DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161870 poruka u 7331 tema- 7055 članova - Poslednji član: MihajloKG

Октобар 17, 2021, 06:46:13
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 3 4 [5]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Blaser 93  (Pročitano 17858 puta)
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #60 poslato: Јануар 16, 2019, 10:52:30 »

R93 nije osvojio Ameriku i Afriku. Kao radna snajperska Puska je zastupljena u minornom broju u vojnim i policijskim službama.

Pitanje za ljubitelje R93. Sa čime bi pre lovili u Africi opasne zivuljke? Sa R93, obrtočepnim sistema Mauser ili dvokuglarom?

Dobar pogled
Kos
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #61 poslato: Јануар 16, 2019, 01:20:21 »

...Sto se tice drugog dijela, ovo o sukobu mjera i tolerancija je jedna od vecih gluposti koje sam procitao...

To je daleko od gluposti. Legure aluminijuma Ergal 6061, 6082, 7075. koje se koriste u oružarstvu i široj industriji imaju dijapazon promene dimenzija na temperaturnim razlikama približno 2,5x veći od čelika...
Na sreću ovo je bitno i od uticaja samo kod čvrstih spojeva ova dva materijala...
Sačuvana
zhrvoje
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #62 poslato: Јануар 16, 2019, 01:35:57 »

Ja sam pricao o Blaseru i utjecaju tih tolerancija na njemu.
Necu vise na ovoj temi, zivili mi svi.
A kolegi koji je pitao o r93, prodaj ga i kupi zastavu. Tad ce svi oko tebe bit sretni.
Sačuvana

stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #63 poslato: Јануар 16, 2019, 04:24:37 »

desavalo se da kod r93 i da kod r8 da dodje do samoopaljenja prilikom zabravljivanja sto mislim da je to zbog neadekvatnog odrzavanja.a što se tice mauser sistema nemoje misliti da je pouzdan 100 posto.vidjao sam otkinute sve tri brave na zatvaracu.kod mauzer sistema desava se da se poveca ceoni zazor od koriscenja a da to i ne primetite.tako da nista nije vecito za mene je to neko kilo gvozdja
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #64 poslato: Јануар 17, 2019, 11:29:57 »

desavalo se da kod r93 i da kod r8 da dodje do samoopaljenja prilikom zabravljivanja sto mislim da je to zbog neadekvatnog odrzavanja.a što se tice mauser sistema nemoje misliti da je pouzdan 100 posto.vidjao sam otkinute sve tri brave na zatvaracu.kod mauzer sistema desava se da se poveca ceoni zazor od koriscenja a da to i ne primetite.tako da nista nije vecito za mene je to neko kilo gvozdja

Blaser R93 otkocen je opasan kao i zapeta orozara toz 63,66. Cim ga otkocis rizikujes neželjeno opaljenje.
Kod sistema Mauser najcesci razlog pucanja delova je neociscena cev. Puca se za Božić pa onda nista do sledećeg Božića. Kroz cev kad podledas nista se ne vidi. Stručnjak ubaci jedan "šiljkan" da protera i tako ocisti cev. Drugi razlog je bio prepravljana vojna municija, gde stručnjak skine bakarni vrh i prilikom pucanja ostane kosuljica u cevki pa sledeći metak i eto sranja.
Sto se tice zazora tesko da to može da bude. Svaki poluautomat i automat bi pukao.

Dobar pogled
Kos
Sačuvana
zhrvoje
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #65 poslato: Јануар 17, 2019, 12:00:10 »

Kolega dragi, Blaser se ne otkocuje zato jer nema kocnicu. A sad stvarno necu vise.
Sačuvana

acobp
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #66 poslato: Јануар 17, 2019, 01:25:43 »

Blaser R93 otkocen je opasan kao i zapeta orozara toz 63,66. Cim ga otkocis rizikujes neželjeno opaljenje.
Kod sistema Mauser najcesci razlog pucanja delova je neociscena cev. Puca se za Božić pa onda nista do sledećeg Božića. Kroz cev kad podledas nista se ne vidi. Stručnjak ubaci jedan "šiljkan" da protera i tako ocisti cev. Drugi razlog je bio prepravljana vojna municija, gde stručnjak skine bakarni vrh i prilikom pucanja ostane kosuljica u cevki pa sledeći metak i eto sranja.
Sto se tice zazora tesko da to može da bude. Svaki poluautomat i automat bi pukao.

Dobar pogled
Kos

Kod orozare TOZ 63 koja je ispravna nece doci do opaljenja ako se oroz odapne usled potresa ili prilikom zapinjanja dodje do skresavanja oroza sa prsta zto sto cekic moze stici do udarne igle samo ako je pritisnuta obaraca.
Naravno to cesto ne radi zbog neodrzavanja, nakupljene prljavstine ispod zuba na orozu i poslije ispaljenih kamiona municije.
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #67 poslato: Јануар 17, 2019, 10:01:27 »

pre neki dan doje beneli premijum plus sa ceonim zazorom o 0.4mm umalo zaplakah kad videh
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #68 poslato: Јануар 17, 2019, 10:33:44 »

Tu od Benelli-a ima samo ime, i kopiran inercioni mehanizam sa starog Benelli SL80.
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #69 poslato: Јануар 18, 2019, 07:39:22 »

Benelli iz Spanije focus
Sačuvana

Stranice: 1 ... 3 4 [5]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: