DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

159821 poruka u 7071 tema- 6836 članova - Poslednji član: dzoni 88

Септембар 24, 2018, 01:26:49
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 10   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: EAW Montaze  (Pročitano 14065 puta)
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« poslato: Фебруар 26, 2009, 03:25:31 »

Evo ovde imate par naj upotrebljivijih Modela.

Izjasnite se sta je najbolje Schwenk,Kipujuca ili neka druga?
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #1 poslato: Фебруар 26, 2009, 04:57:55 »

Za mene je ova EAW Schvenk Montaža zakon.

Jeste da joj je cena dobra ali vredi svaku paru.

Pozdrav Goran
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
GPK
Gost
« Odgovor #2 poslato: Октобар 30, 2016, 10:04:59 »

Da nebi brljao i prljao neke deuge teme a ovde vec ima otvirena ova tema da kazem podmlatku dve tri reci.

U evropi od 100% lovaca na njihovim puskama će te naci 60% Neku od EAW Schwenk montaze.
 30% su Suhl montaze ali to su stariji karabini od 30god. Ili Suhl kombinacije Drilinzi ili Dvokuglare koje su i proizvodnje izasle i ugledale svetlost dana na toj vrsti i konstrukciji puske.
10% su sve druge montaze na puskama a u tih deset posto ubrajam original Blaser Sauer montaze sa istoimene karabine.

Nedozvolite da to što živite u zemlji sa minimalnim uslovima za zaradu i sto vam je standard nizak da vas neko obmanjuje i da vam prica da to sto kosta vise nego sto je prosecni mesecni dohldak da je tu cenu neko lupio bez ikakvog opravdanog razloga.
Ima u nekim sverama da su cene vise i po nekoliko puta od vrednosti materijala i izrade ali to nije slucaj kod EAW Schwenk montaze.
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Октобар 31, 2016, 05:01:48 »

EAW shvenk montaža.
- Skupo
- Komplikovano
- Zastarelo
- Nepotrebno
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #4 poslato: Октобар 31, 2016, 07:04:32 »

Ni komplikovano
Ni skupo
Ni nepotrebno
Ni zastarelo

Samo se treba znati koristiti
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Октобар 31, 2016, 08:17:09 »

Ajd nauci nas leba ti kako se koristi, pogotovo nas koji nemamo mehaničke nišane na karabinima šta sa tom montažom dobijamo.
Skupa-300-350eura.
Komplikovana-gomila šrafova i veznih delova samim tim manje sigurna od jednostavnijih.
Nepotrebna-naročito za one koji nemaju ili ne koriste mehanicke nišane ili imaju optike većeg raspona varijablinog uvecanja .
Zastarela-stara preko 40 godina nastala u eri dominacije optika fiksnog uvećanja i samim tim potrebe korišćenja mehaničkih nisana za lov u pogonu ili korišćenja više optika na istom karabinu.

Naj bolja je verovatni što je ti imaš,  a sve što ti imaš to je naj skuplje i naj bolje, a sve što nemaš ne vredi jer da vredi ti bi to imao i koristio.
Da li sam u pravu beach
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #6 poslato: Октобар 31, 2016, 08:39:14 »

Ti se nemožeš naučiti jer si suvise pakostan.

Nemam ni trenutno na jednom karabinu nisane ali zato imam Aimpoint i samo sa dva pokredta skinem optiki i postavim Aimpoint.

A mozes imati i dve optike jednu za lov sa ceke 2-12×56 a drugu za šumske lovove tipa 1-6×24 i samo laganim pokretom skines i postavis kad koju za koji lov trebas.

Ali ti ceš opet sad burgijati po ovom što sam ti rekao kako bi icackao da pljunes po necemu sto to predstavlja problem isfinansirati po principu kiselo grožđe koje lisica dohvatiti nemože.
Sačuvana
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Октобар 31, 2016, 09:01:27 »

Niste u pravu G Periću da je toliko dobra koristila bi je vojska,a znamo da oni koriste neke druge pozdrav
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Октобар 31, 2016, 09:23:13 »

Ha,ha,ha...
Inace u Srbiji svi imaju po 2-3 optike od po 1000+eura po karabinu, i isto toliko montaža od po 300+ eura, na Zastavinom karabinu vrednosti 150 eura, a i to im je potrebno za uspešan odstrel ko psu peta noga.

Inace EAW montažu sam imao pre više od 15 godina i otišla je zajedno sa karabinom i optikom kada sam ga otuđio. Ni jednog trena nisam zažalio niti je opet poželeo.

Jel ti bre stvarno misliš da smo mi ovde toliki bednici da ti samo zavidimo i da ništa od toga o čemu ovde lupetaš, više da bi se hvalio nego da bi nešto pametno rekao, nismo imali, koristili, probali...

Zar stvarno misliš da smo toliko zatucani da možeš da nam prodaješ mooda u bubrege...

Nemoj vise molim te, smešan si ogromnoj većini, samo se blamiras, više te žale nego ti zavide...

Ja sam odavno preležao te dečije bolesti i reklamne trikove kojim te ubeđuju da nema uspešnog lova bez preskupe opreme.
Upeco se, sa iskustvom revidira stavove, platio skolu, rasprodao preskupo i nepotrebno, i nista manje nisam uspešan u lovu, čak naprotiv...

Ne kaze se dzabe "Kom je mali kolima se hvali" u tvom slucaju skupom opremom se hvali...
Pozz...
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Октобар 31, 2016, 11:40:10 »

E dobro je, mislio sam da sam ja jedini koji tako radi.

Ja uvek nosim 2 optike samo V8, rekose mi da su one najskuplje.

Jednu od 1 do 8, a dugu stavljam od 2,8, a onda oko 9 idem sa ceke, tad skidam obe i stavljam aimpoint, samo nemam ovu EAW vec neku shul ta je bila skuplja.

hi
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #10 poslato: Новембар 01, 2016, 06:44:29 »

Ha,ha,ha...
Inace u Srbiji svi imaju po 2-3 optike od po 1000+eura po karabinu, i isto toliko montaža od po 300+ eura, na Zastavinom karabinu vrednosti 150 eura, a i to im je potrebno za uspešan odstrel ko psu peta noga.

Inace EAW montažu sam imao pre više od 15 godina i otišla je zajedno sa karabinom i optikom kada sam ga otuđio. Ni jednog trena nisam zažalio niti je opet poželeo.

Jel ti bre stvarno misliš da smo mi ovde toliki bednici da ti samo zavidimo i da ništa od toga o čemu ovde lupetaš, više da bi se hvalio nego da bi nešto pametno rekao, nismo imali, koristili, probali...

Zar stvarno misliš da smo toliko zatucani da možeš da nam prodaješ mooda u bubrege...

Nemoj vise molim te, smešan si ogromnoj većini, samo se blamiras, više te žale nego ti zavide...

Ja sam odavno preležao te dečije bolesti i reklamne trikove kojim te ubeđuju da nema uspešnog lova bez preskupe opreme.
Upeco se, sa iskustvom revidira stavove, platio skolu, rasprodao preskupo i nepotrebno, i nista manje nisam uspešan u lovu, čak naprotiv...

Ne kaze se dzabe "Kom je mali kolima se hvali" u tvom slucaju skupom opremom se hvali...
Pozz...

Za ostale ne znam tebi se zavidnost i ljubomora vidi sa distance od 1700km.

Prvo ja se ne hvalim ali i nemogu, a i nemam razloga zbog tebe i tebi slicnih da krije ono što posedujem jer ti i tebi slicno nemate mogucnosti do da posedujete.

Pa nije ovaj svet lud sasav nenoralan i glup sto je necemu ili neko aetiklu cena ta koja jeste pa niko nije sekao cevibod prilike i sad su te duzine tolike kolike su. Niko nije od prilike nspisao cenu nekom artiklu toliko i toliko i uopste nije razmislao o onim ko to nemože kupiti.Vidi uopšte nije ni računao na deo potrošača kome je to skupo vec na one koji prepoznaju kvalitet pouzdanos efikasnost i imaju moguč to sebi priustiti.

Dali ćes ti i tebi slicni to ikad shvatihi i prihvstiti iskreno da ti kaže čisto sumljam.
Tebi i tebi sličnima je lakše da mrzite pljujete omalovazavate i podcenjujete sve ono sto je vama nedostizno.
To vam nije dovoljno pa još pokusavate i osobe koji sebi to mogu omogućiti da ih pravite nekim čudovištima i čudacima a zapravo je problem u vama samima jer su vam mogučnost ogranicene.

Meni to nesmeta sto vi radite
Bas se lepo zabavljam sa vama kad vi pljujete podcenjujete degradirate naprimer Porsche Ferari Lamburgini  i ostalo automobile atrikle opremu optiku 1 klase .
Vi koji ste imali prilike videti samo na TV-u ili u nekom casopisu komentarišete kako to nevalja i ne znate zašto tontoliko kosta i da je VW Fiat Dacia  Rade Hamerles  Zrak optika puno bilja.

EAW montaža jeste skupa ali je u samo vrhu najboljih montaža optičkih nišana poslednjih pola veka po svim aspektima.

Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Новембар 01, 2016, 08:02:45 »

Ha,ha,ha... tipican mali selja.
Ma gde mogu da priustim sebi nesto od 300e, ej bre, el znas ti koja je to lova... ma sad si glavni frajer kad to imas.
A zavidim ti, jer nikad ne mogu da budem tako iskompleksiran, glup, neobrazovan, mali i celav ko ti. A sta radis tamo u Svici, verovatno na nekom naucnom institutu ili u CERN-u, mislim na lozenju kotlova ili odrzavanju podova u tim institucijama.
Ajde ljakse skini nam se vise....prodaji malo pamet strancima na njihovim forumima.

Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #12 poslato: Новембар 01, 2016, 08:31:40 »

Buhag,
preterao si, spusti loptu. rtfm
Neću dozvoliti ovako prepucavanje.
 hi