DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

160146 poruka u 7106 tema- 6854 članova - Poslednji član: DraganK

Новембар 21, 2018, 12:03:11
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: EAW Montaze  (Pročitano 15088 puta)
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #105 poslato: Новембар 13, 2016, 01:59:26 »

Imao sam zadovoljstvo  da  se upoznam sa Blaser R8  na strelistu Safari Kluba u Malci upucavajuci dvojici kolega karabine. Jedan je bio    300WM a drugi 3006.  Po mom skromnom misljenju u Blaseru su sa njime uradili odlican posao. Preciznost odlicna i sa  razlicitim proizvodjacima tipovima i tezinama zrna.Na obadva karabina su  izbor vlasnika bile originalne Blaserove montaze.
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #106 poslato: Новембар 13, 2016, 02:35:13 »

Na Blaser karabinima i ne može druga montaža osim originalne sedlastu.
Da je odličan lovacki karabin naravno da jeste. Da košta bar 3x više nego vredi, naravno. Da mnoga rešenja na njemu su više stvar kompromisa nego idealnih rešenja, naravno da jesu.
Ali uvek će biti onih kojima je drago sve Nemačko pa i obicno našarano jajce Mene lično ničim nije dojmio i daleko da bi bio moj prvi izbor, možda ni u prvih 10. jednostavno nije po mom ukusu, šta ću kad sam zastareo.
Jedan malo racionalniji Svaba i ako veliki nacionalista i poznavalac oruzja mi još odavno reče da je jedini Nemački karabin vrhunskog kvaliteta koji se još proizvodi originalni Mauser M98, a da je pored njega zadnji karabin koji se proizvodio vrhunskog kvaliteta bio Sauer 200, ne da ostalo nije vise kvaliteno,  daleko od toga, ali ne i "vrhunskog" kvaliteta.
Da li je bio u pravu, ja mislim da jeste, a vi imate pravo na svoje mišljenje.
Pozz... 
Sačuvana
zhrvoje
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #107 poslato: Новембар 13, 2016, 04:30:53 »

Blaser je najbolji. Tocka.
Komentare protiv ove tvrdnje prihvacam samo od onih koji ga imaju/su ga imali ili su ispalili barem 100 metaka iz njega.
A definitivno smo izvan teme koja je EAW montaze.
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #108 poslato: Новембар 13, 2016, 05:58:02 »

Dr Dragan vlasnik karabina Blaser R8 je izmedju ostalog   vlasnik i Beneli Arga E u takodje kalibru 3006.Ja sam montirao  montaze , optike ,razradio i upucao oba karabina.    Blaser R8 nije pokazao vecu preciznost u odnosu na Beneli Arga E.Grupe su im bile   do  2,5 cm .Na Blaseru sam montirao Busnel Elite 6500  2,5-16X50 a na Beneli Argu Pikantini sinu i Leupold WX 8  1-8 x24  kao i   Aimpoint T 1micro.Taj dan na strelistu sam zapamptio jer sam preko crvene elipse Aimpointa T1 uspeo da zaredom ubijem  nekoliko desetki to jest tri zrna u  centralni krug od 5cm.
  Od municije sam koristio Remington  14 ,23 gr ,Norma orix 13 grama ,Norma orix 10,7 gr .

Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #109 poslato: Новембар 13, 2016, 06:24:58 »

Jeste lep  i precizan  ali   bolji od svih  neverujem .     
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #110 poslato: Новембар 13, 2016, 06:52:30 »

Blaser R93 Tactical II Leupold VX III cca ~6000e, Steyr SSG-04 Swarovski Habisht cca 4500+e, Remington 700 SPS Varmint Nikon Monarch  (jedini bez podešavanja paralaxe) cca 1300e.
Svi u kalibru 308W i svi probani sa više vrsta municije od 100 do 300m
Ni sa jednom vrstom municije ni na jednoj daljini nije nadmašen Remington. Toliko.
Pozz...
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #111 poslato: Новембар 13, 2016, 07:37:35 »

Jedno pitanje .Kolike grupe je pravio Remington na 100 i  300 metara?
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #112 poslato: Новембар 13, 2016, 08:46:38 »

Sa PPU HPBT, FEDERER GOLD I LAPUA MATCH na 100m 5 kom bukvalno jedna proširena rupa prečnik nismo ni merili na 300 sve je ulazilo u krug 7-8cm bez flayer-a.
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #113 poslato: Новембар 13, 2016, 08:52:05 »

Jako jako precizna puska .Sve cestitke strelcu.Zahvaljujem vam se na odgovoru.
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #114 poslato: Новембар 13, 2016, 09:42:33 »

Blaser R93 Tactical II Leupold VX III cca ~6000e, Steyr SSG-04 Swarovski Habisht cca 4500+e, Remington 700 SPS Varmint Nikon Monarch  (jedini bez podešavanja paralaxe) cca 1300e.
Svi u kalibru 308W i svi probani sa više vrsta municije od 100 do 300m
Ni sa jednom vrstom municije ni na jednoj daljini nije nadmašen Remington. Toliko.
Pozz...

I posle ja pricam o cenama.

Moze li neko napraviti razliku sta je Lovna Puska i sta to zapravo znaci.
Sta Policiska puska namenjena svrsi i sta to znaci.

Mesanje i spajanje ne spojivog je nevaspitanost bilo sad i bice!
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #115 poslato: Новембар 13, 2016, 10:00:03 »

Neznalice prazilukovicka, tikvo pokondirena i budaku neoklepani.
Što se javljaš kad ništa ne znaš, samo ispadas glup u društvu.
Pa taj Remington je baš lovacki karabin VARMINT a cilj upisa je da pokaže da cena nije proporcijalna upotrebljivosti jer odra neke specijalne i to marki u koje se ti kuneš i to jos na njihovom terenu.

Sumadinac kućo stara.... GPK kućo stara...
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #116 poslato: Новембар 13, 2016, 10:10:14 »

O spajanju lovačkog i sportskog vojno-policijskoj oružja našo da priča neko ko je tvrdio da ima "Barrett" cev na Zastavinom karabinu.
Jao zemljo otvori se.
A ti se bar stidi guzice jer obraza je očigledno da nemaš.
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #117 poslato: Новембар 13, 2016, 10:17:38 »

Neznalice prazilukovicka, tikvo pokondirena i budaku neoklepani.
Što se javljaš kad ništa ne znaš, samo ispadas glup u društvu.
Pa taj Remington je baš lovacki karabin VARMINT a cilj upisa je da pokaže da cena nije proporcijalna upotrebljivosti jer odra neke specijalne i to marki u koje se ti kuneš i to jos na njihovom terenu.

Sumadinac kućo stara.... GPK kućo stara...

Zog ovskvih vlasnika obakvog vokabulara Srbija i jeste u svetu kategorisana u kategoriju stanovnistva ŽNj klase.

Daj Srbi i Srbijo javo se odreknite ovakvih Ništaka Alkoholičara Primitivaca i Lečenih ali neizlečenih Prostaka.

Vidite da kako se covek ponasa kao pas ti mu baciš kosku a on se razlaje ko poslednji DOĐź.
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #118 poslato: Новембар 13, 2016, 10:23:59 »

GPK pa ja sam za tebe kulturica evo ti bacaš koske a ja sam tebi spremio komad mesa bez koske...samo da ga oglodjes
GPK kućo stara....
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #119 poslato: Новембар 13, 2016, 10:29:05 »

Letos sam imao priliku da na strelistu   Safari kluba u Malci kolegi G. Zoranu iz Nisa pomognem oko upucavanja karabina Zastavinog M70 u kalibru 8X57 IS.Na njemu je montirana Pikantini sina  Radetova niska montaza  i opticki nisan M76. Po prici vlasnika iz karabina je bilo do tada ispaljeno blizu 1000 metaka.Poslednjih 5 metaka  je ispaljeno zaredom bez hladjenja cevi za oko najvise dvadesetak sekundi.Prvih tri je palo jedan do drugog u liniju srednji na sredinu vertikale vislje 2,5 cm od nisanske tacke.Preostala dva takodje na sredini  vertikale   probijajuci srednji pogodak  od prosla tri jedan iznad drugoga za pola precnika zrna.
Najobicniji puscani metak  iz  1954 godine.Potpuno ste u pravu kolega cena uopste nije proporcionalna upotrebljivosti.

Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: