DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161371 poruka u 7275 tema- 6981 članova - Poslednji član: lukakaras

Новембар 20, 2019, 08:45:54
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 3 [4]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Night vision dvogledi i Binokulari  (Pročitano 35388 puta)
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #45 poslato: Новембар 28, 2009, 03:36:52 »

Pa koliko sam ja skontao ne moze da izadje iz Amerike bez odobrenja nihovog stejt vraga nekog  lol lol lol

Ne moze da se kupi bez zvanicnog zahteva agencije ili ministarstva.
Sačuvana
sasam
Početnik
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #46 poslato: Септембар 24, 2010, 12:37:45 »

Aktivni uredjaji za noćno osmatranje emituju IC svetlost koju divljač primećuje. Jelen podigne glavu i pogleda u pravcu izvora svetla, mada ne beži. Ako usmerite uredjaj prema ptici na drvetu, jasno se vidi da se uznemiri. Nemam iskustva sa vukovima i lisicama. Divlja svinja je registruje, gleda, merka....ponekad se udalji, ali ne u bekstvu. Njihova osnovna mana po meni je usko vidno polje i ograničen domet. IC uredjaji su pristupačnih cena, i retko prelaze 400E, ali su njihove mogućnosti razočaravajuće.Pre svega zato što mahom nisu upotrebljivi na daljinama preko 150m.
Uredjaji koji rade na principu pojačavanja svetlosti su nešto sasvim drugo i za klasu bolje. I u najvećem mraku postoji neka količina svetlosti koju elektronika ovih uredjaja pojačava na optimalni nivo. Prve generacije imale su problem sa bljeskom koji nastaje ako ih usmerite prema nekom svetlom objektu, mesec, upaljena šibica, automobilski far....
Noviji uredjaji ne samo da imaju povratnu spegu koja stalno koriguje stepen pojačanja svetlosti, već mogu i različito da pojačavaju svetlost na raznim delovima slike.
Ako recimo posmatrate livadu koja je obasjana mesečinom, u uz nju se pruža mračani šumarak, u okviru istog vidnog polja aparat različito " pojačava" livadu i šumu.
Rezultat je fantastična slika i potpuna vidljivost. Cena je takodje fantastična. Nisam ih našao na netu ispod 5000e.
Sačuvana

dok ne probam lava za mene je svinja kralj životinja
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #47 poslato: Септембар 24, 2010, 08:16:52 »

samo da dodam kolega......i totalno nepotrebna stvar u lov hi
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
sremac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #48 poslato: Септембар 24, 2010, 08:22:30 »

samo da dodam kolega......i totalno nepotrebna stvar u lov hi
  good  dali divljac pored svih tih pomagala ima neke mogucnosti da prezivi
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #49 poslato: Септембар 24, 2010, 08:30:43 »

Ima sanse........ali nikakve.
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
sasam
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #50 poslato: Септембар 25, 2010, 01:09:51 »

Kažu da te uredjaje na zapadu koriste za praćenje noćne aktivnosti divljači i nadzor lovišta. Ja imam ruski IC uredjaj, kupio sam ga na buvljaku kraj mesta Markovac. To je na autoputu Beograd-Niš, kod isključenja za Svilajnac. Nekih desetak dana jedva sam čekao svaku noć da prošetam i vidim šta sve može. I rekoh....ništa posebno. Onaj drugi, što elektronski pojačava svetlost, držao sam u ruci tokom jednog lovačkog druženja. Imao ga je jedan lovac iz Kruševca, čovek radi sa sekudarnim sirovinama i ima lanac svojih otpada. Meni je kazao da ga je platio 6000e.
Ni ja ne verujem da može imati neku značajnu svrhu u lovu, ali je fantastična igračka, ko ima i može da da toliko za njega.
Vratio bih se kratko na onaj buvljak kod Markovca, u neposrednoj blizini autoputa. Rusi donose sve i svašta. Optika, alat, vitla za lade nive. Koga zanima može da svrati. I cene i kvalitet su kao sa buvljaka. biggrin
Sačuvana

dok ne probam lava za mene je svinja kralj životinja
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #51 poslato: Фебруар 08, 2015, 07:48:25 »

http://www.frankonia.de/W%C3%A4rmebildger%C3%A4t+Scout+TS32r+Pro+2xZoom/FLIR/Ansicht.html?Artikelnummer=171580&lsn=RECOMM_ENG_ADS_MARKE
Sačuvana

dule v
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #52 poslato: Децембар 21, 2016, 09:05:27 »

da  malo osvjezim temu , zna li neko kakav je  ovaj dvogled, i koji mu je domet Pulsar edge 3,5x50 
Sačuvana
doka
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #53 poslato: Април 14, 2019, 07:21:40 »

Dali neko može da mi pomogne da nabavim zaštitnu gumu za noćni monokular prečnika 28 milimetara?
Sve sam pokušao bezuspešno.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: