DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161880 poruka u 7333 tema- 7065 članova - Poslednji član: OtacMakarije

Децембар 06, 2021, 04:53:46
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumORUŽJE, MUNICIJA, OPTIKE I MONTAŽELOVAČKO ORUŽJE (Urednik: swift)Kombinovano lovačko oružje, prednosti i mane....
Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kombinovano lovačko oružje, prednosti i mane....  (Pročitano 22116 puta)
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Јул 10, 2008, 01:01:18 »

Šta mislite o kombinovanom lovačkom oružju: Driling, Klasična kombinovana puška...
Kod nas zu najzastupljenije češke serije Brno ZH, Uherski brod M584 Tatra, Super Brno, zatim ruske IŽ 94, pa tek onda dolaze prelepe i skupe Merkel Sul i ostale. Drilinzi uglavnom Suhlovi najviše.
Šta mislite o tom oružju. Ja lično lovim sa možda najlošijom i najjeftinojom Brno ZH, ali za sada me služi, precizna je, nema ''lufta'', održavam je.
Evo jedne slike da zagolicam maštu i teoriju:
Dva metka, munjevito ispaljena, 7X57R i Brenneke kugla:
Sačuvana
traper
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Јул 10, 2008, 02:40:01 »

Imam kombinirku Uherski Brod 584 ali nemam originalne nosače optike.
Lovim sa mehaničkim nišanima i mogu reći da je jako precizna.
Tragam za nosačima.
Ako neko zna gde ih mogu nabaviti i koja je cena,neka mi pomogne.
Pozdrav.
Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Јул 10, 2008, 02:53:53 »

U najnovijem broju lovačkih novina (danas sam ih dobio) imaš lika koji prodaje polovne optike smit bender i Brno original nosače.
Takođe ako nađeš stari cajs ZF4 obično je namontiran i original nosač za Brno puške.
Zrak takođe radi nosače za Češke puške u Gospođincima D.o.o. Siriški prodaje mislim 75 evra komad da je.
U Slovačkoj ako imaš nekog 60 evra su nosači u svim prodavnicama lovačke opreme a nikakav problem nije ih preneti.
Inače razlikuju se nosači: za ZH i Brno Super su isti a za Tatru je kraći nosač i ne može se staviti na ZH ili Super Brno. Dok obrnuto nosači za ZH i SUper Brno mogu se montirati na tatru bez problema. Bitno je da nosač ima onaj mali zub koji uđe u lastin rep Čeških kombinacija.
Sačuvana
danilop
Gost
« Odgovor #3 poslato: Јул 10, 2008, 03:10:17 »

Posedujem IŽ94 u .223 Rem/12x76 specijalno za predatore. U porodici je bio i jedan prelepi Merkel-Suhl driling sa jakim gravurama koji je na žalost prodat - duša me boli Cry Cry

Tek će sledećih godina da me zaboli i novčanik, kada uspem da skupim pare za takav isti ..
Sačuvana
traper
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Јул 11, 2008, 07:32:18 »

Hvala VolvoBM.
Sačuvana
HuntR
Gost
« Odgovor #5 poslato: Јул 14, 2008, 12:28:36 »

kad gledam i citam o lovovima kakve ti i isa imate prosto ne mogu da verujem da se ni jedan proizvodjac oruzja ili municije nije potrudio da neki proizvod nazove po vama ili van ne da na testiranje .posto vase samopuzdanje prema ishodu lova i poznavanje navika divljaci bi u neka prosla vremena davno preslo pojmove lova bivsih jugo drzava,mislim da bi neko iz makar domacih fabrika trebao da stupi u kontakt sa vama i da vas pita sta biste hteli da vam naprave.
moj otac poseduje driling i mislim da je izuzetno oruzje,zanemarivo tezi od klasicnih pusaka.moje licno misljenje je da bi na svaku kombinaciju trebalo staviti sinu jer jos podize upotrebnu vrednost.
zbog upotrebe karabinskog metka iz puske koja je konstrukciono bliza sacmari nego karabinu mislim da se njenoj izradi posvecuje veca paznja,pa joj se ja ne bi usudio dati komentar "najlosija".
mislim da fotografije tvojih lovova sve govore i steta je sto ih u nasim lovistima nema vise,inace ako se ne varam da si u jednoj poruci napisao da izbor zrna koje koristis u velikoj meri odredjuje ponuda a vidim da si opisivao zrno grom,u backoj topoli ga imas u kalibru 7x57r po prihvatljivoj ceni mnogo nizoj nego u novom sadu.
mislim da bi te driling odusevio vise od turkinje,nije za takvog spricera .
Sačuvana
alas
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Dobar Pogled

« Odgovor #6 poslato: Новембар 05, 2008, 11:10:03 »

Posedujem IŽ94 u .223 Rem/12x76 specijalno za predatore. U porodici je bio i jedan prelepi Merkel-Suhl driling sa jakim gravurama koji je na žalost prodat - duša me boli Cry Cry

Tek će sledećih godina da me zaboli i novčanik, kada uspem da skupim pare za takav isti ..
gde bih mogao da kupim takvu kombinirku kao vi? i koja je cena?
Sačuvana

DOBAR POGLED
siladji
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Септембар 10, 2009, 03:53:23 »

mene licno interesuje dal mogu naci trap cev za brno Zh,naravno polovnu,i dal vredi uopste truda?
Inace da dodam ovoj temi,nedavno sam kupio original nosac i optiku(Tasco 3-9x40) za kombinovanu Brno 7x57R/16 za 200 eu.
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Септембар 10, 2009, 05:41:37 »

Postoje, ja sam pre nekog vremena nasao cevi (oglas u kalibru) ali lik je za moje pojmove trazio previse -350E
Sačuvana
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Септембар 11, 2009, 07:12:38 »

pa i ostale cevi za ZH su uglavnom oko 300-350 eura...
Sačuvana

cev je shipka kroz koju je provucena rupa...

www.adio.rs
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Септембар 11, 2009, 07:25:21 »

Ne bi bilo puno, kad bi bile kao nove(iznutra), što je sa nehromiranim cevima jaaako retko.
Drugo je pitanje - koji će ti to vrag(sheytan  sarcastic )? Sa tim cevima to opet nije trap puška. Ako imaš 12-12 cevi, ja tu ništa ne bih dir'o! Smiley Ta puška ima jaako lep(relativno širok) posip. Jedino ako je za patke & guske, ondaK bi bilo neke logike.
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
jovan
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Септембар 11, 2009, 11:19:49 »

Teško je naći trap cevi za nju. Ja ih imam i ako bi ih prodavao već postoji mnogo zainteresovanih. Dobre su i za zeca u ravnici jer 76cm cevi i obe pun čok. Kupio je skoro moj drugar i platio ih je 350 ili 400 eu.
Sačuvana
siladji
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Септембар 11, 2009, 12:58:41 »

Nije da je bas tesko naci trap cev,nego sto je skupo.kao sto neki kazu ovde 350 eu,a ja sam pusku sa 7x57/R/16 i 16/16 cevima kupio za 600 eu u konzerviranom stanju.
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: