DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161436 poruka u 7285 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 15, 2019, 06:59:19
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: EAW Montaze  (Pročitano 24541 puta)
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #90 poslato: Новембар 06, 2016, 11:45:23 »

steta
https://www.youtube.com/watch?v=Ega7G7vUC_c
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #91 poslato: Новембар 06, 2016, 11:46:05 »

a hteo sam da pitam nesta u vezi montaze
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #92 poslato: Новембар 06, 2016, 05:59:22 »

Laufer, to se zove marketing. Proizvodjac placa reklamu i u katalogu i tako se reklamiras,kao sto u marketu se placa da se roba izlozi u prvom redu u visini kupca. Ti proizvodjaci imaju u medjusobne ugovore i tako se reklamiraju u kompletu. Mislis da bi stajer dozvolio da stave u katalog karabin sa Norconia optikom i montazom. Ali da montaza bude skuplja od pojedinih karabina ili pistolja to je van svakog razuma.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #93 poslato: Новембар 06, 2016, 06:17:27 »

da se ja pitam kada bih birao izmedju eaw montaze i moje koju sam pravim izabrao bih...... moju
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #94 poslato: Новембар 07, 2016, 12:09:21 »

Čitam komentare, redom sve lovci od formata, iskusni majstori i umalo me uvjeriše da je EAW  schwenkmontaža smeće, a to smeća na mom Steyru malo jačeg kalibra drži besprekorno gotovo 40 godina. Bezbroj puta optika skidana i vraćana. Dopodne pogon stavljaj širokokutnu, poslijepodne doček menjaj, stavljaj uskokutnu, navečer zvezde skidaj, stavljaj nočnu i gle čuda nema pomaka u slici pogodaka, a smeće, al to smeće košta cca. 500 europljana pa plus gornji delovi exstra za svaku optiku. Pa onda u nevjerici otvorim Frankoniu, dobro Blaser je Blaser on je patentirao svoju sedlastu montažu i svi blaseri ju imaju, kad ono Antonio Zoli AZ 1900 Bavaria Spezial gore meopta i schwenk,ajd mislim nit je puška, nit je optika, nit montaža, kad na drugoj stranici Steyr,Kahles i schwenk, ajd dobro nije Steyr što je bio,kad na sledećoj stranici nekakvi Forest favorit karabin koji bi po izgledu mogao biti Zastava sa Hogue kundakom i gore  Meopta i schwenk? Hladni tuš došao je na stranici Heyma. Model Keiler Swarovski  montiran na Scwenk. Uveren da Frankonia prodaje maglu otvorim Alljagd. Fin katalog, fine puške, ima neki plastični karabin SAauer s 202 Classic XT, a gore Smith Bender i Swenk sa prstenovima.? Dve stranice dalje nekakvi Anschutz mod. 1780 D FL gore Zeiss sa šinjom i Schwenk. Obzirom da mi nikako nije jasno zašto švabo na finu pušku tipa Anschuz meće smeće od schwenk montaže, sad već vidno iznerviran trgovačkim manipulacijama bacim kataloge i otvorim jedan od brojeva njemačkoj Jagera. Najstarije lovačke novine u europi, izlazi neprekidno više od 100 godina.Svake godine 10,000,000 njemačkih lovaca bira najbolji metak, najbolji karabin, najbolji nož, najbolju sačmaricu, najbolju optiku itd., a pobjednik dobiva nagradu Goldener Keiller, (Kipić zlatnog vepra). Eto kad me nije šlog strefio, unazad nekoliko godine glupi švabe koji su Blasera R-93 10 godina uzastopno proglašavali puškom godine, sad proglasiše EAW scwenk montažu, montažom godine. Ovo je previše, moram trgnut rakijicu.
Laufer223  hi

I nakon ovakvog upisa neko ima nesto da objasnjava i filozofira.

Sramota zaista Sramota ali ni Sramota nije kao sto je nekad bila!
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #95 poslato: Новембар 07, 2016, 01:31:47 »

Čitam komentare, redom sve lovci od formata, iskusni majstori i umalo me uvjeriše da je EAW  schwenkmontaža smeće, a to smeća na mom Steyru malo jačeg kalibra drži besprekorno gotovo 40 godina. Bezbroj puta optika skidana i vraćana. Dopodne pogon stavljaj širokokutnu, poslijepodne doček menjaj, stavljaj uskokutnu, navečer zvezde skidaj, stavljaj nočnu i gle čuda nema pomaka u slici pogodaka, a smeće, al to smeće košta cca. 500 europljana pa plus gornji delovi exstra za svaku optiku. Pa onda u nevjerici otvorim Frankoniu, dobro Blaser je Blaser on je patentirao svoju sedlastu montažu i svi blaseri ju imaju, kad ono Antonio Zoli AZ 1900 Bavaria Spezial gore meopta i schwenk,ajd mislim nit je puška, nit je optika, nit montaža, kad na drugoj stranici Steyr,Kahles i schwenk, ajd dobro nije Steyr što je bio,kad na sledećoj stranici nekakvi Forest favorit karabin koji bi po izgledu mogao biti Zastava sa Hogue kundakom i gore  Meopta i schwenk? Hladni tuš došao je na stranici Heyma. Model Keiler Swarovski  montiran na Scwenk. Uveren da Frankonia prodaje maglu otvorim Alljagd. Fin katalog, fine puške, ima neki plastični karabin SAauer s 202 Classic XT, a gore Smith Bender i Swenk sa prstenovima.? Dve stranice dalje nekakvi Anschutz mod. 1780 D FL gore Zeiss sa šinjom i Schwenk. Obzirom da mi nikako nije jasno zašto švabo na finu pušku tipa Anschuz meće smeće od schwenk montaže, sad već vidno iznerviran trgovačkim manipulacijama bacim kataloge i otvorim jedan od brojeva njemačkoj Jagera. Najstarije lovačke novine u europi, izlazi neprekidno više od 100 godina.Svake godine 10,000,000 njemačkih lovaca bira najbolji metak, najbolji karabin, najbolji nož, najbolju sačmaricu, najbolju optiku itd., a pobjednik dobiva nagradu Goldener Keiller, (Kipić zlatnog vepra). Eto kad me nije šlog strefio, unazad nekoliko godine glupi švabe koji su Blasera R-93 10 godina uzastopno proglašavali puškom godine, sad proglasiše EAW scwenk montažu, montažom godine. Ovo je previše, moram trgnut rakijicu.

A sto ne pogleda neki Američki, Australijski,  Kanadski ili neki katalog Afričkih dobavljača. ... ili hiljade njihovih Web stranica...
Vidim ubiše se za EAW...
Zar su samo Švabe lovci???
U ovim zemljama prosečan lovac što u lovu što na streljani ispuca za vikend koliko prosečan Evropski za godinu dana...a o broju ostreljene divljaci suvišno je da se govori.
A tek o načinu lova, nema pratioca pa do ceke  gde se vadi oružje iz kofera,  i na oruzje se ne gleda kao na statusni simbol našaran gravurama već na alat koji se kao takav maksimalno koristi.
Prvo niko nije rekao da je smeće već da nije naj bolja i ne prikosnovena.
Cenim Nemačku školu ali ih u mnogim stvarima ubija tvrdi konzervatizam, počeli su mnogo da kaskaju za drugima a naročito kad je u pitanju Cena-Kvalitet odnosno Placeno-Dobijeno.
Pozz...
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #96 poslato: Новембар 07, 2016, 12:16:52 »

Iskreno, dugo godina sam lovac i jos nisam video lovca da nosi dve ili tri optike sa sobom i menja ih u toku lova. Ovako ispade da je to za sirotinju koja nije u mogućnosti da nabavi dva ili vise karabina.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #97 poslato: Новембар 07, 2016, 12:42:28 »

A sto ne pogleda neki Američki, Australijski,  Kanadski ili neki katalog Afričkih dobavljača. ... ili hiljade njihovih Web stranica...
Vidim ubiše se za EAW...
Zar su samo Švabe lovci???
U ovim zemljama prosečan lovac što u lovu što na streljani ispuca za vikend koliko prosečan Evropski za godinu dana...a o broju ostreljene divljaci suvišno je da se govori.
A tek o načinu lova, nema pratioca pa do ceke  gde se vadi oružje iz kofera,  i na oruzje se ne gleda kao na statusni simbol našaran gravurama već na alat koji se kao takav maksimalno koristi.
Prvo niko nije rekao da je smeće već da nije naj bolja i ne prikosnovena.
Cenim Nemačku školu ali ih u mnogim stvarima ubija tvrdi konzervatizam, počeli su mnogo da kaskaju za drugima a naročito kad je u pitanju Cena-Kvalitet odnosno Placeno-Dobijeno.
Pozz...

Pa pratioca imaju zato sto su posteni lovci i strucni da prepoznaju i ocene divljac. Da im nije pratioca bilo bi tu lepog krivolova. Gledao sinoc Cabelas i jos neke americke sajtova i nisam video u ponudi EAW montazu.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #98 poslato: Новембар 07, 2016, 06:15:17 »

Nisam ni napisao da je pogodak na 800m. bio u lovu. Sa m91 u kal.7,62x54 pogodci do 600m. su uobicajeni i meni se licno vise dopala jer ima dusu cev i hromiranja iznutra. Inace pucanje u divljac u pokretu kroz rastinje i na 100m. nije eticki,siguran i cesto rezultira promasajem i ranjavanjem.
Dobar pogled
Kos
Kako god da je na 800 metara  je   tezak zatatak da se neutralise cilj 1/1 i za strelca koji svaki dan  sa M76 ispuca u treningu i pola sanduka municije. 
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #99 poslato: Новембар 07, 2016, 08:25:33 »

Ima na M48 zarez na gajci 20,i na tarabi pise svasta,posto sada lako moze da se snimi,voleo bih da neko ko vec pise o pogotcima sa m 76 na 800m,to pokaze i nama.
Sačuvana

svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #100 poslato: Новембар 07, 2016, 10:31:14 »

Ima na M48 zarez na gajci 20,i na tarabi pise svasta,posto sada lako moze da se snimi,voleo bih da neko ko vec pise o pogotcima sa m 76 na 800m,to pokaze i nama.

Gorane otvori novu temu pa da diskutujemo.
Sačuvana
Milan Grba
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #101 poslato: Новембар 07, 2016, 11:05:29 »

Priča o EAW schwenku je kao priča o vw golfu dizelu.
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #102 poslato: Новембар 08, 2016, 11:26:31 »

Gorane otvori novu temu pa da diskutujemo.
Posto ti navodis pogotke sa M 76 na 8oo m.ti otvori temu moze i u svastari.
Sačuvana

laufer223
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #103 poslato: Новембар 13, 2016, 10:39:14 »

Iskreno, dugo godina sam lovac i jos nisam video lovca da nosi dve ili tri optike sa sobom i menja ih u toku lova. Ovako ispade da je to za sirotinju koja nije u mogućnosti da nabavi dva ili vise karabina.
Dobar pogled
Kos
Eto vidite švabe ko racionalni narod napraviše karabin za sirotinju. Menjaš cevi kalibre, optike kako ti se prohtije ili po potrebi, a kundak uvek isti, ono da sirotinja ne troši na dve i više pušaka. Karabin se zove Blaser R 8.
Sačuvana
zhrvoje
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #104 poslato: Новембар 13, 2016, 12:09:03 »

Tako je kolega Laufer223 good
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: