DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161395 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 07, 2019, 10:15:56
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Sellier & Bellot karabinska municija.  (Pročitano 67885 puta)
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #150 poslato: Фебруар 15, 2017, 09:11:43 »

Zašto bonded zrna svrstavas u tvrda? Većina se otvara brzo kao i klasična SP s tom razlikom da je jezgro vezano za kosuljicu što obezbeđuje manji gubitak mase tokom prolaska kroz cilj, odnosno manje zagađenje okolnog tkiva i dublju penetraciju. Glavna mana nad SP im je znatno veća cena.
Za monolitna se apsolutno slažem.
SST nije rezultat genijalnosti Hornady već kopija sa manjim modifikacijama Noslerovog Balistic tip zrna. Hornady svoj uspeh duguje prvo Sjedinjenom metku visokih performansi po relativno niskoj ceni pa tek onda jeftinim kvalitetnim komponentama.
Kod SST mi ne smeta što je SP zrno već tanka i meka košuljica.
Obožavam SP zrna i neuspehe pojedinih kriticara sa njima uvek sam pripisivao lošem odabiru kalibru i mesta plasiranja pogodka prema uslovima lova i divljaci.
Za daljine do 200m na kojima se izvrši preko 90% odstrela i do kojih nije bitan visoki BC zrna za mene je kralj verzija SP zrna TMR od RWS i njegove kopije. Otvoreniji vrh,   deblja kosuljica, odlična predaja energije i penetracija, ne osetljivost na prepreke... sad ko hoće na dalje mora da pronađe nešto aerodinamicno, ja sam sa godinama revidirao stav po pitanju daljina i brzih kalibara, mislim može to i na prilicno daleko, znam iz ličnog iskustva, ali čemu sve to...
Pozz...
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #151 poslato: Фебруар 15, 2017, 09:19:58 »

Ajde kolega molim te stavi link na tu stranicu drinks

Na telefonu sam pa mi je malo teze ali idi na stranicu S&B koju si linkova pa se vrati na Rifle amunition gde će ti izaći slike raznih tipova zrna čiji se opis otvara kad strelicu zadržiš na slici i tako otvori opis za PTS zrna.
Pozz...
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

swift

« Odgovor #152 poslato: Фебруар 15, 2017, 09:30:20 »

Ajde kolega molim te stavi link na tu stranicu drinks

Idi na ovu stranicu i stavi kursor na prozor o PTS zrnima i vidi šta piše
http://www.sellier-bellot.cz/en/product/rifle-ammunition/products/
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
zhrvoje
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #153 poslato: Фебруар 15, 2017, 10:06:45 »

Hvala kolege, vidio... drinks
I dalje tvrdim da to nije SST...
Sva druga zrna ostalih proizvodjaca S&B naziva tocno onako kako ih i proizvodjaci nazivaju (Partition, Barnes X, Sierra Gameking), ne vidim da su zrno nazvali SST-om, samo pise da je zrno dizajnirano i proizvedeno od strane Hornadya. po meni je to zrno koje je slicno SST-u i koje je hornady konstruirao i proizveo za S&B pod imenom PTS.
Trebalo bi prepiliti jedno i drugo pa vidjeti i licno se uvjeriti u razlike.
Ako tko ima zrno od PTS-a za pokloniti u znanstvene svrhe, tu sam drinks
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #154 poslato: Фебруар 15, 2017, 10:29:54 »

Ako im se ne poklapa BC, onda je i oblik drugachiji   hi
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #155 poslato: Фебруар 15, 2017, 10:50:16 »

Hvala kolege, vidio... drinks
I dalje tvrdim da to nije SST...
Sva druga zrna ostalih proizvodjaca S&B naziva tocno onako kako ih i proizvodjaci nazivaju (Partition, Barnes X, Sierra Gameking), ne vidim da su zrno nazvali SST-om, samo pise da je zrno dizajnirano i proizvedeno od strane Hornadya. po meni je to zrno koje je slicno SST-u i koje je hornady konstruirao i proizveo za S&B pod imenom PTS.
Trebalo bi prepiliti jedno i drugo pa vidjeti i licno se uvjeriti u razlike.
Ako tko ima zrno od PTS-a za pokloniti u znanstvene svrhe, tu sam drinks

Hornady ne dozvoljava korišćenje svojih zaštićenih naziva i iz tog razloga se zrno naziva PTS a ne SST.
Imao i sjedinjene metke i zrna i upoređivao i našao samo jednu OGROMNU razliku. PTS ima ZELENI polimerski vrh a SST CRVENI  taunt
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #156 poslato: Фебруар 15, 2017, 11:11:28 »

Definitivno nisu ista - 270 130gr ima BC 0.389, a SST - 0.46, mislim...  hi
Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #157 poslato: Фебруар 15, 2017, 11:29:44 »

PTS G1/G7 0,389
SST G1 0,460
Ne radi se o istom BC prvi je prosek.
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #158 poslato: Фебруар 15, 2017, 12:20:20 »

Ili da proširim S&B za BC daje rezultat na 100m  koristeći pri tom u formuli konkretne brzine konkretnog sjedinjenog metka na 5 i 100m (V5 i V100) dok Hornady za određeni tip Zrna (ne konkretnog metka) daje BC na osnovu konstante korišćene u formuli.
Pozz...
Sačuvana
zhrvoje
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #159 poslato: Фебруар 15, 2017, 01:44:28 »

Hornady ne dozvoljava korišćenje svojih zaštićenih naziva i iz tog razloga se zrno naziva PTS a ne SST.
Imao i sjedinjene metke i zrna i upoređivao i našao samo jednu OGROMNU razliku. PTS ima ZELENI polimerski vrh a SST CRVENI  taunt

Zasto onda na sljedecem linku prvi metak za kalibar 17 hornet pise V-max koje je original Hornady zrno?
Ako ne dozvoljavaju SST, onda ne bi dozvolili koristenje niti imena V-max...

http://www.sellier-bellot.cz/en/product/rifle-ammunition/hunting-rifle-ammunitions-with-pts-bullets/products/

Sad malo filozofiram, zrna su definitivno slicna, i ucinak im je slican, a sve ostalo su detalji...PTS nisam koristio ali sa SST-om imam veliko iskustvo...I to pozitivno.
Sačuvana
BlackWolfXxX
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #160 poslato: Фебруар 15, 2017, 05:09:38 »

Da li neko ima iskustva sa belotovim zrnima XRG exergy 12,7 gr u kalibru 8x57 i NSR Nosler 12,96 gr u istom kalibru. Zanimaju me vasi utisci i misljenje o tim zrnima.
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #161 poslato: Фебруар 16, 2017, 09:33:03 »

PTS G1/G7 0,389
SST G1 0,460
Ne radi se o istom BC prvi je prosek.

Hmmm... Sajt im je, izgleda, najobičnije djubre!

Evo, na drugom mestu drugi BC:

http://www.sellier-bellot.cz/en/product/rifle-ammunition/hunting-rifle-ammunitions-with-pts-bullets/products/detail/233/

Ali, nije to kraj! Podaci o brzinama i energijama(bar u ovom slučaju što linkovah) su NAJOBIČNIJA BUDALAŠTINA! Da ima BC najveći na svetu, ne može na 300m zadržati toliko brzine i energije!
Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #162 poslato: Фебруар 16, 2017, 10:54:37 »

Sheki, stvarne početne brzine su im približne datim u tablici, sve ostalo nema veze sa životom. PROBANO!!!
Mada i kod drugih proizvodjača više parametra znatno odstupa od prezentovanih,  koliko? Pa sve zavisi od proizvodjača i konkretnog kalibra.
Na primer prezentovani podaci kod PPU za 308win i 8x57 mnogo su bliži realnim nego kod 30-06 i 270! A najviše odstupaju kod Magnuma.
Pozz...
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #163 poslato: Фебруар 16, 2017, 11:06:25 »

Daa, naravno, nisam rekao da je glupost POČETNA, negro ove naredne navedene brzine & enerđije.  drinks

Tj., bez obzira na tačnost početne brezine, prikazani podaci su BUDALAŠTINA NEOPEVATA!  wacko

A za PPU me ne može puno začuditi ništa, iako opet smatram da daju odličan odnos cene i Hvaliteta, sem ako je u pitanju neki teški škart... Da l su za izvoz bolji sa tim brzinama, da li znaš, možda?
Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #164 poslato: Фебруар 16, 2017, 03:12:49 »

Nisam premerio pa ne bih znao, mada jedino što sam do sada od razlika domaće i izvozne mundze primetio je malo pedantnija završnica (Narcito olovnog vrha zrna) i pakovanje. Na papiru sve isto, zavisi od serije do serije.
Pozz...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: