DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161370 poruka u 7275 tema- 6981 članova - Poslednji član: lukakaras

Новембар 19, 2019, 05:42:40
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Монтажа за м98  (Pročitano 43863 puta)
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #15 poslato: Фебруар 22, 2009, 12:05:25 »

I ja posjedujem Zastavin karabin mod.98 ukalibru 8x57 sa varijabilnom optikom Tasko 3-9x32E montiranom preko jednodijelnih niskih tunelskih nosača. Ispod ove optike poluga kočnice se slobodno kreće kad je zatvarač u zabravljenom položaju. Kad je poluga kočnice u srednjem položaju nemoguće je izvršiti repetiranje i ubacivanje metka u cijev, jer tada ista poluga zapinje za tijelo okulara. Ali, već sam se navikao na to, i to tako funkcioniše više od deset godina.
   Razgovarao sam nedavno  sa jednim puškarem iz okoline Doboja u Republici Srpskoj, koji mi je rekao da je na ovaj model karabina moguće naknadno ugraditi kočnicu bočno pored zatvarača kao kod Zastavinih karabina M70, ili na vratu kundaka kao kod klasičnih sačmarica ili nekih skupljih karabina, a to bi koštalo oko 40 evra.
   Bilo bi zanimljivo da se i Toza izjasni o ovome, da li to radi i da li je to uopšte moguće i koliko je pouzdano.
Sačuvana
prosedi52
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Фебруар 22, 2009, 01:59:44 »

Po meni wiwer montaza jedna od najboljih , ali jeste najprakticnija nisu ameri ludi sto je forsiraju, Ja je imam na jednom karabinu zastavinom na 30-06 par godina i nemam nikakvuh problema.
Sačuvana
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU U 2008 GODINI

« Odgovor #17 poslato: Фебруар 22, 2009, 02:23:07 »

I ja posjedujem Zastavin karabin mod.98 ukalibru 8x57 sa varijabilnom optikom Tasko 3-9x32E montiranom preko jednodijelnih niskih tunelskih nosača. Ispod ove optike poluga kočnice se slobodno kreće kad je zatvarač u zabravljenom položaju. Kad je poluga kočnice u srednjem položaju nemoguće je izvršiti repetiranje i ubacivanje metka u cijev, jer tada ista poluga zapinje za tijelo okulara. Ali, već sam se navikao na to, i to tako funkcioniše više od deset godina.
   Razgovarao sam nedavno  sa jednim puškarem iz okoline Doboja u Republici Srpskoj, koji mi je rekao da je na ovaj model karabina moguće naknadno ugraditi kočnicu bočno pored zatvarača kao kod Zastavinih karabina M70, ili na vratu kundaka kao kod klasičnih sačmarica ili nekih skupljih karabina, a to bi koštalo oko 40 evra.
   Bilo bi zanimljivo da se i Toza izjasni o ovome, da li to radi i da li je to uopšte moguće i koliko je pouzdano.

Imam druga kojeg zovemo "CRNI ĐOLE"!!
To mi je drug ipo!!
Pa kadgod pročitam tvoj post ,mene nešto štrecne onako pravo!
Ti ćeš sigurno razumeti o čemu pišem Wink
Vidi rode!
Kočnica sa delovanjem na udarnu iglu je ZAKON!!
Mogu ti pričati bajke ,basne i hvalospeve o svim ostalim,ali ona je jedino sigurna!
Bočna hoće da zatali zbog gubitka sigurnog stabilnog položaja koje joj obezbeđuje kuglica.
Imao sam dosta takvih slučajeva.
Kočnice koje blokiraju zapinjač udarača hoće vremenom da "popuste"!
Dali je to usled popuštanja sklopova,pohabanosti radne površine(usled minimalnih tolerancija podilaženja)ili nestručne izrade,za mene je sve jedno!
Za tebe je jedino ,sigurno i stabilno rešenje kočn pod 45 stepeni,kao što je prikazano na ovoj slici!
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
prosedi52
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Фебруар 22, 2009, 07:28:47 »

Slazem  se najbolja, najsigurnija ali i kosta.
Sačuvana
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #19 poslato: Фебруар 22, 2009, 07:52:08 »

Slazem  se najbolja, najsigurnija ali i kosta.

A glava nije skupa Grin

Pozdrav Goran
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Фебруар 22, 2009, 09:24:58 »

Ako cemo o montazi, Picantiny je definitivno najbolje resenje, posto je jedina koja omogucava apsolutno sigurno vracanje optike u istu tazcku, i bez previse rada puskara na upasivanju.. Sul-ova montaza je onoliko dobra koliko i majstor koji je upasuje, a kod nas pojedini "oruzari" znaju da upropaste i EAW Sula, koji kosta koliko i njihova plata. 

Picantiny lici na Wiwer, sa razlikom sto je poprecni trn cetvrtast, i tesno upasovan u zareze, kojih ima gomila.. Ne postoji nista cvrsce i sigurnije na planeti, osim jednostruke montaze, bez postolja.. Kojih, uzgred budi receno za Mauzer nema.

U Americi mozes da nadjes Picantiny za Remington 798, tj Crevnu zastavu, i cena nije da probije bilo ciji budzet.
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Фебруар 22, 2009, 10:22:43 »

BR!
Po čemu je to Picantny bolja od SUL-a!?

Po mnogo cemu:
Jaca je , i uz to  omogucava montiranje onoliko prstenova koliko je potrebno.

Lako podesavanje odstojanja od oka, optika se ocas posla pomeri unapred za 5mm. bez skidanja prstenova.

Jeftinija je u startu, a uz to uopste ne zavisi od precznog upasivanja od strane puskara. Sve se bazira na CNC masinama, i fabricki precizno izradjenim delovima.

Omogucava montiranje citavog niza optika na istu sinu, i svaka ce zadrzati upucanost kada se skine i ponovo postavi na pusku.

Jedina mana je sto je nekima ruznija..

Picantiny nije dzabe standard na ozbiljnim snajperskim puskama.
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Фебруар 22, 2009, 10:35:46 »

Zavisi od prstenova, moze i ekstra brzo.. Evo jednog primera, La Rue Mount za Aimpoint, skida se za tren.. Brze od Sula.

Prstenova ima i sa tunelom, mada je moje misljenje da tunelu nije mesto na pusci.. Ko hoce mehaniku, neka skine optiku, od tunela se niko nije ovajdio, osim sto mu je pokvario sliku pogodaka. Nema pravilnog postavljanja glave na kundaku na kome moze da se koristi i tunel i optika. A pravilno postavljanje glave je uslov za preciazno pucanje. 
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Фебруар 22, 2009, 10:38:40 »

Evo jos jedan primer, 30 mm prstenovi, opet La Rue.. Samo dve poluge, prstom i ode sa montaze. A ima i Tunel Wink

Sačuvana
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Фебруар 22, 2009, 10:48:27 »

Evo sad ste me ubedili Wink Cheesy
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Фебруар 22, 2009, 10:55:18 »

Jedina mana je sto montaza ovog kvaliteta jos nema u Jevropi .. Smrc..

Upravo razmisljam o tako necem, Aimpoint ML 3, + Aimpoint durbin 3x iza njega, u montazi koja se rotira na desnu stranu.. 1x i 3x po potrebi..

Inace, evo jednodelnih prstenova za optiku.. Picantin, i po meni od ovoga nema nista bolje.

Sačuvana
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Фебруар 22, 2009, 10:58:44 »

Ona nabudžena montaža sa dva nišana, jedan iza drugog mi se čini prekomplikovana za lov. Kad sve to nabudžiš puška će da teži 6-7 kilograma Huh?
Sačuvana

Tata i ja bi ovo radio !!
I tata bi sine !!!
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Фебруар 22, 2009, 11:02:23 »

Obe montaze, i obe optike su lakse od recimo Meopte.. Cela prica ima 600 grama..

Aimpoint 220 grama, montaza 110, durbin 140, montaza sa pomeranjem 130 grama..

Vodi racuna da je ono ispod toga M16.. Ukupna duzina celog sistema je 260 mm. Probano prosle godine, i stvarno radi kao bombona.
Sačuvana
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Фебруар 22, 2009, 11:04:32 »

I kako bi sada sve to izgledalo na  lovačkom karabinu?
Sigurno ne "lovački"!!
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Фебруар 22, 2009, 11:09:27 »

Zašto komplikovati, onaj Burris na slici posle mi se čini super. Koliko sam uspio da vidim ima povećanje 1-4, u toj jednoj optici imaš i nišan za brzo nišanjenje za blizu i povećanje od 4 puta za malo dalje pucanje.
Sačuvana

Tata i ja bi ovo radio !!
I tata bi sine !!!
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: