DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161872 poruka u 7331 tema- 7056 članova - Poslednji član: supercaivi

Октобар 28, 2021, 07:23:25
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 3 [4] 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Blaser 93  (Pročitano 17982 puta)
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #45 poslato: Јануар 12, 2019, 10:38:21 »

Hvala na sto ste razjasnili koliko toliko dilemu oko Blaser R93 jer poceo sam ozboljno razmisljsti oko prodaje ali sa druge strane koloko mogu videti Blaser kude oni koji ga ne poseduju ...
Ja sam jedan od onih koji kude R93 i ne posedujem ga samo zato što ne želim da ga posedujem. Da se razumemo nije u pitanju kiselo groždje imam cenovno karabin+ optika skuplje kombinacije od npr. novog R8. Da hoću taj koncept karabina opet ne bih uzeo R93 ili R8. Na prvom mestu bi mi bio Heym SR30 pa nekoliko mesta prazno pa bi onda došo na red Strraser itd. ali mene taj koncept karabina ne zanima...
Ne sporim vrhunski kvalitet R8 kome su ispravljene mane R93 ali... Mišljenja su kao doopeta, svako ima po neko a tek o ukusima ne treba raspravljati... Ako u opšte govorimo o karabinima, bez obzira na koncept zatvarača, po kvalitetu izrade po meni su ispred R8 sledeći: Mauser M98 i M03; Heym SR30, SR21; Sakko M85... To je deo od serijskih, da ne pričam tek o manjim produkcijama i van evropskog kontinenta (npr. McMillan Heritage) i sličnim. Pitanje za vlasnike Blasera-a: Da li ste ikad videli ovu akciju na nekom takmičenju u preciznom ili dalekometnom streljaštvu? Da li ste videli da neko puca Brže ovom akcijom od PA karabina ili da veže dva hica brže od dvokuglare???
Ponavljam puška stvarno vrhunskog kvaliteta, i vlasnici neka uživaju u njoj i želim im puno uspeha u lovu, ali neka je ne nabijaju na nos nama koji ne volimo te akcije ili bi se kad bi dali 4000+eura za toliko plastike+aluminijuma+buthon rifled cevku osećali kao ošišane ovce...
Ajd u zdravlje..
Sačuvana
Pavlika
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #46 poslato: Јануар 12, 2019, 01:20:17 »

Prijatelju ne zelim nikog da uvredim vec sam hteo otklonint dilemu oko popustanja zatvaraca prilikom pucanja .To da li je vama na prvom mestu ovaj ili onaj karabin to je stvar ukusa o tome ne treba raspravljat,vec kupuje ko sta voli i koliko ko je u mogucnosti to je uvek bilo i bice.
Sačuvana
zhrvoje
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #47 poslato: Јануар 15, 2019, 12:24:16 »

Pitanje za vlasnike Blasera-a: Da li ste ikad videli ovu akciju na nekom takmičenju u preciznom ili dalekometnom streljaštvu? Da li ste videli da neko puca Brže ovom akcijom od PA karabina ili da veže dva hica brže od dvokuglare???

Odgovor na prvo pitanje; Da!

Odgovor na drugo pitanje;
Ne, ali cu sa Blaserom brze ispaliti 4 hitca za redom nego bilo tko sa poluautomatom (koji ima zakonski reducirani magazin) ili sa dvokuglarom.

Sačuvana

SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #48 poslato: Јануар 15, 2019, 12:34:02 »

^ U Srbistanu, koliko znam, za krmadiju nema ograničenja po pitanju broja mečića u PA puškama & garabeenima   hi
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
zhrvoje
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #49 poslato: Јануар 15, 2019, 01:04:46 »

Ma sve 5 sheytane hi
Ovo sto sam napisao vrijedi za RH, a pretpostavljao sam da vrijedi i za Srbiju.
Al vec mi polako idu na zivce teorije kako Blaser ne valja, samo je Zastava super...
Znas ono, nisam ga nikad drzao u ruci al kad ga svi pljuju ajde i ja cu...
Sačuvana

SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #50 poslato: Јануар 15, 2019, 01:18:52 »

Koliko se sećam, ti ga, beše, imaš, i normalno je da ti te priče idu na dživce. Opet, ponoviću, ja lično bih se bojao koristiti ga, nakon takvih priča, jer, gde ima dima, tu se i pušilo...  focus    lol

Da mi standard dozvoljava, verovatno bih izabrao nešto fino, finsko, neki njin odevni predmet...  laugh Ovako, zadovoljan sam Zastavom, imam nekoliko komada, vrlo precizne, pouzdane, u jako dobrom stanju, i uopšte ne patim za skupljim...  hi
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
zhrvoje
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #51 poslato: Јануар 15, 2019, 01:42:14 »

I ja sam imao Zastavu, Kranjca imam i danas.
Al u odnosu na njih Blaser je druga galaksija.
Svako ima svoj ukus a o ukusima se ne raspravlja.
Ima i ona druga, Svaka budala ima svoje veselje.
Sačuvana

svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #52 poslato: Јануар 15, 2019, 09:22:07 »

Koliko se sećam, ti ga, beše, imaš, i normalno je da ti te priče idu na dživce. Opet, ponoviću, ja lično bih se bojao koristiti ga, nakon takvih priča, jer, gde ima dima, tu se i pušilo...  focus    lol

Da mi standard dozvoljava, verovatno bih izabrao nešto fino, finsko, neki njin odevni predmet...  laugh Ovako, zadovoljan sam Zastavom, imam nekoliko komada, vrlo precizne, pouzdane, u jako dobrom stanju, i uopšte ne patim za skupljim...  hi

Da nije bilo problema sa zatvaračem sigurno ne bi radili novu verziju ugrađenu u R8. Zanima me samo kakvu su tehniku koristili prilikom ispitivanja zabravljivanja na R8 od famoznih 16 000 bari. Kazu menjati čelo zatvarača na 3500 metaka. Znači RAP, delove, digitron poneti sa sobom.
Skupa igranka. Zatim sto neko reče skupa plastika i aluminijumum. Mnogo delova od različitih materijala koji se ne ponašaju isto na toplom i hladnom i stalno su u sukobu sa merama i tolerancijama.
Ipak ima malo i do babe...

Dobar pogled
Kos
Sačuvana
Traper.
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #53 poslato: Јануар 15, 2019, 10:53:14 »

Ja sam jedan od onih koji kude R93 i ne posedujem ga samo zato što ne želim da ga posedujem. Da se razumemo nije u pitanju kiselo groždje imam cenovno karabin+ optika skuplje kombinacije od npr. novog R8. Da hoću taj koncept karabina opet ne bih uzeo R93 ili R8. Na prvom mestu bi mi bio Heym SR30 pa nekoliko mesta prazno pa bi onda došo na red Strraser itd. ali mene taj koncept karabina ne zanima...
Ne sporim vrhunski kvalitet R8 kome su ispravljene mane R93 ali... Mišljenja su kao doopeta, svako ima po neko a tek o ukusima ne treba raspravljati... Ako u opšte govorimo o karabinima, bez obzira na koncept zatvarača, po kvalitetu izrade po meni su ispred R8 sledeći: Mauser M98 i M03; Heym SR30, SR21; Sakko M85... To je deo od serijskih, da ne pričam tek o manjim produkcijama i van evropskog kontinenta (npr. McMillan Heritage) i sličnim. Pitanje za vlasnike Blasera-a: Da li ste ikad videli ovu akciju na nekom takmičenju u preciznom ili dalekometnom streljaštvu? Da li ste videli da neko puca Brže ovom akcijom od PA karabina ili da veže dva hica brže od dvokuglare???
Ponavljam puška stvarno vrhunskog kvaliteta, i vlasnici neka uživaju u njoj i želim im puno uspeha u lovu, ali neka je ne nabijaju na nos nama koji ne volimo te akcije ili bi se kad bi dali 4000+eura za toliko plastike+aluminijuma+buthon rifled cevku osećali kao ošišane ovce...
Ajd u zdravlje..
hi  victory
Sačuvana
Pavlika
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #54 poslato: Јануар 15, 2019, 11:17:48 »

Sada vise nista ne razumem kaze prijatelj bojao bih se koristiti Blaser R 93 koni je razlog ?
Koliko lovaca u Srbiji ima Blaser R93 da li je neko imao neki problem i da li je neko čuo da je neko imao neki problem ?
Ja ga posedujem u kal 7 rem mag i 300 winterbi mag i koja je to razlika izmedju R 93 i R 8 osim sto R8 ima skidajuci okvir zatvarac i bravljenje je u sustini isto
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #55 poslato: Јануар 16, 2019, 12:20:12 »

Kod R8 je pored navedenih inovacija pojačano bravljenje i poboljšan sistem koji sprečava opaljenje metka ukoliko zatvarač nije potpuno zabravljen. Ima još sitnijih izmena ali nisu od prevelike važnosti..
Sačuvana
zhrvoje
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #56 poslato: Јануар 16, 2019, 12:48:01 »

Kazu menjati čelo zatvarača na 3500 metaka.
Mnogo delova od različitih materijala koji se ne ponašaju isto na toplom i hladnom i stalno su u sukobu sa merama i tolerancijama.
Ipak ima malo i do babe...

Dobar pogled
Kos

Tko kaze ovo za mjenjanje cela zatvaraca? Ljudi koji ga nikad nisu drzali u rukama?
Sto se tice drugog dijela, ovo o sukobu mjera i tolerancija je jedna od vecih gluposti koje sam procitao...
Lovim sa R8 2.5 godina, odstrelio sam s njim u tom periodu vise nego neki lovci u cijelom lovackom stazu. Bez ranjavanja bez gubitaka od lisice do jelena obicnog. I to u kalibru 6.5x55.
Puska je jako blizu savrsenstva. Sve na njoj je savrseno funkcionalno i podredjeno lovcu. Kolko god skidao cijev ili optiku tuce u isto mjesto. Okidac savrsen. Ergonomija savrsena.
Al opet meni nitko nece vjerovat niti moje misljenje uzet u obzir, bitno da sebi medjusobno vjeruju oni koji je nikad nisu probali.
Sačuvana

Pavlika
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #57 poslato: Јануар 16, 2019, 08:21:21 »

Pirjatelju da li se desilo nekom da popusti bravljenje prilikom opaljenja na jacim kal mislim magnum kal?
Nebitno R8 ili R93 mislim na zatvarac i nedaj boze povreda.
Sačuvana
zhrvoje
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #58 poslato: Јануар 16, 2019, 09:44:22 »

Desilo se nekoliko puta sa r93. Niti jednom sa r8.
Sačuvana

zhrvoje
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #59 poslato: Јануар 16, 2019, 09:53:16 »

Vecina (ako ne i sve) nezgode su se desile radi rucno punjene municije koka je bila punjena puno iznad dozvoljenih pritisaka.
Mislim da je bilo ukupno 7 slucajeva.
Ne znam ni za jedan slucaj gdje se to desilo sa tvornickim streljivom.
Uglavnom jako mali postotak.
Sranja se desavaju sa svakom vrstom zatvaraca ako se ne pridrzavas pravila, guglajte malo mauser accidents pa cete vidit slike mauser zatvaraca koji su isto tako explodirali.
Sačuvana

Stranice: 1 2 3 [4] 5   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: