DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161370 poruka u 7275 tema- 6981 članova - Poslednji član: lukakaras

Новембар 19, 2019, 05:57:15
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristLOVIŠ A VOLIŠ I PECANJE, ONDA TI JE OVDE MESTO (Urednik: Brno)Kormoran napast koja unistava Riblju populaciju!
Stranice: 1 [2]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kormoran napast koja unistava Riblju populaciju!  (Pročitano 12415 puta)
Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

произвођач вабилица

WWW E-mail
« Odgovor #15 poslato: Фебруар 25, 2009, 06:46:20 »

Kako su krenuli mutirace
Za koju godinu ima da krecu i na one sto stoje pored vode  Grin Grin Grin
Sačuvana

Код мене можете у свако доба поручити вабилицу за:
ЛИСИЦУ,ПАТКУ,СРНДАЋА,ГУСКУ.....
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #16 poslato: Март 02, 2010, 08:53:10 »

Ovakve prizore slika štosu okačene imao sam prilike da lično pogledam ali sa manjim primjercima ribe,živim u neposrednoj blizini ušća Vrbasa u Savu,izlazim preko zime u lov na patke pase tako nasuče i pokoji kormoran,,ima ih u velikom broju na ovim prostorima ali je vrlo osjetljiva i teška ptica za odstreliti,sam njen izgled mi se mogu slobodno reći "gadi"
                             angry2 angry2 angry2
Sačuvana

mile.florida
Senior
Van mreže Van mreže

mile.florida@hotmail.de
« Odgovor #17 poslato: Март 02, 2010, 12:06:55 »

I do par kilograma dnevno on pojede.
Sačuvana
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ситуација никад није била тако озбиљна као увек.

« Odgovor #18 poslato: Март 02, 2010, 01:57:18 »

Vlasinsko jezero(predeo izuzetnih odlika) takodje dozivljava ekspanziju ovog napasnika.
E sad u cemu je problem: do pre 3-4 god.je bio dozvoljen lov na jezeru i to d.patke pa se moglo pomoci na odredjeni nacin ribljem fondu kad je u pitanju ovaj stvor  spiteful, ali sada vise nema lova i on je prisutan u sve vecem broju. Ako se nekad i desi skidanje zabrane lova na kormorana ovde nece smeti da se lovi. Proslogodisnje poribljavalje sa 5t.saranske i mladji potocne pastrmke je sabotiran njegovim prisustvom tako sto riba nije imala vremena da se oporavi od puta. Primecena su velika jata koja su bas na tim mestima izlovljavala pustenu ribu. Na dva ostrva(pristup ljudi zabranjen) na kojima se gnezdi drvece se polako susi jer unistavaju vegetaciju svojim izmetom. Jednom recju KATASTROFA
Sačuvana

Најкритичнија су у животу прва три минута!
А и последња три!
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #19 poslato: Март 02, 2010, 04:21:03 »

Ja se lepo slazem sa njima,cak i ne beze od mene! sarcastic

DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ситуација никад није била тако озбиљна као увек.

« Odgovor #20 poslato: Март 02, 2010, 04:36:55 »

I ja bih se slagao  friends  spiteful
Sačuvana

Најкритичнија су у животу прва три минута!
А и последња три!
dreger
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Јануар 17, 2011, 01:15:46 »

Pre jedno desetak dana javlja mi drugar ajde dodji do Tamisa da vidis nesto,ajde odem ja kad stvarno da nisam licno video ne bi mu verovao.Jato od oko 200 kormorana se spusti na vodu i za par minuta pocne riba da isplivava na povrsinu,sve smudjevi od 800gr-1.3kg on ih otera i camcem pokupi ribu,sve su im glave izbusene,bilo je 6-7 komada.A koliko jos ribe bude ubijeno i osamuceno mogu samo da pretpostavim.
Sačuvana
kaludra1
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Јануар 17, 2011, 02:19:36 »

u zapadnoj evropi kolko sam citao stavljen je van rezima zastite i to poodavno
zato ih ima toliko kod nas
Sačuvana
drinski
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Јануар 17, 2011, 05:45:29 »

u zapadnoj evropi kolko sam citao stavljen je van rezima zastite i to poodavno
zato ih ima toliko kod nas

Onda sam ja u zapadnoj evropi odavno kod mene ih nema bas mnogo a bilo ih je ali......... whistle
Sačuvana
stevin
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Јануар 19, 2011, 10:59:20 »

U neposrednoj blizi mog lovista je Becejski ribnjak. to je nemoguce koliko ih ima, pa pretpostavljam da prave i stetu iako su postavljeni plinski topovi proslog proleca. Stariji i iskusniji kazu da svaki dan pojedu ribe koliko su teski.
Ono sto meni posebno smeta je sto uniste drvo na kojem spavaju ( odmaraju), svojim izmetom , sto je strasno.
Meni su poznate dve vrste veliki i mali.
ja lovim pored tog ribnjaka i ima ih jako puno,lete u velikim jatima,par puta se desavalo da podignu patke i sabotiraju lov!jako su glupe ptice ili se neboje ljudi,kada ih podignes sa vode,okrenu se i lete prema tebi!
Sačuvana
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #25 poslato: Јануар 19, 2011, 04:44:20 »

jako su glupe ptice ili se neboje ljudi,kada ih podignes sa vode,okrenu se i lete prema tebi!

Ta osobina kod njih mi se jako svidja,jer ih obozavam gledati kad prolecu blizu mene! whistle

DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
VukasinNS
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Децембар 24, 2011, 09:29:50 »

Sva sreca pa je od ove godine van rezima zastite stavljen mali kormoran koji doduse nacini mnogo manje stete od velikog kormorana, ali bolje i ovako nego nista ne preduzeti...U nasim podrucjima je on nista drugo nego stetocina koja se ne nalazi ni u jednoj karici prirodnog lanca ishrane niti bilo sta dobro nanosi nasim rekama. Klasican primer invazivne alohtone vrste koja unistava mnoge autohtone vrste i ciji msovni izlov ne bi uticao ni na jedan segment biocenoze. Ove godine sam prisustvovao desetkovanju ribljeg fonda od strane malog kormorana na jezeru Celije u blizini Krusevca. Takodje Becej i okolinu unistavaju polako ali sigurno.Svo bilje ispod kolonija kormorana izumire od kiseline iz njigovog izmeta. A sto se tice vazdusnih topova, vremenom price naviknu na njih i posle odredjenog vremena ih i ne primecuju.

Malo sam prostudirao ovu vrstu jer sam i strastveni ribolovac,a mi ribolovci pokusavamo na sve nacine da se izborimo sa ove dve vrste ( mali i veliki kormoran ) jer su nam reke puste i bez ovih stetocina, a tek na sta ce liciti ako se prenamnoze i ako nam u rukovodstvu budu ljudi koji nemaju veze sa prirodom...
Sačuvana

Dobar pogled!
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Децембар 24, 2011, 09:50:25 »

Ne volim ni ja bas te kormorane ali od neke godine smo postali veliki saveznici  sarcastic
O cemu se radi,lovio sam ribu na Savi jedno ljetno jutro,mreze su bile prazne i ulov slab,a onda kao u bajci Savom je krenula riba okrenuta na ledjima.Bijeli se voda cijelom sirinom.
Ne sluteci o cemu je rijec ostavio sam alat i dao se u sakupljanje ribe,bilo je raznih vrsta i lijepih primjeraka.Mislio sam da se radi o nedostatku kiseonika ali mi je bilo sumnjivo kako bas svaka riba udarena necim u glavu.Komsije slavonci posmatraju moje manevre camcom i unakrsnu voznju od bosanske do hrvatske obale.Nakupih tako 2-3 vrece ribe i krenem da vezem camac nekih 2 km uzvodno.U tome ugledam veliko jato kormorana kako se dize sa vode,dosta njih ne uspjeva uzletit jer su se prejeli a neki su odnijeli ribe upola progutane sa repom izvan usta  laugh
Bilo mi je sve jasno i zakljucio sam da je jato sletjelo i na prepad poubijalo svu ribu koja se zatekla na tom dijelu rijeke,do velicine 1,1,5kg.
Iduce jutro opet isplovim da obidjem pribor i opet ista prica  laugh
Na kraju razmisljam kakvu muku muce ljudi koji imaju ribnjake.
Sačuvana
VukasinNS
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Децембар 26, 2011, 02:55:49 »

Upravo to i jeste veliki rat sa kormoranima jer gde oni prodju reke se oporavljaju dugi niz godina, ali se obicno i nastane na tim povrsinama tako da reka moze gotovo u potpunosti da izumre...
Sačuvana

Dobar pogled!
Stranice: 1 [2]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: