DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161880 poruka u 7333 tema- 7065 članova - Poslednji član: OtacMakarije

Децембар 06, 2021, 04:36:07
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Huglu 200 AC.. Moja Nova puska.  (Pročitano 16740 puta)
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« poslato: Март 06, 2009, 10:48:37 »

Dakle, moram da se pohvalim. Od danas sam sretni vlasnik Huglua 200 AC.. Nisam imao tokom dana vremena da je bolje pogledam, pa evo sedim i gledam malo detaljinije, recimo na treci pogled.. I evo prvioh utisaka sta su u stanju da urade Tufegdzije.

Na prvi pogled puska deluje znatno skuplje nego sto to u stvari jeste. Paljeni finis, relativno dobro drvo, ne vrhunsko, kvalitetno upasovani spojevi izmedju drveta i metala daleko su iznad onoga sto se vidja u toj cenovnoj kategoriji. Da letve stafle i vrljike ispod ovog cenovnog rana i ne pominjemo.

Akcija je stari dobri Boxlock, tj Anson Delley. Sa laznim plocama sa strane, da bi licila na Sidelock, ili kod nas poznatiji Holland Holland. Za tradicionaliste je ovo jeres, medjutim meni licno su velike bocne ploce daleko atraktivnije. Okidac je jedan, sa mehanickim selektorom, pomeranjem kocnice levo desno. Izuzetno je precizan, mekan taman kako treba, i sa pozitivnim osecajem sta je uradjeno sa kocnicom i koja je cev prva. Mehanizam okidaca je mehanicki a ne inercijalni, sto je prednost u slucaju da slaze prva cev. Okidanje je na jednoj cevi malo tvrdje, od druge, ali to ce leci vremenom. Opet ovo je nesto sto moze da priometi samo neko dokon, kod kuce, siguran sam da se nece primecivati tokom pucanja.   Svi srafovi na glavi su okrenuti kako treba, unapred, sto je isto +. I to veliki.

Cevi.. 71 cm, spolja crni hrom, iznutra tvrdi hrom. Na povrsni nemaju nikakve nedostatke, nema linija od ozvlacenja i kovanja, ravne su, i ngede3 nikakvog uboja. Bas kao sti i treba da bude. Deluju da su malo deblje od standarda, kod mene opet +, ali sacekacu sa definitivnim sudom dok ih ne premerim. Jedno 7-8 cm od usta cevi se malo sire, da bi prihvatile promenljive cokove, koji imaju poprilicno debele zidove. Ovo je minimalno, opet nesto sto samo picajzla moze da primeti. Sina je vrlo uredno spojena, ravna i prava, sto se ne vidja bas cesto kod pusaka nekih drugih proizvodjaca. Gornja povrsina je isfrezovana, nije radlovana, ali vrlo lepo sprecava odsjaj.

Cokovi su jedno od problematicnih mesta, posto su iznutra ostali risovi od obrade, koji idu po precniku, sto mi se ne svidja. Posto su hromirani, verovatno ce jedino resenje da bude da se ispoliraju, pa ili paze i podmazuju, ili hromiraju opet. Videcemo kakvi ce posipi da budu, ako su dobri necu ih dirati, ako nisu, sledi intervencija.

Prelazni konusi u cevi su kratki.. Bio bi sretniji da su duzi, ali nemam nameru da to diram.. 

Puska ima izvlakace umesto Ejektora, mislio sam da je upravo suprotno, i sa ovim sam vise nego zadovoljan. Da su ejektori ionako bi ih iskljucivao, ovo je mnogo lepse i elegantnije resenje.

Brava  na potkundaku je Deeley, moram da priznam da bi vise voleo Anson stap, koji je samopodesavajuci, i nece da se potrosi, nikad, ali je i ovo sasvim prihvatljivo resenje. Kada bude trebalo, tu je Zilijen.

Kundak i potkundak.. Drvo je OK, nije za padanje u nesvest, recimo klasa dva, ali za ovu cenu vise nego dobro. Cekiranje je ravnomerno,jako cisto, broj ravnih povrsina je minimalan, i jedina mana je prelazak cekiranja preko ivice na nekoliko mesta.. Rekoh mana.. Ma opet mnoze da se potpise pod picajzlu, koja gleda sitnice.  Finis je poliuretan, i moram da priznam da bi cela puska delovala mnogo atraktivnije da je u pitanju drvo. Povrsina ima nekoliko nepopunjenih mesta, videcemo sta tu moze da se uradi. Najsretniji bi bio kada bi mogao da ga sminem bez smirglanja, pa polako, jdeno 3 meseca rada na englezu i poliranju. Gumena kapa je prava za ovaj tip, tvrda guma, na plasticnoj podlozi koja izlazi na povrsinu na vrhu, da se puska lakse ubaci u rame. 

Subjektivni osecaj.. Savrseno.. Puska izlazi tamo gde treba, i imam utisak da ce sve biti u redu.   

Eto, toliko na treci pogled.. Za koji dan slike, a streliste ce morati malo da saceka, posto imam nekih drugih, ozbiljnijih Wink obaveza.
Sačuvana
Dule-jagd
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

dusan.mitic@hotmail.com
« Odgovor #1 poslato: Март 06, 2009, 11:44:23 »

BR neka te sluzi i u zdravlju da je koristis! Sve pohvale sto se tice izbora! Vidi ako mozes ubrzaj malo sa slikama,cekam kao zapeta puska da vidim to cudance!
Veliki pozdrav!
Sačuvana

HOCUDU DA GA UBU...
darkohunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Март 07, 2009, 10:03:04 »

Drago mi je da je jedan istinski poznavalac kupio baš tu pušku, jer ima nas poprilično koji se dvoumimo oko iste... Mada, kako vidim, to je moja sledeća sačmarica... Ne reče, ili je meni promaklo da li je u 20/76, ili 12/76?
Sačuvana

AQILA NON CAPIT MUSCAS!
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Март 07, 2009, 11:38:54 »

Slike kasne zbog toga sto mi majstori rade kupatilo, i rasturaju po kuci, pa niti smem da odem negde, niti mogu da slikam..

Darko, da budem iskren, krivac za moju kupovinu je Toza. On me je nagovorio Cheesy, ali da priznam i nisam se bas nesto gicao.

Elem, po svemu ovo je jako dobra puska, koja bi kod spanaca kostala recimo 2 ili tri puta vise. Kozmeticki je odlicna, a za mehaniku sam siguran da nece praviti problema, ili da se ti problemi lako otklanjaju. One koje rade, rade savrseno preko 20 000 patrona.

Kalibar je 12/76, mada nista teze od 34 grama nikada nece uci u nju.. Planiram da uglavnom pucam papirne patrone.
Sačuvana
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Март 07, 2009, 04:38:16 »

kolega cestitam na valjanoj kupovini i da se s nom nalovis jos jedno 80godina pa posle nek love unuci...
svaka cast za opis gore, detaljno, kratko i jasno, ni toza ga ne bi tako srocio....
Sačuvana

cev je shipka kroz koju je provucena rupa...

www.adio.rs
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Март 07, 2009, 05:04:07 »

Ne sekiraj se, bice jos teksta.. Ovo su samo prvi detalji..

Danas sam saznao i celik od koga se pravi. Cevi su od 1060, tvrdoce 24 HRC. Glava je 1040, cementirana nakon toga. Cementacija je sastavni deo paljenog finisa, daje tvrdu povrsinu, ispod koje je zilav i mekan celik.

Evo i slika sa sjata.. Moje slede kasnije.

Sačuvana
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #6 poslato: Март 07, 2009, 06:13:26 »

Finiš palena ili marmorirana baskula - glava puške?
Pozdrav Goran
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Март 07, 2009, 09:00:55 »

Gorane, glava ili baskula..

Marmorirani i paljeni finis su domaci izrazi, prvi stihoklepacki, drugi malo tacniji, ali pravi naziv za taj finis bi bio cementacija u boji. (color case hardening)

Turci su me zaista iznenadili, posto svi sitni delovi imaju isti finis kao glava. Kod klasicnih engleza, samo je glava tako finisirana, svi ostakli delovi su brunirani.
Sačuvana
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #8 poslato: Март 07, 2009, 11:34:15 »

Turci zaista prave lepe i hvalitetne puske i puno vise daju nego sto kostaju.U to sam se i sam uverio kupovinom jedne turske polozare.A imao sam prilike i prosle godine u Turskoj da se sretnem sa dosta vise primeraka njihovik lovackih pusaka i mogu vam reci da su me prijatno iznenadili.
Pozdrav Goran
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #9 poslato: Март 07, 2009, 11:39:43 »

Mnogo Save ce proteci ispod savskog mosta dok se ne dokazu, otom potom...
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Март 08, 2009, 04:02:30 »

Kolko parica ako nije tajna
Sačuvana
prosedi52
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Март 09, 2009, 09:38:51 »

Swift Koliko bi vode dunavom proslo da su turske puske na Srpsko trziste dosle pre 50 god a ruske pre 3-4 god?
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #12 poslato: Март 09, 2009, 09:46:20 »

Swift Koliko bi vode dunavom proslo da su turske puske na Srpsko trziste dosle pre 50 god a ruske pre 3-4 god?

Joj, pitanja..

A da nismo bili u istocnom bloku..
Ne bi bilo ni turkinja ni ruskinja...vec Merkela.

Vidi filozofije....a Wink
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #13 poslato: Март 09, 2009, 10:36:08 »

Tursko oruzje je doshlo na ove prostore josh pre 620 godina...  Wink
Sačuvana

vlado
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Март 10, 2009, 10:55:58 »

Svaka prinova godi,jos kad bi nam omogucili kao na zapadu kupovinu oruzja a ne da nas zezaju sa papirologijom,i malo bolje finansisko stanje pa da kupujemo do mile volje.
Sačuvana

U SVETU ZIVOTINJA JE SVE KAO KOD LJUDI SAMO POSTENIJE.
Stranice: [1] 2 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: