DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161360 poruka u 7274 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 12, 2019, 08:56:26
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Night vision dvogledi i Binokulari  (Pročitano 35115 puta)
acalovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Фебруар 19, 2009, 08:50:43 »

Lep opis pescarac! Wink
Sačuvana
Marko
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #16 poslato: Фебруар 19, 2009, 08:55:38 »

Meni fizivki izgleda potpuno isto kao i gore dva pomenuta!

Dal je i njemu zemlja porekla Belorusija?
Sačuvana

Dobar pogled!
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #17 poslato: Фебруар 19, 2009, 10:52:07 »

a što lepo ne primenite istu metodu koju koristi Isa... kamera sa nocnim snimanjem.. ima i IC far (u kompletu ili odvojeno) odlično se vidi...može da snima...a manje, ili isto, košta...bile su neke starije serije koje su baš imale kvalitetan noćni režim.. ne znam ove novije kakve su, ne mora da znači da su bolje
Sačuvana

pescarac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Фебруар 19, 2009, 11:04:32 »

Pozdrav Jastreb, nažalost nemam kameru sa nočnim snimanjem, a one koje sam držao u ruci ne snimaju dalje od 5-6 metara, a to je meni malo i one koštaju barem koliko sam platio i ja moj uredjaj. Moguće da ih ima i koje snimaju na 50 do 100 metara, ali one sigurno nisu 350 eura. Pogledaću popodne na kutiji zemlju porekla pa ću ti javiti.
Sačuvana
sangajska.odgajivacnica
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Фебруар 19, 2009, 11:11:28 »

Posto najvise lovim nocu na cekanju neprestalno se borim sa nocu.
Iz tog razloga sam probao raznorazna svetla i nocne nisane.
Jako je tesko naci pravu stvar za malo para.
Probao sam tri modela binokulara nedovoljno jasno isti problem je i sa babarogom vojna .
Najbolja stvar je vojni nocni opticki nisan  perfektan do 800 metara (provereno) mana sto je moj zbog loseg koriscenja pre mene brzo crko a nemoze se popraviti a novi je danas skoro nemoguce naci . Jos jedna mana sto nije predvidjen za dan pa si preko dana osudjen da nemas optiku .
Jos jedna jako dobra stvar je vojni dvogled za nocna osmatranja vidi se sve kao po danu odlican za jutarnje lovove kada treba prici divljaci bez uznemiravanja najveca mana mu je sto je nenormalno velik i tezak ali radi strava.
Odlicna kombinacija za malo vise para je dobra optika( kales svarovski itd) sa madjarskim farom ( onaj sto je sjedinjen sa baterijom) cak sam imao priliku da gledam kroz kalesa sa onom kineskom baterijom sa led dijodama radi dobro i preko 150 metara .
Narovno najbolje resenje su dnevno nocne varijante ali ta ljubav mnogo kosta ide i preko 2500 evra.
Sačuvana
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #20 poslato: Фебруар 19, 2009, 11:11:58 »

Ima tu interesntnih fazona...tipa, ako lovite sa čeke, možete postaviti IC far u zonu dolaska divljači...ne na kameru... onda praktično zona vidljivosti nema granica... samo vam treba odvojivi far, sa sopstvenim napajenjem ( a postoje u prodaji)
Sačuvana

pescarac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Фебруар 19, 2009, 11:20:26 »

Ovo mi je mnogo lakše, stavim ga u džep, težak je 200-300 grama i ne razmišljam da li će mi doći sa mesta gde sam postavio far, ili pak levo ili desno od toga. Osim toga, far+stalak+izvor napajanja+fotoaparat, komplikovano brate.
Sačuvana
pescarac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Фебруар 19, 2009, 11:36:40 »

Ne samo da košta Kopov, nego nije ni zakonski dozvoljena. Imao sam slučajeve da je u noćnoj kontroli policija zaustavila jednog našeg lovca i da su me zvali da dodjem sa drugog dela lovišta, gde sam takodje bio u kontroli, jer su kod tog lovca našli "noćni snajper". Posle mog dolaska na lice mesta slatko sam se smejao neobučenosti naših policajaca i strahu našeg lovca. Snajper je bio sa svetlećom končanicom kineski ili bugarski sa pijace i koštao 50 eura. Neću da mislim o tome šta bi bilo da je stvarno imao noćni optički nišan. Inače ja sam imao jedan beloruski pre 7-8 godina, bio mi je namontiran na karabin M-76 (poluautomat) 8x57 i imao sam veliki problem sa paralaksom. Prilikom upucavanja na 100 metara dobijao sam krug od 30 cm. Mislio sam da je to dovoljno, ali posle prvog pucanja i promašaja, rešio sam da ne kršim zakon i utopio sam ga dalje, ali sam čoveku pošteno ispričao šta je. Kombinacija sa Yukono + merkel kombinovana + kales 2,5-10*50 + nehtorc taktička lampa je za mene trenutno dobitna , i ne razmišljam o nekoj drugoj kupovini, a i ne strepim od nekih kontrola, jer sam u ovom slučaju potpuno ispravan.
Sačuvana
sangajska.odgajivacnica
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Фебруар 19, 2009, 01:06:13 »

Moja ludost nema granica ja sam cak razmisljao da na hranilistu postavim kameru sa senzorom pokreta gde mogu da vidim kad dolaze koliko i kakvi su primerci da im svedem vreme izlaska na ceku  ali otom potom sad sam u fazi pripreme hranilista i ceka samo da ovaj sneg ode i radovi pocinju.
Sačuvana
pescarac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Фебруар 19, 2009, 02:07:42 »

Kopov, imao sam jednog zaludjenog drugara za lov svinja čekanjem na hranilištu, išao je dotle da je montirao kineski reflektor sa toplotnim senzorom i nekim podizačem napona i to sve povezao sa akumulatorom. Imao je rezultata onda kada je čuo svinje da dolaze, a dešavalo mu se da i njega i svinju iznenadi paljenje reflektora. Posle toga je razmišljao da napravi neku zvrčku da se prvo upali neka crvena led dioda koja bi nila okrenuta prema njemu, pa ga obavestila da je tu svinja, a posle par trenutaka i far. Na kraju je sve to batalio i otišao u Ameriku.
Do zadnjeg dana pre odlaska sam se sa njim svadjao da li je lovački čekati divljač na hranilištu.
Jesam za tako nešto, ali pod uslovom da je na nekoj stazi gde divljač prolazi a nikako ne na hranilištu.
Sačuvana
prosedi52
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Фебруар 19, 2009, 05:42:52 »

Pescarac i kopov uskoro stizu Game kamere za snimsnje dolazaka ili prolazaka divljaci na hraniliste ili stazu.Ima jedan uredjaj koji proizvidi firma DEDAL rusi , natakne se na standardnu optiku i gledas 300-400 metara , i nisi u sukobu sa zakonom. Ali cena prava sitnica oko 5500e uredjaj je 3 gen.Ja koristim ponekad  kamere 2 ili 3 kom sa daljinskim prijemnikom na kojem ima ekran i sve lepo vidis,I onda krojis sudbinu divljaci.Postoji monokular sa mp4 plejerom sve sto vidis danju i nocu mozes da snimis od  15-500m i prebacis na hard disk I gledas film uz pivce.Postoje i snajperi dnevno nocni  sa usb kabelom i mp4 plejerom takodje sve snima ceo lov ili dogadjaj.Ako vas sta interesuje na pp pozdrav.
Sačuvana
vlado
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Фебруар 19, 2009, 06:06:52 »

Joj Dule kako je krenulo ako imas pare nemoras icu u lov,samo postavis pusku sa takvom spravom a ti sedis kuci i gledas na ekran pa kad dodje zeljeni primerak samo okines i gotovo.Pa gde je tu draz lova,kad suska a tebi srce samo sto neiskoci cekajuci kad ce se pojaviti,i dal ce izici .Pozdrav al ja sam za staromodni lov jel meni lov nije meso,nego dozivljaj.
Sačuvana

U SVETU ZIVOTINJA JE SVE KAO KOD LJUDI SAMO POSTENIJE.
prosedi52
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Фебруар 19, 2009, 07:53:09 »

Slazem se sa tobom ja to po nekad radim sa tom elektronikom.
Sačuvana
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Фебруар 19, 2009, 08:13:48 »

Joj Dule kako je krenulo ako imas pare nemoras icu u lov,samo postavis pusku sa takvom spravom a ti sedis kuci i gledas na ekran pa kad dodje zeljeni primerak samo okines i gotovo.Pa gde je tu draz lova,kad suska a tebi srce samo sto neiskoci cekajuci kad ce se pojaviti,i dal ce izici .Pozdrav al ja sam za staromodni lov jel meni lov nije meso,nego dozivljaj.

Ovo vec odavno ima u Americi i preko interneta se logujes u uplatis sa visa karticom i sedis na primer u BG u stanu gledas u monitor i nisanis divljac i ubijas namerno kazem ubijas, e to su sad ukinuli i mogu samo nepokretna lica da koriste, imao sam i web sajte negde ali sam to zagubio i zaboravio kako se zvao taj sajt.
Sačuvana

Dobar pogled
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #29 poslato: Фебруар 20, 2009, 12:51:12 »

Hehe..secam se toga kad je bilo reklamirano pre nekoliko godina...ulovish jelena u Americi, a nikada nisi bio...shta ti je tehnika..  Grin

Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3 4   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: