DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161395 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 07, 2019, 02:14:32
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 8 9 [10]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: EAW Montaze  (Pročitano 24207 puta)
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #135 poslato: Новембар 28, 2016, 08:32:52 »

eaw polu montaza prsten neki majstor iz germaniju zalepio tako da sam morao baze da pravim prema karabinu
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #136 poslato: Фебруар 05, 2018, 07:28:27 »

Doslo je do spora o primeni EAW Schwenk montaze ali ja i dalje kao i dosta evropskih lovaca kao i puskara ostajemo pri tome da je jos uvek jedna od neprevazidjenih.

Proslog meseca mi je doslo da na svoj bock dvokuglari zamenim opticki nisan i izbor je pao na po meni jedan od najbolih optickih nisana rekoh po memi Swarovski hteo sam Z8i 1-8x24 ali u radnji ga nije bilo na stanji i da nebih cekao uzeh Z6i 1-6x24 mala je tu razlika vise vizuelne pritode ui to sto se mogu postaviti samoskitajuci tureti ali ova optika koji sam ja hteo to i ne treba.

E posto mi je dvokuglara Merkel Suhl logicno je da su fadricki baze Suhl posto sam i imao Zeiss optiku koja je sa prihvatom na pestene i debljina tubusa je bila 25,4 a ova Z6i je sa Swarovsku SR sinom moralo je sve da se radi iznova. Naj bezbolnije i naj prakticnije a da se opet moze po potrebi brzo skinuti i vratiti i da se ne mora ponovo prepuvati na strelistu je bilo EAW Schwenk baze i EAW montaza.
Sa originalnom montazom i sa Zeiss optikom izgledalo je ovako

A sad Izgleda ovako

Sačuvana
žulj
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #137 poslato: Април 18, 2019, 12:53:21 »

P evo pošto tema o EAW montažama već jedno vrjeme miruje  ,pa da i ja kao novajlija nešto kažem o njima. Imao sam ih na 2 karabina i to 7×64  i 223 Rem, naravno karabini su bili Zastavini.
Prvi koji je M85 došao u Rijeci u Slovenijasportov dućan sam uzeo i Zrakovu optiku 6×42. Dogovorio sam u Zagrebu montažu u radionici Lovac i to sa jednim starijim puškarom ,mislim da je to bio još čuveni Petar koletić (nisam posve siguran).
Uglavnom posao je odrađen profesionalno Eaw je sjeo da je to bila milina. Upucano i dobio metu upucavanja, grupa super možda 15 mm.Doduše to je bio karabin Markx i td ,nigdje rječi nego engleski.
Poslje sa godinama uporabe bezbroj puta skinuta i stavljena i slika pogodaka uvjek ista .Tako je bilo i na drugom karabinu 7×64 ,nikad nikakvih problema.
Jeste da je sama montaža u ono vrjeme koštala 350 DM plus naravno posao, ali od skidajućih montaža a i sa estetske strane po meni vrh.
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #138 poslato: Април 18, 2019, 02:47:14 »

Potpuno ste u pravu kolega to je jako kvalitetna montaza  koja za njeno ispravno montiranje trazi isto tako kvalitetnog, iskusnog majstora.
Jednom ispravno namontirana traje dugi niz godina i sve je stabilno i  cvrsto  kao da je  zavareno. hi
Sačuvana
žulj
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #139 poslato: Април 18, 2019, 06:07:58 »

Danas na jednom karabinu imam Zrak švenk montažu, došla je sa polovnim karabinom . Odmah sam kod prijatelja puškara odnio jer sam i sam vidio da traži utezanje. Čovjek je to rastavio nanovo presložio , naravno gledao je sa centar trnovima kako leži, mislim da je možda i honovao što li već.
Uglavnom ona sad radi dobro i lijepo puška nosi ne razbacuje ,no odmah se tu vidi da nije samo cjena ta koja ih razlikuje.
No da ne bi sve bilo bajno , tu je opet cjena . Za penzionerske prilike ipak malo previše. Na kraju krajeva najmanje košta kvalitetan karabin( polovna Zastava) , dok sve drugo podiže cjenu u nebo. Praktički 3 karabina moraš kupit za iole dobru montažu i još više kvalitetnu optiku.
Kod nas su cjene ko da se takmiče ko će veće.
Sačuvana
prudski
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #140 poslato: Јун 04, 2019, 11:34:31 »

Ne treba porediti zrakove(mauser)svenk montaze i švapske svenk montaze. Nasi strucnjaci su sve pokusali da uproste tako i svenk montazu. Zrakova mauser svenk montaza ne bravi cvrsto na zadnjoj pločici i tu je problem, to jest pri pucanju sa jacim kalibrima iznad recimo 7x57  ,308 pa nagore,dolazi do paralelnog pomeranja optike sa cevi tj optika klizi kroz prednji prsten , a zadnji nosač klizi po bazi ka prednjem nisanu tj.mušici, a to se na švapskoj pogotovo na EAW ne moze desiti jer ona drugačije bravi i ne dozvoljava pomeranje optike napred usled jakog trzaja. Mnogi lovci koristeci neke domace svenk motaze budu razocarani pa onda pljuju po svim svenk montazama. Pozdrav.
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #141 poslato: Јун 05, 2019, 05:46:34 »

I Zrakova" prosta" zaokretna montaza  se moze uspesno smestiti na karabin a i optika na nju i da sve to radi kao odlican  sat .Samo treba  znati istu namontirati pravilno.Secam se jedne bas takve koju sam namontirao svom prijatelju lovocuvaru iz Kalne na sluzbeni Zastavin karabin.I posle vise od deset godina aktivnog koriscenja radi bez greske to jest promasaja.
Eaw jeste solidna montaza ali i ona trazi dosta paznje i prilagodjavanje to jest stelovanje prema trenutnoj situaciji na karabinu. hi
Sačuvana
žulj
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #142 poslato: Јул 09, 2019, 07:12:15 »

U vrjeme kad sam montirao te EAV montaže moram priznat da nisam ni znao za Zrakove montaže. Kao onda mlad lovac za EAV sam saznao čitajući časopis Zov i to od komentara Dušana Bojovića . Redovno ih je savjetovao lovcima kojisu tražili mišljenje koju montažu montirati.
Bilo kako bilo nisam se pokajao jer nikad sa istim nisam imao nikakav problem. Ma nekako sam mišljenja da se i najbolji proizvod nadrimajstorstvom može uništiti ili učiniti ispod prosječnim proizvodom. Konačno viđalo se i skrivljenih tubusa od optičkih nišana i ko zna čega sve ne.
Sačuvana
dusanandra
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #143 poslato: Октобар 12, 2019, 04:52:14 »

Moram i ja da se oglasi po pitanju swenk montaze.Smatram da za cenu zrakovog swenka bolji izbor je pikatini sa prstenovima ili leupold ali... Meni lično je mnogo lepsi izgled samog karabina sa swenkom jer mu daje taj germanski lovacki izgled jos ako je karabin u to stilu odradjen. Ima 243 i 30-06 oba sa zrakov im senkom i zrakom 6x42. Predva dana bio nastrelistu puknuo iz obe po 15tak komada ppu sve stoji nista ne mrda obe grupe na 100m do 40mm.Za ceku i novce ulozene nista bolje ne treba a verujem dace se vecina sloziti samnom. Pozzz svima...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 8 9 [10]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: