačuvana

ISTERUJEM ZLO,
UTERUJEM DOBRO!
NAJBOLJI NA FORUMU U 2013.PO OCENI ČLANOVA
pescarac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Јул 16, 2009, 09:40:49 »

Čestitke, još jedan primer da dobar rad donosi dobru zaradu
Sačuvana
Marko
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Јул 16, 2009, 09:43:23 »

Pescarac,
Ti imas cenovnik sigurno(a I iskusniji si) koja je cena predstavljemog po ovogodisnjem cenovniku??
Sačuvana

Dobar pogled!
oscar
Gost
« Odgovor #21 poslato: Јул 16, 2009, 09:50:41 »

Ama ljudi sutra će mo znati sve. Dajte malo mašti na volju, kako je sačuvan, koliko je star, kako opstade na ovim prostorima, ima li naslednika, kakav je teren, koja je ovo genetika. Ili možda , zamislite sreće, na sledećoj svetskoj lovačkoj izložbi stoji naš srndać i piše Svetski prvak i ispod SRBIJA. Zar je sad važna cena ili zarada. Da li ste svesni mogućnosti da jedna mala zemlja sa skronmim fondom srneće divljači svetu podari prvaka. Možemo li još kojeg,. Hajde da raspravimo da li je ovo plod struke, selekcije ili slučajnost. Ima hiljadu važnijih pitanja od cene. A ovi što pominju kačenje jakni na nega ili da su operisani od trofeja mislim da imaju posebne forume za šale i neozbiljnosti. Ovde nije svakako mesto za takve komentare.
Sačuvana
cula
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Kad sam bio mladjan lovac....

« Odgovor #22 poslato: Јул 16, 2009, 10:34:25 »

Svaka cast .................
Sačuvana
mile.florida
Senior
Van mreže Van mreže

mile.florida@hotmail.de
« Odgovor #23 poslato: Јул 16, 2009, 10:43:40 »

Nemam reci svaka cast ,trebalo je to odnegovati ,a prodati je lako . hi
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #24 poslato: Јул 17, 2009, 12:09:53 »

Sada sam pogledao ovu temu. Ceo dan sam van kuce.

Prva reakcija mi je bila: SRBIJA je mozda na pragu da ima svetskog sampiona.
Mozete pomisliti sta nasa mala zemlja dobja na ugledu sa takvim trofejom.
Koliko bi to podiglo ugled i rejting srpskog lovstva.
Sa nestrpljenjem ocekujem zvanicne rezultate.
Radoznao sam i po pitanju starosti grla, njegovog pracenja u odrastanju i uzgoju
kao i ostale okolnosti vezane za odstrel.

Cestitke LU koji je gazdovao sa ovakvim srndacem, cestitke lovcu na odstrelu.
Sretnik vlasnik trofeja ce imati nesto sto ce ga celog zivota secati na danasnji dan.

Pare?
Nisu vredne pomena.Ovo se puca jednom u zivotu. Onaj ko je pucao... je valjda bio dovoljno svestan o cemu se radi, kada je ugledao 'baju' u objektivu.

Jos jednom, drzim palceve da je Srbija dobila sampiona. good
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
pescarac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Јул 17, 2009, 08:03:10 »

Pescarac,
Ti imas cenovnik sigurno(a I iskusniji si) koja je cena predstavljemog po ovogodisnjem cenovniku??

Cenovnik LSS za odstrel koji važi od 16.05.-30.09.
masa preko 550 gr. = 2025 eura + 27 eura 1gr. što bi reklo u prevodu
1060-90-550= 420 gr. * 27 eura = 11.340 eura + 2025 eura = 13.365 eura.
1060 = masa rogovlja
90   = masa lobanje koja se odbija
550  = cenovna granica
Lovac koji je odstrelio ovo, sigurno je znao šta odstreljuje i  u momentu pucanja je znao koliko to vredi, tako da verujem da mu novac ne predstavlja problem. Ako je iz Krčedina i ako je to onaj za koga mislim da jeste, onda je sigurno tako. Najbolji idu najboljima. Cena je nebitna za ovakvo zadovoljstvo.
Ovim odstrelom je dobila Srbija, dobilo lovačko udruženje Novi Kneževac, dobili lovni radnici u njemu, dobili LSV i LSS, dobio srećni lovac, a jedino izgubio srndać i potomstvo koje je nadam se ostavio.
Po fotografiji mislim da je srndać dostigao zrelost i da je vreme bilo da se izvadi iz lovišta, ali komisija će reći svoje.
Inače nemam iskustva sa ovakvim trofejima, ali ima sve elemente ocenjivanja.
Da je odstreljen po starom cenovniku (ne po težini rogovlja, već po broju poena, cena bi bila veća za jedno 5000 eura.
Sad je valjda jasno Kizino apelovanje za domaćinsko gazdovanje sa srnećom divljači.
Sačuvana
acalovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Јул 17, 2009, 08:08:47 »

Evo dragi Forumaši, prvi ste u prilici pogledati fotografiju možda novog svetskog prvaka u trofejima srndaća. Sutra sledi još fotografija. kao i tačne mere i ukupan broj poena. Uživajte.

Ajd kad kazete da diskutujemo!Tu nema ni selekcije,ni cuvanja,niceg ni n..To je majka priroda podarila(citaj ubogaljila)Daleko da doticno L.U.negazduje kako treba al sto ga nedadose u aprilu,maju???Da je bilo selekcije on nebi docekao ni 3 godinu!!!Pregledao sam na desetak hiljada trofeja srndaca i znam vrlo dobro sta pricam ovde se radi o klasicnom hormonalnom poremecaju u lucenju zlezda prilikom rasta jos u bastu!  scenic Nije normalno(prirodno)da srndac ima takve rogove,svako od nas kako oni izgledaju kod zrelog srndaca!  :superstition:Nekad se to zvalo skart i bacalo se jer se smatralo ruznim  sarcastic a sad to ima svoju cenu jer se "prodaje" na grame a ne na cic poene! :spiteful:Daleko od doga sto kaze Bucko da je dopingovan,  download pa mi nemozemo da sacuvamo i ono sto imamo a kamo li da se time iko bavi!!!Sumnjam i da su oni znali  nono koliko je "to cudo" tesko,videli su da ima masu i setili se da mogu nekog da dovedu i da lepo unovce al toliko da bude tezak bb bb ...U Sibiru se dooobri srndaci  bb  krecu od 900 do 100grama ima i tezih naravno al to je sibirski! bb :bb:Da zavrsim moju diskusiju,jel treba se raditi nesto spiteful,ovo je poseban dan za Srbiju I LOVSTVO jer ovo jos ni u Evropi nije vidjeno a kamo li kod nas! scenic scenic bb :superstition:Ja kao veliki ljubitelj i postovalac srnece divljaci cestitam ovim putem uspesnom lovcu,njegovim vodicima,lovackom udruzenju i LSS! hi hi hi SA OVIM SMO ISPRED SVEDJANA! spiteful spiteful hi hi hi
Sačuvana
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu u 2012 godini

« Odgovor #27 poslato: Јул 17, 2009, 08:27:44 »

Ako si nam reko bata Aco!  good
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
pescarac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Јул 17, 2009, 08:41:10 »

Acalovac, ti si u pravu 99%, ali koga to briga. Da li misliš da nije mogao biti i ranije odstreljen. Ali stručna i lovočuvarska služba su verovatno pratile to grlo, (bar zadnjih pola godine), tačno procenili vrednost tj. težinu istog, čuvali danonoćno pomenutog baju, i diskretno pustili informaciju o postojanju takvog grla. Čekali su pravog lovca. Nije isto ako takvo grlo odstreli neki anonimni španac (izvinjavam se istima), ili ako odstreli jedan od najvećih lovaca sa ovih prostora (ukoliko je on). Ako iza njega stoje gomile trofeja (a bilo ih je i na prošlogodišnjem sajmu lova), ovaj trofej zaokružuje njegovu bogatu zbirku.  Ovaj srndać bi u normalnim okolnostima imao izmedju 120 i 140 poena (tako da je dobro da ima potomstvo), a opet je na vreme izvučen iz lovišta da ne prenosi gene posle ovakvog hormonalnog poremećaja (verovatno je ranjen u testise). I za dosadašnjeg prvaka bivše Jugoslavije koji je odstreljen negde u Vojvodini, se vodila dugo rasprava da li je škart ili ne i kao takvog da li ga diskvalifikovati. Komislija LSV (ako se sećam to je bilo negde krajem 80-tih godina prošlog veka) je zauzela stav da trofej ima sve elemente ocenjivanja, pa je posle merenja proglašen za prvaka zemlje. Ne sumnjam u stručnost profesora Miloša, Fecike i Deje. Da mi je da u ovom momentu budem sa njima u Novom Sadu samo pet minuta, pa posle kako bog da. Možda sam malo pustio mašti na volju, ali u ovakvoj situaciji to je i normalno.
Sačuvana
oscar
Gost
« Odgovor #29 poslato: Јул 17, 2009, 11:29:46 »

NEZVANIČNO, NOVI PRVAK SVETA
Prema rezultatima merenja srndaća odstreljenog 14.7.2009 godine u lovištu Lovačkog društva Fazan u Srpskom Krsturu, LU Novi Kneževac, svet je dobio novog prvaka u kategoriji trofeja srndaća. Dosadašnji prvak sveta , švedski srndać, odstreljen je i ocenjen na svetskoj izložbi lovačkih trofeja još davne 1983 godine i ima 246,90 poena.
NAŠ SRNDAĆ PREMA DANAŠNJIM REZULTATIMA OCENJEN JE SA 277,16 CIC POENA.
Trofej je ocenila komisija u sastavu Prof.Dr Miloš Beuković, Dipl.Ing Milenko Zeremski i Dr vet.med Milan Novkov. Zvaničnu potvrdu vrednosti ovog trofeja treba da potvrdi komisija za lovačke izložbe i trofeje CIC-a i tek tada će mo imati i zvaničnu potvrdu da je svet dobio novog šampiona.
Ovaj neprocinjovo vredan trofej odstrelio je lovac i Krčedina Premil Popović koji inače do sada ima 500 odstreljenih srndaća. Pucao je sa 300Win Blaser.
 Više pojedinosti čitajte u sledećem broju časopisa Lorist.
Evo fotografija koje smo danas napravili na merenju trofeja i novog svetskog prvaka.
Lovac Premil Popović sa svojim blagom

Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 14   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: