DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161436 poruka u 7285 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 15, 2019, 08:01:32
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 10   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: EAW Montaze  (Pročitano 24546 puta)
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #30 poslato: Новембар 02, 2016, 11:52:31 »

Nazalost vec dugo pokojni Dusko Bojovic nije nikad forsirao Shvenk montaze vec ih je smatrao boljim, savremenijim i jeftinijim resenjem od Suhl montaza naj vise zbog toga sto omogucuju nize postavljanje optike od Suhl jer se optika prilikom skidanja i postavljanja ubacuje rotiranjem a ne podizanjem zadnjeg dela a takva konstrukcija kod Suhl-a odnosno nacin skidanja i postavljanja trazi nesto vise mesta izmedju optike i cevi.
EAW je tada bio pionir u serijskoj proizvodnji ovih zaokretnih montaza, jedini veliki proizvodjac i nama naj blizi pa nije cudo sto je tu marku preporucivao.
Zastava nikada nije proizvodila niti ugradjivala svoje montaze, vec je samo proizvodila baze tipa Weaver za svoje karabine tzv. Lastin rep, na koje je fabricki montirala Tasco i Hakko optike raznim tipovima niskih i tunelskih prstena Japanskih proizvodjaca, Tasco, Hakko, Rocky, Weawer...
Takodje je koristila i Zrak Sarajevo niske i jednodelne Shvenk montaze za optike ovog proizvodjaca a jedno veoma kratko zlatno vreme sredinom 80-tih fabricki je na svoje karabine montirala i vrhunske Kahles optike uglavnom na Suhl nosacima.
Pozz...
Sačuvana
acobp
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #31 poslato: Новембар 02, 2016, 03:59:54 »

Upotri***io sam pogresan izraz 'forsirao', nisam imao losu namjeru, u pitanju je bila dobra preporuka i misljenje da je to u tom trenutku bilo jedno od najboljih resenja na nasem trzistu. Suhl montaza je zahtijevala i rucno pasovanje i strucnog puskara.
Zastavin karabin sam kupio sam gorepomenutim bazama za montazu i uz njega kupio tasco 4x32 i koliko god to bilo lose resenje meni jos uvijek radi posao.
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #32 poslato: Новембар 02, 2016, 04:22:46 »

Ti se nemožeš naučiti jer si suvise pakostan.

Nemam ni trenutno na jednom karabinu nisane ali zato imam Aimpoint i samo sa dva pokredta skinem optiki i postavim Aimpoint.

A mozes imati i dve optike jednu za lov sa ceke 2-12×56 a drugu za šumske lovove tipa 1-6×24 i samo laganim pokretom skines i postavis kad koju za koji lov trebas.

Ali ti ceš opet sad burgijati po ovom što sam ti rekao kako bi icackao da pljunes po necemu sto to predstavlja problem isfinansirati po principu kiselo grožđe koje lisica dohvatiti nemože.

A na driling nakalemio kinesku sinu. Joj koliko si ti kontradiktoran. Pa ti demantujes samoga sebe.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #33 poslato: Новембар 02, 2016, 06:30:03 »

A na driling nakalemio kinesku sinu. Joj koliko si ti kontradiktoran. Pa ti demantujes samoga sebe.
Dobar pogled
Kos

Gde si proćitso da je kineska propade mi obmana
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: Новембар 02, 2016, 06:56:49 »

Gde si proćitso da je kineska propade mi obmana

Ma znamo da si masinac po struci i da prolazis kroz Markovac...
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #35 poslato: Новембар 02, 2016, 09:53:24 »

Ma znamo da si masinac po struci i da prolazis kroz Markovac...
Niti teram voz niti prolazim kroz Markovac.

Odkud ti to
Sačuvana
BUCKO
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

NISAM ZGODAN AL SAM NEZGODAN

« Odgovor #36 poslato: Новембар 03, 2016, 08:40:14 »

Za razliku od Tebe Dr.Mite Bucka Huntercro i slicnih koji pobesne kad neko moze nesto vise od tebi i od njih.

Navikli ste da pod***avate ljude samo zato sto ste sebi dali za pravo da budete Drski Bezobrazni Ljubomorni Zavidni takvi su Srbiji upropastili doveli je na rub propasti zaduzili i ponizili.

Slusaj ti nicim izazvani !!
Ne spominji me vise nigde !!
Za sve probleme i komplekse koje imas postoje ustanove u Svajcarskoj kojima ti kao uzoran gradjanin iste imas pravo da se obratis.
Sačuvana

NISAM ZGODAN AL SAM NEZGODAN
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: Новембар 03, 2016, 08:47:18 »

"Masinac po stuci"="teram voz" lol
Sačuvana
Huntercro
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #38 poslato: Новембар 03, 2016, 10:18:24 »

Internet je jedan virtualni svijet, gdje i slabići nađu svoje mjesto pod suncem i kad čitam da je neka osoba povampirena ovdje, a u realnom sasvim druga, ne mogu da vjerujem. Pošto nisam doktor, ne mogu da dam zvaničnu dijagnozu, ali se vjerovatno radi o podvojenim ličnostima ili je neko opet udario nogom u kavez. Možda bi čak i dr. Mita ovdje imao posla.
Mada kad čitam ovo i gledam slike od nastajanja svih foruma jer sa na njima od prvog dana, jedan član je značajno evoluirao u pravom smislu riječi, shvatio je razliku između dobra i zla, te bi mu trebalo dobro utjerat, a zlo istjerat. 
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #39 poslato: Новембар 03, 2016, 10:57:32 »

Bio sam u posedu zastavinog karabina u kao, 300win.magnum koji je imao optiku 4-12 x 40 i swenk montazu na kojoj je pisalo Mauser.
Prvo nikako nismo mogli da resimo pomeranje optike napred u odnosu na karabin i to je ostavljao uzduzne ogrebotine na optici. Stezali su majstori u zastavi prtenova vise puta,poturali sve i svasta i nikako nisam bio siguran u nju. Nije tacno da moze bezbroj puta da se skida i braca bez promene slike pogodaka. Baza u  koju ide stopa montaze se brzo rasklima i iziskivala je stalno dotezanje dok jedan saf na kraju nije razlokao rupu u koju se safi jer po prici majstora plocice je rasecena da bi radila prilikom zakretanja optike. Totalno nepouzdana i nikad nisam imao poverenja u nju. U nekom steku majstor je imao montazu od snajpera M69 i nju je namontiram umesto swenkove i nikad vise nije bilo problema sa istom optikom, jer su nam cak rekli da je u pitanju optika.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #40 poslato: Новембар 03, 2016, 11:30:57 »

Internet je jedan virtualni svijet, gdje i slabići nađu svoje mjesto pod suncem i kad čitam da je neka osoba povampirena ovdje, a u realnom sasvim druga, ne mogu da vjerujem. Pošto nisam doktor, ne mogu da dam zvaničnu dijagnozu, ali se vjerovatno radi o podvojenim ličnostima ili je neko opet udario nogom u kavez. Možda bi čak i dr. Mita ovdje imao posla.

Opazanje sebe i drugih bazira se na socijalnoj realnosti i predstavlja tacan odraz ponasanja i iskustva.
Sačuvana

KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #41 poslato: Новембар 03, 2016, 11:56:20 »

I kod mene brat imao jednu dok nije promasio par zicera pa provjerio to savrsenstvo a ono otislo u k...c.Od kada je postavio neku montazu od 70 eura nikakvih problema vec godinama...Gdje god sam procitao misljenje ljudi koji znaju o cemu govore uvijek kazu sto nize to bolje-jace,kompaktnije..Normalno kad dodjes u prodavnicu i kad vide da imas lovu nude ti najskuplje i to hvale i med im curi iz usta dok pricaju e sad ko je naivan da povjeruje on se i upeca iako pola te cijene platis samo ime artikla.A onda onaj ko se upeca se svim silama trudi da dokaze da se bez toga ne moze u lov..Ima razlike nije da nema,samo da li ta razlika u cijeni ikvalizuje i kvalitet...Po meni ne,a da ne pominjemo cinjenicu da puska pa ni ostala oprema ne garantuju odstrel...davno sam shvatio da najbolje druzenje lov pa i ulov ne ocekujem u drustvu ovih sto nosaju kojekakve unikate...Ja bih to mogao pratiti ali nekako vise volim svoju IZ-jednometku i vise mi se uklapa u potrebe a da lovim sa nekim firmasima i guzonjama vjerovatno bih se morao i sam uklopiti da pokazem status i izborim se za mjesto medju njima jer takvi ljudi jednostavno ne prihvataju "sirotinju" a bogatstvo ne mjere edukacijom,postenjem i ljubavlju nego samo novcem a opet ko zna kako su do njega dosli i vecinom mnogi su lopovi i kriminalci,bave se svakakvim aktivnostima kao npr onaj Vidosevic iz Hrv. Lovcina preko ledja sopstvenog naroda.Tacno kad sam lovio sa talijanima mirisu na mafiju i lopovluk a svako malo uhvate ih svercaju zasticene ptice a tek kako pobise sve po redu o tome da ne pricam.I to sve moze a obicnom covjeku koji zivi od 300e nedaju iznijeti pusku iz kuce i sve su iskomplikovali do te mjere da ili moras krivolovit ili batalit lov..Da bi napravili mjesta ovima sa unikatima da im ne smetamo...E zato Kobi petkom odlovi a ovi nek onda idu u subotu ja gledam Premier ligu vikendom  drinks drinks
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #42 poslato: Новембар 03, 2016, 02:20:14 »

Kakva demagogija.

Još će te sami sebe ubetiti da to sto procate je zapravo tako.

Rakovica nikada ali nigada nije bila bolja traktor od Fendt-a6 traktora.
Jeste bila 10 puta jevtinija i prihvatljivije finansisko resenje poljoprivrednika sa ograničenim finansiskim mogučnostima ali nikad nije bila bola, nikad nije Rakovicom bilo lakse brze kvalitetnije pouzdanije i jeftinije obrađivati zemlju nego Fendtom.
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #43 poslato: Новембар 03, 2016, 02:26:04 »

Bio sam u posedu zastavinog karabina u kao, 300win.magnum koji je imao optiku 4-12 x 40 i swenk montazu na kojoj je pisalo Mauser.
Prvo nikako nismo mogli da resimo pomeranje optike napred u odnosu na karabin i to je ostavljao uzduzne ogrebotine na optici. Stezali su majstori u zastavi prtenova vise puta,poturali sve i svasta i nikako nisam bio siguran u nju. Nije tacno da moze bezbroj puta da se skida i braca bez promene slike pogodaka. Baza u  koju ide stopa montaze se brzo rasklima i iziskivala je stalno dotezanje dok jedan saf na kraju nije razlokao rupu u koju se safi jer po prici majstora plocice je rasecena da bi radila prilikom zakretanja optike. Totalno nepouzdana i nikad nisam imao poverenja u nju. U nekom steku majstor je imao montazu od snajpera M69 i nju je namontiram umesto swenkove i nikad vise nije bilo problema sa istom optikom, jer su nam cak rekli da je u pitanju optika.
Dobar pogled

Nije problem u   montazi .Unutrasnje povrsine prstenova  os strane majstora nisu prilagodjene precniku tubusa optike. Izostalo je i strucno montiranje i fino stelovanje.
Kad je sve namontirano, nastelovano i osigurano kako treba  onda nema nikakvih problema.
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #44 poslato: Новембар 03, 2016, 05:46:09 »

Kakva demagogija.

Još će te sami sebe ubetiti da to sto procate je zapravo tako.

Rakovica nikada ali nigada nije bila bolja traktor od Fendt-a6 traktora.
Jeste bila 10 puta jevtinija i prihvatljivije finansisko resenje poljoprivrednika sa ograničenim finansiskim mogučnostima ali nikad nije bila bola, nikad nije Rakovicom bilo lakse brze kvalitetnije pouzdanije i jeftinije obrađivati zemlju nego Fendtom.

Da li ti u opšte čitaš neke upise ili se non stop ponavljaš kao pokvarena ploča.
Nije mi nikakav ali baš nikakav problem da i sad nabavim tu montažu pa i skuplje.
Imao sam je, u vreme kad sam bio mlad i neiskusan i znanja prikupljao iz novinskih članaka,  kataloga i od drugih lovaca na žalost sa skromnim znanjem.
Ne čudi me da je ti imaš jer kao sto rekoh imaš plitko znanje i pecas se još na zvučna imena a i želju da se ističes pogrešnim vrednostima.
I ako me mrzi da pišem ja cu sad da navedem samo neke mane te montaže a ti probaj da me demantujes ali sa strucnim obrazlozenjem a ne da pominješ kako je ima većina evropskih lovaca ili košta toliko i toliko... košta zato što još ima kupaca po toj ceni odnosno "Dok je ovaca biće i vune"...
-Preveliki broj veznih delova i komplikovanost-delovi koji se spajaju za sanduk sa stelovanjem prednjeg porta, na zadnjem portu mehanizam sa bravicom sa oprugama i stelovanje tvrdoće bravice, zatim stope sa stelovanjem po retifikaciji (zadnja) i elevaciji (prednja) zatim prsteni sa cross-slot poklopcima...u suštini jedna bespotrebne gomila delova, šrafova, opruga...samim tim, nežna i nesigurna.
-Male nalegajuce površine,  kako one na sanduku tako i između navedenih delova i same optike na donjim delovima prstena...
-Nemogucnost niskog montiranja optika manjeg objektiva...
Mogu i dalje ali me mrzi...
Jednom rečju totalno zastarela montaža i bez obzira na kvalitet i preciznost izrade konstruktivno suprotna koncepcijama modernih montaža zasnovanih na dugogodisnjim iskustvima korisnika u lovu, vojnoj primeni, i long- range streljaštvu a koji u prvi plan ističu jednostavnost (što manji broj delova precizno izrađenih iz komada), što veće nalegajuce površine (koja se često i maximalizuje beading-om),
Što niže montiranje u odnosu na osu duše cevi...
A ti sad demantuj ovo bez osvrtanja na cenu i materijalne mogucnosti.
Ja za razliku od tebe koji bi i govno kupio samo da ima cenu i da je lepo upakovano, nikad je, ali nikad ne bi vise koristio i ako sam spreman da za neke jednostavne a precizni izradjene montaže izdvojim i veću cifru... al ko sto rekoh, "Dok je ovaca biće i vune", a dok je pacera željnih pokazivanja i dokazivanja uglancanim djokom  zvučnog imena biće ovakvih montaža i ohohooooo druge skupe nepotrebne opreme...
Pozz...
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 10   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: