DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161395 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 07, 2019, 10:11:24
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Sellier & Bellot karabinska municija.  (Pročitano 67884 puta)
winnetou
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #165 poslato: Фебруар 16, 2017, 03:53:57 »

...
Sad malo filozofiram, zrna su definitivno slicna, i ucinak im je slican, a sve ostalo su detalji...PTS nisam koristio ali sa SST-om imam veliko iskustvo...I to pozitivno.

Veliko je pitanje, u kom kalibru je tvoje iskustvo sa SST?!
U .243Win treba znati gde ga plasirati ili koristiti samo na 250 i + metara ...
u .308Win je sasvim druga priča ... odličan na svim daljinama!
Sačuvana
zhrvoje
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #166 poslato: Фебруар 16, 2017, 04:03:20 »

99% u 7x64, odnedavno poceo koristiti u 6.5x55.
Svo streljivo je rucno punjeno.
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #167 poslato: Фебруар 16, 2017, 04:09:06 »

Kao shto pomenu kolega Winnetou  hi, potrebno je naglasiti sa kojim kalibrom imamo isqstvo za konjkretno zrno. To se po forumima chesto zaboravi, a izuzetno je vazno, jer u nekom qliberu zrno moze biti savrsheno, u drugom prosechno, u tretjem kantastrofalno...  hi
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
BlackWolfXxX
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #168 poslato: Фебруар 17, 2017, 09:35:29 »

Da li neko ima iskustva sa belotovim zrnima XRG exergy 12,7 gr u kalibru 8x57 i NSR Nosler 12,96 gr u istom kalibru. Zanimaju me vasi utisci i misljenje o tim zrnima.

Da li je moguce da niko nema nikakva iskustva sa ovom municijom?
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #169 poslato: Фебруар 17, 2017, 03:53:41 »

Da li je moguce da niko nema nikakva iskustva sa ovom municijom?

Momak, pa šta se čudiš...? Moguće je. Grof je uvoznik S&B i čak nemam pojima dali ga uvozi.
Kakva iskustva sa ovim monolitnim zrnom u Srbiji možeš da očekuješ.? Kao da ga ima u svakoj prodavnici lovačkog naoružanja i da ga je uvoznik prosledio u 56 prodavnica i da košta 1 euro. Kao da ga ima na svakom ćošku.? Kupiš hleb, jogurt,mleko i 20 kom S&B XRG energy /kakav naziv samo/ i probaš. Izadješ u lov 5-6x i odsteliš "oma" 2-3 x neku crnu divljač. Pa ne funkcioniše baš to tako... Kao da svi pucaju i veruju u taj metak. I tako, svaki deseti lovac u Srbiji sa 8x57. ima baš taj XRG. A i tog Noslera ima u svakoj Idei, Univerexportu ili Amanu.Zar ne?

Pri tome, oni koji mogu dati neki sud na osnovu velikog broja izlaska u lov i prilika za pucanje /čitaj komercijala/ ne koriste S&B. Čak i da ti par lovacva kaže neko iskustvo...to je mali uzorak.

A ako hoćes neku procenu, logika je da za crnu divljač radi isto što i "grom" od PPU, ali za mnogo manje para. Kažem procenu, jer ovaj metak će imati u okviru 100 met. iste efekte ko i "grom". Možemo samo da teramo kera za 5-10% razlike. U zavisnosti od toga dali ti cev voli monolitna zrna...imaćeš i grupe.Prostrel u svakom slučaju ako ne pogodiš debelu kosku. Zato, moja preporuka je da gradiš iskustva na proverenim zrnima za crnu divljač dok nestekneš svoja iskustva.

No, ovaj moj komentar je napisan samo da ti pomogne da se ne čudiš što niko ne komentariše tvoje pitanje a ne da kudim metak koji nisam probao.

drinks
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
BlackWolfXxX
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #170 poslato: Фебруар 17, 2017, 11:26:10 »

Razumem ja druze sve to,ali vidim da na forumu ima i ljudi koji nisu u srbiji,a taj metak je odavno izasao pa sam pomislio da ga je mozda neko probao bilo da je u srbiji ili u inostranstvu. Ja sam nov u ovome i volim da probam experimentisem... Znam ja da i nasa municija nije losa,ali eto imam zelju da probam i nesto drugo,ja volim kada odstrelim nesto da vidim kakav ucinak ima metak,i dok drugi gledaju ulov,ja gledam ucinak metka,ulaznu izlaznu ranu,metak...volim oruzije pa volim i da probam raznu municiju.Probao nas PPU,koristio Belot SPCE neki nezadovoljni a ja prezadovoljan,onda kupio Normu Vulkan,takodje prezadovoljan,onda video taj Belotov XRG i pomislio da je mozda zanimljiv jer se razlikuje od ovih sto sam vec probao,pa pitao da li neko ima neka iskustva,otisao da kupim njega ali nisu trenutno imali pa sam kupio Normu Oryx da probam i njega jer vidim da ga svi hvale,mada mislim da je slican kao Vulkan,ali eto uzeo sam i njega da probam.
Sto se tice XRG Nisam znao da ga bas niko sa foruma nije probao,pomislio sam da sam upao u sred rasprave pa da su zato zaobisli odgovor,a posto sam imao u planu da kupim bas tu municiju ponovio sam pitanje. Hvala tebi puno na odgovoru i iskrenosti.
Sačuvana
winnetou
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #171 poslato: Фебруар 20, 2017, 12:24:10 »

^
Ako si već prezadovoljan sa PPUSP, SPC, Vulkan-om, sa XRG verovatno nećeš biti. Drugačija konstrukcija i tvrdoća.
Probaj PPU Grom, dostupan je a slično deluje kao XRG, pa ako budeš zadovoljan ...
Sačuvana
BlackWolfXxX
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #172 poslato: Фебруар 21, 2017, 07:04:34 »

^
Ako si već prezadovoljan sa PPUSP, SPC, Vulkan-om, sa XRG verovatno nećeš biti. Drugačija konstrukcija i tvrdoća.
Probaj PPU Grom, dostupan je a slično deluje kao XRG, pa ako budeš zadovoljan ...

Znam da je drugcije pa sam bas zbog toga i hteo da probam cisto da experimentisem malo. Hvala na savetu
Sačuvana
IgmanLOV
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #173 poslato: Март 10, 2019, 03:59:27 »

Sa radoscu krenuo na streliste, stalak za upucavanje, rvs mete sa podelom u cm, mauser m18 i kutija belota pts .308wod 11.7g. Ne znam sta reci...samo iskreno se nadam da je do metka, grupe uzasne...
https://imgur.com/a/xaoMHBv
Sačuvana
Tomo VRBAS80
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #174 poslato: Март 10, 2019, 07:12:18 »

Pa dobro sta fali grupi ako je kojim slucajem pucano na 500m?
Sačuvana
vuk sa motajice
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

tim koji pobjedjuje se nikada ne mijenja

« Odgovor #175 poslato: Март 10, 2019, 07:24:56 »

Kod mene Belott SPCE grupa 4 cm na 100 metara. Izgleda neljubi  Mauser Belott PTS.
Sačuvana

Budi do kraja ono sto jesi
IgmanLOV
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #176 poslato: Март 10, 2019, 08:35:31 »

Kod mene Belott SPCE grupa 4 cm na 100 metara. Izgleda neljubi  Mauser Belott PTS.
Evo vuce sa merama...
https://imgur.com/a/YgiHwW5
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #177 poslato: Март 10, 2019, 09:10:25 »

Moze protji, definitivno!  hi
Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
IgmanLOV
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #178 poslato: Март 10, 2019, 09:52:48 »

Moze protji, definitivno!  hi
Tebe sam cekao, znam.da imas podosta iskustva...Moze proci al verujem moze bolje. Planiram uzeti po 6-7 komada ppu, belot spce, geco...pa probati onda...
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #179 poslato: Март 11, 2019, 01:15:36 »

Pametno!  good
Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13   Idi gore
Štampaj