DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161370 poruka u 7275 tema- 6981 članova - Poslednji član: lukakaras

Новембар 19, 2019, 06:51:37
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 11 12 [13]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Sellier & Bellot karabinska municija.  (Pročitano 67456 puta)
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #180 poslato: Март 12, 2019, 11:26:39 »

Sa radoscu krenuo na streliste, stalak za upucavanje, rvs mete sa podelom u cm, mauser m18 i kutija belota pts .308wod 11.7g. Ne znam sta reci...samo iskreno se nadam da je do metka, grupe uzasne...
https://imgur.com/a/xaoMHB

Dobar i lep karabin. Za te pare u Americi ce uzeti veliki deo kolaca. Moje misljenje je da je konzervativna Zastava trebala da ide u tom pravcu kod lovackih karabina, a ne korak unazad sa M707, i njegovim verzijama. Jedina zamerka je zvuk zatvarača prilikom repetiranja,
Kod gadjanja sa nožica ima tendenciju uvijanja, tako da kod opaljenja leva nozica uvek ima odskok donekih 5 cm. Zavisi od hvata. Probaj hornadi ili neki 7,62X 51 NATO. Probaj vise podloga , pucanje sa dvorucnim držanjem karabina.

Dobar pogled
Kos
Sačuvana
coolerns
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #181 poslato: Март 14, 2019, 04:36:12 »

Planiram uzeti po 6-7 komada ppu, belot spce, geco...pa probati onda...

Ajde javljaj kako je proslo kad budes testirao. Sto kazu kolege nije lose, ali iskreno ja sam ipak ocekivao vise.
Sačuvana
IgmanLOV
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #182 poslato: Март 17, 2019, 02:12:54 »

Sad sa strelista, probao grom ne ide, onda par komada geco express dva se skoro dodiruju jedan pobegne i to prvi?
https://imgur.com/a/bODzlUr
Sačuvana
coolerns
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #183 poslato: Март 17, 2019, 07:54:43 »

To ipak izgleda mnogo bolje rekao bih. Koliko je pobegao ovaj jedan, oko 2,5 cm?
Sačuvana
IgmanLOV
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #184 poslato: Март 17, 2019, 08:31:22 »

To ipak izgleda mnogo bolje rekao bih. Koliko je pobegao ovaj jedan, oko 2,5 cm?
Tacno 30mm grupa
Sačuvana
vuk sa motajice
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

tim koji pobjedjuje se nikada ne mijenja

« Odgovor #185 poslato: Март 17, 2019, 09:07:22 »

Dobra grupa ali ako si gadjao u crvenu tacku ipak prebacuje. Na kojoj daljini je gadjano.
Sačuvana

Budi do kraja ono sto jesi
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #186 poslato: Март 17, 2019, 10:00:55 »

Palo je bas kako treba. good
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #187 poslato: Март 17, 2019, 10:01:48 »

Probaj i RWS.
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #188 poslato: Март 17, 2019, 10:21:36 »

Mauser M 18 spada u jeftine karabine i očekivati takmičarsku preciznist sa fabričkom municijom je preterano.
Dalje 3 kom. nije grupa, grupa je minimum 5kom . Mislim da je za ovaj karabin prosek 1,5 MOA ili približno 5.0cm sa 5 kom na 100m sa fabričkom municijom koja mu leži, bez obzira što proizvodjač garantuje sub MOA preciznost, ona verovatno može da se postigne samo sa fabričkom takmičarskom municijom i to opet sa laboracijom koja mu leži. Verovatno može da se spusti ispod 1.0 MOA i lovačkim zrnima ali samo sa ručno motanom municijom kada se ubode dobitna kombinacija...
PS imao sam izvanredne rezultate u ovom kalibru sa PPU Match HPBT iz više karabina, probaj njega pa ako leži imaš jeftinu municiju za streljanu i predatore.
Pozz...

Sačuvana
IgmanLOV
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #189 poslato: Март 18, 2019, 08:20:41 »

Vuce daljina je 100m, velicina.naljepnice je 1". Buhag, pokusacu da nadjem ppu match metak, cini mi se da sam kod nas vidjao.neki belotov i hornadijev metak za metu. Mozda i vjerovatno nisam upucen, ali gledam grupe sto kolege lovci postavljaju sa lovackim" puskama i to skoro takmicarske grupe i pitam se kako? A sto se tice garancije, prevedoh knjizicu koja dodje uz pusku, garantuju oni al nigdje ne kazu s kojom municijom...
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #190 poslato: Март 18, 2019, 08:27:42 »

Nijedan proizvođač ne piše s kojom, tj. znači S NEKOM, i ova puška izvesno nema osnova za reklamaciju, jer si relativno brzo došao do grupe oko MOA...

Ja b probo nešto izvesno DOBRO(i za lov, i vrv za papir), A JEFTINO - PPU SP, i lakše i teže...  hi

(Zastavini garabini iz 80ih redovno prave extra grupe, u standardnim kalibrima(3006, 857, 764), a često i novi rade jako lepo sa PPU. Moj 270win iz 1989. jaaako lepo nosi 9.7g SP... Dok npr. na netu nalazim testove gde nove puške zvučnih imena najčešće sa većinom džebane ne pucaju ispod 30-40mm, tako da... )
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
vuk sa motajice
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

tim koji pobjedjuje se nikada ne mijenja

« Odgovor #191 poslato: Март 18, 2019, 10:21:54 »

Apsolutno se slazem sa kolegom Buhag  :hi:nisu to takmicarski karabini, ovo su lovni karabini i imaju dovoljnu preciznost da obave svoj posao do normalnih lovackih daljina bez problema. Ako nekome grupa 3-4 cm nije dovoljna za prakticni lov krupe divljaci onda ne znam o cemu se ovde prica. Neka sebi kupe Steyer SSG ili M808 i itd pa neka lijepe metak u metak.
Sačuvana

Budi do kraja ono sto jesi
Stranice: 1 ... 11 12 [13]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: